IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Защо си мислиш , че някой се интересува от подбни сравнения , на ЧСИ трябва да им се забрани дори да продават имоти за определено време - 5 години би било цивилизован ход в момента ! В случаите когато ЧСИ продават за да погасят дълг , то е по добре тези които трябва да бъдат обезщетени да получат имота , макар и в съсобственост и да изчакат да си получат парите чрез продажбата му когато този пазар реанимира някога. Не мога да разбера защо им се разрешава да продават за пари с които не могат да покрият дълговете и кредитори или хората на които се полага да си получат парите така няма да си ги получат никога. Някакъв разграден двор и беззаконие си е това.

    Тоя Защотчо е много тъп и ми е страшно неприятен трол... Няма изобщо предства за недвижимите имоти и само обижда участниците. Мъча се да не му отговарям, ама като не мога да го пребия (анонимен форум) и да се изгавря с него сексуално ми се налага да го търпя докато си купи двустайния в Стрелбище дето метчтае за по 500 евро кв.м. Ако имах някое излищно жилище щях да му го продам, само за да спре да спами в любимата ми тема...
    Last edited by Kosmonavta; 16.08.2011, 18:04.

    Коментар


    • Защо си мислиш , че някой се интересува от подбни сравнения , на ЧСИ трябва да им се забрани дори да продават имоти за определено време - 5 години би било цивилизован ход в момента ! В случаите когато ЧСИ продават за да погасят дълг , то е по добре тези които трябва да бъдат обезщетени да получат имота , макар и в съсобственост и да изчакат да си получат парите чрез продажбата му когато този пазар реанимира някога. Не мога да разбера защо им се разрешава да продават за пари с които не могат да покрият дълговете и кредитори или хората на които се полага да си получат парите така няма да си ги получат никога. Някакъв разграден двор и беззаконие си е това.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zashtontcho Разгледай мнение
        От доста време не съм публикувал сравненията между цените на ЧСИ и цените в брокерските сайтове. Една от причините е, че Инвестора съвсем се отпусна и започна да наема/привлича много некачествени ботове. Темите се пълнят с откровенно глупави мнения - кой какво ял, кой какво еххх, как съни(тя) и космонавта си бъркали по дупките и неща от този род...

        Винаги преди да пусна сравнение съм изчаквал темата малко да се поукроти и ботовете да престанат да пишат в нея, белким мнението ми не се загуби измежду бълвания спам, но и винаги се е получавало точно обратното - при вида на подобно сравнение ботовете се амбицират и за има няма половин ден нацвъкват 2-3 страници баластра. Е, надеждата умира последна и се надявам този път да не стане така.

        И сега след лирическото отклонение, е време да разгледаме един апартамент в ж.к. Лозенец, с площ 89 кв.м, пуснат на продажба от ЧСИ за 90 000 лв. Интересното тук е, че му е изготвена актуална оценка от лицензиран оценител, който го е оценил на 120 000 лв. Все пак ЧСИ-то се опитва да го продаде, а не да го показва, и затова е намалило цената му до по-достъпните 90 000 лв. http://www.sales.bcpea.org/?q=node/32642

