IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bbzz24 Разгледай мнение
    90-95% срив в ПЧИ в строителния сектор и търговията с НИ спрямо 2008, а цените рипали
    Ти по-добре ако имаш намерение да купуваш жилище... Тичай, защото хубави не останаха... а цените вече скачат...
    Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
      Казах го преди седмица и ще го кажа пак... Имотите в София вече рипат. После да няма непредупредени .
      90-95% срив в ПЧИ в строителния сектор и търговията с НИ спрямо 2008, а цените рипали

      Коментар


      • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
        Рипат те, ще рипат само ако има земетръс
        Ууу,пепел ти на езика!Иначе си прав
        Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
          Казах го преди седмица и ще го кажа пак... Имотите в София вече рипат. После да няма непредупредени .
          Рипат те, ще рипат само ако има земетръс

          Коментар


          • Казах го преди седмица и ще го кажа пак... Имотите в София вече рипат. После да няма непредупредени .
            Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
              Ако на всички секти предсказанията бяха толкова верни както на сривлювската - до сега края на света да беше дошъл 1000 пъти

              явно спада на цена на имотите ти с 50% се отразява пагубно на психиката. Особенно когато не можеш да продаеш и на тази цена, а банката ти диша във врата.. и не само там
              Не,бе,имота ми е паднал с 300%,демек изчезнал е.
              Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                Ааааааа,това как с Асен си разпределяте доматите,краставиците и колците си е ваша работа.
                Докато пишеш глупости,ще ти казвам - свиквай
                Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                Коментар


                • Мarandi ти кажи за имотите.......
                  --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                  http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                    Браточка,процент идва от латински - per cent и означава една стотна част от нещо И няма нищо общо с доларите
                    Другото няма какво да му коментирам....жалко е,че хора с претенции за икономически познания пишат подобни неща.
                    Ако на всички секти предсказанията бяха толкова верни както на сривлювската - до сега края на света да беше дошъл 1000 пъти

                    явно спада на цена на имотите ти с 50% се отразява пагубно на психиката. Особенно когато не можеш да продаеш и на тази цена, а банката ти диша във врата.. и не само там

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                      Марандев,

                      Единственото,което си ме провокирал е да загубя малко време да ти покажа,че четенето на книжки и писането по форуми не е лошо,освен в случаите,в които не си чел правилните неща
                      Не съм съгласен,че инфлацията касае само и единствено книжните пари.
                      Да,съгласен съм,че инфлацията е парично явление.
                      Де юре имат място в измерването на инфлацията,поради простата причина,че влизат в паричната маса.Дадох и доказателствата за това - къде ЕЦБ слагат електронните пари.
                      Не мога да отрека правото ти да смяташ,че това не е правилно,но не мога и да пропусна да ти покажа как стоят нещата в действителност.
                      Няма смисъл пак да копирам неща,които всеки,който желае може да се поразрови и да ги види в предишни мои постове.
                      Също така мисля,че достатъчно чепкахме темата и повечето четящи тук могат да си направят съответните изводи кой е прав в случая.
                      От теб зависи дали ще продължим да си повтаряме до безкрайност едно и също или достойно ще приемеш фактите

                      Да,нарочно избягвах отговора на въпроса на кого е ОЛП,защото за мен е по-важно как се определя,какво отразява и на какво влияе.Та твоето малко ми бие на заяждане на дребно.
                      Да,чисто формално може да се каже,че ОЛП е на БНБ поради простата причина,че тя го обявява по определена от нея методика.
                      Но тук нещата са малко като английската кралица и Австралия - формално английската кралица е държавен глава на Австралия,но от нея нищо не зависи.
                      П.С.Не знам какво е това твое влечение към краставиците,но ще си позволя да ти отговоря с един цитат от теб:"Т.е., ако утре приемем за официална разменна едница краставиците и там е въпрос на време да тръгнат процеси на инфлация/дефлация"
                      Бря, не ме влекат краставиците, ама мастър Асен вече беше заел доматите

                      Разбирам ти "досадата" някой кат' ви "поприземи" малко, щот' служител в търг. баМка у БГ-стан след няколко "обучения", спонтанно някак си започва да гледа на нещата и 'орицата отвисочко, тъй като са му казали, че т'ва дет' го държи било долното копче на шлифера на Господ.

