IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 2

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
    Срещу всичко това, ще действа тотално безхаберно правителство от аматьори с пълни икономически гамени, които си менкат мнението през 2 дена, предстоящ фалит на малки общини, ръст на престъпността, корупцията и идиотската ни съдебна система, високи нива на безработица, миграция и все по-тежък дълг за изплащане поради взетите кредити.
    ..........................
    Дано да е по-малко бъдещия дълг за децата ни, че тия са пътници вече, но ще стискат кокала до последно!!
    marandi, приятелчета сме по разбирания, но като прочета горното в червено и ми кипва: Кажи нещо конкретно, което "гамените" да предприемат в тази световна икономическа среда?

    П.П. Само да помоля, ако има отговор: По-малко макроикономика и повече обяснения за лаици.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
      .....ще предизвикат едно "приятно" прекарване в тоалетната ....
      Щот ние в Люлин ходим по навънка да ни мръзне ...кръста....( така се връщам в темата за имотите)
      +1,

      Коментар


      • Всяка държава си има местен щам и с малко подобрители си прави "кисело" мляко..
        Относно: Лактобацилус булгарикус и Стрептококус термофилус (единствените стрептококи, които са ни приятели)..
        Първите са само български и щама е местен...( затова за да правят кисело мляко в Япония или Турция си го внасят от БГ)
        Има проценти за едните и другите бактерии в киселото мляко. Ако вторите са много, въпреки че не са отровни, ще предизвикат едно "приятно" прекарване в тоалетната ....
        Щот ние в Люлин ходим по навънка да ни мръзне ...кръста....( така се връщам в темата за имотите)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
          luboil, честно казано - не съм държал дълго време кисело мляко от тези страни, а и не ми е ежедневие да го консумирам.
          Може и да е менте, ако накиселяването го постигат не чрез ферментация на споменатите бактерии, а чрез други способи.
          Искам в България да имаме истински кисели млека..... и за да съм в темата - и такива Имоти.
          +1,

          Коментарът ми бе породен от това, че каза, че около БГ имало истинско мляко, а в БГ нямало. И аз нямам в хладилника чуждостранно мляко, но за сметка на това много такива съм ял. А те не могат да се сравняват дори и с нашите най-калпави. Та за това иде реч...
          Иначе как БГ имотите ще достигнат качеството на съседните, хмм, сложна работа...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
            ...има разлика в метри спирачния път от една евтина и една хубава гума...
            Да ти кажа, има разлика и между една евтина и една хубава кола Не се ли усещаш как са те промили? Каквато и гума да сложиш, ако си хамав ще се убиеш, че и други ще затриеш. Боже пази от такива.
            Сигурно и телефона ти е от хиляда лева, че по-качествен звук има

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
              http://www.dnevnik.bg/novini_ot_vas/...ata_bulgarski/

              ново манастирските секси луксозни балкони няма начин цената им да не расте

              Тази сграда си е направо цвете...
              Има една в долен Лозенец на която цялата фасада откъм улицата е без прозорци, но за сметка на това има 8 тераси...
              Ще го снимам тия дни като минавам оттам и после като го кача ще се смеем заедно
              Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                Нишестето го слагат за да сгъстяват млякото, а не че стрептококите се развъждат там. Не казвам, че в Турция и Гърция няма хубаво мляко, просто на такова некачествено съм попадал. Но наличието на некачествено мляко говори, че и там не го правят по БДС
                luboil, честно казано - не съм държал дълго време кисело мляко от тези страни, а и не ми е ежедневие да го консумирам.
                Може и да е менте, ако накиселяването го постигат не чрез ферментация на споменатите бактерии, а чрез други способи.
                Искам в България да имаме истински кисели млека..... и за да съм в темата - и такива Имоти.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
                  И аз излязох да видя снежеца Направо си натрупа. това е един от малкото случаи когато града изглежда чист.
                  Та въпроса ми е лаишки и аз не си го крия. Някакви елементарни разсъждения ми се въртят в главата. В смисъл количеството пари не е необходимо да е толкова много. Някои хора са взели кредити, платили са на други хора които пак са ги вкарали в банките, има и спестявания в други валути. Ама все пак, говори се постоянно за дефлация тука, а паричната маса се увличава. Много пара, малко стоки. Дори и да поевтиняват телевизорите, колко ще си купиш? Демек цената на парите пада постоянно и това ако не е инфлация съвсем се обърквам.
                  Затуй е молбата ми някой да поразсъждава с прости думички.
                  Хмм ...