        Какво искат за апартамент със същата площ в същия квартал брокерите публикуващи обяви в сайта imot.bg
        • 136 700 лв. за тухлен апартамент, етаж от масивна къща. Разлика 46 700 лв . с референтната стойност, благодарение на брокера Сънсити ООД. Някой би си казал, че не е толкова голяма разликата, обаче като прочете, че всъщност ЧЖП е 70 кв.м, и ще разбере колко много е в грешка http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...297&f1=details
        • 166 200 лв. Разлика 76 200 лв . с референтната стойност, благодарение на брокера Рая Имот Базар БГ. За капак и ЧЖП е 68 кв.м, или идва по 2 500 лв. м2. А, кой каза, че има криза, а кой? http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...820&f1=details
        • 175 950 лв. Разлика 85 950 лв . с референтната стойност, благодарение на Адрес Недвижими имоти. ЧСИ иска за подобен апартамент 90 000 лв., от Адрес искат 90 000 евро. А, кой е прост в случая? Тоя който купува или тоя който продава http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...623&f1=details
        • 240 500 лв. Разлика 150 500 лв . с референтната стойност, благодарение на София Каза ПМ ЕООД. От София каза искат да получат 150 000 лв. над реалната цена. На печелившите честито! http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...818&f1=details
        Това между другото е най-жалкото ти сравнение между НИ, което си правил досега... Тук все едно сравняваш жигула с Мерцедес от 2010. Ама както и да е ... надеждата умира последна... Все някога може би ще си вземеш апартамент...
        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • От доста време не съм публикувал сравненията между цените на ЧСИ и цените в брокерските сайтове. Една от причините е, че Инвестора съвсем се отпусна и започна да наема/привлича много некачествени ботове. Темите се пълнят с откровенно глупави мнения - кой какво ял, кой какво еххх, как съни(тя) и космонавта си бъркали по дупките и неща от този род...

          Винаги преди да пусна сравнение съм изчаквал темата малко да се поукроти и ботовете да престанат да пишат в нея, белким мнението ми не се загуби измежду бълвания спам, но и винаги се е получавало точно обратното - при вида на подобно сравнение ботовете се амбицират и за има няма половин ден нацвъкват 2-3 страници баластра. Е, надеждата умира последна и се надявам този път да не стане така.

          И сега след лирическото отклонение, е време да разгледаме един апартамент в ж.к. Лозенец, с площ 89 кв.м, пуснат на продажба от ЧСИ за 90 000 лв. Интересното тук е, че му е изготвена актуална оценка от лицензиран оценител, който го е оценил на 120 000 лв. Все пак ЧСИ-то се опитва да го продаде, а не да го показва, и затова е намалило цената му до по-достъпните 90 000 лв. http://www.sales.bcpea.org/?q=node/32642

          Какво искат за апартамент със същата площ в същия квартал брокерите публикуващи обяви в сайта imot.bg
          • 136 700 лв. за тухлен апартамент, етаж от масивна къща. Разлика 46 700 лв . с референтната стойност, благодарение на брокера Сънсити ООД. Някой би си казал, че не е толкова голяма разликата, обаче като прочете, че всъщност ЧЖП е 70 кв.м, и ще разбере колко много е в грешка http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...297&f1=details
          • 166 200 лв. Разлика 76 200 лв . с референтната стойност, благодарение на брокера Рая Имот Базар БГ. За капак и ЧЖП е 68 кв.м, или идва по 2 500 лв. м2. А, кой каза, че има криза, а кой? http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...820&f1=details
          • 175 950 лв. Разлика 85 950 лв . с референтната стойност, благодарение на Адрес Недвижими имоти. ЧСИ иска за подобен апартамент 90 000 лв., от Адрес искат 90 000 евро. А, кой е прост в случая? Тоя който купува или тоя който продава http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...623&f1=details
          • 240 500 лв. Разлика 150 500 лв . с референтната стойност, благодарение на София Каза ПМ ЕООД. От София каза искат да получат 150 000 лв. над реалната цена. На печелившите честито! http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...818&f1=details

          Коментар


          • http://www.youtube.com/watch?v=a3g6Yr5S7cg&NR=1

            Около 2015 може би ще ударим дъното

            Коментар


            • Рипат ли, рипат лиииииииииииии..... имотитииииииииииииии????!!!!!!!
              ...............

              Завиждайтииииииииииииииии! Дрислиииииииииииииииииииии!

              Ша рипат имотитииииииииииииии
              Яко рипат имотитиииииииииииииииии

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                А аз като ви чета се чудя, как може някой да си пише алабалистики, да ги повтаря като мантра, а друг да му приглася, че и обосновка да се търси

                Да приемем, че днес е януари '11 и четем четивото за свободно време )

                1. Няма да се наблюдава нова кредитна експанзия. -- ВЯРНО -- Никой от 3 години насам не смее да си помисли, даже, за някаква експанзи, всички се надяват само на отпушване и лек ръст на кредитирането.
                Печатниците не спряха да работят за банките, но парите не поемат пътя към бизнеса, а голяма част запушват дупки или попълват липси по регулации.



