IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius
    Еее, защо им причиняваш такива неща на хорицата?

    Еми кой с каквото може. Къде с няколко кубика силикон, къде с кора с яйца...
    Кааакви неща им причинявам бре, аксиома е че властта се предава по полов път

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
      Точно така. Връзките се изграждат - спането с шефа също е начин. Мястото, където учиш също е избор или по-точно борба. Познавам хора, които излизат само и единствено в много тесен кръг приятери от детските години, а останалите за тях са идиоти... Така връзки не се правят, а точно обратното. А за роднинските връзки важи горе долу същото правило....
      Аз примерно има места и срещи на които ходя само и единствено да се запознавам с нови хора и градя контакти и връзки, а в повечето случаи не ми е приятно, но го правя.
      Ето затова и се навъдиха идиоти на тълпи - и единствената им амбиция е да са шефове и шефки на водопад!
      Само дето уменията хич ги няма - и после почват едни усуквания, оправдания и прехвърляне на отговорност...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
        Тъй ли? И спането с шефа било "изграждане на връзки" значи? И това че сте случайно съученици или състуденти? Или че ти е братовчед, тъст, баджанак?
        Точно така. Връзките се изграждат - спането с шефа също е начин. Мястото, където учиш също е избор или по-точно борба. Познавам хора, които излизат само и единствено в много тесен кръг приятери от детските години, а останалите за тях са идиоти... Така връзки не се правят, а точно обратното. А за роднинските връзки важи горе долу същото правило....
        Аз примерно има места и срещи на които ходя само и единствено да се запознавам с нови хора и градя контакти и връзки, а в повечето случаи не ми е приятно, но го правя.
        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
          Във "вашата" компания хубаво сте правили статистики, но "анализите" ви са погрешни.
          Тези 80% нямат нищо общо с народопсихологията или манталитета на българите, а с прегряващата тогава икономика - т.е. свързано е с алчността (очаквания за продължаващо поскъпване на НИ) и необразоваността (липса на знания за разграничаване на аритметичен от логаритмичен процент) на хомо сапиенса.

          Високият процент в Англия рефлектира по нашите курорти, което пък ни удари още по-лошо впоследствие.


          Поздравления. Много точно дефинира проблема.... Точно за това ходих до Лондон преди два месеца и собствениците ме мъмриха че икономическият ни екип (който аз ръководя) не тълкува правилно данните за които те влагат стотици хиляди евра..... Отчетоха го като основен фактор за натрупаните милионни загуби.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
            +1. Добре казано...
            А и искам да кажа, че връзките се създават и изграждат, а не са някаква даденост. Всеки, както иска да го разбира.
            Тъй ли? И спането с шефа било "изграждане на връзки" значи? И това че сте случайно съученици или състуденти? Или че ти е братовчед, тъст, баджанак?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
              Еми що си траят? Ако смяташ, че си недооценен, отиваш и говориш с шефа. Ама говориш с аргументи, а не с доводи "Ами Пешо нищо не работи, а взима с 30% по-висока заплата от моята!". Също така трябва да си готов да си търсиш друга работа, ако изискванията ти не бъдат удовлетоврени.
              Българинът седи и мрънка и псува, а нищо не прави, за да си подобри положението.
              Това е отделна работа, Крукси. Това което ти написах беше по повод предния ти постинг - цитирал съм го. Затова казах че не си прав за надничането в паничките и нежеланието да се работи - не можеш да генерализираш така.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                Преди време бях Ви казвал за една статистика която правим във нашата компания - над 80% от българите на въпроса" Ако проимате много пари какво ще направите" отговарят ще купя апартамент.... В други държави от ЕС този процент варира между 20 и 35% (само в Англия е над 50%)...Феномен, народопсихология...Инфлаццията е интересен феномен - до един момент тя ще повиши цените на имотите, после когато хората пренасочат доходите си към стоки от първа необходимост пак ще има спад (естествено при инфлация говорим за спад не в абсолютна стойност, а съпоставим със пазарните условия спад).......

                За външният дълг предполагам че ще го предоговорим. Не мисля че имаме потенциал да го погасяваме в момента, а и не очаквам до две години да станем Швейцария (или поне Гърция).... Но ще поживем ще видим
                Във "вашата" компания хубаво сте правили статистики, но "анализите" ви са погрешни.
                Тези 80% нямат нищо общо с народопсихологията или манталитета на българите, а с прегряващата тогава икономика - т.е. свързано е с алчността (очаквания за продължаващо поскъпване на НИ) и необразоваността (липса на знания за разграничаване на аритметичен от логаритмичен процент) на хомо сапиенса.

