IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
    колкото и да ти е странно,за мен тва е комплимент!
    според моята теория,колкото един промит мозък не може да разбере какво му обясняваш, следва реакцията му да е отрицание.... та топ идиоти като теб като ме нарекат луд, за мен е комплимент ..... виж,наистина бих почнал да се притеснявам,ако почнеш да се съгласяваш с мен ..... това би значело,че съм паднал на твойто ниво .......
    ето ти една формулка и за теб:
    всеки път като го вдигаш, имаш нарастване със 100 % , после като се изпразниш и ти падне пак в пъроначалото си ниво, имаш падане от 50 % .
    или при всеки полов акт имаш 50% удължаване на кура ти
    което разбира се не само се мултиплицира,но и то експоненциялно....
    извади си формилата за "сложна лихва" от нета, после си добави параметрите ,като на местото на мултипляиъра ( броя години) сложиш броя полови актове до сега + чекийте и ще се радвам да ме уведомиш колко милиярда процента ти се е удължил кура в последните да речем 10 години.
    не случайно казвам,че българономистите са с най -големите пишки в целия свят
    Асене,много ти харесвам мненията,защото са нестандартни и в повечето случаи верни (цамо бог е безгрешен,ама едва ли е роден 75-а). Доколкото разбирам,за тебе икономиката е смес от математика, философия и литература,поне така си ги написал. И това си е основнаната причина икономистите да загробят парите на хората със тази криза,защото математиката си е математика. Всички тези опшъни и.т.н. понятия са си жива лъжа,то за това като се опитаха да ги осребрят,се оказа че активите ги няма. Защото първоначалните активи са числа. И като почнеш върху тези числа да надграждаш литература и философия, ти се струва че са повече,ама на хартия. И когато речиш хартията да обърнеш обратно в числа МАТЕМАТИЧЕСКИ,т.е. реално,няма как числата да пораснат.
    Идеята е че реалността,математиката,не и пука колко философия и литература(демек икономика) слагаш отгоре. Той,активът, си е един и същ. Явно това още не си го разбрал
    Опитваш се да ни убедиш,че нереалната математика(примерно евклидовата геометрия) съществува. Теоритично си прав,но реално не си,тъй като тази реалност не съществува.
    Обяснявам,примера за Епъл :
    02.01 - акцията е 100$
    03.01 - акцията е 200$
    имаме 100% ръст ВЪВ ВРЕМЕТО.

    04.01 - акцията е пак 100$
    имаме 50% спад ВЪВ ВРЕМЕТО
    ако сравниш 02.01 със 04.01, резултатът си е същият,но % НЕ Е.
    Не можеш единият път да използваш реалността,а следващият път да изпозваш теорията и да ги сравняваш

    Това е реалността. Времето(базата) върви само в една посока.

    А това че процентите са си жива стъкмистика и можеш да докажеш каквото си искаш,в зависимост от базата си е РЕАЛНОСТ. Разбирам,че и ти си против това, но на тебе,с извинение,ти пречи икономическото познание.
    Математиката(реалността) има много други инструменти за сравнение които са РЕАЛНИ.
    Вместо да се мъчиш с %(които са си чиста лъжа) използвай друг инструмент.
    Поздрави и ми е интересно да прочета твоят коментар на примера.Както и предложение, какъв инструмент да се използва,тъй като ясно е че процентите лъжат(като вземеш невярна база,няма как да получиш верен резултат).

    Коментар


    • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
      значи деление на две му викате пооловина,а умножение по две му викате двойно?
      а тва,че 2=2 някъкси не те ли притеснява?
      щото тогава имаш половина=двойно
      забележи,аз не казвам,че да кажеш , че нещо е паднало наполовина е грешко!
      казвам,че е грешно да казваш , че нещо се е качило двойно ,а после е паднало "само" на половина
      още в първия си постинг написах,че 50% = 100% ,просто зависи от начина на изразяване ,НО 50% НИКОГА НЕ Е РАВНО НА 100 % математически!

      или няма проблем да кажеш ,че нещо е паднало наполовина , грешката е да смяташ за невярно казването ,че нещо е паднало двойно,
      защото 2=2 или половина= двойно


      Е до преди секунда правих опити да те хваля..... Ама в случая съвсем не си прав... Логиката ти не е вярна - Именно казва се "Скочи дваойно" и "Падна на половина (50%).. Другите ти разсъждения с числата са грешни, защото не се позовават на верни факти тс звучи като "Щом не пушиш занчи си педераст".... Ама тоя спор наистина е малоумен... Викайте си както Ви е кеф, важно да Ви разбираме..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
        Асене, когато нещо загуби 50% от цената си, казваме, че е паднало НАПОЛОВИНА, а не ДВОЙНО. Поне аз така съм чувал да се изразяват хората.
        значи деление на две му викате пооловина,а умножение по две му викате двойно?
        а тва,че 2=2 някъкси не те ли притеснява?
        щото тогава имаш половина=двойно
        забележи,аз не казвам,че да кажеш , че нещо е паднало наполовина е грешко!
        казвам,че е грешно да казваш , че нещо се е качило двойно ,а после е паднало "само" на половина
        още в първия си постинг написах,че 50% = 100% ,просто зависи от начина на изразяване ,НО 50% НИКОГА НЕ Е РАВНО НА 100 % математически!

