IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
    Абе те натам вървят . Само да попитам колко от коментиращите тук са направили някаква сделка последната година ?

    Щот аз мога да ви дам инфо от първо лице . хехе.

    Съвсем скоро продадох на цена около 20 годишен доход от наем , не в София , и мисля, че купувача се нацели точно на предвидения от Маранди бултрап .

    Факт - доходността от депозит от получените пари ще е двойно по-висока от доходността от наем. Кат намалее , ще му мисля тогава.

    Между другото близките месеци ще се пробвам от другата страна - кат купувач.
    Мастър Стоилчи, аз си те кльопам тИбя!

    Па, днес съм и на кеф. Та, т'ва черничкото дет' болднах малко не ми се връзва с долното изречение ( с близките месеци и имотята ). Твърде емоционално ми изглежда ... - но винаги пожелавам успех! Демек, имаш Русата подкрепа - хихи

    П.П. Кат' се плей на кешовица гейм, надявам се, че знаеш, че близките ти ( щот' си семеен, доколкото знам ), трябва да знаят за баМковата ти сметка, щот' има давностен срок и баМката не е длъжна да издирва наследниците на някого, ако се случи ... "случка".

    Най-често 5 годинки е срока и после следва "мерси" за депозита. Т'ва естествено е "баМкова тайна" и ако изчезна, най-вероятно ме е баМнала някоя баМка - хихии

    Та, ти си колега инженер - недей залита в емоции, шъ купя, шъ таковам ... - т'ва не е инвестиране, а хазарт

    Чиърс!

    П.П.П. Демек на капиталова печалба ли ще разчиташ? Щот' там па става още по-сложно ...

    Накрая да завърша с Благодарско, че явно ме четеш внимателно, но бул-трапеца беше 1 от 2-та възможни сценария за след 1-во тримесечие на 2011 г., който бях дал през есента на 2010 г., демек има и друг сценарий. Ще поживеем - ще видим ...

    И аз не знам наистина кой от двата ще се случи ....
    Last edited by marandi; 21.08.2011, 00:18.

    Коментар


    • Абе те натам вървят . Само да попитам колко от коментиращите тук са направили някаква сделка последната година ?

      Щот аз мога да ви дам инфо от първо лице . хехе.

      Съвсем скоро продадох на цена около 20 годишен доход от наем , не в София , и мисля, че купувача се нацели точно на предвидения от Маранди бултрап .

      Факт - доходността от депозит от получените пари ще е двойно по-висока от доходността от наем. Кат намалее , ще му мисля тогава.

      Между другото близките месеци ще се пробвам от другата страна - кат купувач.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
        Упс ...,

        никовете били различни. Извинявам се!

        Наздраве в слънчева Марбела!!
        Алкохол не пия!
        И Руси жени не харесвам.

        Просто имах предвид,че като станат в София апартаментите два апартамента за 1 лев ще си взема
        в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
          Прогноза от Слънчева Марбела........ два за лев....
          Упс ...,

          никовете били различни. Извинявам се!

          Наздраве за слънчева Марбела!!
          Last edited by marandi; 20.08.2011, 23:32.

          Коментар


          • Прогноза от Слънчева Марбела........ два за лев....
            в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от valio1900 Разгледай мнение
              Пробваш да се хлъзгаш в друга посока, без отговор на моите въпроси и се оплиташ още повече. А може да прочетеш от край до край поста си за да се убедиш , че оцветеното с боичките не се различава от цялото съдържание.
              Начина за изчисление на смисъла на една инвестиция е месеците за която тя се изплаща и никакъв друг. Във формулата не участват параметри като колко процента от заплатата ти са инвестициите и колко процента от заплатата си ще икономисваш на месец.
              Често мислиш нови икономически закони, но този път прекали.
              Ей, такива категорични "мантри" най-мноу ме кефят

              П.П. Само за протокола не съм на заплата отдавна. Но, ако чиляк "инвестира" по т'ва дет' си написАл .... пази, Боже!

