IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
    Ех че къса... памет.

    То евреите (моите патрони, независимо какви официални паспорти имат) тоя филм го играят последователно в Полша, Чехия, Естония, Латвия Унгария, Булгаристан итн... Сега е ред на сърбите и румънците (там поради различни национални особенности пазара така и не се разви до този момент)...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
      Искаш ли аз да ти отговоря, но отговорът може и да не ти хареса.
      Ако не говорим за спекулативна покупка, то бих ти отговорил: На цена, при която няма да се налага да взимам заем.
      това също е добър отговор
      mWPCloud.com

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
        Абе сега от тази гледна точка наистина звучи смешно. Но всичките ни инвестиции бяха плод на много задълбочени анализи и прогнози и то не само наши а и на множество международни агенциии.... И честно казано ако се бяха случили прогнозите ни, а за това трябваше просто да започнем някои проекти две-три години по рано сега щяхме да сме в съвсем друга позиция... Ама такъв е живота.. Някои неща просто няма как да ги предвидиш... Е сега в последната година изкупуваме като обезумели земя и около Белград (цяло поделение с над 30 човека открихме там).. Логиката е че там не е иомало още бум и на Сърбия и предстои влизане в ЕС... тс. очакваме хиляди проценти възвръщаемост в рамките на 10 години... И нещата изглеждат реални и осъществими ноооооооо... Току виж се обърнала палачинката и после някой ще ни обвинява по форумите - ама вие от сърби ли сте тръгнали да печелите....
        Ех че къса... памет.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
          Ще ти задам директен въпрос... Очаквам сериозен отговор.

          На каква цена си склонен да закупиш жилище в София? В кой квартал и какви са ти изискванията към имота?


          нямам нужда да купувам в сф... не ми се налага да ходя на работа не ми се налага да живея в бг... като съм си в сф най много се дразня колко мръсен въздух дишаме, в някои дни измитите коли за една нощ стават целите покрити с гадост ... това което ми липсва е къща в Банкя и то не къща като апартамент а баш къща си с поне 4 спални и 2 -3 гаража... след дълги размишления съм стигнал до този извод защото освен чистия въздух там има две частни училища в които учат много деца от сф и е спокоино...

          иначе смятам че блон на цените има в презастроените локации като долини и ливади нестанат с приетите за нормални инвестиционни коефиценти за чиста площ
          mWPCloud.com

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
            Съдя за себе си, като човек кайто е доста запознат с обстановката на пазара на НИ, защото го следя от бизо на практика от както той съществува и участвам активно в него...

            Веднага ще ти кажа какви са моите виждания за напред. При очертаващия се недостиг на пари и високите лихви по ипотечните кредити хората ще заделят по-малко за жилище, но това не означава, че ще поевтинее квадратния метър, а че ще се смалят новите жилищата, които се пускат на пазара в бъдеще бъди сигурен. Жилищата ще стават все по-малки, а големите такива ще станат дефицитни особено за наистина хубавите локации. Причината за това ще бъде, че ако един строител реши да направи един апартамент 120 кв. ще го продаде за по-малко пари отколкото 2апартамента по 60 кв.м.... Чисто пазарен принцип. За вече построените сгради нещата могат да стоят различно на този етап, но за в бъдеще бъди сигурен, че ще стане точно както съм го написал.

            Айде плюйте ме смело сега, но това е близкото бъдеще...


            Що да те плюе някой.. Има логика в това което казваш.. Макар че е възможно и спад на цените който да направи големите жилища по атрактивни.... Ще видим...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
              да теглиш кредит означава да се продадеш в робство доброволно
              Tова като го казваш, имаш предвид България... Тук големите банки като булбанк, ебаха майката на имотния пазар, след като даваха на сульо и пульо заеми повишавайки цените на имотите до небесата, и след като надуха един балон и го спукаха сега пък свалят цените на имотите поради неадекватната си политика и си правят собствено харакири...
              Само това че не са дошли големите сериозни банки в България държи некадърните банки в Б-я над водата. Ако дойдат сериозни банки като Сити или HSBC да изкупят / предложат добри сделки на хората с заеми над 0-та българските банки ще останат с обезценените имоти и фалиралите клиенти за години напред или до фалит. Но това си го заслужават след като ебаха майката на имотния пазар и го направиха една голяма игра на рулетка.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                Винаги е било "какво МОГА да си купя". То затова и двустайните са най-продавани - щото за по-големи пари няма. За какъв дявол му е на едно младо семейство двустаен апартамент, еле па купен с ипотечен кредит - на тоя въпрос никога не съм успявал да си отговоря.
                Съдя за себе си, като човек кайто е доста запознат с обстановката на пазара на НИ, защото го следя от бизо на практика от както той съществува и участвам активно в него...

                Веднага ще ти кажа какви са моите виждания за напред. При очертаващия се недостиг на пари и високите лихви по ипотечните кредити хората ще заделят по-малко за жилище, но това не означава, че ще поевтинее квадратния метър, а че ще се смалят новите жилищата, които се пускат на пазара в бъдеще бъди сигурен. Жилищата ще стават все по-малки, а големите такива ще станат дефицитни особено за наистина хубавите локации. Причината за това ще бъде, че ако един строител реши да направи един апартамент 120 кв. ще го продаде за по-малко пари отколкото 2апартамента по 60 кв.м.... Чисто пазарен принцип. За вече построените сгради нещата могат да стоят различно на този етап, но за в бъдеще бъди сигурен, че ще стане точно както съм го написал.