        или няма проблем да кажеш ,че нещо е паднало наполовина , грешката е да смяташ за невярно казването ,че нещо е паднало двойно,
        защото 2=2 или половина= двойно

        п.п.

        та един лев кат стане 50 стотинки, ти му викаш наполовина,аз му викам двойно... я да видиме ти как викаш в случай,че 1 лев стане 33 стотинки .... ами му викам тройно падане, интересно ми е ти кво му викаш
        Last edited by acen1975; 23.02.2011, 19:16.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
          Разбира се, гениите винаги остават неразбрани. Трябвало е да се роди след 100 години, нали така?
          Много е далече от гений... Просто поредният недооценен форумен писач, но не може да му отречеш че много време и усилия влага, а и мненията му винаги са добре аргументирани (макар и да не е винаги прав). Пише и доста възпитано за разлика от нас (включвам и себе си)..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hohohoo Разгледай мнение
            що ми го обясняваш това на мен? ей виш назад от къде започна тая полемика за процентите...
            явно си по-търпелив от мен да обясняваш на аудиторията как се изчислява процент, аз вече се отказах, особено след като и банков служител ми каза че спад 300% не мое да има, аз съм тотално в туш....

            инак комплименти приемай колкот си искаш, толкова ти е паднало нивото в последните 1-2 години че си смешен. от чуждите форуми отдавна те натириха шото и там беше почнал да се изявяваш кът айнщайн на 21 век май
            такива като теб, като бигугъла, кът др. иванов, и т.н. сте ми ясни - все пак анонимните форуми са добро място за избиване на комплекси....


            Спад 300% не може да има, каквото и да ти се върти във не толкова усъвършенставаното мозъче(всъщност не те познавам и нямам идея какъв мозък носиш) .. И стига водили вече този олигофренски спор защото вярно че учениците в 10 ти клас в техникум по икономика са по напред от половината форумни спецове икономисти дето акциите им падали с по 300% (или три пъти както накои титани на мисълта му викат по-долу)..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
              Или пък Вие двамата нещо не го разбирате момчето.... Шото съм убеден че и професор Чирков да Ви говори за сърдечно-съдови операции пак ще Ви звучи странно и смешно..... Просто още развитието Ви на икономисти не е достигнало до там да го разбирате Асен и за това Ви е странно
              Разбира се, гениите винаги остават неразбрани. Трябвало е да се роди след 100 години, нали така?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                Той си е, такова неграмотно писане трудно се имитира. Все пак математиката не е като картите Таро...
                Или пък Вие двамата нещо не го разбирате момчето.... Шото съм убеден че и професор Чирков да Ви говори за сърдечно-съдови операции пак ще Ви звучи странно и смешно..... Просто още развитието Ви на икономисти не е достигнало до там да го разбирате Асен и за това Ви е странно

                Коментар


                • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                  колкото и да ти е странно,за мен тва е комплимент!
                  според моята теория,колкото един промит мозък не може да разбере какво му обясняваш, следва реакцията му да е отрицание.... та топ идиоти като теб като ме нарекат луд, за мен е комплимент ..... виж,наистина бих почнал да се притеснявам,ако почнеш да се съгласяваш с мен ..... това би значело,че съм паднал на твойто ниво .......
                  ето ти една формулка и за теб:
                  всеки път като го вдигаш, имаш нарастване със 100 % , после като се изпразниш и ти падне пак в пъроначалото си ниво, имаш падане от 50 % .
                  или при всеки полов акт имаш 50% удължаване на кура ти
                  което разбира се не само се мултиплицира,но и то експоненциялно....
                  извади си формилата за "сложна лихва" от нета, после си добави параметрите ,като на местото на мултипляиъра ( броя години) сложиш броя полови актове до сега + чекийте и ще се радвам да ме уведомиш колко милиярда процента ти се е удължил кура в последните да речем 10 години.
                  не случайно казвам,че българономистите са с най -големите пишки в целия свят
                  що ми го обясняваш това на мен? ей виш назад от къде започна тая полемика за процентите...
                  явно си по-търпелив от мен да обясняваш на аудиторията как се изчислява процент, аз вече се отказах, особено след като и банков служител ми каза че спад 300% не мое да има, аз съм тотално в туш....

