IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Браво на форумните брокери. Даже при сегашната ситуация имат сили да се мотивират и да говорят за поскъпване на НИ и раздвижване на пазара.
    Според техните приказки, които съм цитирал, в София няма хора, които нямат наследствени имоти и взимат по-малко от 1 000 евро чисто месечно! Или имаме стотици хиляди потенциални купувачи, които само чакат да купуват и купуват и купуват качествени и луксозни недвижими имоти!

    Браво на брокерите, това е начина. Някой, който е толкова заблуден и им се върже, заслужава да бъде закован с 30 годишна ипотека за имот купен на 2к евро метъра обща площ и след няколко години съдия изпълнителя да му съсипе живота. Човек един живот живее и ако го пропилее по този начин, никой не му е виновен.

    За тези, които имат малко здрав разум, нека да си зададат няколко въпроса:
    -Защо като хората в София според брокерите печелят по минимум 2000 евро на месец и имат толкова много пари, никой не купува НИ?
    -Защо като пазарът е нагоре, брокерите си споделят през сълзи, че преди 3 години са се чудили коя ще е "Сделката на месеца", а сега се чудят кой ще е "Месеца на сделката"?



    Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
    Абе хора, като ви чета имам чувство, че пишете за друг град, а не София. КОЙ работи за под 1000 лева????
    Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
    Тези които са официално на по-малко от 1000 лева, си докарват допълнително и пак се вмъкват горе-долу в рамките на 1000 евро месечен доход.
    Първоначално изпратено от ixeos Разгледай мнение
    Почти всичките ми познати в ИТ са на 1800+ евро заплати.Някои ги взимат на ден, други на седмица, а най-бедните на месец
    Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
    тези, дето са родени в София, в 99% от случаите също са наследници на някакъв имот, пък бил той и панелната гарсониера на баба. Всеки истински софиянец има по един апартамент на Витошка или в Докторската
    Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
    Аз съм в средна ИТ фирма и няма нито един със заплата под 2000 евроНе на месец, на седмица!
    Първоначално изпратено от neokastro Разгледай мнение
    На мой малко далечен братовчед приятелката работи в кол център - без университетско образование, за техническа грамотност колко е в час не знам. Език испански. Заплата 1800 евроВсеки две седмици ходи на почивка в Испания да опреснява езика, всичко е поето и платено от фирмата.
    Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
    Да, и аз имам познати с работа в кол центрове с френски взимат около 2 бона евро. И като им писне, отиват до Париж на шопинг и им тече през това време платен отпуск
    Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
    2. Професорите в СУ в голямата си част получават пари от заплата + лекции + книги + участия в бордове или като съветници. Бъди сигурен - няма професор в активна възраст с под 3000 евро доходи месечно + 2 месеца платен годишен отпуск + месец задгранични командировки годишно. И на всеки две седмици ебат по една нова студентка. И от еврофондовете получават месечно по 10 000 евро заради консултации. То затова е пълно с поршета и ферарита в двора на СУ и в двора на УНСС.
    3. Наскоро плащах раждане в Майчин дом - на анестезиолога 1000 евро за 5 минути. чисти освен заплатата. После платих и на хирург премахване на анални фисури на жената и на мене и оставих още 5 000 евро.
    4. Брутна заплата на средношколен учител в софийско училище - 1000 евро + 3 месеца платен отпуск + колкото може часове частни уроци по 100 евро/45 мин.И накрая на срока от всяко семейство на ученик по един плик с 5 000 евро, а от по-заможните по една нова кола.

    Коментар


    • ихааа, пичове, аз съм апокалиптик за управлението и състоянието на нещата в Бг, ама вие съвсем я ликвидирахте тази държава. Да, по селата е хипер зле, да, в Пловдив 700-800 лева са сериозна заплата, да, и във Варна (като изключим сезона), средната заплата е тъдява, ама за София 800 лева да били мираж Май някои не са стъпвали в София, а Не, че София е центъра на вселената, напротив, доста долна кочина си е в едно поне 80% от кварталите, а изразът луксозен квартал в София е оксиморон, но 800 кинта е заплата за пълен капут бачкер в Билла. Хайде малко по сериозно - отворете джобса или работодател.бг и посравнявайте малко. За заплата под 800 кинта в София човек с висше можеш да намериш само в държавните учреждения, но там и толкова са им много (на огромната част). Моите лични наблюдения са, че огромната чст от "селяните" в София с диплома бачкат в диапазаона 800-1500 лв, като до горната граница се стига лесно, но нивото на 2К левчета е трудно пробиваемо, освен за ИТ и над мидъл мениджмънт. Далече съм от мнението,че цените в София ще станат 2К евро квадрата с общите части, нп споменаваните тук 150 евро за чиста площ могат да се случат само в полуразруяени панелки в Бухово и Нови Искър.