              Опитай с въпроси, че нещо не мога да те разбера? И ако мога и искам ще ти отговоря. С лични нападки, ще я докараш до под "кривата" круша. Повярвай ми ... демек, ще последва в лево. Нищо лично!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                Хихи,

                никого не карам да става или па да не става никакъв. Земеделската земя, която съм купил преди 5-6 години даже не я знам къде се намира и не съм ходил да я "видя". Но па знам с кого имам договор за рента и къде им е офиса, за да мина 1 път в годината за 20 мин. да си взема това, което е описано в договора.

                Понякога имам чувството, че пиша на китайски и сладките бебетата ме карат да се чувствам неразбран.

                Ще опитам за последен път и чети смисъла на целия текст, а не да си вадим по 1 пасажче от 2 ред-а и да си оцветяваме с боички, щот' по този начин каузата винаги ще е "загубена" за мИня

                По памет, че не ми се рови ся да вадя точните цифрички.

                В БГ-стан ми се върти из Русата кошница около 50% от доходите на домакинствата отиват за храна по данните на статистиката. За битови и комунални сметки около 15-25% ( може да не съм прецизен, но каква е идеята? ).

                Ако ще оптимизираш покупателната способност на 'орицата ( от управлящите ), да им се "внушава" в главите, че кат' си сменял 2 дограми и сметката му падне с 2 лева и 15 стинки месечно и т'ва ще "доведяло" до епаси "качествения" скок в стандарта им, ръиш ли ........ аз не го разбирам? И зат'ва юруш да теглите още кинти дет' шъ връщате с години на 'убава лихва, па ние ( управлявищете ) през 6-12 месеца шъ умуваме с колко да ви вдигнем цените, ако ви падне консумацията и пак да си го докараме на наш'та кат' "оборот", нещо не ми се връзва. Демек подобна "битка" сякаш ще е загубена ..

                Та, 'убау - кат' има чиляк възможност и не влиза в дълг, нека си сменя дограмата през 2 седмици, ако иска, не е лошо. Но като конструкции, колективните сгради вече не отговарят на ония 50% от разходите на домакинствата за манджа в БГ-стан и затова ще минат десетилетия, докато архитектите отговорят на появилите се хранителни нужди в големите градове. ( в развитите страни въпреки пъти по-високата им покупателна способност и там се появиха проблеми с манджата, но нивата им за храна доскоро варираха около 15% от разходите на домакинствата им). Тия проблеми ще стават все по-видими след време.

                Но при действащия финансов модел сякаш процеса е неизбежен и телюгите ( чрез управляващите ) ще ги принудят да поемат бъдещ дълг. По идентичен начин ще се развият нещата и при модерните "ДНЕС" думи, рециклиране, разделно сметосъбиране, АЕЦ, "зелена" или бимбяна енергия и прочие простотии и кухи услуги, които се бълват и ще се бълват. Още бъдещ дълг, който ще после ще се връща с години през данъчната тежест.

                П.П. Затова и думата "Днешните" простотии ..... беше в кавички, утре ще се измислят "нови" и "нови" все звучащи "модерно" и докосващи емоциите на хората, но най-вече джоба им. Забавното е, че сбърканият модел вече посяга и залага в сметките и цели бъдещи поколения.

                В самата си същност като модел книжните пари са дълг и затова чиляк трябва да внимава като плей на тази гейм, да не се "наиграе" сам или позволи да го наиграят.

                Демек киндерите, които още не са се родили вече и те ще висят с дълг за връщане, който ако питат мама и тате откъде е дошъл, едва ли ще могат да им обяснят.

                П.П.П. Затова па винаги може да се изпие по някоя бирка и да се посмее чиляк по форумите

                Та, кое не е ясно при санировките ( които от няколко месеца станаха въпрос на "живот и смърт" или поне така се проповядва.?
                Ай, чиърс!
                Пробваш да се хлъзгаш в друга посока, без отговор на моите въпроси и се оплиташ още повече. А може да прочетеш от край до край поста си за да се убедиш , че оцветеното с боичките не се различава от цялото съдържание.
                Начина за изчисление на смисъла на една инвестиция е месеците за която тя се изплаща и никакъв друг. Във формулата не участват параметри като колко процента от заплатата ти са инвестициите и колко процента от заплатата си ще икономисваш на месец.
                Често мислиш нови икономически закони, но този път прекали.
                Last edited by valio1900; 20.08.2011, 20:02.

