IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
    Амииии второто е вярно... Тия са с много високи заплати (до колкото знам тоя дебил дето отиде от канал 1 взима 7 бона) и всичките са от дълбоката провинция. А познай един дошъл в София овчар и станал "менаджер" щото вуйчо му е депутат, какво прави най напред...... Да позна - тегли кредит и купува бетонена кутийка....
    За този знам само, че не става за водещ журналист. Обаче за колежката му, тя веднъж се изпусна като каза в един разговор : "А ние с ипотеките какво да правим?"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
      Малей,

      тези водещите по БТВ-то са много неграмотни. Да бяха попрочели малко преди да почнат да говорят глупости за ипотеките и проблемите с тях. Или по-скоро и те са нахаплярили с ипотеки, че така запалянковски да водят разговора.
      Амииии второто е вярно... Тия са с много високи заплати (до колкото знам тоя дебил дето отиде от канал 1 взима 7 бона) и всичките са от дълбоката провинция. А познай един дошъл в София овчар и станал "менаджер" щото вуйчо му е депутат, какво прави най напред...... Да позна - тегли кредит и купува бетонена кутийка....

      Коментар


      • Малей,

        тези водещите по БТВ-то са много неграмотни. Да бяха попрочели малко преди да почнат да говорят глупости за ипотеките и проблемите с тях. Или по-скоро и те са нахаплярили с ипотеки, че така запалянковски да водят разговора.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nns Разгледай мнение
          Ми за "банкерите" май не е явно , и докато цените на жилищата паднаха много под нивата на 2007-8 , цената на кредита все още е много над нивата си от 2007. Според мен ако не започнат с продукти с твърда лихва 5-6и надолу %, няма да види госпожата това което и се иска. Ама тяхна си работа толкова умни , успешни , разбирачи и тн. са се сбрали по върховете в банките , че чак им се чудя
          Лихва за жилищен кредит в евро със срок над 10 години:
          - 3-то тримесечие на 2008г. - варираше от 7.75% до 7.94%
          - 4-то тримесечие на 2010г. - варираше от 7.84% до 8.01%
          Както се вижда от данните на БНБ няма значителна промяна в лихвата за жилищните кредити в евро със срок над 10 години колкото и да им се иска на някои.


          Средна заплата в София:
          - 3-то тримесечие на 2008г. - 682 лв.
          - 4-то тримесечие на 2010г. - 879 лв.


          Средна пазарна цена на кв. м. на жилище в София:
          - 3-то тримесечие на 2008г. - 2,470 лв. или 3.62 пъти повече от средната заплата в София
          - 4-то тримесечие на 2010г. - 1,566 лв. или вече едва 1.78 пъти повече от средната заплата в София

          Явно трябва да спадне още повече съотношението между цената на кв. м. и средната заплата.
          Тъй като съвсем разбираемо продавачите не искат да намаляват номинално цената на кв. м. тогава явно и купуването на жилища ще се увеличава в зависимост от повишаването на средната заплата.


          http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=26
          http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=20

          Коментар


          • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
            Ами явно цените са високи, и на жилищата и на кредита, затова и търсенето е нулево. Колко да живне потреблението, че кандидатите да се наденат на шестцифрени кредити ?!
            Ми за "банкерите" май не е явно , и докато цените на жилищата паднаха много под нивата на 2007-8 , цената на кредита все още е много над нивата си от 2007. Според мен ако не започнат с продукти с твърда лихва 5-6и надолу %, няма да види госпожата това което и се иска. Ама тяхна си работа толкова умни , успешни , разбирачи и тн. са се сбрали по върховете в банките , че чак им се чудя

            Коментар


            • Ами явно цените са високи, и на жилищата и на кредита, затова и търсенето е нулево. Колко да живне потреблението, че кандидатите да се наденат на шестцифрени кредити ?!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от srs Разгледай мнение
                "Без съживяване на потреблението икономиката няма да тръгне
                Виолина Маринова, председател на УС и главен изпълнителен директор на "Банка ДСК", пред в. "БАНКЕРЪ"
                движението на ипотечните кредити. През януари и февруари търсенето им е много малко. Казано по друг начин, няма търсене, тъй като дори и платежоспособните клиенти са несигурни в бъдещето и се притесняват дали ще разполагат със сегашните си доходи и през следващата година, които им позволяват да обслужват един ипотечен заем. Няма предсказуемост. Което води до несигурност сред фирмите и гражданите. А това означава, че нещо не е наред..."
                Нещо не било неред ЕВРИКААА ами банките не са наред и отношението им към клиентите , всеки овчар знае че овците се дерат по веднъж , после не можеш да ги стрижеш , само левончовците и левонките още не са се усетили , че си преебаха бизнеса като спряха кредитирането и вдигнаха лихвите до тавана , айде да си изтегли един кредит госпожата , халал да и е

                Коментар


                • Ето едно откровение за Ъпърите!
                  http://www.banker.bg/?Issue=924&Sect...&Article=44046

                  "Без съживяване на потреблението икономиката няма да тръгне
                  Виолина Маринова, председател на УС и главен изпълнителен директор на "Банка ДСК", пред в. "БАНКЕРЪ"
                  Г-жо Маринова, ще започна интервюто си с вас със същия въпрос, с който започвам разговора си с всички ваши колеги в банковия сектор - оптимист ли сте за българската икономика през тази година?