                2. Износът няма да е двигателят за икономически ръст. -- НЕВЯРНО -- Освен ако приемем че няма да има никакъв ръст, тогава да Иначе пазарът, производството и потребленитео са толкова свити, че няма как да произведат ръст! Само износът остава да генерира нещо в тази наша икономика!
                Така де, някой като твърди, че ще има реален ръст, да каже направо кое ще го инициира и подкрепи
                Като няма да е износът, КОЕ ще е? Магистралите ли?


                3. Нивата на инфлация изцяло ще зависят от фискалната политика на правителството -- ВЯРНО --
                Ами...НЕ Е ВЯРНО.
                Да обяснявам ли защо...


                4. Няма да има реформа в администрацията -- ВЯРНО -- Че то кога е имало!
                Всички вървим дружно към все по-пълен административен Балон!
                Това беше ясно след година и половина управление и приемането на бюджет 2011, приказките за сериозни реформи умряха

                А да, наздраве )
                Сънчи,

                пак "силните" думи, налЕ?

                Та, не ти отговорих на този пост срещу Русата ми особа, защото пак е извадено от контекста на статията, за която казах, че няма да давам линк.

                Та, днес четем в инвестора и то Мариян ... ( бих се радвал за него, ако е достигнал до тия мисли сам, че да ги вкара като 2 конкретни параметъра в една статия ).

                България е усвоила рекордните 1,69 млрд. евро от ЕС за последните 12 месеца

                И е дал две таблици -

                1. Нетен ефект от членството в ЕС и трансферите на българи, работещи в чужбина
                2. Брутен ефект от членството в ЕС и трансферите на българи, работещи в чужбина.

                http://www.investor.bg/news/article/121658/332.html

                ----------------------------------------------------------------------------

                После четем данните за първите 5 месеца на годината: Емигрантите остават най-големите инвеститори в българската икономика

                http://www.investor.bg/news/article/120307/332.html

                -----------------------------------------------------------------------------------------


                Та, прогнозата ми за 2011 г. беше ( ето и линк-а ) Датата е 4-ти януари 2011 г:

                БГ Емигрантът и Европейските средства - ключови за 2011 г.

                http://marandi.blog.bg/biznes/2011/0...-2011-g.661837

                Та, това беше акцента в статията ми. Сигурен съм, че пак ще "откриеш" кусури ....

                --------------------------------------------------------------------------------------------------

                До края на годинката има доста време и тогава ще се ориентираме по-добре дали съм пак съм "познал" без да искам, но аз вече нямам желание да пиша. Прекалено много "критика" се е насъбрала, срещу всеки и всичко.

                Поздрави към Мариян и екипа на инвестор.бг, че са се трудили да "онагледят" нещата!!
                Last edited by marandi; 15.08.2011, 20:07.

                Коментар


                • много писане , пък нищо ново,

                  дори и да не падат цените, със сегашното ниво на наемите , като включиш разходи за ремонти/данъци/ и като сложиш някой друг празен месец, поради това , че има много предлагане , не можеш да избиеш инвестицията до 20 години. демек около 5 % възвращаемост. Не вярвам имотите да се качат, защото не остана кой да купува, тъй че смятам, че за 5 % на години не си струва занимавката. Народът все по-беден, на никой не му се живее в големите градове, повечето искат да бягат от там.

