IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
    Познавам не малко строители и архитекти и техните проекти. В момента знам за две сгради в бизост до студентски град, които се строят. Общо има към 100 апартамента и само 4 от тях са с квадратура над 70 кв.м. И строителите и архитектите се дразнят и не искат да е така, но това е пазара...
    Шъ съ разграбят за 0 време !!!
    Ако не се разграбят, единствения
    шанс е некои "унивирситет"
    да спечели дебела ШЕСТИЦА
    от ТОТОТО и да направи на
    студентите си подарък
    нова комуналка !!!!!
    --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
    http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
      Познавам не малко строители и архитекти и техните проекти. В момента знам за две сгради в бизост до студентски град, които се строят. Общо има към 100 апартамента и само 4 от тях са с квадратура над 70 кв.м. И строителите и архитектите се дразнят и не искат да е така, но това е пазара...
      Ето, че влизаш в модел, дето изяде главите на масата инвеститори.
      Ами естествено, че около Студ. град ще се строят такива жилища. Някой ще купи гарсониерката за синчето докато следва, а после ще смята да го дава под наем на други студенти. За този район си има причина, която пак е свързана с някакви планове за бъдещи печалби от купувачите.
      Основни жилища под 70 кв.м. чиста площ не ми се вярва да станат търсени в обозримото бъдеще. Няма значение имаме или нямаме пари българите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
        В интерес на истината се замислих.
        Няма логика да прилагаш исторически данни от центъра на Токио за България, ако ще и за центъра на София.
        Ние не сме ограничени толкова от площ, а и нямаме такава гъстота на населението.
        не съм добре запознат, но все си мисля, че строенето на малки апартаменти вдига себестойността на строежа. А когато няма платежоспособни, каква е файдата на инвеститора да прави кутийки? Влиза в най-долния сегмент на купувачите. Смяташ, че 40 квадрата за 50 000 евро ще ги продадеш по-лесно от 70 за 70 000 ли?
        Познавам не малко строители и архитекти и техните проекти. В момента знам за две сгради в бизост до студентски град, които се строят. Общо има към 100 апартамента и само 4 от тях са с квадратура над 70 кв.м. И строителите и архитектите се дразнят и не искат да е така, но това е пазара...
        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
          Ти турчин ли си? А и да си - в Турция ли си?
          Да купуваш явен балон не е спекула - а мазохизъм

          Чист българин съм.. Даже имам хайдути в рода си... Дори в родолюбивият ми пшериод съм финансирал един паметник на мой роднина и реставрация на къща дето е отсядал Левски във Врачанско..... Проблема е че като купуваш нбалон и идея си нямаш че е балон.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
            Ти хубаво храниш, но по-добре се замисли над моя пост, защото строителите не са благотворителни организации.
            В интерес на истината се замислих.
            Няма логика да прилагаш исторически данни от центъра на Токио за България, ако ще и за центъра на София.
            Ние не сме ограничени толкова от площ, а и нямаме такава гъстота на населението.
            не съм добре запознат, но все си мисля, че строенето на малки апартаменти вдига себестойността на строежа. А когато няма платежоспособни, каква е файдата на инвеститора да прави кутийки? Влиза в най-долния сегмент на купувачите. Смяташ, че 40 квадрата за 50 000 евро ще ги продадеш по-лесно от 70 за 70 000 ли?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
              Ти хубаво храниш, но по-добре се замисли над моя пост, защото строителите не са благотворителни организации.
              Не са - и следва да се държат пазарно.
              Или фалит и разпродажба, или пазарни цени и маржове на печалба 10-20%.

              Хайде сега ти мисли..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                в предприемачеството освен анализи трябва и късмет. пожелавам ви да имате късмет в новото начинание да изкарате пари и да не ви пука ние по форумите дали ви плюем или ви завиждаме.

                Благодаря за пожелянията.. И аз съм на същото мнение - късмета, да попаднеш на точното място в точното време е голямо нещо... Целият живот на някои хора се определя само и единствено от късмета във най чистата му форма.... Имах един приятел имаше теория, че всеки човек има такива определящи моменти в живота, зависещи изцяло от съдбата - нали знаеш, спираш да пушиш и да пикаеш до пътя и виждаш зверска катастрофа на минута пред теб, раждащ се в семейство на богати реститути, учиш 3 въпроса от конспект 30 и те ти се падат... Всички тези неща са валидни и с обратен знак....Каквото му е писано на човек...Тук все разправям за един много богат българин дето изкупи земята около околовръстното по 10 евро кв.м за да си парви автокъщи и нскладове за дърва. 5 години след това, не беше направил нищо но земята там стуваше примерно по 500 евро..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  То на всеки пазар има дългогодишни участици, но това не означава нещо за тяхната успеваемост в прогнозите.

