IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kosmonavta Разгледай мнение
    Мдааа инфлацията е фактор който не трябва да пренебрегваме. При средната сена спада може и да удари 50% - Що не? Прав е обаче и бате Маранди, че сегментацията вече много се промени - тс. 50% спад ще се получи като среднапритеглена стойност между 70% спад в Обеля например и 30% спад в Изток..... Преди не беше така цените си се гонеха като процентно увеличение в целият град (градове със жилищен балон).... Интересни времена ни чакат....
    Сегментация винаи е имало. При пика цените на панелите в Люлин бяха около 1000 Евро квадрата, а на жилищата в Изток - 2000 Евро. Сега в люлин са 500-600 Евро, в Изток - 1000 - 1200 Евро. Съотношението е същото. Разликата е в броя сделки. И в типа. Не стига,ч е сделките са с над 1/3 по-малко, както посочи Inform, но и продаваните апаратменти са предимно в най-ниския клас - гарсониери и двустайни панелки или ново строителство в крайните квартали без никаква инфраструктура.
    Never underestimate the predictability of stupidity

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
      Хммм...
      Сметката ти е вярна, но не включва един много важен компонент - инфлацията.
      Пак според НСИ инфлацията от юни 2008-а до юни 2011-а е 10.2%.
      Тъй че, ако включим и инфлацията в сметката, спадът на цените в София от юни 2008-а до юни 2011-а е всъщност 42.5%
      Пак по същата схема - ако не вземем предвид инфлацията, в момента цените в София са на нивото от края на 2006-а/началото на 2007-а. Обаче с инфлацията цените отиват на нивата от началото на 2004-а!
      Мен обаче по ми е интересно друго - дали, когато излязат данните за цените на жилищата за Q3 2011 и за инфлацията за септември 2011, спадът спрямо пика от Q3 2008-a ще удари 50%


      Мдааа инфлацията е фактор който не трябва да пренебрегваме. При средната сена спада може и да удари 50% - Що не? Прав е обаче и бате Маранди, че сегментацията вече много се промени - тс. 50% спад ще се получи като среднапритеглена стойност между 70% спад в Обеля например и 30% спад в Изток..... Преди не беше така цените си се гонеха като процентно увеличение в целият град (градове със жилищен балон).... Интересни времена ни чакат....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
        Средна пазарна цена на жилище в София:
        1)
        - второ тримесечие на 2008г. - 2,312.50 лв. на кв. м.
        2)
        - второ тримесечие на 2011г. - 1,465.79 лв. на кв. м.
        Тоест има спад от 36.61% на средната пазарна цена на жилище в София.

        Продажби на жилища в София:
        1)
        - второ тримесечие на 2008г. - 10,980
        2)
        - второ тримесечие на 2011г. - 6,938
        Тоест има спад от 36.81% на продажбите на жилища въпреки, че има спад от 36.61% на средната пазарна цена на жилищата в София.


        http://www.registryagency.bg/?page_id=26
        http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=20
        Хммм...
        Сметката ти е вярна, но не включва един много важен компонент - инфлацията.
        Пак според НСИ инфлацията от юни 2008-а до юни 2011-а е 10.2%.
        Тъй че, ако включим и инфлацията в сметката, спадът на цените в София от юни 2008-а до юни 2011-а е всъщност 42.5%
        Пак по същата схема - ако не вземем предвид инфлацията, в момента цените в София са на нивото от края на 2006-а/началото на 2007-а. Обаче с инфлацията цените отиват на нивата от началото на 2004-а!
        Мен обаче по ми е интересно друго - дали, когато излязат данните за цените на жилищата за Q3 2011 и за инфлацията за септември 2011, спадът спрямо пика от Q3 2008-a ще удари 50%
        Never underestimate the predictability of stupidity

        Коментар


        • bgg_red

          При тези цени...най ниските за столица...естественно че няма да има много общо София с Париж. За хубавото трябват пари.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • marandi ЧАДО, всичко съм прочел и
            ВЪПРОСА БЕШЕ ПО-СКОРО РИТОРИЧЕН!!!!
            +++++++++++++++++++++++++++++++++++
            Като манеш панеляците, новото дето няма улици,
            бушондяците гредореди дори и не таквиз , но не
            видели капка боя и цимент откакто са построени по ЦЕНТЪРО,
            насвяткъните до безобразие Лозенец, Хладилника
            и други подобни с масово строителство
            последните години дето не можеш да си спреш колата
            ни да си изпикаеш кучето,
            че няма място,,,,и т.н.и т.н.,
            та В СОФИЯ кое ли е останало дето ще е
            сегментация и няма да му падат цените
            --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
            http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              ....
              Причините са породени от икономическия подем в БГ-стан, който все още не е ясно колко е устойчив .....
              Ба ....знай са и то отдавна ! Икономическият подем на БГ-стана е устойчив като картонения мезонет на бай Мангал от Филиповци

              http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=CBULG1U5:IND

              PS :Разгъни си 5 - годишен чарт и ще се убедиш ....
              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
                marandi ЧАДО,
                ВЪПРОСА БЕШЕ ПО-СКОРО РИТОРИЧЕН!!!!
                ++++++++++++++++++++++++++++++++++++
                Сегментация та сегментация, пък
                райфитата изброяват доста дълъг
                списък и като теглиш чертата
                почти нищо не остава
                И според теб къде има най-голям дял от това, което са изброили Райфа-та?

                Цитат: ".....новото строителство в квартали без изградена инфраструктура, при панелните и ЕПК сгради със силно амортизирани общи части, както и при старите недобре поддържани тухлени сгради без асансьор ИЛИ СЪС АСАНСЬОР."

