IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
    удари го на дай си ми кофичката,на си ти лопатката.
    не си спомням да съм казвал нещо лично към теб.
    ако си обиден от това,че не вярвам,че можеш да правиш по 10-15% на ден ROI,твой проблем,не мой.
    ако ти си вярваш,че ги правиш,пак твой проблем,не мой.

    иначе, "излизане" от "беля" с доводи от рода "всички трейдъри от чикаго са избягали в бг" ,дори сорос и бъфет вече инвестират от люлин5 и надежда3,че жените в чикаго били грозни... тва батка са "доводи" тип БАЙ ГАНЬО ,нямат нищо общо със софизъм .
    все пак за едно позна-климата в чикаго наистина е факд ъп.
    ква е причината да седя в най грозния град,с най грозните жени ,в най грозната държава?
    ами просто протагорас- че да ям макдоналдс,да пия кока кола, да еба грозни американки и да гледам фокс нюз.
    Браточка,

    пак се обАрка нещо. Единствено понякога се "сърдя" на себе си, че съм позволил на някого да му вляза във "филмовата" програма, дет' и той не знае откъде е му е дошла, ама се чувства кат' капризна или залязваща ДзВизДъ.

    Та, "чуждата" програма не ме интересува - но, все пак и аз имам емоции и лошото е, че обичам 'орицата. Но па бързо ми минава, все пак се боря да успея аз да съм си най-доброто приятелче и в същото време да не си стана най-големия враг ( че лошо ..., не че не съм по експериментите, де )

    -------------------------------------------------------------------------------
    Та, от една страна все трябва да се боря да обяснявам, че икономическата миграция, не прави 'орицата от БГ-то в чужбина - "лоши", както дрънкат "местните", а напротив, имам шанса да познавам една камара чудесни хора.

    От друга страна, аз наистина се надявам и вярвам, па че вие ще ни представите по-един достоен начин навсякъде, защото българите са древен и умен народ.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Демек, на приятелите ми тук им говоря, че мащаба е малък за всякакъв вид проект и да мислят по първокласно, т.е. да се опитат да се разглеждат като световна марка и ако мога ще им помогна, ама да не ме заливат с негативизъм постоянно, че после вися по 2 дена в леглото с лед на главата, докат' ми мине - хихихи

    А, на приятелите от чужбина па, все им разправям да не си "доказват" комплексите пред 'орицата, избрали да останат тук и по този начин да ги демотивират още повече, като им обясняват колко са прости. Като не могат или не искат да им помогнат, ами да се излеят енергията си "навън" и нека като излизам и аз в чужбина кат' си шрехам с техните "местни" или други туристи, като им кажа, че съм от БГ-то, да видя грейнали лица
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Та, имотките дан' забрайкам - хихи

    Нормално е да има постоянно икономическа миграция. Ще има моменти, в които да се засилва, ще има в моменти, в които ще се забавя. Всичко ще зависи доколко трезви решения е вземала администрацията в дадена страна. Демек политиците к'ви са ги дрънкали, а после дали това се е случило или е станало още по-зле. И също така дали "посоката" е била вярната или са се "отдалечили" още повече и после да се наложи 1 или 2 от следващите им поколения да блъска, за да се върнат до изходно положение и че после пак да се търси вярната посока.

    Тия неща историята ги констатира, но обикновено след няколко човешки цикъла, а колкото повече, толкова и по-обективно какво наистина се е случило.

    Та, дали Софето, Чикаго и прочие са били "най-правилните" места за живеене точно в еди-кой си период период от време, т'ва аз със сигурност едва ли ще съм жив да го констатирам с абсолютна сигурност, а ще го покаже историята.

    И да не се забравя, че обикновено, когато мрежата доминира над администрацията - т.е. обикновените 'орица в едно общество доминират в местната икономика на град/страна Х, то се наблюдават икономически подеми. Когато администрацията ( управляващите ) поразпашат колана повече и "сметките" вземат да не излизат, то тогава скоростта на миграция ще се засилва. Баланса е много тънък и кофти е, че само Времето показва дали са настъпили дисбаланси в пропорцията, колко големи са били и какво "лечение" е било нужно да се подобрят резултати или решенията са били грешни и резултатите даже са се влошили като качество на живот за 'орицата.

