IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение
    Не съм докторка , обща култура
    Доктор Куин - лечителката значи, а?

    Хубава докторка - хихи

    П.П. Относно забележките на колегите, че не било по темата, отдавна го бях казал за мъртвец или добро или нищо. Те та така и с имотЯта в БГ-то ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ludakrava Разгледай мнение
      казвам че нивото ти е уики, не че само там ровиш
      ей на - сега за рак обърна. ама пак на уики ниво - няма доказан механизъм как антибиотика води до рак. тия глупости едикаквоси води до рак на село в хоремага. това са изследвания, но обяснен механизъм няма. има теории и наблюдения. аз мога да кажа че яденето ма макдоналдс води до рак, или че наличието на питейна вода в домовете води до рак, или че работата по 8 часа на ден води до рак и ще бъда прав ама убий ме - не мога да ти обясня механизма.
      за сокчетата пак ще ти кажа - браво!
      по принцип това е проблем на много хора в БГ - като научи 2-3 неща, някой интересен факт и си мисли че е год блесд крийчър, суперум. едно време един даскал в основното го обясняваше така - ако знанията на човек означим с една окръжност то отвъд тази окръвност е незнанието което може да осъзнаеш като незнание - съответно глупака вижда една микроскопична част от незнанието и всяко едно познание му се струва като топ ъф дъ топ.
      та така - слагаш факти тип бг-мама или уики с мега самочувствие просто защото си нямаш идея колко много НЕ знаеш.
      другия проблем на БГеца е суперсамочувствието ама айде да не разводнявам съвсем...
      ти ли ще ми говориш за самочувствие?
      нека ти обясня кво е самочувствието,че нито ти знаеш,нито учителя ти.... самочувствието е дериватив на интелекта....интелекта се състои от две неща- знание и самочувствие.
      от тук идват и следствията:
      1. ако си мислиш,че знаеш повече отколкото знаеш,тогава ставаш по тъп и от този,който незнае... както и странно да ти звучи,можеш да го наблюдаваш навсякъде особено в бг.... избери си БАН ,или последния брутален пример за това,как човек с академични знания е по тъп дори и от овца- недоразумението наречено дянков.....
      2. знание,без самочувствие- пак нисък интелект,ако ще и 100 висши да имаш

      3.незнание със самочувствие-средностатистическия българин и ти спадаш къв тва число ще ти кажа по надолу и защо.
      4.незнание и липса на самочувстиве за знание- по добър интелект от точка 1 и 2 и 3

      или интелекта е максимално знание + наксимално доближено самочувствие за това знание -всяко излизане от тези параметри в която и да е посока води до загуба на интелект.

      та ,ти ме обвиняваш в самочувствие,в същото време ми казваш,че е глупост да не се използват антибиотици против вируси ,както и ,че не е вярно твърдението ми ,че цигането в гетото се разболява по малко от маминото благо в лозенец?
      от къде знаеш,че не е вярно?правил ли си изследване?ето ти тотален бг характер,чието олицетворение си ТИ -точка 3-самочувствие и незнание.... без да знаеш дали нещо е вярно или не,твърдиш.... само и само да дървенофилософстваш... термин съществуващ само в бг.....
      изследвания има колко искаш на тая тема,дървен философе ... чергарския начин на живот води до каляване на имунната система... ще го видиш не само при циганетата и мамините благи.... ще го видиш и при хора,които живеят на село,хора,които живеят в малки градове,хора които живеят в големи градове.....
      селските чада се раболяват най малко..... независимо дали са циганета или българета..... защото живота им е по "труден" от гледна точна на софянеца да речем..... същото ще го видиш и при животните- вземи си едно куче ужким "расово" (расата няма значение,значение има,че е гледано "добре" и от "добро" семейство,които също са гледани "добре" ) и вземи един помиар от улицата....
      ще останеш изненадан,как "расовката" ще се разболява повече,дори и с квито витамини да я тъпчеш,докато помияра нема да знае кво е болест,дори и без да го "витаминосваш" ......