                Коментар


                • Имоти с падащи цени

                  18 август 2011 г. Днес има 143 имота с понижение в цената.

                  Та какво повишение казахте ... ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                    Иначе,

                    данните със забавянето в ръста на икономиката ни, е точно това, което бях прогнозирал, че ще се случи още в есента на 2010 г. и че ще се появят наченки на "бултрап" при имотките в 1-во тримесичие на 2011 г. и после ново рязко движение надолЕ. Но бях дал и 2 сценария, не само този. Ще поичакаме данните на статистиката - те ще си признаят сами без бой дали Русото винаги "познава"

                    П.П. Гледам нЕкви тъпаци ми спамят статиите в блог-а, който казах, че повече няма да развивам, щот' нямам време.

                    Притеснило ги е, че кат' се напише в гуугъл "Сбогом, България" - излиза моята публикация на 1-во място.

                    Как да им кажа, че то за да "излезе" там, аз съм го обмислял да стане така?

                    Демек, "подсказвам", ако управляващите ( не ми пука кои от всички дет' се изредиха, са към дата Х ), имат проблем, то бих могъл да им помогна, щот' си обичам Родината, ама не обичам аматьорщината и без раб. време, че нямам време за техните кахъри, но бих им отделил 10 мин. от времето си, за да ги изслушам за какво аджеба се "борят"/или срещу кого може би е по-правилния въпрос

                    П.П. Та, с "мачкане" няма да стане. И ще стане като оня лаф: "Кат' не искаш да целуваш ръка - ще ми целунеш ..."

                    Видно е, че тия дет' ни управляват нямат грам подготовка за това, щот' са "спуснати", но поне от хорски срам ги "научиха" да се пообличат поне малко. Че тия от Соц-а па, бяха уникуми в облеклото ....
                    Ма ти това за управляващите сега ли го разбра?????!!!!!!!!!!!!!!!! И от мен да знаеш че не само те са такива а народа български е такъв.Двата процента умни и интелигентни българи не могат да променят нещата а и никой няма да ги разбере.Колкото по прост и некадърен е един човек толкова повече драпа да е началник и да командори другите.Каква опасна заблуда само!!!!!!!!!!!!!!!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Защо си мислиш , че някой се интересува от подбни сравнения , на ЧСИ трябва да им се забрани дори да продават имоти за определено време - 5 години би било цивилизован ход в момента ! В случаите когато ЧСИ продават за да погасят дълг , то е по добре тези които трябва да бъдат обезщетени да получат имота , макар и в съсобственост и да изчакат да си получат парите чрез продажбата му когато този пазар реанимира някога. Не мога да разбера защо им се разрешава да продават за пари с които не могат да покрият дълговете и кредитори или хората на които се полага да си получат парите така няма да си ги получат никога. Някакъв разграден двор и беззаконие си е това.
                      Ти си направо уникален. Хем те знам отдавна, но не мога да се стърпя да коментирам. Значи имам да взимам едни пари, ти не ми ги даваш, а искаш държавата да забрани да продам имота и да взема каквото мога. Ами ако прогнозата ми е че след време имота ще струва още по-малко какво тогава. Да се уповавам на глупавите ти прогнози, че този пазар в България някога ще се се възстанови ли ? И да пропусна други благоприятни възможности да направя пари щото си се изхвърлил и не си мислил като си взимал кредита така ли ?

                      Коментар


                      • Иначе,

                        данните със забавянето в ръста на икономиката ни, е точно това, което бях прогнозирал, че ще се случи още в есента на 2010 г. и че ще се появят наченки на "бултрап" при имотките в 1-во тримесичие на 2011 г. и после ново рязко движение надолЕ. Но бях дал и 2 сценария, не само този. Ще поичакаме данните на статистиката - те ще си признаят сами без бой дали Русото винаги "познава"

                        П.П. Гледам нЕкви тъпаци ми спамят статиите в блог-а, който казах, че повече няма да развивам, щот' нямам време.