                Високият процент в Англия рефлектира по нашите курорти, което пък ни удари още по-лошо впоследствие.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                  Въпросът не е да получаваш повече пари, а да получаваш достатъчно пари според твоята преценка. Мен не ме интересува колко получава колегата на съседното бюро. Ако получава повече - браво, значи добре се е договорил. Ако получава по-малко - негов проблем. Единственото важно за мен е аз да получавам толкова, колкото смятам, че заслужавам и да мога да живея спокойно с тези пари.
                  И тук идва тънкият момент. Аз лично съм доволен от заплатата си Огромното мнозинство хора обаче смятат, че са недооценени, че заплатите им са ниски и не отговарят на труда им. Искат да взимат по 5 бона чисто само заради дипломата си от УНСС или ВИНС.
                  Същото е и с връзкарите. Имал връзки, уредил се - ми браво. Аз нямам връзки, затова трябва да бачкам яко. Да се сърдя на връзкаря за връзките му е все едно да се сърдя на моя хазяин, който е наследил апартамента от чичо си и сега ми го отдава под наем.
                  +1. Добре казано...
                  А и искам да кажа, че връзките се създават и изграждат, а не са някаква даденост. Всеки, както иска да го разбира.
                  Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                    Мисля че си прекалено голям идеалист по отношение на българските фирми и мениджъри. Наистина по-малка част от хората върши по-голяма част от работата, но това не винаги значи, че получават повече пари. Много други фактори определят парите, особено в големите фирми.
                    Въпросът не е да получаваш повече пари, а да получаваш достатъчно пари според твоята преценка. Мен не ме интересува колко получава колегата на съседното бюро. Ако получава повече - браво, значи добре се е договорил. Ако получава по-малко - негов проблем. Единственото важно за мен е аз да получавам толкова, колкото смятам, че заслужавам и да мога да живея спокойно с тези пари.
                    И тук идва тънкият момент. Аз лично съм доволен от заплатата си Огромното мнозинство хора обаче смятат, че са недооценени, че заплатите им са ниски и не отговарят на труда им. Искат да взимат по 5 бона чисто само заради дипломата си от УНСС или ВИНС.
                    Същото е и с връзкарите. Имал връзки, уредил се - ми браво. Аз нямам връзки, затова трябва да бачкам яко. Да се сърдя на връзкаря за връзките му е все едно да се сърдя на моя хазяин, който е наследил апартамента от чичо си и сега ми го отдава под наем.
                    Never underestimate the predictability of stupidity

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Няма как да успееш ако гледаш в паницата на другия и се сърдиш и мрънкаш.Човек сам за себе си решава как да живее и не се сравнява с другите.Какво означава човек да живее добре?За различните хора е различно.Същото е и с усещането да си богат.За мен да се живее добре означава човек да има жилище с достатъчно стаи според семейството кола да речем Опел Зафира Рено Меган или друга подобна.Да може да си плаща сметките да има за храна облекло и образование на децата си.Да може да си позволи една седмица почивка някъде през годината.Ако има и гараж направо дюшеш.И за това се работи яко и не се мрънка.Ако не си наследил нещо от мама и тате кредит и яко бачкане.Няма какво да гледам в чинията на Левон и Костов.Да не ги харесвам но не желая да бъда крадец мошеник и мазник като тях.
                      +1. За съжаление моите представи за добър живот са по-амбициозни... Аз харесвам скъпи коли, скъпи жени, екскурзии за дълги периоди в екзотични държави, падам си по удоволствия от типа Лас Вегас, падам си и по другата крайност - екзотични райски кътчета в които гледайки залеза, да мога да си събера мислите и да осъщества мечатат си (една от мечтите и) да напиша роман... Ще кажеш много чета Хемингуей... И други хора ме обвиняват "че докато минавам под дъгата, ще ми изгорят филийките", но аз съм си такъв... И за това съм нещастен, защото имам голямо разминаване между мечтите и реалността... Иначе много хора около мен,дори не се и крият че ми завиждат...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                        Тук си в сериозна грешка. Има в отделите единични хора които бачкат съвестно - и познай: не ги повишават а ги товарят и със задачите на некадърни "любимци" на шефчетата.