      та разликата между теб и мен е,че си дървен философ -без знание,подкрепено със самочувствие,а моите твърдения са в следствие на знания от човек,който това е учил и НЕ В бгетовицата,дето лекуват вируси със пенецилин
      вируса не може да се лекува с антибиотик ,защото не е живо същество,колкото и невероятно да ти звучи.... то не е нещо живо,че да го убиеш.
      ако ми не верваш,първо ПРОВЕРИ и тогава се изказвай неподготвен ,а да ме обвиняваш в самочувствие ,като всъщност ти страдаш от тая болест,е просто нелепо......
      а да видиш идиотщината,наречена бг лекар и тва мога да ти кажа да го "емпирисираш" ;
      намери някой твой познат,който учи медицина и го питай къв антибиотик да използваш против грипния вирус... той ще ти каже точно това,което и аз ти казвам...
      после виж кви са грипните виросови симптоми,отиди в болницата и кажи,че ги имаш.... "лекаря" ще ти друсне някой антибиотик на пенеценинна основа ,дори и няма да си прави труда да ти вземе секрет и да погледне под микроскоп .....нито пък да ти направи бактериялен разсад.....

      не било доказано викаш,че антибиотиците могат да доведат до рак?ами чисто доказателство в тая област няма,има емпирични наблудения,които се приемат за доказателство.. то и пушенето не е доказано,че увеличава риска от рак,но емпиричните наблудения го доказват.... или ако смяташ,че пушенето увеличава риска от рак,по същия начин е доказано,че антибиотиците водят до рак повече и от пушенето.....
      само че емпиричните наблюдения върху цигарите са вече от близо столетие,докато тези върху влиянието на антибиотиците са от последното десетилетие,за тва нито ти си чул за тях,нито доктора,който ти "лекува" вирусите с антибиотик....
      звучиш ми като цигарена корпорация през 80те,която твърди,че цигарите не "подпомагат" рака на белите дробове,защото няма доказателства...
      разликата е,че цигарената корпорация отрича с цел,докато ти дървенофилософстваш-точка 3-самочувствие БЕЗ знание....

      за соковете също ми казваш "браво" .... тук си в точка 1- самочувствие за знание,покрито със знание...проблема е,че знанието ти е грешно......
      тук разликата между нас е,че аз имам самочувствие за това,защото имам знанието за това,смятам,че то е вярно следва,че имам правото да имам самочувствие върху него и да го защитавам като твърдение....
      а ти ПАК дървенофилософстваш-без да знаеш дали е така,както и защо е така, ми бълваш-нема такова животно у наше село,следва,че е невъзможно да съществува и в съседното.....
      приемането на "полезни" витамини с пиене на "полезен" сок води до неправилно превръщане захарта в енергия и вдигане на кръвната захар... ако пиеш достатъчно дълго време "полезни" сокове ,може да доведе до диабет,нищо,че нямаш в "родата" тая болест.... а дори и да не се стигне до там,има странични ефекти като неправилно натрупване на холестерол ,затлъстяване , високо кръвно налягане ,склероза ... само му дай време ,веднага не става .... щото то не е повод,а просто една от причините.
      ама всичко е въпрос на гледан точка-ти ще ми покажеш доктор в бг,който ще твърди колко са полезни натуралните сокове и защо е така....аз ще ти покажа доктор,който ще твърди колко са ВРЕДНИ натуралните сокове и защо е така.... кой прав,кой крив е въпрос на гледна точка,но ти гарантирам,че всеки доктор ще ти каже,че антибиотиците не помагат за вирусни инфекции,ама никък!

      п.п.
      ако жена ти е бременна и се разболее,горещо те съветвам да не я лекуваш с антибиотици,нищо,че "нема" проблеми с тях за здравето

      Коментар


      • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
        хм,сигурно си правил изследване и си забелязал как циганетата в гетото постоянно боледуват,а гледаните мамини дечица никога не боледуват.....
        антибиотика освен,че знам като теб защо трябва да се избягва,знам и защо трябва да се избягва за неща,за които ти НЕ знаеш......
        например че систематичното му приемане води до повишаване на риска от рак на белите дрогове повече и от цигарите.......да не говориме за рак на гърдата...
        антибиотика не трябва да се използва дори и за лекуване на бактериялна ангина,която имитира вирусния грип...въпреки,че се предписва за това дори и в сащ.
        проблема ,който ти си чул,недочул,че масовото използване на антибиотици води до бакетриялна резистенция към антибиотиците е НАЙ малкия проблем.....