      Това е, чакайте си цените (едните нагоре, а другите надолу), но поне малко бъдете в реалността. Тук един от малкото обективни е Крукс - той беше оплюван жестоко като сривльо преди 2-3 години, а сега пък му викат ъпър То и мен на ъпър ме превърнаха, а и аз бях сривльо нявгаш
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Не знам какви са заплатите в София, но преди 2-3 години, с моято заплата от 3000 и нещо (бруто) попадах сред 10 000-те хиляди най-големи данъкоплатци в София. Изводите ги оставям на вас.
        Според мен се крият ужасно много данъци, но реално хората с доходи над 2к в София, не са повече от 100 000-200 000. А останалите 1 000 000?
        Last edited by DeBeers; 19.04.2011, 19:15.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
          1. Колко непенсионирани Член -кореспондент на БАН има и колко е пенсията им?
          2. Професорите в СУ в голямата си част получават пари от заплата + лекции + книги + участия в бордове или като съветници. Бъди сигурен - няма професор в активна възраст с под 3000 лв доходи месечно + 2 месеца платен годишен отпуск + месец задгранични командировки годишно.
          3. Наскоро плащах раждане в Майчин дом - на анестезиолога 100 лева за 15 минути. чисти освен заплатата.
          4. Брутна заплата на средношколен учител в софийско училище - 1000лв + 3 месеца платен отпуск + колкото може часове частни уроци по 5-15 лева/45мин.

          Съжалявам няма откъде да имам информацията колко хора изкарват над 10000 лв, но ежедневно виждам, че доходите на хората в София са доста над 800 лв. Няма начин - закъсали и притиснати от немотията - и тях ги има.
          Много ограничен поглед и описани частни случаи. Вярно професорите взимат около 1500, но чак 3000. Ти какви професори познаваш, по право, икономика и медицина ли ? Верно има професори дето взимат по 10 000 на месец, ама колко са. Казваш лекарите също взимали много, ама аз познавам разни лекари с по 800 лв заплата. Така че твоята статистика е твоето обкръжение и нищо не доказва. Все едно Бойко да вземе да гледа колко му взимат приятелите, Златев, Цветелина и т.н и заключи че всички в България са милионери. :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Юрдечков провери колко получават
            1.Член -кореспондент на БАН
            2.Професор в СУ
            3.Лекар анестезиолог в МА.
            4.Учител в средно училище.
            Та чакам да ми кажеш колко са хората които изкарват 10000лв щото са умни и предприемчиви.И спрете да вярвате на хвалби.Хора с добри доходи познавам но като процент от народа са малко.И те не променят усещането за всеобща мизерия.
            1. Колко непенсионирани Член -кореспондент на БАН има и колко е пенсията им?
            2. Професорите в СУ в голямата си част получават пари от заплата + лекции + книги + участия в бордове или като съветници. Бъди сигурен - няма професор в активна възраст с под 3000 лв доходи месечно + 2 месеца платен годишен отпуск + месец задгранични командировки годишно.
            3. Наскоро плащах раждане в Майчин дом - на анестезиолога 100 лева за 15 минути. чисти освен заплатата.
            4. Брутна заплата на средношколен учител в софийско училище - 1000лв + 3 месеца платен отпуск + колкото може часове частни уроци по 5-15 лева/45мин.

