IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз знам как да се направи покрив който да издържи 100 години и при това се води много модерно... зелен покрив за плосък покрив ще стане супер

    значи над последната плоча се слага метална обшивка (вместо някаква пласмасова мембрана която масово се слага и аз също се съмнявам да изкара повече от 20 години) и тогава се редят клетките за чимовете (метални че пак има и пвц версия), дренажа пръста...

    хем топ изолация... хем модерно... хем здраво...
    mWPCloud.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
      Като ремоните се правят на момента положението не става зле... и въобще не скъп покрива на къщата


      Ако са се счупили керемиди и е протекло през мембраната (не съм сигурен че така му се казва но нещо такова беше под керемидите)... изолация и гипсокартона накрая пак трудно ще минеш много над 50 лева за ремонт на покрив... в масовия случаи някоя друга керемида да смениш някоя на няколко години даже може и повече години нищо да не стане като в 80 -90 процента от случаите няма да протече през мембраната дори и да има счупени керемиди


      има вариянт да си вътре много ако си накупиш някакви евтини керемиди които да се натрошат масово на първата градушка и отделно градушката е толкова силна че ти надупчи и мебранта навсякъде където се е счупили керемиди (ама това е пример за евтиното излиза съкпо накрая) .... *

      или при мини ремонт ако те изгърби някоя фирма със "супер дупер оферта на далавера за наши хора" да ти ремонтира покрива без разбивка на офертата какво ще правят" (и да ти семнят 2 счупени керемиди вместо срещу 30 лева и материали и вътре оправят да 0,5 метра гипсокартон и да го боядисат за още 20 -30 ) срещу сумата от 200, 500, 700, 1000, 1500, 2500 лева поне според колкото балък им изглеждаш..... ремонт на покрив е широко понятие...

      освен това срещу около 50 лева на година може да се застраховаш за 100 000 лева което е допустими минимум почит за всякакъв ремон на къщата... покрива всякави природни бедствия градушки паднали дървете пренатрупан сняг че даже има и полици които покриват думнали от мълния телевизори електирческо пренапрежение....

      може и за повече да се застрахова който иска ама нали ни е ниска застрахователната култура ....

      пп сега ми хумна че след изолацията вместо гипсократон тавана на подкоривния етаж може да се направи с дърво така дори при теч имаш нужда само от парче мембрана и няколко керемиди още по евтино за поддръжка
      Само да ви открехна само, че имам наблюдени за всякакви видове покриви и извода е следния: Дори и най-скъпите материали да ползваш, на 10-тата година покрива е за ТОТАЛЕН ремонт, с по-некачественни ремонтираш всеки 2-3 години....

      просто никой няма интерес да продава керемида издъжаща повече от 10 години... забравете старите на по 30-40 години. те могат да изкарати по 100г., новите са пълен боклук - без изключения!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
        По -важното е, че имотките взеха да рипат
        Много е информирано това момче, няма що, направо нямам думи...
        Мнението е лично - не препоръчвам нищо.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
          Глупостите ги пиша аз ...И затова твърдя ,че след Два Гигантски Банкови Обира ( 1990 г и 1996 г ) , няма пречки да се извърши и Трети ....Който си има Флогове* и финансиИ* в БГ банки , той да им бере гайлето ...
          Да си чул че 97 не всички банки фалираха? Чувал ли си за Биохим?
          Мнението е лично - не препоръчвам нищо.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Cleo Разгледай мнение
            Мерси за отговорите. Къща е за човек, способен и желаещ да прави ремонти и разбиращ. В моя случай не е така.

            Отоплението на сезон ми излиза 300 лв. за 90 квадрата.