    Освен това, за съжаление средата ( света ) не е статична, а винаги динамична и всеки участник движи с различна скорост и затова дали имотките нейде в точка Х ще рипат ...., Русата ми особа рядко се наема да дава отговори, щот' понякога се налага като "оздравителни" мерки, администрацията ( демек политиците ) да местят 'орицата кат' пионки по шахматна дъска, за да се отрази това благоприятно в данните на БВП-то, за дадената страна.

    Успех!

    Ай, чиърс, че пресъхвам от толкоз писане
    Last edited by marandi; 13.08.2011, 14:58.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      Асенка,

      все ви думам да не сочите с пръст някого, щот' останалите 3 сочат към вас, ама айде да не ти чупя хатъра ще ти влезна в "стила"

      Браточка, да те питам ти за къв чеп седиш в Чикаго кат' доколкото разбирам си мастър на инвестирането? Демек, аз нямам твоя опит, ама все си мисля, че за 1 кьорав интернет и телевизия, дет' ги има по цял свят кат' опция за 'орицата да си въртят бизнеса от всяка точка по света, има доста по-приятни места от т'ва дет' си си избрал. Че и с по-малки разходи и ниска данъчна тежест. Та, к'во прайш там?

      Дано не им ползваш социалната система за помощи и затова да не можеш да мръднеш оттам, щот' не виждам логика да висиш на тъп климат, с грозни жени и далеч от близки и роднини? Що не изтеглиш и родата при тИбя да са щастливи и те кат' тИбя и да се радват на благоденствие?

      Та, обясни ми - налЕ знаеш, че аз обожавам да ме учат, като "попивателна" съм за нови знания
      удари го на дай си ми кофичката,на си ти лопатката.
      не си спомням да съм казвал нещо лично към теб.
      ако си обиден от това,че не вярвам,че можеш да правиш по 10-15% на ден ROI,твой проблем,не мой.
      ако ти си вярваш,че ги правиш,пак твой проблем,не мой.

      иначе, "излизане" от "беля" с доводи от рода "всички трейдъри от чикаго са избягали в бг" ,дори сорос и бъфет вече инвестират от люлин5 и надежда3,че жените в чикаго били грозни... тва батка са "доводи" тип БАЙ ГАНЬО ,нямат нищо общо със софизъм .
      все пак за едно позна-климата в чикаго наистина е факд ъп.
      ква е причината да седя в най грозния град,с най грозните жени ,в най грозната държава?
      ами просто протагорас- че да ям макдоналдс,да пия кока кола, да еба грозни американки и да гледам фокс нюз.

      Коментар


      • Мале какви сте безделници...... Бяхте поизчезнали ама нещо пак се равихрихте....Усещам Ви че в истинският живот няма кой да Ви вземе на сериозно и форума е мястото дето ставате пророци.. Да ма не... На мислещият човек му трябва точно един месец за да Ви разконспирира какви сте форумни "Че Гевари"... Абе колко енергия влагате да пишете малоумщини, ако вземете по една сергия на пазара, до сега МОЛ да сте построили.. Нали темата е недвижими имоти... А има толкова важни събития които може да се коментират... Някой мисли ли че ако дойде втора вълна на кризата, ще се дават апартаменти само ако се навиеш да им платиш сметките и данъците.... Никой не коментира последните данни за рекордан смъртност в страната и първа година със спад в раждаемостта от 2000 насам.... Нищо не казахте за увеличените с 20% сделки с НИ в София през 2011 спрямо 2010.......

