IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Жалко че свърши понижението на жилищата. Щях да си купя тЪнкъна!
    Да свърши да свърши колко да свърши
    --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
    http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Нищо не се знае , може да се окаже че ЧСИ освен с далавери с друго не се занимават.
      Възможно е, но е малко вероятно.
      За да има далавера са нужни две страни. Страната на купувачите/било то и далавераджии много е оредяла.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        Жалко че свърши понижението на жилищата. Щях да си купя тЪнкъна!
        Промоциите тепърва предстоят, наблюдавай пазара. Тази и следващата година ще са твъде интересни.

        Коментар


        • luboil

          Нищо не се знае , може да се окаже че ЧСИ освен с далавери с друго не се занимават.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Жалко че свърши понижението на жилищата. Щях да си купя тЪнкъна!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
              Банките не могат да държат имотите безкрайно. И законът им го забранява. Доколкото знам, има определен период (3 или 6 месеца, може и да бъркам), в който банката е длъжна да се отърве от отнетия имот. Не го ли направи, трябва да провизира цялата оставаща сума по лошия кредит.
              Доколкото помня закона го промениха.Познай в чия полза.Но даже и преди това отдавна му бяха намерили цаката с уж нямащи нищо общо с тях дружества за имоти в ,които случайно основни акционери са свързани с майките структури.
              Основната част от отнетите имоти ЗАСЕГА не са излезли на пазара по няколко ясни причини.Ако, това стане в някой бъдещ момент по-рязко, лично за мен това ще бъде много важен сигнал за определени събития /несвързани пряко с имотята/.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                Ами то зависи от географското местоположение.
                За нашите банки тези кимита са като акциите на Кока-Кола за Бъффет.
                Хммм, караш ме да се замисля.

                Та значи ако за БГ е валидна следната връзка:

                банка -> кредит -> длъжник -> чси -> кими

                то за САЩ тази връзка трябва да изглежда така:

                Бъфет -> а -> б -> в -> акции на кока кола

                Та значи трябва да се уточни кой е субекта "б", какъв актив "а" е взел от Бъфет за да купи акции на кока-кола и кой е субекта "в", който разчиства взаимоотношенията между Бъфет и "б".

                Last edited by luboil; 17.03.2011, 21:06.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение


                  Все пак говорим за едни кимита, а не за компаниите на Бъфет. Пък и не знам дали ЧСИ е подгонил Бъфет , може и да не са ме уведомили
                  Ами то зависи от географското местоположение.
                  За нашите банки тези кимита са като акциите на Кока-Кола за Бъффет.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                    Лубойл, хайде малко по-сериозно.
                    Ти да си чувал Бъффет да оповестява и рекламира предварително продажбите на участията си в компаниите? Нали си представяш каква "по-висока цена" ще им вземе.


                    Все пак говорим за едни кимита, а не за компаниите на Бъфет. Пък и не знам дали ЧСИ е подгонил Бъфет , може и да не са ме уведомили

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                      Но когато това се случи, защо банката си кротува, а не прави реклама, за да може повече хора да научат и да има повече потенциални купувачи, а от там и евентуално по-висока продажна цена?
                      Лубойл, хайде малко по-сериозно.
                      Ти да си чувал Бъффет да оповестява и рекламира предварително продажбите на участията си в компаниите? Нали си представяш каква "по-висока цена" ще им вземе.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                        За да не подплашат дивеча! Целта на банката не е да продава апартаменти а финансов продукт. Когато цената на първоначалното обеспечение падне банката може да поиска допълнително, но се дължат ПАРИ. Продажбите на ип. имоти компроментират банките и плашат новите мераклии - ипотекари.
                        То е тъй, дори след продажбата длъжника дължи остатъка на банката. Обаче с такава тактика банката кога ли ще си получи парите? Нож с две остриета - да продават тихомълком на ниски цени за да не паднат цените -

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение

                          Очевидно е, че банките нямат особено желания да изкарват на масата имотите с лоши ипотеки. Но когато това се случи, защо банката си кротува, а не прави реклама, за да може повече хора да научат и да има повече потенциални купувачи, а от там и евентуално по-висока продажна цена? Нали това им е целта на банките - да продадат имота на по-висока цена, че да може да покрие задълженията?
                          За да не подплашат дивеча! Целта на банката не е да продава апартаменти а финансов продукт. Когато цената на първоначалното обеспечение падне банката може да поиска допълнително, но се дължат ПАРИ. Продажбите на ип. имоти компроментират банките и плашат новите мераклии - ипотекари.
                          Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                            Ами обикновено имотът се явява първо (но не и единствено, както си мислеха мнозина заблудени ипотекарчета) обезпечение по ипотечния кредит. Когато не можеш да си плащаш кредита, банката ти отнема имота и е длъжна да се отърве от него в рамките на определен срок. Не знам как са формулирани нещата юридически.
                            Тука нещо куца. Според мен банката не отнема нищо.
                            В обявите на ЧСИ пише: "собственост на длъжника", демек имота си продължава да е собственост на длъжника, т.е. не е отнет, и продължава да е собственост на длъжника докато ЧСИ успее да го продаде. Банката в никое време на процеса не е собственик според мен. Тя е кредитор с правата на кредитор.

                            Но все пак може би За6тончо да каже, той е по в материята.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                              Какво значи отнет имот? В кой промеждутък от време имотът се счита за отнет? Според казаното от теб, докато имотът е отнет, той е собственост на банката, което мисля не е така. Соред мен няма такова нещо като отнет имот, който да е без собственик.
                              Ами обикновено имотът се явява първо (но не и единствено, както си мислеха мнозина заблудени ипотекарчета) обезпечение по ипотечния кредит. Когато не можеш да си плащаш кредита, банката ти отнема имота и е длъжна да се отърве от него в рамките на определен срок. Не знам как са формулирани нещата юридически.
                              Never underestimate the predictability of stupidity

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                                Банките не могат да държат имотите безкрайно. И законът им го забранява. Доколкото знам, има определен период (3 или 6 месеца, може и да бъркам), в който банката е длъжна да се отърве от отнетия имот. Не го ли направи, трябва да провизира цялата оставаща сума по лошия кредит.
                                Какво значи отнет имот? В кой промеждутък от време имотът се счита за отнет? Според казаното от теб, докато имотът е отнет, той е собственост на банката, докато ЧСИ го продаде, което мисля не е така.
                                Last edited by luboil; 17.03.2011, 17:37.

                                Коментар

                                Working...
                                X