IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от valio1900
    А по темата http://business.actualno.com/news_338824.html
    1.Някой може ли да предвиди колко население ще има София след 5 години, ако това се запази?
    2.Някакви идеи колко ще струват имотите?
    Май 149EUR, но не на квадрат, а за брой.
    София ще намалее през следващите 5 г с 20-30 000 души. Следващите 5г София ще намалее с още към 50-60 000 души, като тенденцията ще се задълбочава с времето, ако не се появят някакви имигранти (идващи), ама не знам откъде...
    Някъде четох, че от 2008 насам София намалява, като за периода 2009-2010 е намаляла с 12 000.
    Last edited by luboil; 13.03.2011, 12:52.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение

      Мерси за добрия тон. Не съм искал да те обиждам и даже не си спомням че ти си казал нещо за "главата". Виж сега вече сигурно ще те запомня. Иначе за мен полезни мнения са били тези на мастъра, уинър, неграмотен, петер немски, йоанка и други хора дето отдавна спряха да пишат или се обаждат епизодично сред общата бълвоч. Даже маранди ми харесва, макар да по-словоохотлив отколкото е нужно
      Успех в бизнеса
      Мерси. Черно джони при първа среща. Или uncle jack daniels.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
        ....
        То по принцип е пълно с празни апартаменти
        пък ми се струва , че и повече стават .......
        Строителство --- Бум и след Бума .....БУМ

        Малко старо инфо :

        http://www.capital.bg/biznes/imoti/2...o_vreme_doide/
        Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

        Коментар


        • Zashtontcho да пада да пада колко да пада
          То по принцип е пълно с празни апартаменти
          пък ми се струва , че и повече стават .......
          --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
          http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

          Коментар


          • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
            Но за сметка на това на прима виста веднага се сещам за няколко култуви ъпъра, които не си споменал:
            Веско от Варната, Ивкоо, Захо, Алее, Джулс...Себулба46
            Mропуснал съм ги.
            Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
            Бебенце сладко Защончо... Че те в София имотите растат от 2-3 месеца.
            Мажо, че Имотите растат, растат - все нови и нови строят (някои са спрели обектите, щото няма кинта . Ама ние тука ХОРТУВАМЕ ЗА ЦЕНАТА ИМ ЧЕ ПАДА! Ей разбрал недоразбрал и тръгва да спори
            Първоначално изпратено от Vassy53 a.k.a SPART Разгледай мнение
            1. Брокерите получават при сделка комисионно възнаграждение и НИКОГА разлика в цена.
            ВесиПетТри, понеже ти е първи пост, ще ти отговоря без много да се заяждам. За разликата в цената не си права, има брокери дето са комбина със собственика.
            Първоначално изпратено от Vassy53
            2. Брокерите нямат интерес от изкуствено повишаване на цената по простата причина, че няма да има сделка, а оттам и комисионно възнаграждение.
            Брокерите нямат морални задръжки и затова винаги имат интерес от висока цена, за да си делят разликата в цената със собственика. Или за да си лаптат по-голяма комисионна. Ден година храни, нали знаеш
            Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Маранди не е ъпер бъркаш
            Покрай сухото гори и мокрото А според мен Маранди винаги е бил скрит ъпър
            Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
            Това някакъв майтап ли е бе Защончо? Ново, добре изглеждащо строителство в затворен комплекс, с паркинг, охрана и т.н. би ли трябвало да струва колкото 50 годишно комунистистическо общежитие, населено с пенсионери, бедняци и хлебарки?
            Аналогов, паркинг може да се направи, охрана може да се наеме (да се сложи СОТ например). Ако цената на търга ти е скъпа, ще чакаш втори или трети, все ще падне, след това със спестените пари ще си направиш основен ремонт и си готов за живеене с всички екстри в хубав квартал с минимални разходи. Офертата да купуваш ново строителство на 3000 лева метъра (или за апартамент струващ 130 000 лв да даваш 300 000 лв), с изгледите да даваш на разни тарикати по 500 лв. месечно за охрана, стълбища и интернет и някакви подобни хиич не е оферта. Както сам ще разбереш след 1-2 години, никой няма да тръгне да ти дава 3 чувала пари само заради градинката пред блока и псевдо-лукса.