        Коментар


        • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
          аууу,имаме си софист във форума.
          та за новия ПРОТАГОРАС,един ПРАВИЛЕН въпрос,върху "отговори" ,които никой не ти е искал :
          как ще обясниш ,че никой не може да "литнеш" ,след като твърдиш,че всеки можеш да "литнеш" ?
          Асенка,

          все ви думам да не сочите с пръст някого, щот' останалите 3 сочат към вас, ама айде да не ти чупя хатъра ще ти влезна в "стила"

          Браточка, да те питам ти за къв чеп седиш в Чикаго кат' доколкото разбирам си мастър на инвестирането? Демек, аз нямам твоя опит, ама все си мисля, че за 1 кьорав интернет и телевизия, дет' ги има по цял свят кат' опция за 'орицата да си въртят бизнеса от всяка точка по света, има доста по-приятни места от т'ва дет' си си избрал. Че и с по-малки разходи и ниска данъчна тежест. Та, к'во прайш там?

          Дано не им ползваш социалната система за помощи и затова да не можеш да мръднеш оттам, щот' не виждам логика да висиш на тъп климат, с грозни жени и далеч от близки и роднини? Що не изтеглиш и родата при тИбя да са щастливи и те кат' тИбя и да се радват на благоденствие?

          Та, обясни ми - налЕ знаеш, че аз обожавам да ме учат, като "попивателна" съм за нови знания
          Last edited by marandi; 13.08.2011, 04:21.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            Марантичка, що така бе, слънце, се загуби между превода и желанието за успешна комуникация )
            Преди си звучеше... по-истински. И ти се разбираше идеята на мисълта.
            Сега се опитваш да се надбягваш със себе си и не ти харесва, че няма спринтиращи след теб

            Много пишеш, но малко казваш. Стегни се малко ))
            Комуникацията се нуждае от търпение и после разбиране...
            ..................
            С последните си няколко поста, които съм ти прочела, всъщност само това правиш, барабар с един куп хватки за отклоняване на нежелани въпроси -
            И ти си ми много сладък и хич не ми се спори с теб, ама малко по-сериозно към публиката тук, де. "Манипулирайте, НО правилно"..и с доза, бих добавила, че оливането дразни - знаеш го, нали )

            Грабна вниманието на народеца с тия дневни 10-15% и сега мъкнеш водица от 10 планини, че и 11-та)) и пак жадни ги държиш
            Аз им дадох един отговор, но те не го разчетоха )


            Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            10-15% на ден, няколко стотин на година...

            MLM
            Не е ясно само на каква база се оценява първоначалния емоционален заряд да привличаш/зарибяваш пчелички и цифровото му изчисление за да го докараш до ROI и да му търсиш и cost-a

            Някои му казват, просто доход... други търсят възвръщаемост и на "здрасти-то"

            И ти ги пиша тия нещица, защото се изгуби един умен събеседник, който се взе доста насериозно и писанията му станаха мантри и откровени вербовки
            Сънчи,

            нъл' знаеш, че и тИбя си те кльопам и ти за благодарност ми метна пак едни силни думи в моята градина - хихи

            За да не ти отговарям, вероятно има причина, ама налЕ съм търпелив, шти обясня.

            Тъй кат' те гледам от мрежов маркетинг нищо не вдяваш. Първо щот' има мноу видове и второ, че при МЛМ, с който ти остроумничиш, че вдяваш нещо, щеше да знаеш, че маркетинговите им планове, в най-добрия случай, на които аз съм попадал може да папнеш 40-45% от директни продажби, а от екипите под тИбя, в най-добрия случай, на които съм попадал 21-26%, само че от .......... ( какво? ) месечния оборот. Демек видно е, че ти между месец и ден въобще не правиш разлика, а тя онли 30 пъти.

            Второ, там нямаш гарантиран пазар, па камо ли гарантирани дневни продажби.

            Трето .... да продължавам ли по останалите им специфики в маркетинговете планове на МЛМ или се усети, че дрънкаш глупости?