                        Притеснило ги е, че кат' се напише в гуугъл "Сбогом, България" - излиза моята публикация на 1-во място.

                        Как да им кажа, че то за да "излезе" там, аз съм го обмислял да стане така?

                        Демек, "подсказвам", ако управляващите ( не ми пука кои от всички дет' се изредиха, са към дата Х ), имат проблем, то бих могъл да им помогна, щот' си обичам Родината, ама не обичам аматьорщината и без раб. време, че нямам време за техните кахъри, но бих им отделил 10 мин. от времето си, за да ги изслушам за какво аджеба се "борят"/или срещу кого може би е по-правилния въпрос

                        П.П. Та, с "мачкане" няма да стане. И ще стане като оня лаф: "Кат' не искаш да целуваш ръка - ще ми целунеш ..."

                        Видно е, че тия дет' ни управляват нямат грам подготовка за това, щот' са "спуснати", но поне от хорски срам ги "научиха" да се пообличат поне малко. Че тия от Соц-а па, бяха уникуми в облеклото ....
                        Last edited by marandi; 17.08.2011, 04:58.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kosmonavta Разгледай мнение
                          Тоя Защотчо е много тъп и ми е страшно неприятен трол... Няма изобщо предства за недвижимите имоти и само обижда участниците. Мъча се да не му отговарям, ама като не мога да го пребия (анонимен форум) и да се изгавря с него сексуално ми се налага да го търпя докато си купи двустайния в Стрелбище дето метчтае за по 500 евро кв.м. Ако имах някое излищно жилище щях да му го продам, само за да спре да спами в любимата ми тема...
                          Космов,

                          ти си готин чиляк и ме кефи динамиката на енергията ти. Но вече няколко пъти "залиташ" в грешни теми, поради липса на информация.

                          Т'ва в черничкото ми напомня за тъпните на Пешо Немският ( моят приятел ) и той така ги "дрънчеше" за спорта. Демек, да е в играта - а е, умно момче, нямал съм вземане-даване досега с него, но го харесвам наистина като го гледам "отстрани".

                          Само за информация, ще ти кажа, че примерно аз, ако реша да "трепя" някой, мога да съм до 24ч пред вратата му и ти кажи с какво да го трепя, без значение в коя точка на свИтЪ се намира?

                          Просто говориш пълни глупости с подобни твърдения, че форумът бил анонимен!!

                          В момента се задава проблем, че "адресите" за всеки, който ползва и-нет свършват, понеже технологията, която се ползва до момента е едва 12 млрд. бройка. Ще се намерят и "нови" варианти - спокойно

                          Но, аз лично много се забавлявах с Вувузелката31, дет' беше "шпионин", ама нещо изчезна, щот' на няколко пъти се пробва да заплашва 'орица у форума, щот' бил с "уж" с фуражка.

                          Как да му обясня, че полицията ме "скива" к'во пиша нон-стоп, ама въпроса е кой ще е по-бърз в откриването, налЕ?

                          Демек, да издириш някого/някъде изобщо не е проблем, стига да е титуляр по сметката си за и-нет. Въпроса е кой може да го направи по-бързо и ще стигне по-бързо до "целта", дет' "уж" е "анонимна"

                          П.П. Правя ти забележка за подобни изказвания, защото прединия ти пост за покупките на "зельоно" около ЙеНДиКъ бяха пак с пожелателен характер. Т.е. числата, които коментира тогава, ако те успокояват .... теб лично ......... добремммм ....

                          Но бяха уеко манипулативни

                          Купих на зельона --> прИстижен район НДК ---> демографска криза няма да има до 1 година за там --->>> и "плесна" едни 20% доходност, при 5% спад за имотките там.

                          Та, подобни "твърдения" дет' висят из въздуха - звездите ли ти ги говорят?!?

                          Харесвам те и затова ти правя "забележка", т.е. мисли какво казваш първо и после го пиши ...., че иначе става хумор за бъдеще

                          П.П.П. Шти метна 2 нишана:

                          1. Математиката в средните школа изучава статиката.
                          2. Математиката по-нагоре изучава и динамиката ( т.е. "средата" никога не е константа, а се променя ).