            Тия практики да се дават на себестойност по два-три апартамента на когото трябва за да мине строежа, още 2-3 на приятели и останалите да се шибват на 400% печалба вече не вървят. Който се докопал, докопал, оттук нататък ще има да излизат още много строежи с много екстри, а такива като теб ще чакат големите печалби и ще пускат балонени обяви по сайтовете, белким някой се излъже да купи на 3000 лв. метъра и то общи части
            Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
            Нормално !!! Ни пържоли яде, ни вода пие хапартамента
            Пада пада цената, като не живее никой в апартамента. Я ще протече нещо, я дограмата ще свири, я ще се окаже, че петна излизат някъде, я стените криви, я нещо друго. Жилищата с лошо качество се шиткаха през бума, ама сега няма да се шиткат Ще има богат и пребогат избор - достъпни жилища от ЧСИ, още ново строителство, строено и на малки цени на матриали и труд, и съответно с по-ниска цена И тия тарикати, дето чакаха големите балъци да купят на надутите цени, ще си останат с празни ръце (жилища)...

            Само се замислете за още нещо - ако не бяха лошите кредити, лихвите в БГ щяха да са ниски, може би като тези от 2007. Защо? Защото на ЕЦБ процента на рефинансиране е 1%, Юрибора е много нисък и ресурсът отвън е евтин. Обаче заради лошите кредити банките вдигнаха лихвите, за да може да печелят повече и по-леко да си покриват загубите от постоянно увеличаващите се лоши кредити. И какво се случи - от печалба близо 1,4 млрд. през 2008 г. сега са на печалба 600 млн за 2010. Това при сериозно вдигане на лихвите по кредити.

            А какво ще стане когато ЕЦБ започне да вдига своята лихва? Когато от 1% тя стане 2, а може би през 2012 и повече? Юриборът ще скочи и той нагоре. И ресурсът за нашите банки ще се оскъпи и той с още 3-4%. И как мислите, това оскъпяване кой ще го поеме? Банката или нейните клиенти? Дали няма да се вдигнат още лихвите? Освен ако по някакъв вълшебен начин не се справят с лошите кредити, банките ще са принудени да вдигат още лихвите.

            Разбира се, който не е съгласен с мен, може утре да отиде да тегли кредит и след шест месеца като (ако) му падне лихвата, да ми напише, че не съм бил прав

            Коментар


            • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение
              А пък аз да те светна, как една позната се опитва да продаде апартамент чрез агенция. Минава една година и НИЩО. Погледнала в интернет и видяла, че в обявата, цената е с 10 000 евро нагоре. Сега си го продава сама и не иска да чуе за агенции.
              Нормално !!!
              Ни пържоли яде, ни вода пие хапартамента
              --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
              http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Vassy53 Разгледай мнение
                Един "гений", наричащ себе си "Zashtontcho" ни "светва" как седят нещата с брокерите на пазара на недвижимите имоти. Поразен съм! На тоя нищо не му убягва. Какъв само обстоен и задълбочен анализ! А посочените примери - направо са върха! Сега - аз да го "светна":
                1. Брокерите получават при сделка комисионно възнаграждение и НИКОГА разлика в цена.
                2. Брокерите нямат интерес от изкуствено повишаване на цената по простата причина, че няма да има сделка, а оттам и комисионно възнаграждение.
                Сега дано е схванал този "умник - анализатор"!
                А пък аз да те светна, как една позната се опитва да продаде апартамент чрез агенция. Минава една година и НИЩО. Погледнала в интернет и видяла, че в обявата, цената е с 10 000 евро нагоре. Сега си го продава сама и не иска да чуе за агенции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zashtontcho Разгледай мнение
                  За цели 130 000 лв. над реалната цена ви се предлага да живеете като истински европеец. Затова и не е сниман апартамента, а само комплекса отстрани - да си види каква красота ви се предлага Благодарение на агенция Хирон 55 http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...465&f1=details[/list]

                  Това някакъв майтап ли е бе Защончо? Ново, добре изглеждащо строителство в затворен комплекс, с паркинг, охрана и т.н. би ли трябвало да струва колкото 50 годишно комунистистическо общежитие, населено с пенсионери, бедняци и хлебарки?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                    Тия бакалските сметки са ми любимите... Ама нали знаеш...гладна кокошка просо сънува..
                    Виждам виждам
                    Айде лека ти нощ и приятни сънища