            П.П. Да не ме разбереш погрешно, че МЛМ няма достойнства за житкане на доходи? Въпрос на време е 'орицата да къпят в няколко МЛМ-та, демек в бизнес на препоръките. Има един филмец с Деми Муур ( по памет ) - Семейство Джонас. Препоръчвам ти го поне като за начало на ограмотяването ти. Па, ако правилно вденеш нещо от него и поискаш да се развиваш още, мисля че не е проблем да ти хелпна

            Вече се създават и т.нар. "виртуални" МОЛ-ове, които ще предлагат хиляди артикули от ежедневието и моя милост тоже е в "играта", щот' съм любопитен по природа и за да говоря нещо не съм даскал в УННС-то, а първо практик и после теоретик.

            П.П.П. Сигурен съм, че дори да ти предложа една от най-читавите маркетингови планове за МЛМ, която се появи в последните години и направи оборот от над 220 милки евра само за 5-6 месеца, ти пак ще намериш кусури.

            Но не спирай да си "остроумна", поне значи, че мислиш, демек не си от телюгите
            Last edited by marandi; 13.08.2011, 04:02.

            Коментар


            • дейжаву:

              http://www.dnevnik.bg/pazari/2011/08...z_ot_oktomvri/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение

                П.П. Ще вметна набързо, че ако искам да предлагам на някой нещо, то знам всички "хватки" за психологическо-правилно оборване на възражения и не е проблем да "литна" всеки, ако съм го искал. Знам почти целият "католог" с трикове, щот' т'ва правя с години.

                Цяла наука е па да се научим да задаваме правилните въпроси към всяка ситуация, защото тогава ще успеем да "водим" не разговора, а и живота си.
                аууу,имаме си софист във форума.
                та за новия ПРОТАГОРАС,един ПРАВИЛЕН въпрос,върху "отговори" ,които никой не ти е искал :
                как ще обясниш ,че никой не може да "литнеш" ,след като твърдиш,че всеки можеш да "литнеш" ?

                Коментар


                • ей Марандич, аз ако бях на мястото на инвестор-а щях да ти давам 10% на ден за подобен пост. От както си го драснал през половин час зяпам форума дали си изплюл камъчето КАК ама нъцки Направи им баси трафика
                  дай идейка за 50% на година и веднага мятам оставката (требе да си призная че съм нещастен бачкатор ) че ми писна да ставам рано де'а

                  аре жив и здрав
                  поне екшън става

                  Коментар


                  • Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Чуденка,

                      да ти кажа честно, рядко ти чета постовете, щот' обикновено чета нещо, за да науча нещо. Но па, си те харесвам, щот' си умно момче, та затова вярно позволявам си да ти изчета ...
                      ...........
                      П.П. Ще вметна набързо, че ако искам да предлагам на някой нещо, то знам всички "хватки" за психологическо-правилно оборване на възражения и не е проблем да "литна" всеки, ако съм го искал. Знам почти целият "католог" с трикове, щот' т'ва правя с години.

                      Но когато реша да се ангажирам към някого с нещо, особено па продажба, налЕ трябва да го видя, да поговорим, да усетя около какви центрове му е изградена ценностната система, какви са днешните приоритети, каква му е перспективата, с която ще се развива и едва тогава да му предложа конкретен вариант, който би покрил очакванията му и възможностите му...
                      .....................
                      Причината да не отговарям, не е защото съм кретен и не искам да помогна, а защото на всеки ценностната му система е различна, има различни видове страхове, реагира по различен на начин на дългосрочни процеси във времето, а това означава, че ще има и проблеми. Те са част от "играта" и ще трябва да се вземат решения........
                      ..............
                      Марантичка, що така бе, слънце, се загуби между превода и желанието за успешна комуникация )
                      Преди си звучеше... по-истински. И ти се разбираше идеята на мисълта.
                      Сега се опитваш да се надбягваш със себе си и не ти харесва, че няма спринтиращи след теб

                      Много пишеш, но малко казваш. Стегни се малко ))
                      Комуникацията се нуждае от търпение и после разбиране...

                      Виж, сентенцията на последния си пост - мога и още малко да я съкратя )

                      Но черешката ти е:
                      П.П. Ще вметна набързо, че ако искам да предлагам на някой нещо, то знам всички "хватки" за психологическо-правилно оборване на възражения и не е проблем да "литна" всеки, ако съм го искал. Знам почти целият "католог" с трикове, щот' т'ва правя с години.

