IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
    А дали не са под 2 000 тез мениджъри
    Че, ако са 20 000 ще са мениджър до мениджър
    тАК ГОВОРИШ ГЛУПОСТО МЕНИЖЕР ДО МЕНИЖЕР ЩЕ СА АКО СА 800 000


    По информация на Централния професионален регистър на строителя, строителната продукцията за 2010 година е 11 милиарда и 500 милиона лева, а само от строително-монтажни работи – близо осем милиарда лева.

    я МНОГ СЕ СТОИЯЛО ПРЕЗ 2010 МИЛИАРДИ

    „В строителния бизнес работят повече от 150 000 души. Работят здраво и получават възнаграждения, далеч над средните за страната. Към тези 150 000 строители, инженери, архитекти, геодезисти, проектанти е логично да прибавим и техните семейства - синове, дъщери, майки и бащи, съпруги, близки. На практика със строителния бранш, пряко или косвено, са свързани поне половин милион българи.” Това каза по време на връчването на годишните награди на Камарата на строителите в България „Топ50+” нейният председател инж. Светослав Глосов.

    По информация на Централния професионален регистър на строителя, строителната продукцията за 2010 година е 11 милиарда и 500 милиона лева, а само от строително-монтажни работи – близо осем милиарда лева.
    Last edited by vabo_2008; 29.10.2011, 12:04.
    в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
      И колко са тези мениджери с 5 бона няма и 20 000 човека
      А дали не са под 2 000 тез мениджъри
      Че, ако са 20 000 ще са мениджър до мениджър
      --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
      http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

      Коментар


      • Longin чадо,
        средните заплати от 2008 година
        растът на книга и само по причина, че гонят
        общаците, байчовците и необразованите киртаци !!!!
        Та колкото е било 2008 пак си е толкова с
        разликата, че едни около 300 000 по-малко работят!!!
        Даже требе да е и по-малко, щото на много
        хора им ги намалиха заПАЛАТИТЕ, че оборотите паднаха,,,,,,,,,,
        --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
        http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
          уточнение - за - "София(столица)" по НСИ за 2009 г т.н. "Средна работна заплата" e 826 лв; за 2010 г не намирам данни на сайта на НСИ обаче има средна за страната (2010/2009 годишна) 7769лв/7309 лв = +6.3%; та оттам софийската преизчислена месечна излиза ~ 880 лв

          това са официалните заплати; като знаем че има и 30-40% сива икономика (че даже и повече : Сивата икономика е между 30 и 75% в различните сектори )

          аз бих сложил поне едни 25-30% отгоре в/у официалните заплати: 880 лв * 1.25 = 1100 лв

          а и личното ми (субективно) мнение от върховата ~2008 г е че тогава беше по-близо до 1500 отколкото 1000, нещо като ~1300 лв (сума ти "майстори" и строители тогава също надуваха надниците)

          ПС.
          т.н. "Средна работна заплата" въпреки статистическия си смисъл не дава обективна представа за масата хора - един "мениджър" с месечна заплата от 5000 лв (а такива има доволно в София) в средната тежи колкото 10 продавачки по 500 лв...
          (затова трябва да се гледа "медианата" но това само от НСИ може да го сметне)
          И колко са тези мениджери с 5 бона няма и 20 000 човека
          в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
            Няма 1000 !!!
            Някъде бях мернал няква официална
            цифра и беше малко повече от 800 лефа
            ...
            уточнение - за - "София(столица)" по НСИ за 2009 г т.н. "Средна работна заплата" e 826 лв; за 2010 г не намирам данни на сайта на НСИ обаче има средна за страната (2010/2009 годишна) 7769лв/7309 лв = +6.3%; та оттам софийската преизчислена месечна излиза ~ 880 лв

            това са официалните заплати; като знаем че има и 30-40% сива икономика (че даже и повече : Сивата икономика е между 30 и 75% в различните сектори )

            аз бих сложил поне едни 25-30% отгоре в/у официалните заплати: 880 лв * 1.25 = 1100 лв

            а и личното ми (субективно) мнение от върховата ~2008 г е че тогава беше по-близо до 1500 отколкото 1000, нещо като ~1300 лв (сума ти "майстори" и строители тогава също надуваха надниците)

            ПС.
            т.н. "Средна работна заплата" въпреки статистическия си смисъл не дава обективна представа за масата хора - един "мениджър" с месечна заплата от 5000 лв (а такива има доволно в София) в средната тежи колкото 10 продавачки по 500 лв...
            (затова трябва да се гледа "медианата" но това само от НСИ може да го сметне)
            Last edited by Longin; 29.10.2011, 03:00.
            "the trend is your friend until the end..."