                  инак комплименти приемай колкот си искаш, толкова ти е паднало нивото в последните 1-2 години че си смешен. от чуждите форуми отдавна те натириха шото и там беше почнал да се изявяваш кът айнщайн на 21 век май
                  такива като теб, като бигугъла, кът др. иванов, и т.н. сте ми ясни - все пак анонимните форуми са добро място за избиване на комплекси....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hohohoo Разгледай мнение
                    ти си за психиатър
                    не математик-епистемолог, ами комплексар-демагог си, объркал си понятията пак

                    и математико, от английски "за един цент" идвало "процент", а

                    искрено се надявам някой да е хакнал акаунта на асен, щото такива простотии изписа за последните 2 седмици през които отново разглеждам форума, че съм се попилял да се хиля

                    успех с трейда, "математико"

                    ... боже божеее, до къде мое да стигне комплексарщината....
                    колкото и да ти е странно,за мен тва е комплимент!
                    според моята теория,колкото един промит мозък не може да разбере какво му обясняваш, следва реакцията му да е отрицание.... та топ идиоти като теб като ме нарекат луд, за мен е комплимент ..... виж,наистина бих почнал да се притеснявам,ако почнеш да се съгласяваш с мен ..... това би значело,че съм паднал на твойто ниво .......
                    ето ти една формулка и за теб:
                    всеки път като го вдигаш, имаш нарастване със 100 % , после като се изпразниш и ти падне пак в пъроначалото си ниво, имаш падане от 50 % .
                    или при всеки полов акт имаш 50% удължаване на кура ти
                    което разбира се не само се мултиплицира,но и то експоненциялно....
                    извади си формилата за "сложна лихва" от нета, после си добави параметрите ,като на местото на мултипляиъра ( броя години) сложиш броя полови актове до сега + чекийте и ще се радвам да ме уведомиш колко милиярда процента ти се е удължил кура в последните да речем 10 години.
                    не случайно казвам,че българономистите са с най -големите пишки в целия свят

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hohohoo Разгледай мнение
                      ти си за психиатър
                      не математик-епистемолог, ами комплексар-демагог си, объркал си понятията пак

                      и математико, от английски "за един цент" идвало "процент", а

                      искрено се надявам някой да е хакнал акаунта на асен, щото такива простотии изписа за последните 2 седмици през които отново разглеждам форума, че съм се попилял да се хиля

                      успех с трейда, "математико"

                      ... боже божеее, до къде мое да стигне комплексарщината....
                      Той си е, такова неграмотно писане трудно се имитира. Все пак математиката не е като картите Таро...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mindless™ Разгледай мнение
                        Това не е правилно да се прави. Давам пример, както ти обичаш:
                        IPO - 5$, това означава, че във всеки един момент, когато цената е над 5$ говорим за ръст, а ако падне под 5$ за спад.
                        Ако приемем тази постановка, то движение на акцията до 30, 50 после 100$ и после се върне на 40$ при теб ще говорим само за различни %-ти ръст и реално нямаме база, на която да отчетем спада от 100 до 40$.
                        Също ако от 5$ падне на 2,5$ то в никакъв случай не може да говорим за 200% спад, защото спада е именно 50%, дано тоя път го разра.
                        напротив-точно това ще са верните математически погледнато проценти!ако следиш така изменението- няма да имаш парадокса 33% = 50 % , 50 % = 100 % и т.н.
                        тогава на двойно изменение няма да викаш 50% ,а 100% , а в стандартния случай , на двойно изменение веднъж казваш,че е 100 % ,друг път казваш,че е 50 % -една и съща величина с различни математически имерения

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                          пък и от латинския да идва,залкото е,че знаеш от къде идва,но не знаеш какво означава,и не само ти ,ами и целия свят..... и се занимавам с изчисления на проценти,където дълбоко се съмнявам,че някой от тези форуми и въобще в бг си има понятие ,,,, дори и академиците в БАН .....'
                          аз батка, съм от тези математици ,дето се наричат епистемолози .... или с други думи до там са разбрали математиката,че знаят къде да я отрекат
                          ти си за психиатър
                          не математик-епистемолог, ами комплексар-демагог си, объркал си понятията пак

                          и математико, от английски "за един цент" идвало "процент", а

                          искрено се надявам някой да е хакнал акаунта на асен, щото такива простотии изписа за последните 2 седмици през които отново разглеждам форума, че съм се попилял да се хиля

                          успех с трейда, "математико"

                          ... боже божеее, до къде мое да стигне комплексарщината....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                            при епъла ,началото на живота на тази акция е нейното айпио - и то не е база 1 ,а да речем 5 $ ..... от тук нататък тва е базата й във времето и е грешно епистемологически да изчисляваш процентно движение ,като взимаш за база моментото монетарно изражение, както е прието- то е прието за улеснение ,тва не значи,че е вярно- дори имаш и математически парадокс ,наречен диспропорционалност в процентите- опит за "извинение" ,че този начин на изчисление е математически грешен!
                            Това не е правилно да се прави. Давам пример, както ти обичаш:
                            IPO - 5$, това означава, че във всеки един момент, когато цената е над 5$ говорим за ръст, а ако падне под 5$ за спад.
                            Ако приемем тази постановка, то движение на акцията до 30, 50 после 100$ и после се върне на 40$ при теб ще говорим само за различни %-ти ръст и реално нямаме база, на която да отчетем спада от 100 до 40$.
                            Също ако от 5$ падне на 2,5$ то в никакъв случай не може да говорим за 200% спад, защото спада е именно 50%, дано тоя път го разра.

