IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
    Нали знаеш Маранди...

    Клошар , ракия сънува...

    Остави го да си вилнее в неговия свят на вечния колапс и да осъществи своята мечта да си купи апартамент от ЧСИ най-накрая...

    Маджов,

    ще дам отговора направо защо така се получава, че докато го измисли Питанката, ще напраска още една камара простотии, както винаги в стил "чел-недочел" какво пише и какво се пита.

    В Софето се получава това "явление" поради сегментацията, която се вихри там и огромния дял панелно строителство в жилищния фонд.

    Все пак да не забравяме, че само допреди 3 години цените на ново строителство и панелки бяха сходни, понеже брокитата така промиваха 'орицата. Начело в тая промивка се вихреше една тьотка Камелия ( броки ) от форума на имоти.нет.

    Демек беше манипулирано стадото, че амортизирана панелка равно на ново строителство, че даже и били "по-добри".

    Тогава Русата ми тиква загатна за този комичен момент и че сегментацията ( особено в Софето ), която се задава ще изненада неприятно много 'орица, заложили на "бита" карта.

    Затова цените в БГ-стан трябваше да са приключили спада и да имаме "дъно" сега във второ тримесечие, а НСИ отчете забавящ се спад.

    Но все пак НСИ не успя да "скрие", колкото и да стара, че спада в Софето е по-голям от този в цял БГ-стан.

    Причините са породени от икономическия подем в БГ-стан, който все още не е ясно колко е устойчив и с какви размери е дялът на панелно строителство от общия сграден фонд по населени места.

    В крайна сметка да има ръст в сделките в Бургас и Варна с 35-40%/година и НСИ да отчита ценово плато, че и спад е меко казано за Нобел ...

    П.П. Отделно в последните години по ръст на ново строителство лидери пак бяха двата морски града, а Софето на трето място. Та, не че по морето няма панелки, ама виждаме и кое как се реализира като тип строителство.

    Чезвам да полоча, ако на някой не му допада теорията ми за сегментацията, може да си изложи гледната точка и ако е малко по-цивилизовано, бих се радвал.

    Чиърс на бебетата сладки!
    Last edited by marandi; 23.07.2011, 15:48.

    Коментар


    • Нали знаеш Маранди...

      Клошар , ракия сънува...

      Остави го да си вилнее в неговия свят на вечния колапс и да осъществи своята мечта да си купи апартамент от ЧСИ най-накрая...

      Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zashtontcho Разгледай мнение
        ....Тези данни които 5 пъти си написал, че са от НСИ, са от Агенцията по Вписванията........

        ...... НСИ изчислява цените по специфични методи, тях можеш да ги критикуваш само за цените, не за броя на продажбите.
        Бедно ми клошарче

        1. Въпросът ми е оправен към точно определен човек.
        2. Не съм повтарял източниците на данните, понеже съм ги цитирал в карето и да не се дублират.
        3. Прочети ми пак 7-8 пъти написаното и тогава изпадай в полюции кога е споменато НСИ.
        4. Явно не само 8-класниците в БГ-стан имат проблем с вникване в елементарен текст какво е написано.

        П.П. Тъкмо си мислех, че повече няма накъде да "блеснеш" след изказванията ти, че ОЛП не бил на БНБ и че БНБ не била кредитор от последна инстанция в БГ-стан.

        Ся ново двайсет: Продажби било еквивалент на възбрани ....

        Не спирай да ни забавляваш, плийз!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          следните данни пак според НСИ:
          1. Варна:
          - второ тримесечие на 2010 г. - брой продажби - 2396
          - второ тримесечие на 2011 г. - брой продажби - 3246
          Или ръст на годишна база - 35%
          В същото време НСИ дава спад в цените във Варна за същата годишна база.
          2. Бургас:
          - второ тримесечие на 2010 г. - брой продажби - 1326
          - второ тримесечие на 2011 г. - брой продажби - 1855
          Или ръст на продажбите на годишна база - 40%

          В същото време НСИ дава плато в цените за Бургас на годишна база за същия период.

          Имам съвсем семпъл въпрос: Ако Софето не беше отбелязало подобен зверски спад ( за който Русата ми кратуна беше шпрехал отдавна, че ще се случи и че не е приключил ), НСИ-то щеше ли да се "сети" да отбележи "дъно" във второ тримесечие на имотките в БГ-стан, както подсказваше Русата ми тиква?

          Или за сетен път ще трябва да чакаме първо Софето да рипне и едва после НСИ "снизходително" да уважи и Прованса?
          Ей защо почна пак да пишеш в тоя форум, шматарок объркан! Идея си нямаш от нещата, въобще не знаеш кое и как става в страната. Тези данни които 5 пъти си написал, че са от НСИ, са от Агенцията по Вписванията, малоумник. НСИ ги взима от там и просто си ги публикува на сайта. Всичките ти разсъждения за това как и защо НСИ уважава прованса или София са абсолютно безпочвени. Просто пълниш ей така форумите на инвестора с постове.

          Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          Понеже на мен ми е малко трудно да вдяна как даден пазар бележи ръст на годишна база в продажби/годишно от по 35-40%, а цените са в най-добрия случай същите, че даже и падат, според същото това НСИ?
          Трудно ти е да вденеш, защото не си за тая работа и нямаш познания. Казах ти по-горе - броя на продажбите се дава от Агенцията по вписванията, която ги взима от регионите. Това е точно число, тук няма никаква статистика. НСИ изчислява цените по специфични методи, тях можеш да ги критикуваш само за цените, не за броя на продажбите. Малоумник. Колкото от лихвени проценти и банки разбираш, толкова и от това

          И накрая, ако някой все пак се чуди откъде идват ръстовете в "продажбите", ето и допълнената статистика за Варна и Бургас.
          1. Варна:
          - второ тримесечие на 2010 г. - брой продажби - 2396; брой възбрани - 838
          - второ тримесечие на 2011 г. - брой продажби - 3246; брой възбрани - 1 407
          Или ръст на продажби - 35%, ръст на възбрани - 68%. А, кой ръст е по-голям?
          Възбрани спрямо продажби: 44%
          2. Бургас:
          - второ тримесечие на 2010 г. - брой продажби - 1326; брой възбрани - 258
          - второ тримесечие на 2011 г. - брой продажби - 1855; брой възбрани - 369
          Или ръст на продажби - 40%, ръст на възбрани - 43%.
          Въбрани спрямо продажби: 20%

          Бургас се представя много по-добре заради братушките, които се изместват малко по на юг. А имаше и един форумец, който е коментирал, че Бургас всъщност бил Слънчев бряг и затова такава била картинката. Отново невежество, отново. Бъбъзък 24, Сънито е към Несебър, не е към Бургас, оправи се малко. Виж ефекта от братушките и от Сънито за Несебър:

          3. Несебър:
          - второ тримесечие на 2010 г. - брой продажби - 1622; брой възбрани - 152
          - второ тримесечие на 2011 г. - брой продажби - 2024; брой възбрани - 219
          Или ръст на продажби - 25%, ръст на възбрани - 44%
          Възбрани спрямо продажби: 11%

          И така, къде е най-кофти ситуацията? И защо? А къде е най-хубава? И защо? Това за домашно на форумците Маранди, Космонавти, Ланлори и други палячовци - вие отсега сте без домашно, така че не пишете.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            Мастър Информ,

            ти си умно момче ( рядкост в този форум вече ). Интересно ми е какво мислиш за следните данни пак според НСИ:

            1. Варна:
            - второ тримесечие на 2010 г. - брой продажби - 2396
            - второ тримесечие на 2011 г. - брой продажби - 3246

            Или ръст на годишна база - 35%

            В същото време НСИ дава спад в цените във Варна за същата годишна база.

            2. Бургас:
            - второ тримесечие на 2010 г. - брой продажби - 1326
            - второ тримесечие на 2011 г. - брой продажби - 1855

            Или ръст на продажбите на годишна база - 40%

            В същото време НСИ дава плато в цените за Бургас на годишна база за същия период.

            Имам съвсем семпъл въпрос:

            Ако Софето не беше отбелязало подобен зверски спад ( за който Русата ми кратуна беше шпрехал отдавна, че ще се случи и че не е приключил ), НСИ-то щеше ли да се "сети" да отбележи "дъно" във второ тримесечие на имотките в БГ-стан, както подсказваше Русата ми тиква?

            Или за сетен път ще трябва да чакаме първо Софето да рипне и едва после НСИ "снизходително" да уважи и Прованса?

            Понеже на мен ми е малко трудно да вдяна как даден пазар бележи ръст на годишна база в продажби/годишно от по 35-40%, а цените са в най-добрия случай същите, че даже и падат, според същото това НСИ?

            Дадох само 2-та града за пример, понеже сбора от броя сделки и ценовите им нива са идентични на тия в Софето, иначе на който му е интересно има доста по-фрапиращи примери, където сделките нарастнали в пъти за една година, а цените останали същите?

            Бих се радвал да маркираш какво мислиш, ако имаш някоя свободна минутка?

            Благодарско предварително!