                      С последните си няколко поста, които съм ти прочела, всъщност само това правиш, барабар с един куп хватки за отклоняване на нежелани въпроси -
                      И ти си ми много сладък и хич не ми се спори с теб, ама малко по-сериозно към публиката тук, де. "Манипулирайте, НО правилно"..и с доза, бих добавила, че оливането дразни - знаеш го, нали )

                      Грабна вниманието на народеца с тия дневни 10-15% и сега мъкнеш водица от 10 планини, че и 11-та)) и пак жадни ги държиш
                      Аз им дадох един отговор, но те не го разчетоха )
                      Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                      10-15% на ден, няколко стотин на година...

                      MLM
                      Не е ясно само на каква база се оценява първоначалния емоционален заряд да привличаш/зарибяваш пчелички и цифровото му изчисление за да го докараш до ROI и да му търсиш и cost-a

                      Някои му казват, просто доход... други търсят възвръщаемост и на "здрасти-то" )
                      И ти ги пиша тия нещица, защото се изгуби един умен събеседник, който се взе доста насериозно и писанията му станаха мантри и откровени вербовки

                      Коментар


                      • 127 000 празни жилища в София

                        А бе кво точно имат пред вид под "празни", че нещо не ги намирам тия данни в резултатите от преброяването?
                        Don't work hard, work smart!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zashtontcho Разгледай мнение

                          Не разбираш как стоят нещата и това е. Жалко само, че пълниш по 50 страници на инвестора с глупави мнения, а не си пишеш бръщолевиците в блога си, а спамиш постоянно.[/FONT]
                          Чуденка,

                          да ти кажа честно, рядко ти чета постовете, щот' обикновено чета нещо, за да науча нещо. Но па, си те харесвам, щот' си умно момче, та затова вярно позволявам си да ти изчета Фнимателската периодично някое твое мнение през няколко месеца, колкото да видя до къде си я докарал и има ли нотки на развитие. Ще се радвам да успееш някой ден.

                          Иначе, за да не спамя темата наистина ( между сравнението какво би могло да се прави и т.нар. имотен "келепир" ), си помислих, че някой ще си спомни, че когато водихме тук ( в този форум ), същите "престрелки" само, че с други участници, но на друга тема. То тогава пак всичко ми се смееше като има казвах, че идва времето на кешовицата и да я къткат, а също така и че БГ-стан не е малка държава, както се дразня като чуя някой да я нарича, но просто мащаба, за каквито и да е проекти наистина не е голям, а навалицата от мераклии е голяма със съмнителен резултат.

                          Та, затова си викам да дам един пример, че това, което говорех тогава го правя и всичкото, каквото можеше да се подсигури се шитна навън и само в кеш, и то па какво стана.

                          П.П. Ще вметна набързо, че ако искам да предлагам на някой нещо, то знам всички "хватки" за психологическо-правилно оборване на възражения и не е проблем да "литна" всеки, ако съм го искал. Знам почти целият "католог" с трикове, щот' т'ва правя с години.

                          Но когато реша да се ангажирам към някого с нещо, особено па продажба, налЕ трябва да го видя, да поговорим, да усетя около какви центрове му е изградена ценностната система, какви са днешните приоритети, каква му е перспективата, с която ще се развива и едва тогава да му предложа конкретен вариант, който би покрил очакванията му и възможностите му. Като също така това трябва и да издържи и във времето, когато се целеполага и планира, защото със сигурност неговите приоритети с времето ще се променят и да не остане разочарование от взето грешно решение.

                          Та, не съм тръгнал да правя "продажба" на нищо към никой, както някой погрешно ме разбират. Единствено съм учуден, че само няколко човека зададоха въпроси. Тия хора ще успеят, защото клишетата на психолозите от типа, който задава въпроси - той води разговора, не е само това.

                          Цяла наука е па да се научим да задаваме правилните въпроси към всяка ситуация, защото тогава ще успеем да "водим" не разговора, а и живота си.