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zashtontcho Разгледай мнение
                      Едни и същи мантри се повтарят от брокерите с години, независимо от случващото се на пазара. "Имотите само се покачват, никога не падат" както повтаряха отдавна изчезналите форумни герои Жуан, Маранди, АфтърДарк, Петър и както им пригласят днес с "Имот живот и слава на земята остава" днешните герои анон6706, ланлор31 и мажоритаря. Един бърз преглед върху обявите по имотни сайтове показва, че брокерите не са си променили начина на поведение и продължават със същите подходи, които прилагаха през годините на бума - надути цени, отказ от всякаква обоснованост на цената и тотално отричане на възможността на спад на цените на НИ.

                      Ето апартамент от ЧСИ в кв. Изток, 89 кв.м за 136 800 лв., на бул. Цариградско шосе № 26, бл. 23. http://www.sales.bcpea.org/?q=node/23574 От снимките се вижда къде точно е апартамента

                      Ето какво искат и брокерите за същия квартал (но по-лоши локации) и същата площ:
                      • 156 400 лв., или с 19 600 лв. повече. Хубавото на брокерската оферта е, че винаги може да слезе надолу с поне 10%, а и може да се тегли банков кредит, ако няма пари в наличност. Има и доста недостатъци офертата, кято цяло е надценена с поне 20%, но всеки да си преценява. Благодарение на брокера Реалторс http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...738&f1=details
                      • 163 300 лв., или с 26 500 лв. повече. Тук вече си идваме на типичния брокер - аристократична незнам си какво с рзп 80 кв.м, а е обявена 90 Явно някой е решил да продаде старата и прогнила наследствена къща и да си уреди живота. Благодарение на брокера Глобус - Риал Естейт http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...110&f1=details
                      • 165 200 лв., или с 28 400 лв. повече. Отново брокерски номера - 90 кв.м за 76,40, реално квадратът идва по 2 200 лв Благодарение на агенция Валер http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...752&f1=details
                      • 205 300 лв., или с 68 500 лв. повече. Да си дойдем на думата - един брокер ако не вземе горница 70 000 лв., защо ще се занимава въобще? Благодарение на Би енд Би Инженеринг http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...570&f1=details
                      • 264 000 лв., или с 127 200 лв. повече. Ето кой е най-хитрия брокер За цели 130 000 лв. над реалната цена ви се предлага да живеете като истински европеец. Затова и не е сниман апартамента, а само комплекса отстрани - да си види каква красота ви се предлага Благодарение на агенция Хирон 55 http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...465&f1=details
                      Маранди не е ъпер бъркаш

                      Коментар


                      • Каква прозорливост, какъв полет на мисълта...!

                        Един "гений", наричащ себе си "Zashtontcho" ни "светва" как седят нещата с брокерите на пазара на недвижимите имоти. Поразен съм! На тоя нищо не му убягва. Какъв само обстоен и задълбочен анализ! А посочените примери - направо са върха! Сега - аз да го "светна":
                        1. Брокерите получават при сделка комисионно възнаграждение и НИКОГА разлика в цена.
                        2. Брокерите нямат интерес от изкуствено повишаване на цената по простата причина, че няма да има сделка, а оттам и комисионно възнаграждение.
                        Сега дано е схванал този "умник - анализатор"!

                        Коментар


                        • Кои имоти и къде по точно ъпват ??

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
                            А, никво продаване!
                            Със сегашното темпо 10% надолу към Декември в ценичките
                            И да са ти наети - доходността е 4% преди облагане - та сам си сметни 6% загуби + разходи за ремонти + пропуснати ползи ако си бил на влог
                            Тия бакалските сметки са ми любимите... Ама нали знаеш...гладна кокошка просо сънува..
                            Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                              О трагедия... от 130 лева данъка ми е станал 185... УЖАС... Направо да продавам на безценица...
                              А, никво продаване!
                              Със сегашното темпо 10% надолу към Декември в ценичките
                              И да са ти наети - доходността е 4% преди облагане - та сам си сметни 6% загуби + разходи за ремонти + пропуснати ползи ако си бил на влог

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                                ..
                                Наемите също си текат и не съм имал проблеми със наемателите, нито с плащанията им...
                                Не бързай -- скоро наематели няма да имаш . Ще останеш насаме с проблемите
                                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                                Коментар

                                Working...
                                X