                            Коментар


                            • Асене, зарежи процентите.....
                              Кажи сега дали отивате към QE3?

                              Както е тръгнало и Adobe може да ви завиди по брой версии на QE.

                              П.П. Справяте ли се там американомистите?
                              Last edited by anon6706; 23.02.2011, 17:36.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                                При процентите,батка,има едно нещо,дето му викат база,та при епъл 100 и епъл 200 базата е различна.Затова и процентите са различни.
                                Щото,ако епъл 100 се качи със 100 %,то става епъл 200.Ако епъл 200 се качи със 100 процента,става епъл 400.Ужи и едното и другото скачат с по 100 процента,пък цифрите различни
                                Иначе, епъл 100 се качва със 100% и става епъл 200,т.е. епъл 100 е поскъпнал 2 пъти.Епъл 200 пада с 50% и става епъл 100,демек поевтинял е 2 пъти.А 2=2,нали?
                                Върху това помислете в новата ви там математика
                                Иначе ето ги формулите да не се мъчите.Обяснени са доста простичко,като за....
                                Calculating Percentage Increase/Decrease

                                To find the percent up or down, first find the difference between the two amounts. Then divide that number by the first of the two amounts. Finally, convert the fraction to a percent by moving the decimal two places to the right and adding a percent sign.
                                % Increase/Decrease = Difference Between Two Figures ÷ Previous Figure

                                Ето и за по-любознателните:
                                http://media.wiley.com/product_data/...EHEP000002.pdf
                                абе,аз ти казвам,че тези формули са ГРЕШНИ и целия свят смята грешно,ти ми ги постваш ,да ме светкаш .... мислиш,че не знам как се изчисляват проценти по днешните стандарти?
                                много ми е итересно как ще изчисляваш сложни процентни изменения,като опшъни,които са дериватив на даден дериватив,после грийкс,които са дериватив на дериватива на дериватива и на края неща като блийд,които от своя страна са дериватив на грийкс,които са дериватив на опъните,които са дериватив на друго нещо.....
                                едно натрупване на такива процентни изменения върху тяхното изменение и да те видиме до къде ще стигнеш с тези формули,които си ги постнат и които се изуч1ават в днешните универистети......

                                проблема е във философията на математиката,колкото и да ти е странно ,има и такова животно ..... и в случая е грешна,което показва и самото математическо отхвърляне ,чрез математическо НЕравенство,което трябва да е равенство математически!
                                филосовски в математиката е прието,че нещо не може да падне повече от 0 ,а това е НЕвярно защото при нула, процентите НЕ съществуват !!!!!!!
                                неправилното философско твърдение в математиката в случая е ,че нещо може да се качва до безкрайност , но може да падна с не повече от 100 % .....
                                проблема е изходната точка-или базата,която ти наричаш- почнали сме с епъла- цената на епъла е 100 $ ... е да ,ама епъла е съществувал като математическа величина и преди този момент- бил е 50 $ ,преди да стане 100 $ ..... или за да стане от 50 $ , на 100 $ ,вече имаш двойно поскъпване- епъла ,пак си е една акция на епъл,но математически вече не е 50 $ , а е 2*50$ ,съответно връщането му обратно до 50 $ ,литературно е 50 % ,но математически е 2*50 % = 100 % !!!!
                                с други думи тези формули ,дето си ги постнал са изключително плосък поглед над една пространствена величина . се едно се опитваш да изчисляваш третоизмерни фигури ,а живееш в двуизмерен свят!
                                даден продукт търпи монетарно изменение през целия си живот,въпреки,че името на продукта е едно и също!
                                при епъла ,началото на живота на тази акция е нейното айпио - и то не е база 1 ,а да речем 5 $ ..... от тук нататък тва е базата й във времето и е грешно епистемологически да изчисляваш процентно движение ,като взимаш за база моментото монетарно изражение, както е прието- то е прието за улеснение ,тва не значи,че е вярно- дори имаш и математически парадокс ,наречен диспропорционалност в процентите- опит за "извинение" ,че този начин на изчисление е математически грешен!

                                Коментар

                                Working...
                                X