IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мерси за отговорите. Къща е за човек, способен и желаещ да прави ремонти и разбиращ. В моя случай не е така.

    Отоплението на сезон ми излиза 300 лв. за 90 квадрата.

    За депозита - информацията е полезна.
    Мнението е лично - не препоръчвам нищо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Cleo Разгледай мнение
      И се разправяш с ремонт на покрива, поддръжка на градината и всякакви други неприятности като посрещаш всички разходи САМ.

      Като ремоните се правят на момента положението не става зле... и въобще не скъп покрива на къщата


      Ако са се счупили керемиди и е протекло през мембраната (не съм сигурен че така му се казва но нещо такова беше под керемидите)... изолация и гипсокартона накрая пак трудно ще минеш много над 50 лева за ремонт на покрив... в масовия случаи някоя друга керемида да смениш някоя на няколко години даже може и повече години нищо да не стане като в 80 -90 процента от случаите няма да протече през мембраната дори и да има счупени керемиди


      има вариянт да си вътре много ако си накупиш някакви евтини керемиди които да се натрошат масово на първата градушка и отделно градушката е толкова силна че ти надупчи и мебранта навсякъде където се е счупили керемиди (ама това е пример за евтиното излиза съкпо накрая) .... *

      или при мини ремонт ако те изгърби някоя фирма със "супер дупер оферта на далавера за наши хора" да ти ремонтира покрива без разбивка на офертата какво ще правят" (и да ти семнят 2 счупени керемиди вместо срещу 30 лева и материали и вътре оправят да 0,5 метра гипсокартон и да го боядисат за още 20 -30 ) срещу сумата от 200, 500, 700, 1000, 1500, 2500 лева поне според колкото балък им изглеждаш..... ремонт на покрив е широко понятие...

      освен това срещу около 50 лева на година може да се застраховаш за 100 000 лева което е допустими минимум почит за всякакъв ремон на къщата... покрива всякави природни бедствия градушки паднали дървете пренатрупан сняг че даже има и полици които покриват думнали от мълния телевизори електирческо пренапрежение....

      може и за повече да се застрахова който иска ама нали ни е ниска застрахователната култура ....

      пп сега ми хумна че след изолацията вместо гипсократон тавана на подкоривния етаж може да се направи с дърво така дори при теч имаш нужда само от парче мембрана и няколко керемиди още по евтино за поддръжка
      Last edited by marketleverage; 05.06.2011, 18:43.
      mWPCloud.com

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Cleo Разгледай мнение
        В нашия вход ремонтът за покрива се изплаща с пари от всички апартаменти. Същото важи за смяна на щрангове.
        Един познат беше много щастлив когато успя да си продаде къщата в Лозенец и се засели в апартмент на пряка на Витошка, защото къщата си е много работа.
        Аз живея в изцяло вътрешен апартамент, на етаж 2/4, изложение изток-запад и това ме устройва. Нямам проблеми с течове.
        Не ми се мисли и за разходите за отопление на къщата, а и за сигурността, защото си е опасно да живееш сам в къща.
        Забележи, че не говоря за блок а нормална жилищна сграда.
        Моя разход за отопление на 400 квадрата е около 1200 лв на сезон. Твоя колко е?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Cleo Разгледай мнение
          ....
          И все пак, би ли ми казал къде са по-добри лихвите, ще ми е от полза...
          И ква ти е ползата , като и без тва депозитЪ ти е промоционален ( като на 99 % от вложителите ) и следователно е негарантиран от държавата ...То и затуй във Фонда за гарантиране има некви жълти стотинки , щото няма кво да се гарантира
          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

          Коментар


          • къща в лозенец и аз ще съм щастлив да махна
            по закон в блоковете ремонт на покрива се прави с пари от всички апартаменти. ако събирането на сумата обаче, става бързо и безболезнено, то вашият блок е некъв републикански феномен.
            ела при мен да събереш пари от 70% пенсионери във входа , бръкнах се направих ремонта щото го ползвам за офис и няма мърдане и вече 3 година си събирам парите
            от селската къща в същото време се стига по -бързо до центъра на пловдив от апартамента в комплексите.а и мирясах вече.доставя ми повече удоволствие да си поливам и подстригвам райграса отколкото да вилнея по баровете.така че малко по-висок разход си е напълно оправдан.
            Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Знам им хвърковатите лихви на КТБ , предпочитам други чейндж бюра.
              Хм. Лихвата 7,5% в евро си стои вече не знам колко години. На това ако му викаш "хвърковата лихва"...
              И все пак, би ли ми казал къде са по-добри лихвите, ще ми е от полза...
              Мнението е лично - не препоръчвам нищо.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
                а то пък като ти протече тавана в блока и като го ремонтираш, съседите на опашка се редят да ти възстановят пропорционална част от разходите
                теа съм ги виждал. сега сам си посрещам разходите и ме боли за баба Пена от шестио етаж
                В нашия вход ремонтът за покрива се изплаща с пари от всички апартаменти. Същото важи за смяна на щрангове.
                Един познат беше много щастлив когато успя да си продаде къщата в Лозенец и се засели в апартмент на пряка на Витошка, защото къщата си е много работа.
                Аз живея в изцяло вътрешен апартамент, на етаж 2/4, изложение изток-запад и това ме устройва. Нямам проблеми с течове.
                Не ми се мисли и за разходите за отопление на къщата, а и за сигурността, защото си е опасно да живееш сам в къща.
                Забележи, че не говоря за блок а нормална жилищна сграда.
                Last edited by Cleo; 05.06.2011, 14:58.
                Мнението е лично - не препоръчвам нищо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Cleo Разгледай мнение
                  И се разправяш с ремонт на покрива, поддръжка на градината и всякакви други неприятности като посрещаш всички разходи САМ.