            Съжалявам няма откъде да имам информацията колко хора изкарват над 10000 лв, но ежедневно виждам, че доходите на хората в София са доста над 800 лв. Няма начин - закъсали и притиснати от немотията - и тях ги има.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
              Бате Пешо, какво е общото между изброените от тебе професии??
              Че са държавни.
              Аз тях въобще не ги слагам в сметката.То ако и те се гледат, тогава да сложим и пенсионерите, дето взимат по 200 лева!
              Говорим си мисля за частния сектор.
              Да не навлизаме в сферата на ефективност на държавните служители и уплътняването на работното им време, че ще стане една...
              Ами то има и безброи бачкатори
              в частния сектор дето са на нищо:
              продавачки(сигурно 10% от всички работещи)
              сервитьори , бармани и т.н.
              общаци
              пазачи и байчовци
              шивачки
              и всякакъв друг подобен матриял
              като помислиш колко са много и ще видиш,
              че тез дето са на прилични пари
              я имат едни 10% я не ,,,,,,,,,
              --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
              http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

              Коментар


              • Бате Пешо, какво е общото между изброените от тебе професии??
                Че са държавни.
                Аз тях въобще не ги слагам в сметката.То ако и те се гледат, тогава да сложим и пенсионерите, дето взимат по 200 лева!
                Говорим си мисля за частния сектор.
                Да не навлизаме в сферата на ефективност на държавните служители и уплътняването на работното им време, че ще стане една...

                Коментар


                • Бате Пешо прав си !!!!
                  Общо взето близо 90 % от
                  хората едва свързват двата края.
                  т.е. нямат пари за ляб ,,,,,,,
                  --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                  http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
                    Бате Пешо и друг път съм ти го казвал - измисляш си - никъде не съм споменавал "трудов договор", можеш да провериш. За твое съжаление нямаш нужното обкръжение и за теб човек с добри доходи е "реститути политици босовете на подземния свят шефовете на банки и големи фирми". Нормална реакция на селянин с ограничен мироглед.

                    Твоите роднини не ги познавам, щом казваш сигурно са бездарници и некадърници, но много вероятно ти си бедния роднина от село за тях.
                    Юрдечков провери колко получават
                    1.Член -кореспондент на БАН
                    2.Професор в СУ
                    3.Лекар анестезиолог в МА.
                    4.Учител в средно училище.
                    Та чакам да ми кажеш колко са хората които изкарват 10000лв щото са умни и предприемчиви.И спрете да вярвате на хвалби.Хора с добри доходи познавам но като процент от народа са малко.И те не променят усещането за всеобща мизерия.

                    Коментар


                    • Да, и аз имам познати с работа в кол центрове с френски взимат около 2 бона.
                      Така че, не знам какви хора имате за познати дето работят за 800 лева в София, ма сигурно верно са с основно и три думи на кръст на БЪЛГАРСКИ хахаха

                      Коментар


                      • Специално за ИТ сектора работа има
                        само дето хора няма.
                        Няма и да има!!!!!
                        =============================
                        Бе то работа си има , но ХОРА
                        дето им се работи са кът,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
                        --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                        http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от neokastro Разгледай мнение
                          На мой малко далечен братовчед приятелката работи в такъв център - без университетско образование, за техническа грамотност колко е в час не знам. Език испански. Заплата 1800 лв.

                          Предполагам че се уредила.
                          Не се е уредила. Испанският е изиграл основна роля. Конкретно HP търсят за кол центъра много служители с чужд език, различен от английски. техническата грамотност може и да е на елементарно ниво, това се научава, но език - много по-трудно.
                          Never underestimate the predictability of stupidity

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от neokastro Разгледай мнение
                            На мой малко далечен братовчед приятелката работи в такъв център - без университетско образование, за техническа грамотност колко е в час не знам. Език испански. Заплата 1800 лв.

                            Предполагам че се уредила.
                            Така де - ето виждаш връзки не трябват.
                            Не са много технически грамотните с университет и испански, португалски, шведски и т.н. така че са я лапнали като топъл хляб.
                            Предполагам обаче е отскоро на работа и не е далеч времето когато пак без връзки ще си намери и по-високоплатена работа.

                            Коментар


                            • На мой малко далечен братовчед приятелката работи в такъв център - без университетско образование, за техническа грамотност колко е в час не знам. Език испански. Заплата 1800 лв.

                              Предполагам че се уредила.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от neokastro Разгледай мнение
                                Само че трябва да се уредиш в този кол център както навсякъде. Какво ли работят толкова на първо ниво. За следващите нива не ми се мисли.
                                Уреждането е:
                                - чужд език
                                - университетско образование
                                - елементарна техническа грамотност

                                Човек с основно образование няма да вземат.

                                Коментар

                                Working...
                                X