                  Така че , какво бистрим тук, а ако падат цените, не виждам как няма да паднат и наемите, т.е както и да го гледам купуването на имоти с инвестиционна цел в БГ ми се струва некаква голяма тъпотия. Че то има 2-3 годишни депозити на по 7.5 процента, дето не правиш нищо, кой е луд да се занимава с търсене на наематели, ремонти, и т.н.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                    Чиърс, че пресъхвам, налЕ си ме знаете
                    Добре, че не беше мацка...все подмокрена щеше да ходиш...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Бебе,

                      сорка, че се забавям с обратната връзка, но си прав - има и профи сайтове, където се плаща затова, че 'орица като сладко бебе Асенката и доста други от участниците също публикуват мненията си. В "белите" щях да кажа държави, т.е. компании това се плаща, защото развиват инвестиционния проект и трупат приходи, които дадената компания споделя част от печалбите си, с ценните хора

                      В този ред на мисли, нещо се изнервих и май пак ще разредя писането в този форум, защото постоянно им лаг-ва или прекъсва връзката вече от известно време. Правят "профилактика" на линиите си ли - нямам идея. Ама, дрънчах и на доставчика си и викам: "А, бе шматки, вие ли нещо ограничавате трафика към инвестор-а или ...?" - щот' съм на неограничена скорост за БГ-трафик, демек колкото може да "носи" сайта. Те ми викат: "Не, бря - няма такова нещо."

                      Т

                      някъде между един и два вечерта бг време инвестора правят профилактика на сървъра което е доста дразнещо щото е в началото на азиатската сесия ... някъде около два бг време се оправя обаче тогава вече прекалено късно за хора в бг които са се прибрали от някъде и не трейдват за да го чакат а си лягат... трябва да е преместят между 5 и 6 бг време ще взема да им пиша в темата до инвестор бг
                      mWPCloud.com

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zashtontcho Разгледай мнение
                        Спирай направо да пишеш, че оспами яко темата!

                        Само дебила Космонавта и подобните му могат да наръсят повече спам от теб.

                        Утайка не ме споменвай без повод, защото ще усетиш до твоите ташаци още два броя... Ти си господаря на спама. И защо си си избрал темата с имотите така и не разбрах. Че ти до сега нямаш и едно мнение за имоти - тия копи пейст не ги броим.

                        ПС. Вечно ще си останеш клошар с това мислене и злоба дето си го събрал.. А си дърт пор и е късно вече да се променяш...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Чиърс и на тИбя! ( не знам кога ще пиша пак, че наистина много се изнервих да вися всеки ден кат' мисирка
                          Спирай направо да пишеш, че оспами яко темата!

                          Само дебила Космонавта и подобните му могат да наръсят повече спам от теб.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vilavarna Разгледай мнение
                            ей Марандич, аз ако бях на мястото на инвестор-а щях да ти давам 10% на ден за подобен пост. От както си го драснал през половин час зяпам форума дали си изплюл камъчето КАК ама нъцки Направи им баси трафика
                            дай идейка за 50% на година и веднага мятам оставката (требе да си призная че съм нещастен бачкатор ) че ми писна да ставам рано де'а

                            аре жив и здрав
                            поне екшън става
                            Бебе,

                            сорка, че се забавям с обратната връзка, но си прав - има и профи сайтове, където се плаща затова, че 'орица като сладко бебе Асенката и доста други от участниците също публикуват мненията си. В "белите" щях да кажа държави, т.е. компании това се плаща, защото развиват инвестиционния проект и трупат приходи, които дадената компания споделя част от печалбите си, с ценните хора

                            В този ред на мисли, нещо се изнервих и май пак ще разредя писането в този форум, защото постоянно им лаг-ва или прекъсва връзката вече от известно време. Правят "профилактика" на линиите си ли - нямам идея. Ама, дрънчах и на доставчика си и викам: "А, бе шматки, вие ли нещо ограничавате трафика към инвестор-а или ...?" - щот' съм на неограничена скорост за БГ-трафик, демек колкото може да "носи" сайта. Те ми викат: "Не, бря - няма такова нещо."

                            Та, изнервих се нещо, все трябва да си копирам поста, който ще пиша, щот' кат' дам на бутона "изпрати" - взех да гадая дали ще се получи и трябва да го пиша наново, а па аз съм си "забравил" мисълта вече, щот' съм Рус и се занимавам и с други неща през това време.

                            Проблема не е в мен, защото постоянно кат' вляза си преглеждам акаунтите, къде какво става. Пускам и по няколко БГ сайта, да видя да не би па БГ-трафика да се е скапал, ама не е.

