IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ballomed Разгледай мнение
    А пък мой много добър приятел остана безработен. Айде отрясъла па надоле....
    правилно. оти се косат. ако падне надоле евтино ке купим.

    п.п. ако па отиде нагоре скапо ке продадем
    Баба ме научи на много неща.
    tnm

    Коментар


    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
      Не навлизай в частен случай.

      Представи си, че си най-титулувания дизайнер на Ферари и си успял да постигнеш договорка да получаваш % от продажбата на всеки автомобил от твоя модел. В един момент CEO-то ти казва - падат продажбите и ще взимаш еди-колко си по-малко. Ти, щото си много велик и се смяташ за най-продаваемия дизайнер на столетието, веднага си биеш камшика, подаваш молба за напускане и кандидатстваш в Ламборгини... нататък ще ме разбереш..

      П.П. А, и забравих - титулуваният дизайнер започва да обвинява отдел продажби за пониженият му % печалба. Типично по български.
      Бинго - след като от Ламбо са му предлагали с 30% отгоре и се е чудел до момента дали да напусне - сменя фирмата С КЕФ!
      Ето ти го моя случай - ако реша да напускам. Съвсем така принципен - и познавам достатъчно народ на тоя хал които просто си харесват екипите и не бързат да се местят. "Мениджмънта" понякога е способен да ускори това решение обаче - с някое "адекватно" решение.

      ПП: Това с търговския отдел не е типично по български. Всеки се занимава с работата си - и получава възнаграждение според договорката, уменията и усилията си. Ако друг отдел/човек не се справя - не е редно да го отнася кадърния - но виж, ето това е логика типично по "българския мениджмънт" - доморасъл при това.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
        Туй прави 1 (един - словом) над 5000. Мчи то много бе, направо определящо за целия отрасъл
        А пък мой много добър приятел остана безработен. Айде отрясъла па надоле....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
          Ах милия, сега ще тръгнеш и да използваш лост в потреблението и т.н.....
          Вариантите са ограничени само за теб, варианти има но естествено - първото което си направил е да им резнеш заплатите ей-така. Закономерно са напуснали - и аз бих го направил (и в 100% от случаите ще ме наеме конкурента ти). Няма да обяснявам какво е трябвало да правиш - ти като "шеф" си достатъчно "авторитарен" за да се загробиш и сам.
          Не навлизай в частен случай.

          Представи си, че си най-титулувания дизайнер на Ферари и си успял да постигнеш договорка да получаваш % от продажбата на всеки автомобил от твоя модел. В един момент CEO-то ти казва - падат продажбите и ще взимаш еди-колко си по-малко. Ти, щото си много велик и се смяташ за най-продаваемия дизайнер на столетието, веднага си биеш камшика, подаваш молба за напускане и кандидатстваш в Ламборгини... нататък ще ме разбереш..

          П.П. А, и забравих - титулуваният дизайнер започва да обвинява отдел продажби за пониженият му % печалба. Типично по български.
          Last edited by anon6706; 28.02.2011, 18:00.

          Коментар


          • хората като имат пари купуват имоти.
            като нямат пари не купуват.
            ама ако много им трябва вземат на заем и пак купуват
            ама ако не им дават на заем щото имат да връщат - хептен не купуват

            писах бавно
            Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Тези 90% са кумулативни - произведен продукт плюс разходи за производството му. Вариантите са ограничени - свиване на ведомостите, съчетано със свиване на фонд работна заплата.

              Може сферата ми да е частен случай, но аз обикновено вървя от частното към общото. От доста години сферата ми следва икономическите цикли в страната.
              Ах милия, сега ще тръгнеш и да използваш лост в потреблението и т.н.....
              Вариантите са ограничени само за теб, варианти има но естествено - първото което си направил е да им резнеш заплатите ей-така. Закономерно са напуснали - и аз бих го направил (и в 100% от случаите ще ме наеме конкурента ти). Няма да обяснявам какво е трябвало да правиш - ти като "шеф" си достатъчно "авторитарен" за да се загробиш и сам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                Може би твоя бизнес се е свил с 90%, но в моята сфера е точно обратното - и в момента се наблюдава растеж и наемане.
                Изказване като 90% свиване е прекалено - за коя да е сфера в България. Мисля че съдиш от твърде малка и тенденциозна извадка.
                Тези 90% са кумулативни - произведен продукт плюс разходи за производството му. Вариантите са ограничени - свиване на ведомостите, съчетано със свиване на фонд работна заплата.

                Може сферата ми да е частен случай, но аз обикновено вървя от частното към общото. От доста години сферата ми следва икономическите цикли в страната.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                  Напротив... Има и наети. Познавам лично конструктор, чиято заплата в момента е 12 000 лева на месец и архитект, чиято заплата е 4000 лева на месец.
                  Туй прави 1 (един - словом) над 5000. Мчи то много бе, направо определящо за целия отрасъл

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
                    Казваш , че не са наети.
                    Аз казвам , че има и наети !!!
                    Успокой истерията, говоря за хорицата с 5000+ заплати и т.н. в тези професии - от изказването на Мажото.
                    И чети преди да пишеш, вече ти казах.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                      Мажо, пак не си разбрал за какво говорим. Тия дето ги цитираш не са наети служители.
                      Напротив... Има и наети. Познавам лично конструктор, чиято заплата в момента е 12 000 лева на месец и архитект, чиято заплата е 4000 лева на месец.
                      Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                        Хайде върни се и виж постинга на Мажо който коментирах - че май пишеш без да знаеш за какво става дума...
                        Казваш , че не са наети.
                        Аз казвам , че има и наети !!!
                        --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                        http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          О, не. Дори се радвам, че не приеха намалението. В противен случай трябваше уволнението да е по друг член на КТ и трябваше да плащам. Просто закрих позициите. В момента няма бизнес за 90% от работата на бюро отпреди 3-4 години.
                          Може би твоя бизнес се е свил с 90%, но в моята сфера е точно обратното - и в момента се наблюдава растеж и наемане.
                          Изказване като 90% свиване е прекалено - за коя да е сфера в България. Мисля че съдиш от твърде малка и тенденциозна извадка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
                            Щоууу????
                            Кантори с повече от 2-3 служители
                            не си ли виждал бря?????
                            Не е задължително да са с над 5000 лефа
                            може и да са под 5000 , но има наемен труд !!!!!
                            Хайде върни се и виж постинга на Мажо който коментирах - че май пишеш без да знаеш за какво става дума...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                              Ахааа, сега разбирам желанието ти да видиш по-ниско заплащане при наемането на заместниците им
                              О, не. Дори се радвам, че не приеха намалението. В противен случай трябваше уволнението да е по друг член на КТ и трябваше да плащам. Просто закрих позициите. В момента няма бизнес за 90% от работата на бюро отпреди 3-4 години.
                              Last edited by anon6706; 28.02.2011, 17:38.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                                Какви бре Реде, наети служители конструктори и архитекти с над 5 бона заплатки ли?
                                Щоууу????
                                Кантори с повече от 2-3 служители
                                не си ли виждал бря?????
                                Не е задължително да са с над 5000 лефа
                                може и да са под 5000 , но има наемен труд !!!!!
                                --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                                http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                                Коментар

                                Working...
                                X