                      Затова предлагам, когато вземе търг. баМка да води паричната статистика на една страна и когато вземе тя да спуска закони, наредби и прочие "досадни" кирийки към центр. баМка и централната баМка само козирува и вика "Слушам", тогава да казваш на Русото бебе, че електронните пари били "де юре" книжни и при процеси като инфлация да гледам тях. Капиш?

                      П.П. Съмнявам се, че и сега ще стоплиш, ама здраве да е. Поне се посмяхме, а хумор трябва да има

                      Тъй като, аз лично не можах да вдяна каква ти беше идеята да ми цитираш ония 2 изречения от статията сто пъти и една седмица да занимаваме четящите с глупости, би ли я подсказал? Щот' доколкото разбирам нищо грешно не "откри" в написаното, където го "търси" толкоз време.

                      Ако идеята ти е била да "блеснеш", ти предлагам да напишеш една статия и да ни я представиш на вниманието. Демек, тази енергия по-добре я впрегни да свършиш нещо полезно, отколкото да търсиш кусури на другите.

                      От моя страна имаш 1 гарантиран позитивен вот, най-малко за усилието и времето, което си отделил

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Djoro в 5:14 през ноща! Разгледай мнение
                        Сектата на сривлювците явно сън не ги хваща! Май усещат скорошното обръщане на палачинката... Джоре, успокой се и се наспи! То каквото има да става, ще стане и без тебе...
                        Last edited by SEBULBA; 23.02.2011, 09:58.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Онуфрев,

                          въпреки тъпните помежду ни, аз си те кльопам

                          Имам "бегла" представа и как търговските баМки "промиват" служителите си по "обученията" им. После имам представа и за "отзивите" на същите служители, когато вече не са във "великата" баМка какви са към нея

                          Затова и не се учудвам на реакцията ти. Радвам се, че съм те провокирал да се поограмотиш малко и да стоплиш, че това, което казах беше единствено и само, че:

                          Когато се говори за инфлация, тя касае само и единствено книжните пари. ( Демек, емитираните пари от Централната баМка, декретните пари, официалните пари и т.н., както искаш ги наричай едно и също е ).

                          После казах, че инфлацията е единствено и само парично явление ( демек мери се по официално приетата разменна единица в една държава ). А, това за твое огромно съжаление НЕ са електронните пари, дет' все ги пробутваш.

                          И накрая, въпреки, че "де факто" електронните пари имат известни съответствия с книжните пари по някои критерии, то "де юре" нямат никакво място при измерване на инфлацията.

                          Та, това бях казал единствено. Кажи ся с кое от това не си съгласен?

                          П.П. А, бях те питал и тебе, ама нещо се ослуша. Като виден баМков служител със 17 години в системата: "На кого е ОЛП? На БНБ ли е или НЕ? И, ако не е БНБ ще помоля да ни "светнеш" на кого е?

                          Без да ми разводняваш пак какво значел, как се измервал и прочие глупости. Просто питам на кого е?

                          Благодаря предварително!

                          П.П. Искрено се надявам някой ден да не отидеш да продаваш краставици, понеже с оглед твоята лоялност ( което е супер качество ), ще вземеш после да ни "убеждаваш", че инфлацията вече се измерва в краставици
                          Марандев,

                          Единственото,което си ме провокирал е да загубя малко време да ти покажа,че четенето на книжки и писането по форуми не е лошо,освен в случаите,в които не си чел правилните неща
                          Не съм съгласен,че инфлацията касае само и единствено книжните пари.
                          Да,съгласен съм,че инфлацията е парично явление.
                          Де юре имат място в измерването на инфлацията,поради простата причина,че влизат в паричната маса.Дадох и доказателствата за това - къде ЕЦБ слагат електронните пари.
                          Не мога да отрека правото ти да смяташ,че това не е правилно,но не мога и да пропусна да ти покажа как стоят нещата в действителност.
                          Няма смисъл пак да копирам неща,които всеки,който желае може да се поразрови и да ги види в предишни мои постове.
                          Също така мисля,че достатъчно чепкахме темата и повечето четящи тук могат да си направят съответните изводи кой е прав в случая.
                          От теб зависи дали ще продължим да си повтаряме до безкрайност едно и също или достойно ще приемеш фактите