            За депозита - информацията е полезна.
            то зависи каква къща ако искаш нещо по модерно винаги може да се бодне нещо по модерно с битумен покрив и пак да ремонтира лесно няма да го работиш но просто трябва да знаеш какво правят майсторите за да не ти стъпва дебело...


            mWPCloud.com

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Лудост е в момента да де предлага такава лихва по депозитите !.....
              Кво си седнал да им обясняваш . По -важното е, че имотките взеха да рипат и тъкмо ше се посмеем на полуграмотници като защоткото

              Защотко , кой ти изяде десерта бе , че почна и да определяш кой къде да оди ...каунь
              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                като и без тва депозитЪ ти е промоционален ( като на 99 % от вложителите ) и следователно е негарантиран от държавата
                Ето го и поредния манипулатор. Глупав и наивен спарт, обади се в която искаш банка или във Фонда за гарантиране и питай как стоят нещата с промоционалните депозити. Но едва ли ще го направиш, защото както повечето писачи във форуми си още наивен тинейджър дето го цакат с форекс скам и не само че няма депозит, но и 5 лв. в джоба.

                Двамата със супертрадера да ви няма в тая тема повече, тук не е място за глупави тинейджъри.

                Коментар


                • Cleo

                  Лудост е в момента да де предлага такава лихва по депозитите ! Още нещо , крайно време е БНБ да засили контрола и да не се позволява на банките да обменят валути на повече от 10 пипса спред. Обяснявям - банките се занимават с чейнмаджилък с парите от депозитите на клиентите си - например ..янява им се някой който иска да купи 100 000 евра и те му ги прадават ..той получава парите на някой който си ги е депозирал ..и в същия момент купуват тези 100 к. евро на форекс пазара ..като казват за тях цена с 50 -100 и повече пипса на този който купува.НЕ е редно , защо ако сделките им се окажат печеливши ще натоварят някои форекс брокери с товар - загуба по голяма отколкото могат да издържат онези.
                  Банките са кредитни институции , нека се занимават с това да кредитират и по малко с чеинчаджилък за който са тотално неграмотни и при тях не работят хора достатъчно опитни за да не им нанесат вреди от тази им дейност.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Cleo Разгледай мнение
                    .. Сам прецени, кой говори без да мисли и пише глупости....
                    Глупостите ги пиша аз ...И затова твърдя ,че след Два Гигантски Банкови Обира ( 1990 г и 1996 г ) , няма пречки да се извърши и Трети ....Който си има Флогове* и финансиИ* в БГ банки , той да им бере гайлето ...

                    ---------------------------------------------
                    * начин на изразяване на двама видни БГ-финансисти ,чийто имена ще спестя
                    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                      Ами ти си щастливец, не знам как го постигаш това, аз като бях с парно в двустаен преди да спрем парното в целия вход сметката застрашително почна да наближава 300 лв месечно за 65 квадрата. После минах на климатици, но 300 лв за сезон не съм докарвал никога, дори и с изолацията, която сложих по-късно, по-скоро около 500.
                      Първо че апартаментът е изцяло вътрешен. Сградата е от 'сталински тип' с 50 см. външни стени. Дограмите са нови ПВЦ с К-стъкло. Сутрин пече слънце от едната страна (има широк площад) следобед от другата (големи дворове). Отдолу има добре отоплен офис. Тоалетната не я отопляваме, сложили сме калъфка на седалката, така че човек не се допира до студена повърхност. В кухнята е остъклен балкона-лоджия с дебели тухлени колони и основа - ПВЦ, отделно има балконска врата - двойна, кухнята не я отопляваме, като се готви се отоплява. Аз ползвам обикновена духаща печка, която духа право в мен. В другата стая е обикновена печка. Нощем е достатъчно топло без печки. Спим с юргани - пухените много топлят. Банята е изцяло вътрешна и по принцип топла. Отоплението е на ток.
                      Мнението е лично - не препоръчвам нищо.

                      Коментар


                      • СПАРТ

                        Spart, по въпроса дали е защитен този депозит, ето отговор. Сам прецени, кой говори без да мисли и пише глупости.

                        http://www.moitepari.bg/Spravochnik/...6864db573d576/

                        Защитени ли са парите ми според Закона за гарантиране на влоговете, ако ползвам "преференциален безсрочен депозит" предлаган от Корпоративна Търговска Банка?