                            П.П. Идейки винаги има, но си на прав път - с работа няма да стане, ако си цениш свободата ...

                            Чиърс и на тИбя! ( не знам кога ще пиша пак, че наистина много се изнервих да вися всеки ден кат' мисирка да чакам по 20-30 мин. да напиша поста си, но ви чета винаги с удоволствие, защото ме карате да се усмихвам ).

                            Ето, че и аз се разкритикувах, дет' рядко го прайкам, ама поне тогава кат' ме карат да подписвам общите условия на инвестора и че съм съгласен, за да си направя регистрацията, то поне да опишат, че нощно време примерно за 5 мин. от толкова до толкова часа ще правят "профилактика" и за да изписват съобщение, че се извиняват за причиненото неудобство.

                            Мани, аз бързо паля, ама ще ми мине ....
                            Last edited by marandi; 14.08.2011, 03:19.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              маранди баце,
                              тая руса кратуна не е за два крака толко мозък има.
                              Не бях се замислял, чии го дири пекан трейдър като бат Асен в чикаго... да е на пода на борсата да го разберем, но той не е ...(много постове го издават..освен ако не спами по време на търговската сесия от мобилния терминал )

                              казвал е, че е си бачка за себе си, което ще рече, че може да го прави откъдето си поиска...

                              аз лично ако бях толко пекан трейдър щях да имам скромна вила някъде по средиземно море ( Италия, Фанция, Испания, Гърция) да съм си регистрирал една офшорка на каймановите острови или едно ЕООД в бг-то и да си трейдвам. После да си карам кабриото по засуканите крайбрежни шосета и да хапвам истинска храна


                              а той нашия се наврял в гетото пък седнал да ни облъчва ква кочина е Бг-то.

                              поздрави на всички

                              ПП днес ми направи впечатление, че по яката на витоша (панорамния и към драгалевци) се строи...
                              Е, бебе - недей така с лошо и ти, де - хихи

                              Нагледал съм се на случаи с хора, когато на пръв поглед няма логика за тяхното решение, гледано отстрани. Но аз съм търпелив и наблюдателен и винаги си има причина защо някой е в него време, на това място, с еди кой си, занимава се с еди какво си и т.н. Ценностна система му викат, а тя има около 10 различни вида центрове теоритично, като при 'орицата 1 или 2 само са приоритетни, които се променят с Времето. Примерно домът, семейството, децата, брачния партньор, религия, образование, работа, бизнеса и т.н.

                              Проблема на информационната епоха, с която се сблъскахме е, че прекалената информация преторва мозъците на 'орицата. Те просто не са устроени така, че да поемат толкова много информация, а ги заливат отвсякъде с нея. И не е ненормално чиляк да се изгуби "по пътя към себе си". Жените са облагодетелствани в това отношение, но те па си имат други кусири, пак произтичащи от дейността на мозъка, защото идеята "Божия" е била 2-та вида да се допълват.

                              От тази гледна точка, дали ще е Матриархат, Патриархат през хилядолетията, всяко "залитане" е било наказвано от Природата, както му вика бат' Пешо.

                              После има 3 степени на "залитане" у 'орицата:

                              1. Зависими. ( през примитивните епохи "ударът" е бил тук ).

                              2. Независими. ( тук в момента корпоративната идентичност е стоварила "удара" върху 'орицата с цел максимални печалби и затова масово се проповядва колко е "готино" да си заебеш мама и тате от рано, а после да си ориташ и децата на по 20 години и да ги юркаш към миграция, щот' шъ бъдат "НЕЗАВИСИМИ". Така им се прекъсва фолклорната връзка, демек родовата памет и могат вече лесно да се манипулират ). Та, този "модел" трудно ще "издържи" във Времето, но после цикъла ще започне пак някой ден .......

                              На мен ми е досадно понеже изследвам процесите, но разни треторазредни тьотки кат' Марта Вачкова, Слави Три-та и т.н. трябва да бъдат съдени за геноцит срещу БГ-народеца, заради тъпите си предавания, в които постоянно насаждат омраза, разделение и колко фешън е да си гей или лесбиън. Истинските цели винаги се прикриват чрез думичката мода или фешън, както му думат.