        п.п.
        много сте ми интереси кат почнете да говорите за уикимедията...ставало,неставало.... мисля,че проблема е,че ти си отворил уикимедията и понеже не пише това,което казвам,решаваш,че не съм прав...та ти и колегата ти сте уикипедистите.....
        тези мои познания идват от съвсем другаде и по скоро "насилствено" ....,но като търсач на догматизъм като хоби,запаметявам догмите.....
        искаш ли да ти кажа друга догма-кат отидеш на лекар,или в здрвни списания и НАВСЯКЪДЕ ще ти кажат,че натуралните фреш сокове са много полезни и требе да пиеш,че да си много здрав...... аз ще ти кажа,че това НЕ Е ВРНО -те са вредни ...
        ако си жаден ,пий вода и изяж няколко портокала,но недей да си правиш портокалов сок
        казвам че нивото ти е уики, не че само там ровиш
        ей на - сега за рак обърна. ама пак на уики ниво - няма доказан механизъм как антибиотика води до рак. тия глупости едикаквоси води до рак на село в хоремага. това са изследвания, но обяснен механизъм няма. има теории и наблюдения. аз мога да кажа че яденето ма макдоналдс води до рак, или че наличието на питейна вода в домовете води до рак, или че работата по 8 часа на ден води до рак и ще бъда прав ама убий ме - не мога да ти обясня механизма.
        за сокчетата пак ще ти кажа - браво!
        по принцип това е проблем на много хора в БГ - като научи 2-3 неща, някой интересен факт и си мисли че е год блесд крийчър, суперум. едно време един даскал в основното го обясняваше така - ако знанията на човек означим с една окръжност то отвъд тази окръвност е незнанието което може да осъзнаеш като незнание - съответно глупака вижда една микроскопична част от незнанието и всяко едно познание му се струва като топ ъф дъ топ.
        та така - слагаш факти тип бг-мама или уики с мега самочувствие просто защото си нямаш идея колко много НЕ знаеш.
        другия проблем на БГеца е суперсамочувствието ама айде да не разводнявам съвсем...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ludakrava Разгледай мнение
          пълни глупости
          особено ме кефи за безсмъртните цигани
          пък за антибиотика да не говорим...
          само с уики не става


          бай дъ уей, виждам че идея си нямаш ЗАЩО антибиотика е добре да се избягва като цяло, ама не е форум за медицина че да развивам офтопика.

          със здраве.
          хм,сигурно си правил изследване и си забелязал как циганетата в гетото постоянно боледуват,а гледаните мамини дечица никога не боледуват.....
          антибиотика освен,че знам като теб защо трябва да се избягва,знам и защо трябва да се избягва за неща,за които ти НЕ знаеш......
          например че систематичното му приемане води до повишаване на риска от рак на белите дрогове повече и от цигарите.......да не говориме за рак на гърдата...
          антибиотика не трябва да се използва дори и за лекуване на бактериялна ангина,която имитира вирусния грип...въпреки,че се предписва за това дори и в сащ.
          проблема ,който ти си чул,недочул,че масовото използване на антибиотици води до бакетриялна резистенция към антибиотиците е НАЙ малкия проблем.....