                  що не се пробваш да попрочетеш малко? За 1-2 години ще си спец

                  В началото на поста си говориш за заемната парична база, после се отплесваш в други неща. Аз не мога да те "гоня", щот' всяко нещо е за себе си.

                  Правилно някои от колегите са споменали, че:

                  1. Сме в борд ( има разлика огромна );
                  2. Нагласите на хората и бизнеса.
                  3. Как се разпределят тия спестявания спрямо БВП или т.нар. коефициент на Джини.

                  Има и още много, за да се прецизира, скоро не съм смятал - да те успокоя

                  Значи, освен горните елементи, които ти бях дал, добавяш резервите на баМковата система, оттам после се получава ефекта на депозитно роене.

                  Демек, нарастването на депозитите трябваше да взриви баМковото кредитиране, а това не се случва. Причините може да са няколко, от една страна нарастване на свръхрезервите в баМките ( не не съм ги следил и смятал скоро нещата, има си пропорции там кат' златно британско сечение и т.н. ), после може да имаме отлив на капитали от БГ-стан и накрая може да се провокира нарастване на държавния дълг, който баМките с удоволствие ще изкупуват.

                  Сякаш е второто и третото за мИня кат' съм смятал за последно в началото на годината нещата.

                  От гледната точка БВП и чуденката ти защо не рипа, има там една количествена теория на парите и според нея освен тия неща дет' ти думах досега е важна и скоростта на обръщение на кинтите, както пак са ти казали колегите.

                  Отделно според Кейнс па, причините кат' се случват тия неща може да са предпазни ( с цел населението да не увисне в липса на ликвидност, демек без кешовица ), може да е и спекулативна ( с цел дебнене за сделки ).

                  Мноу ти крив въпроса и като цяло т'ва са монетарни мерки, а в момента те ще окажат влияние след година-две кат' спихнат лихвите по депозитите още. За момента по-ярко изразени са фискалните мерки и които въздействат върху макро-то на страната.

                  Като цяло няма място за притеснения, ако чатнеш, че идващата година също ще е с ниска икономическа активност, демек с високи нива на безработица, ще се емитира дълг, ще се ползва от Фискалния резерв, ще се харчат буфери на поразия кат' национализация на ППФондове, резерв на здравна каса, влошаване на пенсионна и здравна системи кат' достъп и качество на услугите и т.н.

                  Плюс за икономиката ни тоже ще са емигрантските пари ( поклон пред тия 'орица, където и да са ) + жизнено-важни са фондовете по Оперативните програми и %, който ще успеем да усвоим.

                  Срещу всичко това, ще действа тотално безхаберно правителство от аматьори с пълни икономически гамени, които си менкат мнението през 2 дена, предстоящ фалит на малки общини, ръст на престъпността, корупцията и идиотската ни съдебна система, високи нива на безработица, миграция и все по-тежък дълг за изплащане поради взетите кредити.

                  Демек, ще се вдигат данъци, но не преките и косвените, а ония скритите през монополистите, осигурителни плащания, ДДС за туризма, акцизчета и т.н. с цел предстоящото увеличаване на държавния дълг.

                  Дано да е по-малко бъдещия дълг за децата ни, че тия са пътници вече, но ще стискат кокала до последно!!

                  Не знам какво разбра досега? Може да избием рибата с ръст догодина, ако ударно усвояваме фондовете + някои друг буфер, може и да позакъсаме, ако растежа в Европа се позабави, ще забави и нас и сметките може да не излязат.

                  Конкретно за имотките съм дал опасност фиктивно дъно в Q1 на 2011 г. с последващи 2-3 тримесечия на ръст и после нова корекция надолЕ, ако ръста на икономиката ни се окаже недостатъчен, както си мисля към днешна дата. Преглеждай ми коментарите в блог-чето, там ги описвам накратко нещата.