                          Да,нарочно избягвах отговора на въпроса на кого е ОЛП,защото за мен е по-важно как се определя,какво отразява и на какво влияе.Та твоето малко ми бие на заяждане на дребно.
                          Да,чисто формално може да се каже,че ОЛП е на БНБ поради простата причина,че тя го обявява по определена от нея методика.
                          Но тук нещата са малко като английската кралица и Австралия - формално английската кралица е държавен глава на Австралия,но от нея нищо не зависи.
                          П.С.Не знам какво е това твое влечение към краставиците,но ще си позволя да ти отговоря с един цитат от теб:"Т.е., ако утре приемем за официална разменна едница краставиците и там е въпрос на време да тръгнат процеси на инфлация/дефлация"
                          Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                            х

                            знаеш ли кво е процент? дума идва от английското - за един цент от долара- за една стотна от долара ......
                            Браточка,процент идва от латински - per cent и означава една стотна част от нещо И няма нищо общо с доларите
                            Другото няма какво да му коментирам....жалко е,че хора с претенции за икономически познания пишат подобни неща.
                            Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от status Разгледай мнение
                              Нещо не се разбираме. Междуфирмената задлъжнялост към момента е над 200 милиарда лева. Прав си, че има "домино ефект" и насрещно погасяване обаче това не премахва по никакъв начин "делевъридж" ефектите. Факт е , че цените на НИ бяха балонирани с 200-300% над себестойност.Факт е, че купилите 2007 -2009 ще изплащат ипотеки за обезценена стока.
                              Факт е, че цените като цяло са 30-40% надолу за последните две години. И най-лошия факт е, че целия "просперитет" на нацията през последните години се дължеше на "продажба на територия"/УПИ-та и други парцели/ и построеното върху тях. Значи целия "просперитет" е бил един голям балон. Време е всички да осъзнаят, че ако кризата в САЩ и Европа е структурно-финансова то в България тя е всеобхватна икономическа и една от причините е,че в България трудно може да се говори за собствена икономика изобщо.Счетводно-финансовите "хватки" обясняват и отразяват/вярно или лъжливо/ икономическите процеси но НЕ МОГАТ ДА СЪЗДАДАТ ИКОНОМИКА. Дянков и ББ също не могат да го направят независимо от фалшифицираните отчети /2009/ и наливане на пари в инфраструктура .Последната ще създава "потребление" по време на строителството и става "пасив" за подръжка след това.
                              Някой се чудеше защо банките не продават ипотекираните имоти по лошите кредити и "умират" да преструктурират.
                              Ето отговорът :Наредба 9 за оценка и класификация на рисковите
                              експозиции на банките и за установяване
                              на специфични провизии за кредитен риск

                              Допълнителни разпоредби
                              1. (Изм. – ДВ, бр. 21 от 2009 г.) „Приемливи обезпечения и гаранции“ са:
                              а) кредитната защита по глава шеста „Редуциране на кредитния риск“ и обез-
                              печенията по чл. 39, ал. 2 от Наредба № 8 на БНБ от 2006 г. при използване на
                              стандартизиран подход за кредитен риск, с изключение на кредитна защита, ко-
                              ято получава 100 % или по-високо рисково тегло по смисъла на същата наред-
                              ба;
                              б) недвижим имот, извън обхвата на чл. 39, ал. 2 от Наредба № 8 на БНБ, ко-
                              гато отговаря едновременно на следните условия:
                              аа) застрахован е срещу рисковете от погиване;
                              бб) върху него е учредена първа по ред ипотека в полза на банката;
                              вв) намира се в жилищна, административна, търговска или хотелска сграда;
                              гг) може да бъде продаден в срок до 6 месеца по нетната му реализуема стой-
                              ност, като срокът на реализация започва да тече при просрочие на експозиция-
                              та над 180 дни;
                              в) урегулиран поземлен имот, върху който е учредена първа по ред ипотека,
                              ако имотът може да бъде реализиран в срок до 6 месеца по нетната му реали-
                              зуема стойност, като срокът на реализация започва да тече при просрочие на ек-
                              спозицията над 180 дни.