          п.п.
          много сте ми интереси кат почнете да говорите за уикимедията...ставало,неставало.... мисля,че проблема е,че ти си отворил уикимедията и понеже не пише това,което казвам,решаваш,че не съм прав...та ти и колегата ти сте уикипедистите.....
          тези мои познания идват от съвсем другаде и по скоро "насилствено" ....,но като търсач на догматизъм като хоби,запаметявам догмите.....
          искаш ли да ти кажа друга догма-кат отидеш на лекар,или в здрвни списания и НАВСЯКЪДЕ ще ти кажат,че натуралните фреш сокове са много полезни и требе да пиеш,че да си много здрав...... аз ще ти кажа,че това НЕ Е ВРНО -те са вредни ...
          ако си жаден ,пий вода и изяж няколко портокала,но недей да си правиш портокалов сок

          Коментар


          • В момента народа вече би следвало да си вкарва парите в нещо си вече , имотите не са за подценяване като вариант , обаче вируса че цените им ще продължат да падат е изпозаразил всички. После като дойде видовден , ще има нужда не от антибиотици а от успокоителни.
            Съвсем сериозно , сега ще движат лихвата по ДЦК на закъсалите европейци около 7% поне година 2012 ще я изкарат в този дух пък после ще се осъзнаяг че ЕЦБ зверски се набутва и чак тогава ще решат тя да ги препродаде тези облигации чрез общи еврооблигации за да им смъкне лихвата. Въпростите ДЦК са ускорителя на банковите лихви и тапата за кредитирането от Еврозоната , махнат ли се и то ще възкръсне.
            Защо го правят ? Защото са неквалифицирани в областта на финансите , от инат и от страх за СТАТУКВОТО , страх за германския износ. Страхуват се от разместване на пластовете в Европа и големите да не станат равни на малките.Еврото е обречено , след 2014 година няма да има такава валута..2015 - 16 ще е изчезнало заедно с ЕЗ. Ще има ЕС , еврото е една неуспешна валута и ограничава свободата в Съюза , то задължава и стагнира икономиките , а стойноста му се покачваше напълно незаслужено защото липсва обективна информация за състоянието на икономиките в ЕЗ. Дефакто еврото е причината за тази криза , която ирадиира в световен мащаб и палзата от него не е за икономиките на европейците , а за Китай ! Т.е. еврото няма да загуби 50% от стойността си към момента , то ще запази само една стотна от стойноста си когато се трансформира в национални валути. ЕЦБ е обречена банка , тя е неспособна да се справи с проблемите които създаде в икономически аспект не само на европейците , т.е. може като се закрие тази банка.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
              и как така можеш да ми обясниш ,че масово е под средното?
              над 50% от хората са с с интелигентност,по ниска от 50% за хората?

              ето ти и малко за вирусите:

              не,няма антивирусни лекарства.вируса не е дори живо същество,а е протеин,който имитира живот с мултипликация.... няма как да създадеш лекарство,единствения начин е ваксина.
              ваксината е антитела,взети от организъм,който вече се е преборил с вируса,което му викат имунизация
              единственото средство за борба с вирус е твоята имунна система.....

              имаш два вида вируси-едните с мутиращи,другите немутиращи.....
              например дребната шарка е немутиращ вирус-преди да се открие ваксинацията всеки трети човек ,заболял от дребна шарка е умирал.... днес нямаш дребна шарка,защото всяко бебе се ваксинира вече 35 години подред,благодарение на "лошите" американци...

              мутиращите вируси са два вида -постоянно мутиращи и сезонно мутиращи.
              например спин,хепатит С , херписа са константно мутиращи,за това докато тялото изгради антитела,вируса вече има нова мутация.
              грипния вирус е сезонно мутиращ,за това имаш и ваксинации,но те пък са различни всяка година.