                  Да намаляват размера на жилищата, ама колко да ги намалят?! По-малко от 2кв.м. не могат да станат. Ако прогнозата ти е от тази гледна точка - да, на Орландовци върви най-скъпо квадратния метър......
                  Ти хубаво храниш, но по-добре се замисли над моя пост, защото строителите не са благотворителни организации.
                  Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                    Булгаристан викат на БГ в Турция.... Както ние викаме на Суоми - Финландия... Тая сметка си я има във всяка спекула... Ако сега изкупиш борсата в някоя бананова република не е ли същото...
                    Ти турчин ли си? А и да си - в Турция ли си?
                    Да купуваш явен балон не е спекула - а мазохизъм

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
                      Никои не планира повече от едно дете
                      та задова им стига !!!!
                      Друг е въпроса, че с тез ипотеки докъде са......
                      Чудил съм се много защо ги взимат,
                      но отговор лично за себе си не откривам !!!!!
                      мимимуа е двустаен но от старите с отделна кухня която може да се направи на детска... иначе новите двустаини дето са една стая и хол бокс нестават... това май има предвид крукс
                      mWPCloud.com

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                        Това с Булгаристан те поставя автоматично в шитлистата ми.
                        Евреите може и да са пробвали - ама ти не си първи, не си и втори в тия номера. Така че ще платиш сметката и на тия преди тебе - както във всяка пирамида
                        Булгаристан викат на БГ в Турция.... Както ние викаме на Суоми - Финландия... Тая сметка си я има във всяка спекула... Ако сега изкупиш борсата в някоя бананова република не е ли същото...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                          Абе сега от тази гледна точка наистина звучи смешно. Но всичките ни инвестиции бяха плод на много задълбочени анализи и прогнози и то не само наши а и на множество международни агенциии.... И честно казано ако се бяха случили прогнозите ни, а за това трябваше просто да започнем някои проекти две-три години по рано сега щяхме да сме в съвсем друга позиция... Ама такъв е живота.. Някои неща просто няма как да ги предвидиш... Е сега в последната година изкупуваме като обезумели земя и около Белград (цяло поделение с над 30 човека открихме там).. Логиката е че там не е иомало още бум и на Сърбия и предстои влизане в ЕС... тс. очакваме хиляди проценти възвръщаемост в рамките на 10 години... И нещата изглеждат реални и осъществими ноооооооо... Току виж се обърнала палачинката и после някой ще ни обвинява по форумите - ама вие от сърби ли сте тръгнали да печелите....
                          в предприемачеството освен анализи трябва и късмет. пожелавам ви да имате късмет в новото начинание да изкарате пари и да не ви пука ние по форумите дали ви плюем или ви завиждаме.
                          Баба ме научи на много неща.
                          tnm

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                            Съдя за себе си, като човек кайто е доста запознат с обстановката на пазара на НИ, защото го следя от бизо на практика от както той съществува и участвам активно в него...

                            Веднага ще ти кажа какви са моите виждания за напред. При очертаващия се недостиг на пари и високите лихви по ипотечните кредити хората ще заделят по-малко за жилище, но това не означава, че ще поевтинее квадратния метър, а че ще се смалят новите жилищата, които се пускат на пазара в бъдеще бъди сигурен. Жилищата ще стават все по-малки, а големите такива ще станат дефицитни особено за наистина хубавите локации. Причината за това ще бъде, че ако един строител реши да направи един апартамент 120 кв. ще го продаде за по-малко пари отколкото 2апартамента по 60 кв.м.... Чисто пазарен принцип. За вече построените сгради нещата могат да стоят различно на този етап, но за в бъдеще бъди сигурен, че ще стане точно както съм го написал.

                            Айде плюйте ме смело сега, но това е близкото бъдеще...
                            То на всеки пазар има дългогодишни участици, но това не означава нещо за тяхната успеваемост в прогнозите.

                            Да намаляват размера на жилищата, ама колко да ги намалят?! По-малко от 2кв.м. не могат да станат. Ако прогнозата ти е от тази гледна точка - да, на Орландовци върви най-скъпо квадратния метър......

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                              То евреите (моите патрони, независимо какви официални паспорти имат) тоя филм го играят последователно в Полша, Чехия, Естония, Латвия Унгария, Булгаристан итн... Сега е ред на сърбите и румънците (там поради различни национални особенности пазара така и не се разви до този момент)...
                              Това с Булгаристан те поставя автоматично в шитлистата ми.
                              Евреите може и да са пробвали - ама ти не си първи, не си и втори в тия номера. Така че ще платиш сметката и на тия преди тебе - както във всяка пирамида

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                                Съдя за себе си, като човек кайто е доста запознат с обстановката на пазара на НИ, защото го следя от бизо на практика от както той съществува и участвам активно в него...

                                Веднага ще ти кажа какви са моите виждания за напред. При очертаващия се недостиг на пари и високите лихви по ипотечните кредити хората ще заделят по-малко за жилище, но това не означава, че ще поевтинее квадратния метър, а че ще се смалят новите жилищата, които се пускат на пазара в бъдеще бъди сигурен. Жилищата ще стават все по-малки, а големите такива ще станат дефицитни особено за наистина хубавите локации. Причината за това ще бъде, че ако един строител реши да направи един апартамент 120 кв. ще го продаде за по-малко пари отколкото 2апартамента по 60 кв.м.... Чисто пазарен принцип. За вече построените сгради нещата могат да стоят различно на този етап, но за в бъдеще бъди сигурен, че ще стане точно както съм го написал.

                                Айде плюйте ме смело сега, но това е близкото бъдеще...
                                Ти си пристрастен - но си на грешен път. Забравил си че пазара се определя от купувачите, 2007-ма мина и замина
                                Очаквай по-скоро купувача да изисква да плати чистата площ вместо заедно с общите части и терасите - както е и навсякъде в ЕС.

                                Коментар

                                Working...
                                X