                  Поздрави и честит първи сняг!
                  Last edited by marandi; 16.12.2010, 19:55.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                    Да ти кажа - не знам кой от двама ни е прав.
                    Най-важното в киселото мляко не е самото мляко, а бактериите живеещи в него. Тъй-наречените симбиотични бактерии (Лактобацилус булгарикус и Стрептококус термофилус (единствените стрептококи, които са ни приятели)), та самата среда за размножаване на тези бактерии е баластра за организма ни, важни са самите бактерии. Ако Турци и Македонци ги развъждат върху нишесте, аз съм ОК с това. За нас е важно да обогатяваме микрофлората на чревния си тракт с тези бактерии, а не със средата в която се развиват.
                    Нишестето го слагат за да сгъстяват млякото, а не че стрептококите се развъждат там. Не казвам, че в Турция и Гърция няма хубаво мляко, просто на такова некачествено съм попадал. Но наличието на некачествено мляко говори, че и там не го правят по БДС

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      Тънкажът е, че въвеждат нови стандарти "НА/ВЪЗ" основа на стари. Това ме притеснява.
                      Лобито на хранителната промишленост е не по-слабо от това на алкохолната такава.
                      Най-ми е кеф да пия отлежала ракия от.... синтетичен отлежал етилов акохол.
                      А не трябва...
                      Все едно да те притеснява, че френските сирена се произвеждат по 100г рецепти.
                      Те си имат свои гъби и бактерии, ние наши и те са уникални за всеки район.

                      Коментар


                      • http://www.dnevnik.bg/novini_ot_vas/...ata_bulgarski/

                        ново манастирските секси луксозни балкони няма начин цената им да не расте



                        къртиш си врата за балкона където си искаш това май са най модерните луксозни екстри
                        Last edited by marketleverage; 16.12.2010, 19:52.
                        mWPCloud.com

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          ..Най-ми е кеф да пия отлежала ракия от.... синтетичен отлежал етилов акохол.
                          Единственно домашната ракия е ракия ! Същото е и за виното .....

                          Впрочем Захарни Заводи --Г.Оряховица правят отличен хранителен спирт и ако пийнеш алкохол произведен от него поне имаш гаранция ,че е от истински и безопасен .....спирт

                          П>С : В момента се давя с едно червено вино дето го знам ,че е ментак .....ама така е като и на село нема и там яка криза
                          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                            Ами това е един от малкото пъти, когато грешиш.

                            В страни като Гърция и Турция киселото мляко е тъпкано с нишесте (то не че и у нас не е, ама там прекаляват), а колкото се отдалечаваме от БГ, киселото мляко въобще няма нищо общо с нашите представи. Същото е и със сиренето.
                            Да ти кажа - не знам кой от двама ни е прав.
                            Най-важното в киселото мляко не е самото мляко, а бактериите живеещи в него. Тъй-наречените симбиотични бактерии (Лактобацилус булгарикус и Стрептококус термофилус (единствените стрептококи, които са ни приятели)), та самата среда за размножаване на тези бактерии е баластра за организма ни, важни са бактериите. Ако Турци и Македонци ги развъждат върху нишесте, аз съм ОК с това. За нас е важно да обогатяваме микрофлората на чревния си тракт с тези бактерии, а не със средата в която се развиват.
                            Last edited by anon6706; 16.12.2010, 19:42.

                            Коментар


                            • .....

                              с бг резерва ще финансират банките докато могат
                              тоест докато има достатъ4но кинти за поддържането на борда

                              оба4е според мен мен с тая криза парите в обръщение намаляват защото бг банките си връщат заемите към банките майки и по този на4ин изискваните пари като резерв в бнб ще бъдат по малко което пък ще позволи по дълго да се спасяват бг банките от държавата

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                                Не бе, докато чака по задръстванията на София и млякото заквасва....
                                Какво те притеснява за 2010.. ???
                                След 10 дни и на сиренето, а след 40дни и на кашкавала ще го пише.....
                                ББ му е мъчно за времето на бай Тошо и се сетиха да въведат старите стандарти ..браво !!!
                                Тънкажът е, че въвеждат нови стандарти "НА/ВЪЗ" основа на стари. Това ме притеснява.
                                Лобито на хранителната промишленост е не по-слабо от това на алкохолната такава.
                                Най-ми е кеф да пия отлежала ракия от.... синтетичен отлежал етилов акохол.

                                Коментар

                                Working...
                                X