IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

    Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
    Глупости. Банките го рекламират - но не го предлагат Отделно че 90-100% от занижена с 50% оценка = 45-50% ефективно. На мен изобщо не ми прилича на 120% от Първа Инвестиционно в "доброто старо време 2007" И слава Богу, така точно се наду балона на финала!

    ПП: България изнася - да, колкото да не заспи
    ..............
    Дребни , за последен път се обръщам към теб. Аз говоря конкретни неща, ти какво казваш? Имаш ЗЗ в централна Б-я, не казваш точно къде е и от какъв тип, но искаш 20%горница. Нормален ли си?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
      С кредит всички могат да си го позволят, особен предвид факта, че вече 3 банки рекламират кредити от 90 до 100% без почти никакво самоучастие.
      По отношение на 1, то и олиото става все по-недостъпно, но хората го купуват.
      По отношение на 2- кредити на 100% финансиране как ти звучи. На мен като в добрите стари времена на 2007г.
      По отношение на 3, бедна ти е фантазията какви стоки изнася Б-я. Текстил, облекла, дървен материал, мебели, тютюн, минерални масла, и най-важното - ТОК
      Глупости. Банките го рекламират - но не го предлагат Отделно че 90-100% от занижена с 50% оценка = 45-50% ефективно. На мен изобщо не ми прилича на 120% от Първа Инвестиционно в "доброто старо време 2007" И слава Богу, така точно се наду балона на финала!

      ПП: България изнася - да, колкото да не заспи

      Stat.bg - Търговски баланс, (FOB)
      Търговски баланс (f.o.b.) във външната търговия е равен на "Износ (f.o.b.)" минус "Внос (f.o.b.)"
      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%...B2.D0.B8.D1.8F
      Last edited by moderebov; 06.03.2011, 22:36.

      Коментар


      • С кредит всички могат да си го позволят, особен предвид факта, че вече 3 банки рекламират кредити от 90 до 100% без почти никакво самоучастие.
        По отношение на 1, то и олиото става все по-недостъпно, но хората го купуват.
        По отношение на 2- кредити на 100% финансиране как ти звучи. На мен като в добрите стари времена на 2007г.
        По отношение на 3, бедна ти е фантазията какви стоки изнася Б-я. Текстил, облекла, дървен материал, мебели, тютюн, минерални масла, и най-важното - ТОК

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
          ....................
          Придворний шуте, не можеш да ме караш да ти изброявам икономически показатели и да ми забраняваш от страх да ползвам най-силния - ИНФЛАЦИЯТА, ВТОРИЯТ Е УВЕЛИЧАВАЩОТО СЕ КРЕДИТИРАНЕ, А ТРЕТИЯ Е НАРАСТВАЩИЯ ИЗНОС.
          . Като мислиш за икономика поне си трай да не ти се смеят и гугудките Златото много скоро ще пийне толко студена вода, че ти е бедна фантазийката. По добре си купувай месинг.
          Хм...
          Теоретично си прав. На практика обаче нещата стоят по доста по-различен начин.
          Първо - инфлацията. При инфлацията обикновено се качват и цените, и заплатите. У нас се случва само първото. Цените на всички основни хранителни продукти, както и на енергоносителите растат главоломно, а доходите в най-добрия случай са замразени, а в общия случай намаляват. При такова движение на цените и доходите просто няма как цените на жилищата да растат - дори да не се променят цените, жилищата стават все по-недостъпни и по-недостъпни, защото доходите намаляват и все по-големи суми отиват за насъщни нужди, следователно все по-малко пари остават за евентуални вноски по кредит. И тук допираме до
          Второ - кредитирането се увеличава. Не знам откъде имаш тези данни, но реално кредитирането е замразено. Условията са затегнати и това автоматично изхвърля 90% от потенциалните кредитополучатели от пазара. Вече няма кредити "па-па-па", кредити без обследване на дохода или с остатък 100-200 лева след плащане на вноските. И по-добре, защото точно такива кредити, които сега се превръщат в лоши, надуха неимоверно балона на имотите.
          Трето - увеличеният износ. Ако погледнеш структурата на износа, ще забележиш, че се увеличава износът на суровини и материали. Какви са тия суровини, дето ги изнасяме, при условие, че нямаме никакви залежи на полезни изкопаеми - това никой не може да обясни. В действителност това е фиктивен износ на гориво за Сърбия и Македония с цел точене на ДДС. Никакъв реален ръст на износа няма.
          Общо взето, положението в държавата се влошава противно на бодряшките изцепки на Бойко, Дянков и сие. Няма никаква индикация за повишаване на цените на жилищата просто защото все по-малко и по-малко хора могат да си позволят да си купят жилище, независимо с кредит или с готови пари.
          Never underestimate the predictability of stupidity

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
            ..........................
            Е, добре според мен ако имаш нещо за продан, ще имаш и сметка да го предложиш. Ако нещо те притеснява, пиши ми на лични за земята. Стига да не я продава майка ти, щото не ми се почват разговорите отново и с друга нагласа.
            Ако изобщо си имал земя под аренда, ще знаеш че винаги можеш да я продадеш на арендатора. Та зор нямам, освен ако си отворен към 20% премия - и туй е понеже сам каза че съжаляваш че не си взел още имотки
            Инак изобщо не се шегувам в това което пиша.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
              Пурко31, отлично съм те преценил като неплатежоспособен. Сега само го потвърди, айде беги че стана за срам след всичките ти напъни тука

              Инак и гора имам, а там хептен няма да се класираш.
              ..........................
              Е, добре според мен ако имаш нещо за продан, ще имаш и сметка да го предложиш. Ако нещо те притеснява, пиши ми на лични за земята. Стига да не я продава майка ти, щото не ми се почват разговорите отново и с друга нагласа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                ...............
                Чакай малко бе зайо. Нали знаеш че има пари този който не дава, не този който пръска на форекс. Ако ти трябва за форекс, дай повече инфо. Колко дка е земята има ли други около нея на комшии от селото? Трета кат е добре, арендатора е от дълго време сравнително. Може и да ме интересува. Само, че малко странно ми звучи централна Б-я Да не е гора? Ако е в забалканските полета добре.