                              3. Взаимозависими ( последното е най-висшата форма, защото е кодирано от Създателя, защото мъжко и женско начало се допълват ).

                              За щастие Господ ни е дал едно качество, което психолозите наричат саморефлексия, т.е. чиляк да има дарбата да може да се "вижда" отстрани сам себе си и да анализира какво аджеба става и постоянно да сравнява...? Това ни е направило най-висшия доминиращ вид на планетата през еволюцията, траяла милиони години.

                              Но затова преди дни подсказах, че то па се оказва, че това дали си безспорният номер 1 в една сфера, демек мениджмънта се намира в едната половина на мозъка. А, дали си успял правилно да разкодираш информацията, с която разполагаш, демек дали си на правилното място в точното време и правиш най-доброто за себе си и хората, които обичаш е друга тема, щот' тя е в другата половина на мозъка.

                              Темата е необятна и все още се изследва от науката, затова "грешки" винаги ще има, въпроса е, ако може да НЕ се "нападаме" кат' идиоти за глупости, а да си правим купонЯ, а па те процесите, така или иначе ще си текат с нас и без нас.

                              П.П. Дан' забрайкам имотките, в този ред на мисли, те също са вид център на ценностната система при всеки и затова отношението на различните 'орица към тях е различно. Но е кодирано в съзнанието поради видовете страхове в 'орицата едни думички като "сигурност" и "защита" и прочие, които са подсъзнателни и затова привързаността към имотките у всеки човечец е разбираема.

                              Кофти, че манипулацията тоже е заложена още от раждането на чиляк, а тя може да се ползва както за благородни каузи, така за съжаление и за кофти каузи.

                              Чиърс, че пресъхвам, налЕ си ме знаете
                              Last edited by marandi; 14.08.2011, 04:32.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                                Асенка,

                                все ви думам да не сочите с пръст някого, щот' останалите 3 сочат към вас, ама айде да не ти чупя хатъра ще ти влезна в "стила"

                                Браточка, да те питам ти за къв чеп седиш в Чикаго кат' доколкото разбирам си мастър на инвестирането? Демек, аз нямам твоя опит, ама все си мисля, че за 1 кьорав интернет и телевизия, дет' ги има по цял свят кат' опция за 'орицата да си въртят бизнеса от всяка точка по света, има доста по-приятни места от т'ва дет' си си избрал. Че и с по-малки разходи и ниска данъчна тежест. Та, к'во прайш там?

                                Дано не им ползваш социалната система за помощи и затова да не можеш да мръднеш оттам, щот' не виждам логика да висиш на тъп климат, с грозни жени и далеч от близки и роднини? Що не изтеглиш и родата при тИбя да са щастливи и те кат' тИбя и да се радват на благоденствие?

                                Та, обясни ми - налЕ знаеш, че аз обожавам да ме учат, като "попивателна" съм за нови знания
                                маранди баце,
                                тая руса кратуна не е за два крака толко мозък има.
                                Не бях се замислял, чии го дири пекан трейдър като бат Асен в чикаго... да е на пода на борсата да го разберем, но той не е ...(много постове го издават..освен ако не спами по време на търговската сесия от мобилния терминал )

                                казвал е, че е си бачка за себе си, което ще рече, че може да го прави откъдето си поиска...

                                аз лично ако бях толко пекан трейдър щях да имам скромна вила някъде по средиземно море ( Италия, Фанция, Испания, Гърция) да съм си регистрирал една офшорка на каймановите острови или едно ЕООД в бг-то и да си трейдвам. После да си карам кабриото по засуканите крайбрежни шосета и да хапвам истинска храна


                                а той нашия се наврял в гетото пък седнал да ни облъчва ква кочина е Бг-то.

                                поздрави на всички

                                ПП днес ми направи впечатление, че по яката на витоша (панорамния и към драгалевци) се строи...
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X