            Коментар


            • бе те , че не рипат, не рипат, ма никой не каза, кво ще ги правим тея хапартаменти, като си имаме вече поне по един за живеене. Демек , колкото ида са евтини в един момент, като не можем да реализираме поне 7 % доходност от тях, кво значение има, че са евтини?

              Та аз затова рядко чета тук, щото ако ще прогнозите да са на 100 % точни, ползата от тях е нулева

              Коментар


              • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
                Бат Пешо, аре стига бе, 700 лв в София
                средната заплата според мен в София е около 1000, т.е вероятно можем да твърдим спокойно, че семейство би имало 1.5 к доход на месец (брутен!)
                Няма 1000 !!!
                Някъде бях мернал няква официална
                цифра и беше малко повече от 800 лефа
                Та рипат ли рипат хапартаментито
                --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                Коментар


                • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
                  Бат Пешо, аре стига бе, 700 лв в София
                  средната заплата според мен в София е около 1000, т.е вероятно можем да твърдим спокойно, че семейство би имало 1.5 к доход на месец (брутен!)
                  За бруто или нето говорим

                  Коментар


                  • Бат Пешо, аре стига бе, 700 лв в София
                    средната заплата според мен в София е около 1000, т.е вероятно можем да твърдим спокойно, че семейство би имало 1.5 к доход на месец (брутен!)

                    Коментар


                    • A я тука на бате ви Донев вестнико и Тошев как лъжат.Направо не е за вярване.Ако кредити се отпускаха само на семейства с такива доходи в България щеше да има 2-3 банки.Млади образовани и с добри доходи пък и женени.Я требе да съм се убъркал.Не видим младите да се женят нито пък да са с добри доходи.У София с 500-700кинта а у провинцията нема и толко.Тичай народе че свършиха имотята
                      http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1090426

                      Коментар


                      • Брей с тези избори упущиеме имотята.Удариа ли веке 500 еврака квадрато.Я скив що стае.
                        http://www.dnevnik.bg/pazari/2011/10...ci_za_milioni/

                        Коментар


                        • Лавина от търгове се изсипва върху луксозния „Рич Деди” в Поморие


                          Блоковете в коплекса все още са на груб строеж, с изграден покрив и частична външна мазилка
                          Октомври 2011, Вторник Автор: Бесове.бг

                          Строителството на комплекса пак застина, а уж в него са капарирали апартаменти хора от ръководството на „Газпром“, „Сибнефт“, продуценти и режисьори от киностудио „Мосфилм”


                          http://www.besove.com/%D0%BD%D0%BE%D...80%D0%B8%D0%B5

                          Коментар


                          • Брях,
                            колеги,

                            вие сте взели че сте превъртели добрата стара темичката

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
                              Аз съм в къща с климатици в София. Не разбирам от строителство - стените са най-дебелите които съм виждал 0.7м. Не съм се интересувал какво има вътре. Дограма ПВЦ с К. Миналият януари платих 700 лева ток.

                              Та тези твоите 150лв/месец не ги вярвам освен ако не си в Сандански.
                              Такова чудо не бях виждал, 70 см дебели стени!
                              Как така живееш в тази къща а дори не знаеш кое какво е, от какво е направена и т.н.?
                              Освен това 700 лв нищо не значи - каква част от това е нормалния разход, например някой месец през лятото когато климатиците не работят? И ако къщата е 1000 кв. м., много ли ти се виждат?

                              Коментар


                              • Никой не ги продава (внася) , но можеш да си ги поръчаш директно от холандците.

                                иначе джаджите са супер ...


                                Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                                SStoilov, къде в България продават тези джаджи на Plugwise?
                                Мерси.
                                Last edited by SStoilov; 21.10.2011, 02:41.

                                Коментар

                                Working...
                                X