                          Надявам се, да си ме разбрал правилно, но па си те харесвам и няма проблем да ми теглиш една "дългосвиреща" по твой избор ... - хихихи

                          П.П.П.П. Чуденката ( демек Защотката ) е нЕкво "промито" маркетингово откритие, което си мисли, че с 2 заучени фрази, ще превземе "свиЙтЪ".

                          Аз 500 пъти досега "подсказах", че в БГ-стан мащаба е малък и няма как да стигне за "всички", за да се чувстват добре. Добър вариант е, да се мисли по-първокласно, щот' Светът вече е едно "село"и може да си житкаш проектите отвсякъде.

                          Минал съм и през "объркването" - "К'во става?!?" и защо трябва да си прецаквам другарчето, демек "конкуренцията" .... та, ми напомня малко на мИня с тия ЧСИ-та ...., ама оттам "хляб" няма да извади - само трохички
                          Last edited by marandi; 17.08.2011, 04:29.

                          Коментар


                          • @zashtotcho
                            Граждански Процесуален Кодекс
                            Чл. 468. (1) (Изм. - ДВ, бр. 42 от 2009 г.) Съдебният изпълнител определя цената, по която вещта да се продаде в магазин. Началната цена, от която да започне наддаването при явния търг с устно наддаване или публичната продан, е 75 на сто от стойността на вещта.


                            Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            ...В случаите когато ЧСИ продават за да погасят дълг , то е по добре тези които трябва да бъдат обезщетени да получат имота , макар и в съсобственост и да изчакат да си получат парите чрез продажбата му когато този пазар реанимира някога....
                            @supertrader
                            И ако това "някога" вземе да се окаже "никога" ти ли ще покриеш загубите на банките в размер на няколко стотин милиона, благодарение на "блестящия" ти съвет? Между другото, засега банките точно това правят при по-големите ипотеки - изкупуват имотите чрез дъщерни дружества, на цена близка до задължението, подпират пазара и чакат "реанимиране".
                            Дали ще дочакат - ще поживеем, ще видим.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kosmonavta Разгледай мнение
                              Тоя Защотчо е много тъп и ми е страшно неприятен трол... Няма изобщо предства за недвижимите имоти и само обижда участниците. Мъча се да не му отговарям, ама като не мога да го пребия (анонимен форум) и да се изгавря с него сексуално ми се налага да го търпя докато си купи двустайния в Стрелбище дето метчтае за по 500 евро кв.м. Ако имах някое излищно жилище щях да му го продам, само за да спре да спами в любимата ми тема...
                              Oстави ги да завиждат дрислитииииииииииииииииииииииииииииии...
                              ша рипат имотитииииииииииииииииииииииииииииииииииии....
                              Яко ша рипат имотитииииииииииииииииииииииииии
                              Завиждайтииииииииииииииииииииииииии...
                              Дрислиииииииииииииииииииииииииииииииии...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Защо си мислиш , че някой се интересува от подбни сравнения , на ЧСИ трябва да им се забрани дори да продават имоти за определено време - 5 години би било цивилизован ход в момента ! В случаите когато ЧСИ продават за да погасят дълг , то е по добре тези които трябва да бъдат обезщетени да получат имота , макар и в съсобственост и да изчакат да си получат парите чрез продажбата му когато този пазар реанимира някога. Не мога да разбера защо им се разрешава да продават за пари с които не могат да покрият дълговете и кредитори или хората на които се полага да си получат парите така няма да си ги получат никога. Някакъв разграден двор и беззаконие си е това.

                                Тоя Защотчо е много тъп и ми е страшно неприятен трол... Няма изобщо предства за недвижимите имоти и само обижда участниците. Мъча се да не му отговарям, ама като не мога да го пребия (анонимен форум) и да се изгавря с него сексуално ми се налага да го търпя докато си купи двустайния в Стрелбище дето метчтае за по 500 евро кв.м. Ако имах някое излищно жилище щях да му го продам, само за да спре да спами в любимата ми тема...
                                Last edited by Kosmonavta; 16.08.2011, 18:04.

                                Коментар

                                Working...
                                X