                  - Умерен оптимист съм...

                  Защо умерен? Това ми звучи като прикрит песимист?

                  - Не, аз по принцип съм си оптимист. Няма как да е иначе, защото ако няма ръст на икономиката, няма да има подобряване на качеството на банковите кредити и нашият бизнес ще страда. За да бъда обаче пълен оптимист, трябва да има някакви положителни индикации при обслужването на заемите. За съжаление не виждам такива както при корпоративните кредити, така и при тези за гражданите. Има някакво слабо задържане на ръста на проблемните заеми, но не знам дали това е тенденция, или временно явление. Съмненията ми са породени от факта, че българската икономика е базирана предимно на потреблението вътре в страната. Затова износът може наистина да расте, но когато потреблението се свива, икономиката доста трудно ще излезе от депресията, в която се намира. Това си личи и ако погледнем отделните сектори, които формираха по-голямата част от брутния вътрешен продукт - услугите, хотелиерството и строителството, които не дават индикация, че ситуацията в тях се подобрява. Индиректно това се потвърждава и от движението на ипотечните кредити. През януари и февруари търсенето им е много малко. А всички знаят, че има голям брой сгради, чието изграждане е финансирано от банките, но собствениците им не могат да намерят купувачи за апартаментите или офисите. Казано по друг начин, няма търсене, тъй като дори и платежоспособните клиенти са несигурни в бъдещето и се притесняват дали ще разполагат със сегашните си доходи и през следващата година, които им позволяват да обслужват един ипотечен заем. Няма предсказуемост. Което води до несигурност сред фирмите и гражданите. А това означава, че нещо не е наред..."
                  Last edited by srs; 16.03.2011, 18:42.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                    хъм това е сегашното дъно за такъв тип имоти в момента догодина и по ниско натам вървят нещата
                    Така е, това е поредното дъно за сега. И въпреки това, пак няма желаещи да купуват, дори и онези, които твърдяха, че такава локация е безценна, няма значение дали е колиба или външен кенеф...

                    Коментар


                    • хъм това е сегашното дъно за такъв тип имоти в момента догодина и по ниско натам вървят нещата
                      mWPCloud.com

                      Коментар


                      • Ммм даааа,

                        Мажоритаря трябва да развързва кесията и да не се стиска повече.

                        В желания от него район около НДК-то има оферти за 676 еврака

                        http://www.imoti.info/pcgi/info.cgi

                        Хмм, линка не води директно към обявата. Пусни за 3ст, център и виж на цена 68 980

                        Между другото от едно бързо преглеждане на обявите се вижда, че в центъра офертите вървят около 50-60К за 100 кв.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                          ....................
                          Мене лично ме боли фара дали ще купуваш или не Аз нито съм брокер, нито съм продавач. Ако беше така щях да се кръстя подобаващо. Аз съм отдавач
                          №2 се изказа.... очаквам и №3.

                          П.П. Много е хитър Защончо - създава интриги между нас, ъпърите.
                          Last edited by anon6706; 13.03.2011, 17:40.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение

                            П.П. №2 и №3 от списъка да не се радват. Още не купувам....
                            ....................
                            Мене лично ме боли фара дали ще купуваш или не Аз нито съм брокер, нито съм продавач. Ако беше така щях да се кръстя подобаващо. Аз съм отдавач

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zashtontcho Разгледай мнение
                              Едни и същи мантри се повтарят от брокерите с години, независимо от случващото се на пазара. "Имотите само се покачват, никога не падат" както повтаряха отдавна изчезналите форумни герои Жуан, Маранди, АфтърДарк, Петър и както им пригласят днес с "Имот живот и слава на земята остава" днешните герои анон6706, ланлор31 и мажоритаря. Един бърз преглед върху обявите по имотни сайтове показва, че брокерите не са си променили начина на поведение и продължават със същите подходи, които прилагаха през годините на бума - надути цени, отказ от всякаква обоснованост на цената и тотално отричане на възможността на спад на цените на НИ.

                              Все с мен започваш, когато говориш за "новите" ъпъри.
                              "Хитрец си ти, Андрешко, хитрец си!"
                              Отлично знаеш, че първо ще купя, а после ще хейтвам.

                              П.П. №2 и №3 от списъка да не се радват. Още не купувам....
                              Last edited by anon6706; 13.03.2011, 16:53.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение
                                А пък аз да те светна, как една позната се опитва да продаде апартамент чрез агенция. Минава една година и НИЩО. Погледнала в интернет и видяла, че в обявата, цената е с 10 000 евро нагоре. Сега си го продава сама и не иска да чуе за агенции.
                                Oт любопитство,

                                успя ли сама да го продаде без брокер?

                                А иначе за брокерските номера знаем много. Аз като купувах къщата още далечната 2002 имах няколко случая, за единия много добре си спомням: Като ходих да гледам собственика ми каза, че искал 35К, а брокерът пускал обяви за 40К без да го уведоми и беше много ядосан на брокера.

                                Коментар

                                Working...
                                X