              бабешки заблуди:
              1.обличай се по топло,че да не настинеш.... това наистина няма значение...следствие от грешен емпиризъм-че хората се разболяват зимата и затова идва заблудата,че студа разболявал....
              2.колкото е по студено,толкова по е опасно да се разболееш-това не е вярно също... в отрицателни темперетури вируса става НЕактивен.... само при ниски температури,но НАД нулата той се активира-между 0 и 10 градуса. за това най опасно е времето на ранната пролет... късната есен,когато имаш подобни температури не е толкова опасно,защото той не е още толкова мултиплициран в свободна среда.
              3.ако се разболееш,трябва да седиш натопло,да се храниш и да лежиш......
              на топло,или не ... няма значение.... но НЕ трябва да се храниш и НЕ трябва да лежиш... трябва да стресираш организма,за да стимулираш имунната си система...
              за тва ще забележиш,че болнавите хора са "кекави" ,или кекавите хора често се разболяват..... защото се предават,вместо да стесират организма си.
              моа да си направиш изследване- отиди в циганската махала,дето циганетата мръзнат ,гладуват и живеят в "спартански" условия и ще констатираш "парадокс" - там грипави и болнави НЯМА да намериш......
              после се огледай сред твои познати ,които са по да речем ГЛЕЗЛЬОВЦИ или деца,които са "добре" гледани...... ще забележиш,че точно ТЕ боледуват най дълго и най често.....

              п.п.
              лекар,който има пациент със симптоми на грипния вирус и му изписва антибиотици,трябва да бъде веднагически уволнен!
              ама в бг всички лекари го правят.... кефат ме и бг емигрантите в сащ.... почивката им в българия е съчетаване на приятното с "полезното" .... задължително се запасяват с антибиотици,защото кат се върнат в сащ, лекарите не им дават антибиотици,като са болни....... а бгетовец със грип и без антибиотици не е бгетовец!
              пълни глупости
              особено ме кефи за безсмъртните цигани
              пък за антибиотика да не говорим...
              само с уики не става


              бай дъ уей, виждам че идея си нямаш ЗАЩО антибиотика е добре да се избягва като цяло, ама не е форум за медицина че да развивам офтопика.

              със здраве.

              Коментар


              • Асене, Асене...
                Пак си объркал превода в уйкипедия....

                ...."имаш два вида вируси-едните с мутиращи,другите немутиращи".....

                - няма такова животно...
                Дето се казва, това му е работата на вируса - да мутира .....

                За другото си прав - стой гладен и преохладен и вирус не ти трябва....а направо погребален агент....

                ..."пациент със симптоми на грипния вирус и му изписва антибиотици,трябва да бъде веднагически уволнен!..."
                Прав си донякъде...но :
                Ако след третият ден имаш все още температура, антибиотика е задължителен !!!
                Организма ти е пълен с "отпадъци", а те са среда за бактериите...
                Следва погром на бели дробове, бъбреци или сърце.....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от panther Разгледай мнение
                  хората масово са с интелигентност под средната
                  И все пак има и антивирусни лекарства
                  и как така можеш да ми обясниш ,че масово е под средното?
                  над 50% от хората са с с интелигентност,по ниска от 50% за хората?

                  ето ти и малко за вирусите:

                  не,няма антивирусни лекарства.вируса не е дори живо същество,а е протеин,който имитира живот с мултипликация.... няма как да създадеш лекарство,единствения начин е ваксина.
                  ваксината е антитела,взети от организъм,който вече се е преборил с вируса,което му викат имунизация
                  единственото средство за борба с вирус е твоята имунна система.....

                  имаш два вида вируси-едните с мутиращи,другите немутиращи.....
                  например дребната шарка е немутиращ вирус-преди да се открие ваксинацията всеки трети човек ,заболял от дребна шарка е умирал.... днес нямаш дребна шарка,защото всяко бебе се ваксинира вече 35 години подред,благодарение на "лошите" американци...

                  мутиращите вируси са два вида -постоянно мутиращи и сезонно мутиращи.
                  например спин,хепатит С , херписа са константно мутиращи,за това докато тялото изгради антитела,вируса вече има нова мутация.
                  грипния вирус е сезонно мутиращ,за това имаш и ваксинации,но те пък са различни всяка година.

