IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Трудно е да се каже в %-и тъй като различните имоти съм придобивал в период от 16 години насам, но в някои имам постоянен наем и не го мърдам на йота поради големия интерес, на други ми се наложи да го намаля двойно.
    Факта, че нямам сериозни кредити ми дава голяма независимост. Пък и това не ми е единствения доход.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от zloblivi_podritvaniq Разгледай мнение
      мe4тая си аз сега да си купя един апартамент
      за 100 000 евро и да го дам за 450 лв.наем
      Аз пък мечтая да продам един апартамент за 100 000 евро, от който съм взимал наем от 450лв., ама на - безимотен (малоимотен) съм и нямам нищо за продаване.

      Коментар


      • .....

        мe4тая си аз сега да си купя един апартамент
        за 100 000 евро и да го дам за 450 лв.наем

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
          Както виждам, няма да ми липсват наематели, заради което се бяха угрижили много апокалиптици тука Само апокалиптиците ще си го плащат хем цял живот, хем с нежелание.
          Ти някаква симбиоза търсиш: Ландлорд - Апокалиптици.

          Както казва Хайтов - Едно е да искаш, друго е да можеш, а пък трето и четвърто е да го направиш !!!
          Та за теб са важни и печеливши "моженето" и "правенето" на потенциалните платци на наема. Иначе, маса приходящи в София го "искат".
          Last edited by anon6706; 22.12.2010, 22:43.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
            Както виждам, няма да ми липсват наематели, заради което се бяха угрижили много апокалиптици тука Само апокалиптиците ще си го плащат хем цял живот, хем с нежелание.
            Наематели винаги ще намериш. Въпросът е какъв наем ще ти плащат и в какво състояние ще ти оставят жилището, когато напуснат.
            Never underestimate the predictability of stupidity

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Не може да ти отговори, защото никой в момента не знае реалната цена на имотите при този замръзнал пазар.
              Кой купил - купил. В зависимост от времето на покупка е набутан, на нула или на плюс, НОООО не на %-на доходност за година. Който е продал - знае за какво става дума.

              П.П. Говоря за покупки без кредити.
              Да кажем, спрямо цената на която ги е придобил. Колко процента от инвестираното е избил от наем през тази година?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                Лорде, каква доходност от наеми ти донесоха имотите през 2010 г. Колко процента?
                Не може да ти отговори, защото никой в момента не знае реалната цена на имотите при този замръзнал пазар.
                Кой купил - купил. В зависимост от времето на покупка е набутан, на нула или на плюс, НОООО не на %-на доходност за година.
                По-редно е да се говори за % доходност от момента на придобиването им.
                Който е продал - знае за какво става дума.

                П.П. Говоря за покупки без кредити.
                Last edited by anon6706; 22.12.2010, 22:08.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                  Както виждам, няма да ми липсват наематели, заради което се бяха угрижили много апокалиптици тука Само апокалиптиците ще си го плащат хем цял живот, хем с нежелание.
                  Да не правиш връзка с "правенето на деца" или поне почасовите "опити" за правенето им?
                  Това е бизнес, но внимавай за конкуренция и полиция.

                  Коментар


                  • Лорде, каква доходност от наеми ти донесоха имотите през 2010 г. Колко процента?

                    Коментар


                    • Както виждам, няма да ми липсват наематели, заради което се бяха угрижили много апокалиптици тука Само апокалиптиците ще си го плащат хем цял живот, хем с нежелание.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                        За мен лично София също е най-доброто, място, в което да живея и да отглеждам децата си.
                        И за правенето им не е лошо място.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от javcho Разгледай мнение


                          HUGE FAIL

                          Или не си имал достатъчно средства, за да си позволиш каквото искаш или не си могъл да се интегрираш.

                          Живял съм в Германия, близо до Мюнхен.
                          Човек може да се интегрира на напълно ново място само ако е отишъл да живее там за постоянно преди 10-ата си година, или в най-добрия случай преди да е станал тийнейджър. След това вече е късно. Характерът, манталитетът и светогледът вече са до голяма степен формирани и е много, много трудно да бъдат променени. Не че няма да успееш - но цял живот ще се чувстваш чужденец,ако ще да ти дадат гражданство.
                          За мен лично София също е най-доброто, място, в което да живея и да отглеждам децата си.
                          Never underestimate the predictability of stupidity

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zashtontcho Разгледай мнение
                            Лаладжията, великотърновският субект, не ме занимай с блога си и други щуротии, дето нямам никакво желание да ти чета писаниците. Твърдиш, че можеш да правиш прогнози и ти се сбъдвали. Пиши тука какво мислиш за процентното изменение на средната цена за квадратен метър жилищна площ за България в Q1, Q2, Q3, Q4 през 2011 г.? Ей това очаквам от теб:

                            Средно за България 2011: Q1 x%; Q2 y%; Q3 z%; Q4 w%;
                            Средно за София 2011: Q1 a%; Q2 b%; Q3 c%; Q4 d%;

                            Взимаш за начало стойностите за Q4 на 2010 и на тяхна база ще смятаме процентите. Ако можеш да направиш прогноза, постни я тука. Ако не можеш, не ме занимавай повече да се правиш на прогностик.
                            Ти нещо си подпалил "моторетката" и взе леко да се излагаш, а така достолепен беше с по 1 пост седмично.

                            Какви %, какви пет лева??!! - кажи къде да гледам цените на реално сключените сделки и тогава ще ти правя прогноза.
                            Нито брокерите, нито вие ЧСИ (другите брокери) ги оповестявате някъде.
                            Бъркаш пазара на НИ с форекса или борсата.

                            Коментар


                            • Това ми е любимият скеч от "Пълна лудница".
                              80% от хората тук могат да се разпознаят в него.
                              http://www.vbox7.com/play:b6f0ba6f

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                                Добави и мИня - имотно "дъно" в Q1 на 2011 г. по НСИ за БГ-стан. Иначе сегментацията по региони ще си върви.

                                Опасност от бултрап в следващите 2-3 тримесечия ( още не съм приключил със сметките, но се появиха индикации за това и последващо движение пак надолЕ ).

                                Имам още доста да посмятам.

                                Поздрави!
                                =================
                                Виждам, че не си толкова кух колкото изглеждаш. Само, че дъното според мен мина, но както и да е близо си. Това не значи че не си наговорил за 2-3 години глупости за целия китайски народ.
                                ==============
                                ла ла ла ла...ърммм... ла ла ла ла...моят блог... ла ла ла ла... моят блог... ла ла ла ла...
                                ==========
                                Горе долу това ти е целия форумен принос. Браво на щончо-лимончо
                                Last edited by LANDLORD 31; 22.12.2010, 19:56.

                                Коментар

                                Working...
                                X