                Пурко31, отлично съм те преценил като неплатежоспособен. Сега само го потвърди, айде беги че стана за срам след всичките ти напъни тука

                Инак и гора имам, а там хептен няма да се класираш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
                  Знам че са ти много - щото си опърпан и само мохабетите ти са "големи"

                  Все пак ще ти споделя че са трета категория в по-голямата част, 7 години при този арендатор и 8 при този преди него.
                  ...............
                  Чакай малко бе зайо. Нали знаеш че има пари този който не дава, не този който пръска на форекс. Ако ти трябва за форекс, дай повече инфо. Колко дка е земята има ли други около нея на комшии от селото? Трета кат е добре, арендатора е от дълго време сравнително. Може и да ме интересува. Само, че малко странно ми звучи централна Б-я Да не е гора? Ако е в забалканските полета добре.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                    ................
                    20% горница е много, по скоро 2%. Но кажи все пак колко ДКА са ?, коя категория? в пакет ли е с други мери? и от колко време арендатора я ползва?

                    Знам че са ти много - щото си опърпан и само мохабетите ти са "големи"

                    Все пак ще ти споделя че са трета категория в по-голямата част, 7 години при този арендатор и 8 при този преди него.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
                      31, моите земи са в централна България по-скоро Няма начин да са до твоите - в монтанските чукари хахахаха

                      Казах - вади 20% над цените примерно на Буби и ще ти предложа качествена земя - едно цяло парче на всичкото отгоре че и арендована - готова
                      ................
                      20% горница е много, по скоро 2%. Но кажи все пак колко ДКА са ?, коя категория? в пакет ли е с други мери? и от колко време арендатора я ползва?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                        Именно! Става въпрос за Приморска Добруджа...

                        И какви имуществени данъци има? Би ли ни отворил очите? А как ще се амортизира? (освен ако Черкезов не я полее с Монсанто, то не е амортизация, а тотално унищожение..).

                        Да бе, ама ако прадедовците ти узнаеха, че продаваш нивата да проиграеш парите на Форекса, в гроба си щяха да се обърнат... Хазарта води до пристрастяване и е болестно състояние....

                        По ред - "средно" се оказа "максимално"
                        "Данъци" както писах има при определни обстоятелства (глоби при пустеене) - ако си ги арендовал туй не те брига
                        Амортизация при земята ИМА но това е работа на агрономите. Арендатора ти не се интересува от това понеже земята не е негова - и ще си я получиш някой ден изтощена...


                        Нивята ми не са от прадядовците та няма да се обръщат никъде, не бой се Но след като ор борси (не Форекс) изкарах за година парите колкото ми струват нивята - предпочитам да се отърва от тях. Близко до акъла (не твоя).

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
                          Ландлорд31 е на заплата от 1200лв, освен това рентиерства 5 имота за още 1000 лева. Живее в къщата на тъста си. Не се връзва с представата ми за богат човек.
                          .................
                          Това е достойно за бисери и вицове! Давам 5 имота за 1000лв. и живея в къщата на тъста си
                          Добре, че не съм юрдечка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            ..................
                            И какво ще ми предложиш бе калинка? ЗЗ за 2000лв. Само не казвай, че е на северозапад, щото много дълго ще ти се смея
                            31, моите земи са в централна България по-скоро Няма начин да са до твоите - в монтанските чукари хахахаха

                            Казах - вади 20% над цените примерно на Буби и ще ти предложа качествена земя - едно цяло парче на всичкото отгоре че и арендована - готова

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
                              Средно казваш - че 55 е тавана в България изобщо хахахаха
                              Именно! Става въпрос за Приморска Добруджа...
                              Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
                              Всъщност имат и амортизация, и данъци - при определени условия. Но повечето хора предпочитат да си затварят очите за това.
                              И какви имуществени данъци има? Би ли ни отворил очите? А как ще се амортизира? (освен ако Черкезов не я полее с Монсанто, то не е амортизация, а тотално унищожение..).
                              Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
                              Да, земите са интересна инвестиция - но твърде нискодоходна, уви. Затова и ще разкарам едни.
                              Да бе, ама ако прадедовците ти узнаеха, че продаваш нивата да проиграеш парите на Форекса, в гроба си щяха да се обърнат... Хазарта води до пристрастяване и е болестно състояние....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                                На богат човек му е широко около врата, що да не е отворен? Да му мислят лейбъристите тука.... Аз също смятам, че отделни сегменти ще отбележат ръст тази година. Що не кажеш, за имотките, ако са интересни, можеш да ги пласираш и после като паднат ще си спечелил много (отделен въпрос е като си толкова умен що досега спа, а не продаде)
                                Ландлорд31 е на заплата от 1200лв, освен това рентиерства 5 имота за още 1000 лева. Живее в къщата на тъста си. Не се връзва с представата ми за богат човек.

                                Във форума на имоти.нет беше пуснал тема колко е впечатлен, че неговият приятел брокерът само за седмица успял да изкара 430 лева от посредничество за две квартири. Крупни суми.
                                Last edited by Ганчо Юрдечков; 06.03.2011, 21:21.

                                Коментар

                                Working...
                                X