                Айде плюйте ме смело сега, но това е близкото бъдеще...
                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от steppenwolf Разгледай мнение
                  С това което си написал става ясно колко сте си я правили сметката. Значи мислили сте, ще правите пари от два относително бедни народа. А от българи не правихте ли сметка да изкарате пари. А кой да инвестира в производство за да може да има пари и за туризъм. Голяма смехория. Тия по морето поне по-реалисти бяха и се надяваха на скандинавци, немци и англичани.


                  Абе сега от тази гледна точка наистина звучи смешно. Но всичките ни инвестиции бяха плод на много задълбочени анализи и прогнози и то не само наши а и на множество международни агенциии.... И честно казано ако се бяха случили прогнозите ни, а за това трябваше просто да започнем някои проекти две-три години по рано сега щяхме да сме в съвсем друга позиция... Ама такъв е живота.. Някои неща просто няма как да ги предвидиш... Е сега в последната година изкупуваме като обезумели земя и около Белград (цяло поделение с над 30 човека открихме там).. Логиката е че там не е иомало още бум и на Сърбия и предстои влизане в ЕС... тс. очакваме хиляди проценти възвръщаемост в рамките на 10 години... И нещата изглеждат реални и осъществими ноооооооо... Току виж се обърнала палачинката и после някой ще ни обвинява по форумите - ама вие от сърби ли сте тръгнали да печелите....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от steppenwolf Разгледай мнение
                    С това което си написал става ясно колко сте си я правили сметката. Значи мислили сте, ще правите пари от два относително бедни народа. А от българи не правихте ли сметка да изкарате пари. А кой да инвестира в производство за да може да има пари и за туризъм. Голяма смехория. Тия по морето поне по-реалисти бяха и се надяваха на скандинавци, немци и англичани.
                    И защо да инвестират в нещо, което я върне, я не 50 аритметични процента след 5 години?!
                    Друго са си 300% за 1 година. Да са живи и здрави платилите и инвестиралите, останали с горещия картоф в ръцете....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                      Честно казано когато се застрояваше Банско всички инвеститори мислехме че основните туристи ще са Гърци и македонци... Мамата на курорта я ебаха, алчните копеленца със апартмънт хаусите дето застроиха града....За съжаление очакванията ни се оказаха доста над реалността (аз имам проекти в банско, Добринище и Разлог за над 15 000 РЗП, на различни фази от развитието им)
                      С това което си написал става ясно колко сте си я правили сметката. Значи мислили сте, ще правите пари от два относително бедни народа. А от българи не правихте ли сметка да изкарате пари. А кой да инвестира в производство за да може да има пари и за туризъм. Голяма смехория. Тия по морето поне по-реалисти бяха и се надяваха на скандинавци, немци и англичани.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от all_trader Разгледай мнение
                        ми те сега са основни такива - гърци и макета .
                        има по - малко англичани и руснаци .
                        не знам какво сте очаквали но човешката алчност и лудост никой не може да я предвиди до къде ще стигне .....
                        Как така не може никой да предвиди.Доста хора предвидихме.Предвиждаме и 6 по Рихтер.Говорихме че материалите са пълни боклуци,предупредихме че якостта на цимента и желязото не са тези които са заложени в проектите,казахме че строителите са неграмотни и без всякакво образование,предупредихме че контрол няма,предупредихме и какво пише в закона.Казахме също че че Манастирските ливади са безумие че София се унищожава.Говорихме че кредитите този път ще се връщат предупредихме че продажбите на ипотеката няма да покрият кредита и ще се дължат още пари.Но кой да слуша.Получихме отговори че сме нещастници лузъри че можело камък да ни падне на главата самолет да ни удари къщите и прочее простотии.Тука имаше и едни Уислоу Гарденс ако се не лъжа.То беше един престиж мани мани.То бяха едни подигравки градинки басейни охрани....

                        Коментар


                        • да теглиш кредит означава да се продадеш в робство доброволно
                          Баба ме научи на много неща.
                          tnm

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                            Винаги е било "какво МОГА да си купя". То затова и двустайните са най-продавани - щото за по-големи пари няма. За какъв дявол му е на едно младо семейство двустаен апартамент, еле па купен с ипотечен кредит - на тоя въпрос никога не съм успявал да си отговоря.
                            Никои не планира повече от едно дете
                            та задова им стига !!!!
                            Друг е въпроса, че с тез ипотеки докъде са......
                            Чудил съм се много защо ги взимат,
                            но отговор лично за себе си не откривам !!!!!
                            --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                            http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                              Винаги е било "какво МОГА да си купя". То затова и двустайните са най-продавани - щото за по-големи пари няма. За какъв дявол му е на едно младо семейство двустаен апартамент, еле па купен с ипотечен кредит - на тоя въпрос никога не съм успявал да си отговоря.
                              Напротив, не беше така. Кредитирането заблуди хората какви точно възможности имат за покупки. Кредитирането растеше от "искането" и изместваше на заден план "моженето". Питай някои купувачи от последните две-три години дали наистина са "можели" да си купят настоящото жилище.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                                Честно казано когато се застрояваше Банско всички инвеститори мислехме че основните туристи ще са Гърци и македонци... Мамата на курорта я ебаха, алчните копеленца със апартмънт хаусите дето застроиха града....За съжаление очакванията ни се оказаха доста над реалността (аз имам проекти в банско, Добринище и Разлог за над 15 000 РЗП, на различни фази от развитието им)
                                ми те сега са основни такива - гърци и макета .
                                има по - малко англичани и руснаци .
                                не знам какво сте очаквали но човешката алчност и лудост никой не може да я предвиди до къде ще стигне .....

                                Коментар

                                Working...
                                X