                          Причината да не отговарям, не е защото съм кретен и не искам да помогна, а защото на всеки ценностната му система е различна, има различни видове страхове, реагира по различен на начин на дългосрочни процеси във времето, а това означава, че ще има и проблеми. Те са част от "играта" и ще трябва да се вземат решения. А, това означава, че ще трябва и да се мисли от време на време, а 'орицата не обичат да мислят. Затова и не задават въпроси, а е по-лесно да се сочи с пръст някой или нещо и да се оправдават с него за несбъдналите им се очаквания, които са имали.

                          П.П.П. Чезвам пак, бебета сладки! Да знаете, че си ви обичам всичките и ме карате винаги да се усмихвам, когато се "срещаме" тук.

                          Бай дъ уей, вчера си намерих 2 бели косъма и си викам: "Мама му стара, единият косъм е от Защотчо, ама другият па от кого ли ще е ....? - хихи

                          Коментар


                          • За два месеца са отпуснати 198 млн. лв. жилищни кредити

                            Коментар


                            • Хм 10% на ден. Що да не. Само две неща ми убягват.

                              1-во, коя банка ти дава гаранция при залога на рулетката и 2-ро - как успяващ винаги да уцелиш червено или черно (фалшиво топче и баджанак с крупието най-вероятно ).

                              Ааа има и трето, ма той Асен го е казал - кой вярва на такива приказки бе?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                                абе тя бгетовицата си е такава,за тва спор нема,ама в случая ти звучиш като един от бгетовците,щото само в бг моа да убедиш някой,че правиш по 10-15% на ден.. тва само бгетовец може да го каже и само бгетовец може да му ПОВЯРВА....

                                в цивилизована държава,с цивилизовани хора,само ще ти "търкат" очите.....
                                единствено аборигени,занимаващи се с "технически" анализ и пишещи книги за "технически" анализ моа да срещнеш такива твърдения -не за друго,а защото са с мозък на кокошки.
                                ама ти не се такъв,ако не броиме няколкото ти изцепки от рода "хартиени-електронни" пари и това,че имотите в бг са намерили дъно, имаш добра логика ,в пъти на бгетовското ниво......
                                та защо падаш толкова ниско,колкото един "трейдър" на елиът и фибоначи,драскащ чертички ,линийки,триъгълничета и т.н. ? само в промити кокоши мозъци като техните може да има 10-15% доходност на ден,ти що се буташ там?
                                Виж, не ми се спори ти казах, най-малко па с тИбя, щот' си те харесвам ( ама нямаш идея за какво говориш, а се опитваш ).

                                Писал съм почти безрисково и законно, т.е. аз кат' шъ давам средства и особено па кеш винаги искам гаранции. Демек, кой ще ми носи отговорността, ако нещо се издъни от т'ва дет' е говорено и обещавано.

                                Щот' и аз съм факир в обещанията, демек "Т'ва дет' аз мога да ти го обещая - никой не може да ти го даде." - хихи

                                Та, минава се през баМкова гаранция и после си търся средствата от нея. Вече се случи няколко пъти да стигаме до този момент, защото наистина в цял свят няма много качествени проекти, където да се инвестира и баМката си кихна обратно и т'ва е. А, аз съм малко "болен" на тема риск, мащаб и скорост.

                                Та, мащаба не е кой знае колко голям, но и това е доволно. Затова не ме мятай с тия форекси, борси и прочие инструменти. Там, вероятно за 'орицата, които се занимават с това и са подготвени, при тях няма риск. Но за мен има, защото никой не сяда да ми депозира същата пачка в сметка и да ми я върне, ако нещо се издъни.

                                Затова и не долюбвам много брокитата, не защото няма 'убави 'орица при тях, а защото обещават и говорят едни хипотези, ама не бъркат да сложат левец насреща като гаранция за думите им.

                                П.П. Изчезвам наистина, после пак ще се посмеем, ама вече ми е време за студена биричка някъде

                                Чиърс!

                                Коментар

                                Working...
                                X