                  а то пък като ти протече тавана в блока и като го ремонтираш, съседите на опашка се редят да ти възстановят пропорционална част от разходите
                  теа съм ги виждал. сега сам си посрещам разходите и ме боли за баба Пена от шестио етаж
                  Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
                    Защончо не е точно брокер, ами е по-скоро служител в някоя напапана банка. До преди две години е раздавал кредити на който мине по улицата, а сега шефчетата са му възложили да преточи през ЧСИ-то обезпеченията и е много любопитен по темата. Затова навсякъде му се привиждат брокери, които му пречат. Ама ще свикне с конкуренцията, няма как. Иначе е добро момче и много може да се научи от него. Аз също нямах представа къде не трябва да пия кафе ако дойда в София, че да не ми личи селския произход.
                    Според мен е синче/шерп на някое ЧСИ.

                    Коментар


                    • Cleo

                      Може да и извадиш тех.паспорт сам догодина и съответно ако ти се наложи да продадеш къщата..всичко се случва..Апартамента обаче няма да може. Знам им хвърковатите лихви на КТБ , предпочитам други чейндж бюра.
                      Иначе си прав , че поддръжката на къща е по скъпа.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                        да така е то и в някои затворени комплекси е трудно... иначе има цели вхотдове които са си сменили дограта на самия вход с пвц дограма и са санирали (ама са рядкост - разходи се в района)

                        къщата си е къща... с раиграс басейн барбекю живота тече по изи, не е като да изциклиш цял ден в апартамент...
                        И се разправяш с ремонт на покрива, поддръжка на градината и всякакви други неприятности като посрещаш всички разходи САМ.
                        Мнението е лично - не препоръчвам нищо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Слагаш ги в банка тези пари и там за 100 месеца ще ти ги удвоят ли ?
                          Сметни сам на 7,5 или 8% годишна лихва. (Виж лихвите по депозитите в КТБ)
                          Мнението е лично - не препоръчвам нищо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                            да така е то и в някои затворени комплекси е трудно... иначе има цели вхотдове които са си сменили дограта на самия вход с пвц дограма и са санирали (ама са рядкост - разходи се в района)

                            къщата си е къща... с раиграс басейн барбекю живота тече по изи, не е като да изциклиш цял ден в апартамент...
                            Потвърждавам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
                              Затова навсякъде му се привиждат брокери, които му пречат. Ама ще свикне с конкуренцията, няма как.

                              Винер, ти като по-разумен брокер би трябвало да ме разбереш - аз нямам нищо против никого по принцип. Нито се сърдя на банки, нито на ЧСИ-та, нито на инвеститори, нито на купувачи. Целият проблем идва, когато някой от играчите започне да се прави на хитър и да прецаква останалите. И брокерите в БГ в преобладаваща част от случаите прецакват клиента, затова идва реч. Отричат, че има спад, пускат си платени материали по пресата, опитват се да манипулират пазара и т.н. и т.н. Какво им пречи при падащ пазар пак да продават - ще натискат повече продавача, ще издействат по-добри отстъпки за клиента си и ще им върви бизнеса.

                              Имоти винаги ще се купуват и продават, това си е част от живота. Който брокер е качествен и успява да удовлетвори и двете страни, ще прибира парички, който се мъчи да търси балъци и да манипулира пазара, пикае срещу вятъра. Нищо против брокерите нямам, не ми пречат, пречат ми манипулаторите.
                              Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                              Все едно, намирам 1 пост на Crux например даващ конкретна информация за живота в даден район-докторска например в пъти по-полезен от 5 поста с празни приказки на защончо.
                              Аз откъде да знам, че не си влизал в жилище около докторската градина или не си обикалял в тоя район? Уж познаваш София, щом си купил на Нансен, сега ти било в пъти по-полезно да научиш къде е докторската и какво било там.

                              Интересно защо моите постове не са ти полезни. Явно много обширно съм писал и се губиш някъде. Ще опитам пак:

                              • Старбъкс - Не. Там не продават кафе, там продават маркетингови трикове.

                              Виж, ако се качваш на ескалатора в някой мол с подскок и с възгласа "Оппаа", или на работа носиш риза с къс ръкав и вратовръзка или имаш айфон/блякбери, то тогава горното не важи за теб.

                              Коментар


                              • да така е то и в някои затворени комплекси е трудно... иначе има цели вхотдове които са си сменили дограта на самия вход с пвц дограма и са санирали (ама са рядкост - разходи се в района)

                                къщата си е къща... с раиграс басейн барбекю живота тече по изи, не е като да изциклиш цял ден в апартамент...
                                mWPCloud.com

                                Коментар

                                Working...
                                X