                  бабешки заблуди:
                  1.обличай се по топло,че да не настинеш.... това наистина няма значение...следствие от грешен емпиризъм-че хората се разболяват зимата и затова идва заблудата,че студа разболявал....
                  2.колкото е по студено,толкова по е опасно да се разболееш-това не е вярно също... в отрицателни темперетури вируса става НЕактивен.... само при ниски температури,но НАД нулата той се активира-между 0 и 10 градуса. за това най опасно е времето на ранната пролет... късната есен,когато имаш подобни температури не е толкова опасно,защото той не е още толкова мултиплициран в свободна среда.
                  3.ако се разболееш,трябва да седиш натопло,да се храниш и да лежиш......
                  на топло,или не ... няма значение.... но НЕ трябва да се храниш и НЕ трябва да лежиш... трябва да стресираш организма,за да стимулираш имунната си система...
                  за тва ще забележиш,че болнавите хора са "кекави" ,или кекавите хора често се разболяват..... защото се предават,вместо да стесират организма си.
                  моа да си направиш изследване- отиди в циганската махала,дето циганетата мръзнат ,гладуват и живеят в "спартански" условия и ще констатираш "парадокс" - там грипави и болнави НЯМА да намериш......
                  после се огледай сред твои познати ,които са по да речем ГЛЕЗЛЬОВЦИ или деца,които са "добре" гледани...... ще забележиш,че точно ТЕ боледуват най дълго и най често.....

                  п.п.
                  лекар,който има пациент със симптоми на грипния вирус и му изписва антибиотици,трябва да бъде веднагически уволнен!
                  ама в бг всички лекари го правят.... кефат ме и бг емигрантите в сащ.... почивката им в българия е съчетаване на приятното с "полезното" .... задължително се запасяват с антибиотици,защото кат се върнат в сащ, лекарите не им дават антибиотици,като са болни....... а бгетовец със грип и без антибиотици не е бгетовец!

                  Коментар


                  • А бе тая тема за имоти ли е, или за лекарства и здравеопазване?
                    Don't work hard, work smart!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Питах те "докторка" ли си?

                      П.П. Сигурен съм, че "хората" са прости и т.нар. традиционна медицина от 150 години трудно би обяснила как чиляшкия род е на хиляди години, а бозайниците ( в частност ) на милиони.

                      Мистерия .... ( вечер се заглеждам как не съм пукнал още )?

                      П.П.П. Дано някой ден ми отговориш к'ва си?
                      Не съм докторка , обща култура

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение
                        Само още нещо по темата с антибиотиците - Написах вирус с главна буква , за да обърна внимание на това ,че хората масово май не знаят ,че антибиотиците не морят вирусите , а бактериите . И ,че при вирусна инфекция няма смисъл човек да се трови с антибиотици .


                        Само да ти кажа, че ако си проверяващ на караул и се промъкваш тихомълком и от необичайни места вместо да се появи от обичайното място има право да те застреля. Също и полицейските коли нямат право да се крият (доколко го изпълняват е друг въпрос). Та за мен ти си като полицейска кола с двама полицаи стоящи в засада в храстите и умрели от глад.

                        Коментар


                        • Я бегом в пенсионерската
                          тема да пишете глупости !!!!
                          --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                          http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение
                            Само още нещо по темата с антибиотиците - Написах вирус с главна буква , за да обърна внимание на това ,че хората масово май не знаят ,че антибиотиците не морят вирусите , а бактериите . И ,че при вирусна инфекция няма смисъл човек да се трови с антибиотици .
                            Питах те "докторка" ли си?

                            П.П. Сигурен съм, че "хората" са прости и т.нар. традиционна медицина от 150 години трудно би обяснила как чиляшкия род е на хиляди години, а бозайниците ( в частност ) на милиони.

                            Мистерия .... ( вечер се заглеждам как не съм пукнал още )?

                            П.П.П. Дано някой ден ми отговориш к'ва си?

                            Коментар


                            • хората масово са с интелигентност под средната
                              И все пак има и антивирусни лекарства

                              Коментар


                              • Само още нещо по темата с антибиотиците - Написах вирус с главна буква , за да обърна внимание на това ,че хората масово май не знаят ,че антибиотиците не морят вирусите , а бактериите . И ,че при вирусна инфекция няма смисъл човек да се трови с антибиотици .
                                Last edited by rinaa; 22.11.2011, 00:06.

                                Коментар

                                Working...
                                X