                              Хайде сега някой да предположи колко от ипотекираните имоти са ликвидни в указаните 6 месеца по нетна реализируема стойност.- 5% -10%-100% или николко.
                              Заради горното банките "кротуват" и Асен може да се окаже безкрайно прав, че удължават и задълбочават агонията, като при "лош" сценарий ще загробят не само себе си но и икономиката като цяло. Просто алчността им / и глупостта/ не им позволява да си признаят "па-па-па" грешките и да си поемат почтено загубите .Щото народът е казал "не е луд който изяде зелника а този който му го даде".
                              Та така, мечтите са едно, а реалния живот е "Сурав и курав".


                              Ииииии (допълвам) това е едно от най аргументираните и смислени мнения които съм чел във форума в последно време. Поздрави колега...

                              Та да допълня частта с провизиите и наредба 9 - така променена същата изцяло развързва ръцете на Банката да/или да не провизира даден кредит. Сам разбираш - повечето кредити (особенно жилищните 100%) са обезпечени с ипотеки. Съгласно новата наредба почти всички ипотеки (освен парцели дето не са в регулация и производствени сгради) се водят високоликвидни - тс нетират провизиите. Когато един кредит е стане много лош и прехвърли 180 дни и почнат да текат тия 6 месеца за продажба на обезпечението (след които обезпечението пада като високо ликвидно) на 5 месец просто кредита се предоговаря като на клиента се дава нов погасителен план за главници и лихвите се капитализират и чудо - редовен кредит на който от начало тръгват да се броят 180 дни + 6 месеца........ Ето ти още една година Банковите мениджъри а взимат по 30 бона заплата + бонуси (сега им ги орязали с наредба на БНБ и са като болни паразитите)... И така живота си тече и се чака следващият бум за да се почне състезанието за най много раздадени кредити....

                              Коментар


                              • status написа:
                                ... гг) може да бъде продаден в срок до 6 месеца по нетната му реализуема стой-
                                ност, като срокът на реализация започва да тече при просрочие на експозиция-
                                та над 180 дни;
                                в) урегулиран поземлен имот, върху който е учредена първа по ред ипотека,
                                ако имотът може да бъде реализиран в срок до 6 месеца по нетната му реали-
                                зуема стойност, като срокът на реализация започва да тече при просрочие на ек-
                                спозицията над 180 дни.

                                Хайде сега някой да предположи колко от ипотекираните имоти са ликвидни в указаните 6 месеца по нетна реализируема стойност.- 5% -10%-100% или николко.
                                Заради горното банките "кротуват" и Асен може да се окаже безкрайно прав, че удължават и задълбочават агонията, като при "лош" сценарий ще загробят не само себе си но и икономиката като цяло. Просто алчността им / и глупостта/ не им позволява да си признаят "па-па-па" грешките и да си поемат почтено загубите .Щото народът е казал "не е луд който изяде зелника а този който му го даде".
                                Та така, мечтите са едно, а реалния живот е "Сурав и курав".


                                Ами, незабравяй, че всичките ни чиновници са вундеркини или внай-лошият случай магьосници или просто добри феи /подбрани със специален и много сложен конкурс за да са на тази работа/. Те знаят всичко /за това са и там/!!! Нямат никакъв проблем да определят,кой точно имот е ликвиден по нетна стойност в следващите 6 месеца и да го продадат. Никакъв проблем не е това за техните способности! Просто казват този имот - и готово! Продаден по нетна ликвидна стойност, а и никакъв проблем не е за тях да го продадат и над тая - стига да искат - гледай само!
                                Опитах се да се пошегувам... Смешно е, но е много по-тъжно! Смешно е как ония 240 прасета в този смешен така нареч "Парламент" си прокарват тихомълком, какви ли не такива "наивни" уж промени по който и закон си пожелаят и това се разбира от обществото постфактум /то какво ли, ако се разбере и преди приемането му, ама все пак.../. Трагично е...!!!
                                Така, че Асен, ще се окаже не само прав /за съжаление/, ами много, ама много болезнено прав...
                                Last edited by Djoro; 23.02.2011, 05:18.

                                Коментар

                                Working...
                                X