                        Много банки предлагат различни лихви по депозитите в зависимост от депозираната сума. Например Корпоративна търговска банка в своя "Преференциален безсрочен депозит" предлага следните лихви за депозити в евро: от 1 500 до 4 999.99 -4.5 %, от 5 000 до 12 499.99 -5.5 %, от 12 500 до 24 999.99 -6.5 %, над 25 000 -7.5 %. Въпросът ми е: Тази практика попада ли в обсега на Чл.5(1) от Закона за гарантиране на влоговете, а именно: „Не се изплащат гарантираните размери на влоговете в банката на: 1. Лицата, на които са били предоставени привилегировани лихвени условия в отклонение от обявените от банката условия, които тя е длъжна да прилага към своите вложители". Означава ли това, че при евентуален фалит на банката, депозитите, направени при горецитираните условия, няма да бъдат гарантирани от държавата? Благодаря предварително за отговора, който ще се радвам да получа по моя имейл.


                        Продуктът, който визирате не попада в групата на "привилигированите" оферти попадащи под споменатата точка от Закона. В случая от банката са имали в предвид чисто маркетингово описание на продукта като преференциален с оглед на факта, че при този продукт не важат част от условията за стандартните им продукти - "Банката не събира такси за откриване и поддържане на сметката по преференциалния безсрочен депозит, както и за касовото й обслужван". Конкретно, закона, в случая, касае по-големи лихви от стандартните, които са предложени от банката в резултат на по-голяма депозирана сума т.к. и двата диапазона, които сте задали във вашия въпрос отговорят на стандартното описание на продукта на банката - не би трябвало да се притеснявате в това отношение.

                        Надявам се, че сме ви били полезни.

                        Поздрави,
                        Мнението е лично - не препоръчвам нищо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Cleo Разгледай мнение
                          А защо това е така, ако е вярно за промоционалните депозити?....
                          Защото четеш без да мислиш ...а и не където трябва . По-добре отвори Закона за гарантиране на депозитите ; Закона За Фонда за гарантиране на депозити и пр. нормативни актове ...

                          И ти казах - защо според теб във Фонда има толкова малко кинти при положение ,че общия размер на депозитите е многократно по-голям ....

                          Но ти си дрънкай за имотките и отоплението им - и без това в тая тема се пишат предимно глупости и все неща които никой нормален човек не интересуват

                          EDIT : Арт-любител , точно това имах предвид - иначе за неточностите в терминологията, си прав
                          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                          Коментар


                          • SPART малко се е пообъркал, промоционалните депозити са си гарантирани , преференциалните не са гарантирани , тоест тия които са договорени с банката на лихва различна от обявените в лихвения бюлетин.
                            Отделен е въпроса че ако стане нещо ще хлъцнат всички ама...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Cleo Разгледай мнение
                              Мерси за отговорите. Къща е за човек, способен и желаещ да прави ремонти и разбиращ. В моя случай не е така.

                              Отоплението на сезон ми излиза 300 лв. за 90 квадрата.

                              За депозита - информацията е полезна.
                              Ами ти си щастливец, не знам как го постигаш това, аз като бях с парно в двустаен преди да спрем парното в целия вход сметката застрашително почна да наближава 300 лв месечно за 65 квадрата. После минах на климатици, но 300 лв за сезон не съм докарвал никога, дори и с изолацията, която сложих по-късно, по-скоро около 500.

                              Коментар


                              • А защо това е така, ако е вярно за промоционалните депозити?

                                http://www.fibank.bg/bg/page/1877

                                Паричните средства по сметки в Първа инвестиционна банка АД, включително по промоционални депозити, са гарантирани съгласно Закона за гарантиране на влоговете в банките общо в размер до 196 000 лв.(считано от 31.12.2010 г.) за всеки клиент.
                                Мнението е лично - не препоръчвам нищо.

                                Коментар

                                Working...
                                X