            П.П. Чиърс-а да не забравя!
            Този Бургас всьщност е Сльнчев Бряг, дано това ти обяснява картинката.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
              Тук мисля че е по-подходящо заради, а не въпреки...
              Мисля, че си е обратно - когато има купувачи цената расте, а не пада броя на продажби заради ниската цена. При хляба дали я има тази зависимост?
              Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                Продажби на жилища в София:
                1)
                - второ тримесечие на 2008г. - 10,980
                2)
                - второ тримесечие на 2011г. - 6,938
                Тоест има спад от 36.81% на продажбите на жилища въпреки, че има спад от 36.61% на средната пазарна цена на жилищата в София.
                Тук мисля че е по-подходящо заради, а не въпреки. Повечето собственици на имоти още си мечтаят за цените над 1000 евро, които бяха реалност преди да се спука балона и отказват да приемат реалността че са се прецакали и чакат. Може и да не доживеят да дочакат... Тъп, но упорит!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                  Средна пазарна цена на жилище в София:
                  1)
                  - второ тримесечие на 2008г. - 2,312.50 лв. на кв. м.
                  2)
                  - второ тримесечие на 2011г. - 1,465.79 лв. на кв. м.
                  Тоест има спад от 36.61% на средната пазарна цена на жилище в София.

                  Продажби на жилища в София:
                  1)
                  - второ тримесечие на 2008г. - 10,980
                  2)
                  - второ тримесечие на 2011г. - 6,938
                  Тоест има спад от 36.81% на продажбите на жилища въпреки, че има спад от 36.61% на средната пазарна цена на жилищата в София.


                  http://www.registryagency.bg/?page_id=26
                  http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=20
                  Мастър Информ,

                  ти си умно момче ( рядкост в този форум вече ). Интересно ми е какво мислиш за следните данни пак според НСИ:

                  1. Варна:
                  - второ тримесечие на 2010 г. - брой продажби - 2396
                  - второ тримесечие на 2011 г. - брой продажби - 3246

                  Или ръст на годишна база - 35%

                  В същото време НСИ дава спад в цените във Варна за същата годишна база.

                  2. Бургас:
                  - второ тримесечие на 2010 г. - брой продажби - 1326
                  - второ тримесечие на 2011 г. - брой продажби - 1855

                  Или ръст на продажбите на годишна база - 40%

                  В същото време НСИ дава плато в цените за Бургас на годишна база за същия период.

                  Имам съвсем семпъл въпрос:

                  Ако Софето не беше отбелязало подобен зверски спад ( за който Русата ми кратуна беше шпрехал отдавна, че ще се случи и че не е приключил ), НСИ-то щеше ли да се "сети" да отбележи "дъно" във второ тримесечие на имотките в БГ-стан, както подсказваше Русата ми тиква?

                  Или за сетен път ще трябва да чакаме първо Софето да рипне и едва после НСИ "снизходително" да уважи и Прованса?

                  Понеже на мен ми е малко трудно да вдяна как даден пазар бележи ръст на годишна база в продажби/годишно от по 35-40%, а цените са в най-добрия случай същите, че даже и падат, според същото това НСИ?

                  Дадох само 2-та града за пример, понеже сбора от броя сделки и ценовите им нива са идентични на тия в Софето, иначе на който му е интересно има доста по-фрапиращи примери, където сделките нарастнали в пъти за една година, а цените останали същите?

                  Бих се радвал да маркираш какво мислиш, ако имаш някоя свободна минутка?

                  Благодарско предварително!

                  П.П. Чиърс-а да не забравя!
                  Last edited by marandi; 23.07.2011, 04:26.

                  Коментар


                  • Средна пазарна цена на жилище в София:
                    1)
                    - второ тримесечие на 2008г. - 2,312.50 лв. на кв. м.
                    2)
                    - второ тримесечие на 2011г. - 1,465.79 лв. на кв. м.
                    Тоест има спад от 36.61% на средната пазарна цена на жилище в София.

                    Продажби на жилища в София:
                    1)
                    - второ тримесечие на 2008г. - 10,980
                    2)
                    - второ тримесечие на 2011г. - 6,938
                    Тоест има спад от 36.81% на продажбите на жилища въпреки, че има спад от 36.61% на средната пазарна цена на жилищата в София.


                    http://www.registryagency.bg/?page_id=26
                    http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=20

                    Коментар


                    • брей, имотките паднали с почти 4% от началото на годината, май няма кой да храни ъпърите вече да разказват митове и легенди

                      http://www.investor.bg/news/article/120462/122.html

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                        Не не съм Митъо Пищова любимецът на народа
                        Ва. Бо. не е ли Горския
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • индианеца

                          Платото в Европа особенно ще излезе бетонно.Така както вървят нещата само в интерес на банките скоро изход няма.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • И какво излезе сега ?
                            Цяла година кампания по ипотечни кредити, а всяко тримесичие с нове 2-3% надолу.
                            Абе въобще много "устойчив" беше оня ръст до 2008, а "платото" много стабилно излезе.

                            Коментар


                            • vabo_2008

                              Тъй както сме Ви направили №1 , можем за Ви направим №0 или по точно - № 00.Така че забравете да триете.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                                Ва. Бо. Досещам се от къде идва името.... Най-големият!
                                Не не съм Митъо Пищова любимецът на народа
                                в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                                Коментар

                                Working...
                                X