                        Българите имат различни убеждения - недей да генерализираш прекалено.
                        Е това в теорията се нарича "синдрома на незаменимият експерт"... Изследвания в САЩ показват че когато един човек работи много пълноценно на експертно ниво, мениджърите не го повишават защото несъзнателно ги е страх че без него процес ще спре... Именно за това на запад корпорациите правят план за развитие на всеки, оценен като ключов експерт.... При нас не напуснеш ли развитие няма, напротив масовият шеф е пълен идиот, гъзолизец и връзкар, целящ да си приписва заслуги от работата на хората в екипа и нарочно запушва развитието на кадърните хора.......... Психология - дето в ада казана на българите никой не го пазел, че те сами се дъропали навътре.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                          Еми що си траят? Ако смяташ, че си недооценен, отиваш и говориш с шефа. Ама говориш с аргументи, а не с доводи "Ами Пешо нищо не работи, а взима с 30% по-висока заплата от моята!". Също така трябва да си готов да си търсиш друга работа, ако изискванията ти не бъдат удовлетоврени.
                          Българинът седи и мрънка и псува, а нищо не прави, за да си подобри положението.
                          Мисля че си прекалено голям идеалист по отношение на българските фирми и мениджъри. Наистина по-малка част от хората върши по-голяма част от работата, но това не винаги значи, че получават повече пари. Много други фактори определят парите, особено в големите фирми.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                            Еми що си траят? Ако смяташ, че си недооценен, отиваш и говориш с шефа. Ама говориш с аргументи, а не с доводи "Ами Пешо нищо не работи, а взима с 30% по-висока заплата от моята!". Също така трябва да си готов да си търсиш друга работа, ако изискванията ти не бъдат удовлетоврени.
                            Българинът седи и мрънка и псува, а нищо не прави, за да си подобри положението.
                            Не само това прави ами като се прибере удари две ракии и пред жената почва да ебе майката на Костов,Бойко,Станишев,Доган,шефа,колегата Иванов а на другия ден отива на работа и там почва да ебе майката на жената,тъщата и Пешо комшията отгоре щото го наводнил.Българина е страхлив и не смее да застане с името си и да си отстоява правата.Като не го е оценил шефа отива говори и като не му изнася си прави фирма и започва да работи за себе си.Но трябва дупце а не да си мижитурка.Дупце нямаме нямамееееееееееееееее

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                              Тук си в сериозна грешка. Има в отделите единични хора които бачкат съвестно - и познай: не ги повишават а ги товарят и със задачите на некадърни "любимци" на шефчетата.

                              Българите имат различни убеждения - недей да генерализираш прекалено.
                              Еми що си траят? Ако смяташ, че си недооценен, отиваш и говориш с шефа. Ама говориш с аргументи, а не с доводи "Ами Пешо нищо не работи, а взима с 30% по-висока заплата от моята!". Също така трябва да си готов да си търсиш друга работа, ако изискванията ти не бъдат удовлетоврени.
                              Българинът седи и мрънка и псува, а нищо не прави, за да си подобри положението.
                              Never underestimate the predictability of stupidity

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                                Ма то и реалността изгради такова усещане у цяло едно поколение - няма нито един (винаги има изключения) богат и добре живеещ българин който да е изкарал парите си с труд... Обърни внимание - престъпници, корумпирани типове, връзкари, лизогъзци вживели се в ролята на мениджъри на банки и фирми итн.... Няма един можещ и знаещ човек съсздал нещо,направил нещо градивно, получил много пари, палтил данъци и живеещ добре,,, Гледат и работещите около тях как се гърчат и едно дете родено 1990+ година остава впечатлението че за да успееш в живота, трябва да си сервитьор/ка в стриптиз бар и да се ожени за теб някой банков директор.... То им е и повредена ценностаната ситема.. Дори умни и интелигентни малдежи имат изцяло изкривено мислене и визия за живота... И понеже нямат историческа памет и чуваш как Левон бил голям Банкер, Иван Костов голям политик и опозиция, Иво прокопиев топ бизнесмен итн....
                                Няма как да успееш ако гледаш в паницата на другия и се сърдиш и мрънкаш.Човек сам за себе си решава как да живее и не се сравнява с другите.Какво означава човек да живее добре?За различните хора е различно.Същото е и с усещането да си богат.За мен да се живее добре означава човек да има жилище с достатъчно стаи според семейството кола да речем Опел Зафира Рено Меган или друга подобна.Да може да си плаща сметките да има за храна облекло и образование на децата си.Да може да си позволи една седмица почивка някъде през годината.Ако има и гараж направо дюшеш.И за това се работи яко и не се мрънка.Ако не си наследил нещо от мама и тате кредит и яко бачкане.Няма какво да гледам в чинията на Левон и Костов.Да не ги харесвам но не желая да бъда крадец мошеник и мазник като тях.

                                Коментар

                                Working...
                                X