                Само 20 поста по-долЕ съм обяснил защо така се получава при цените между Софето и Прованса или те домързя и това да прочетеш преди още да излезе доклада на Райфа-та?

                Ето ти го пак и виж пак ми задай поредните въпроси, на които вече съм отговорил, стига да има кой да чете

                -------------------------------------------------------

                Маджов,

                ще дам отговора направо защо така се получава, че докато го измисли Питанката, ще напраска още една камара простотии, както винаги в стил "чел-недочел" какво пише и какво се пита.

                В Софето се получава това "явление" поради сегментацията, която се вихри там и огромния дял панелно строителство в жилищния фонд.

                Все пак да не забравяме, че само допреди 3 години цените на ново строителство и панелки бяха сходни, понеже брокитата така промиваха 'орицата. Начело в тая промивка се вихреше една тьотка Камелия ( броки ) от форума на имоти.нет.

                Демек беше манипулирано стадото, че амортизирана панелка равно на ново строителство, че даже и били "по-добри".

                Тогава Русата ми тиква загатна за този комичен момент и че сегментацията ( особено в Софето ), която се задава ще изненада неприятно много 'орица, заложили на "бита" карта.

                Затова цените в БГ-стан трябваше да са приключили спада и да имаме "дъно" сега във второ тримесечие, а НСИ отчете забавящ се спад.

                Но все пак НСИ не успя да "скрие", колкото и да стара, че спада в Софето е по-голям от този в цял БГ-стан.

                Причините са породени от икономическия подем в БГ-стан, който все още не е ясно колко е устойчив и с какви размери е дялът на панелно строителство от общия сграден фонд по населени места.

                -------------------------------------------------------

                Та, сега и аз да ти задам 1 въпрос:

                Някога преглеждал ли си статистиката на НСИ по вид строителство за различните градове в БГ-стан? Къде какво преобладява, процентни съотношения и т.н.

                И ако не си, 'айде малко се подготви и тогава ми задавай въпроси, че да не се учим на "А и Б"

                План Б, ела ми нагости, ако не си излизал от Софето да видиш в Прованса как са градовете като строителство. Тъкмо и ще се понапием - хихи
                Last edited by marandi; 26.07.2011, 18:18.

                Коментар


                • marandi ЧАДО,
                  ВЪПРОСА БЕШЕ ПО-СКОРО РИТОРИЧЕН!!!!
                  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++
                  Сегментация та сегментация, пък
                  райфитата изброяват доста дълъг
                  списък и като теглиш чертата
                  почти нищо не остава
                  --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                  http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
                    marandi чадо,
                    не се ГАЗИРАЙ, а си
                    прави кефа, щото и аз
                    тука това си правя
                    Не се газирам, бря?

                    Ама, ти кое не разбра от копираните ми цитати, че ми задаваш този въпрос?

                    Когато съм ги писал тия неща, прогнозите тогава за икономическия ръст през 2011 г. на Дянков, БНБ, МВФ, Уникредит и прочие "величия" бяха от 3-3.6 % нагоре и стигаха до 4.5-5.5%. По-надолЕ нямаше тогава.

                    Мисля, че повече от очевадно съм си изложил позицията как това ще повлияе на имотките.

                    Отделно тия горните после "омекнаха", че подобен ръст май нямало да видим през тази година, а евентуално догодина.

                    Та, кажи с 2 думи кое не ти е ясно от написаното? Или просто си свикнал да задаваш въпроси без да четеш, просто за да си в "играта"?

                    Чиърс на бебетата сладки!
                    Last edited by marandi; 26.07.2011, 18:04.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
                      баси каръка
                      КРАДЛИВА МИЖАТУРКА,
                      може пък МАЙМУН да е имал
                      голям гъзмет, че така е станало,
                      щото ще се снабди със селска къща
                      след време на по-добра цена!!!!
                      Пък и кефа цена няма ,
                      особенно, ако е изпил и изплюскъл кинтите
                      --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                      http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
                        баси каръка
                        Заеби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                          Ти кат си такъв разбирач вземи ме светни коги да си купя село бря Бях си купил миналото лято, ама дядката дет ми го продаде умря между предварителния договор и нотариалния акт. После наследниците не пощяха да ми го продадат и аз в тази криза изхарчих мангизите
                          баси каръка
                          Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                            Тва е идеята бре, имот за 3-4 заплатки Да не съм луд да сурна 50К еврака на село. С тези кинти няма да се спра поне 5-6 години да обикалям бре. А имам нужда да бодна някъде 20-30 корена доматки и декар райграс))
                            УМЕН МАМУН УМЕЕЕЕЕЕЕН
                            Ще стане чадо!!!
                            Ще стане със страшна сила !!!!
                            То зависи и ква заплата имаш предвид,
                            защото на МАМУН заплатата или средната
                            Не бързай !!! Другата пролет потърси !!!
                            Айде в нашата тема МАЙМУНе
                            --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                            http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
                              МАЙМУН чадо,
                              то ако нямаш парички нивга
                              не можеш да купиш никакъф имот.
                              Ни скъп ни ефтин !!!!!
                              (
                              Тва е идеята бре, имот за 3-4 заплатки Да не съм луд да сурна 50К еврака на село. С тези кинти няма да се спра поне 5-6 години да обикалям бре. А имам нужда да бодна някъде 20-30 корена доматки и декар райграс))

                              Коментар


                              • marandi чадо,
                                не се ГАЗИРАЙ, а си
                                прави кефа, щото и аз
                                тука това си правя
                                --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                                http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                                Коментар

                                Working...
                                X