IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение
    Да ,това го знам , чела съм го и се практикува от една част от семейството , но ако беше само това - щеше да е лесна работа .Би трябвало и много други фактори да влияят , пак си мисля и всичко ме води към храната . Нали има една сентенция - Кажи ми какво ядеш ,да ти кажа какъв си .И замърсената околна среда може би - този имунитет ,който е бил преди години на популационно ниво ,може би вече го няма .
    Мани околната среда, че ще сбъркаш ( не че е фактор за пренебрегване )

    Пример: Япония след Хирошима и Нагазаки средна възраст около 45 години. После мятат кампания за хранителните добавки кат' държавна политика по всякакъв начин и след няма и 50 години по-късно, Япония е номер 1 в света по продължителност на живот.

    В същото време Токио е една от най-мръсните столици по света и изумителен брой столетници. Как става тоя номер според тИбя?

    Отговор: Психолозите казват, че когато средата ти около теб е такава, то и ти ставаш "такъв", въпреки мръсния въздух, най-голям брой пушачи, малки пространства, стрес и прочие.

    Гърция е европейския отличник в това отношение също. Макс. на брой пушачи и най-голяма продължителност на живота в Юръп.

    Отговор: Морската храна, зехтин и бузуки-то всеки уикенд.

    Та, трудно е да се дават "универсални" рецепти при различните държави, етноси и т.н.

    П.П. Факт е, че се срещат закономерности, но трудно могат да се дефинират точно защо се случват, въпреки многобройните изследвания.

    Поздрави, докторке
    Last edited by marandi; 23.11.2011, 03:08.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
      При мъжете той е втория по честота, след този на белия дроб. При жените също май беше втори, след този на гърдата.

      Няколко са причините за този рак, но основната според мен е начинът на дефекиране в цивилизованите общества. Той и затова е най-разпространен там - където се седи при дефекация, там има и такъв рак.

      П.П. Прочети това:
      http://squat.beinsa.info/
      Брях, тенкю съм за статията

      П.П. Иначе и аз "спирам" цигарките, когат' си искам ( тази година май ми се събира месец като цяло на няколко пъти от по 2-3 дни ), ама кат' ги спра тях и тряя спирам и пиенето и кафето и .... 'ноу "нанагоре" ми идва и викам "Я, у лЕво и си пафкай, и си сърбай, и си шибай и т'ва е".

      В някой друг живот ще стана "ангелче" може би, ама няма да е в този явно ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
        При мъжете той е втория по честота, след този на белия дроб. При жените също май беше втори, след този на гърдата.

        Няколко са причините за този рак, но основната според мен е начинът на дефекиране в цивилизованите общества. Той и затова е най-разпространен там - където се седи при дефекация, там има и такъв рак.

        П.П. Прочети това:
        http://squat.beinsa.info/
        Да ,това го знам , чела съм го и се практикува от една част от семейството , но ако беше само това - щеше да е лесна работа .Би трябвало и много други фактори да влияят , пак си мисля и всичко ме води към храната . Нали има една сентенция - Кажи ми какво ядеш ,да ти кажа какъв си .И замърсената околна среда може би - този имунитет ,който е бил преди години на популационно ниво ,може би вече го няма .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение
          В рамки те на 1 година починаха 2 мои познати от рак на дебелото черво и отделно само в общ план се сещам за още 2 ма които скоро ги оперираха от карцином пак там или полипи -злокачествени . И без да се интересува човек ,сякаш се набива на очи това ,че рака на дебелото черво набира скорост . Знам ,че в САЩ се изследват всяка година профилактично , явно поради начина им на хранене риска там е голям ,но и тук вече е така . Консервантите и цялата химия в хранителната индустрия ще ни излязат през ....Лоша работа .
          за съжаление изследванията не са ефективни. не че не можеш да се изследваш - може, ще ти вземат парите, но къде да търсят? в ранна фаза не дава симптоми а когато започне болка и т.н. вече си за сбогуване като цяло. това е неприятното при рака - няма как да отидеш в болницата да дадеш кръв и да ти кажат - чист си...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
            Тук да си кажа мнението като аматьор онколог и като професионалист пушач.
            Основна причина за рака при пушачите (гърло, език, бял дроб) е, че с пушенето съкращаваме живота на голям брой клетки по пътя на дима и на алвеолите в белия дроб и при тях по-бързо настъпва апоптозата (програмираната им смърт). Това стимулира деленето на здравите клетки (възобновяването им), за да наваксат загубите и по този начин увеличаваме риска, ако имаме дефектен ген, той да се прояви. И ако имунната ни система е слаба и не успява да насмогне с убиването на раковите клетки - Бог да ни е на помощ.
            То и затова най-честите видове рак са по лигавиците, кожата и жлезите на тялото ни. Там има най-много делене на клетки.

            В горното имам предвид, че се пуши чист тютюн, без радиоактивни замърсители.
            съгласен съм на 100%, без да съм специалист.
            винаги ми е било интересно какво обаче отключва дефектните гени, не съм пробабилист и не вярвам че оня горе си играе на зарове - та затова списвам лекичко така за механизма. има и случаи на спонтанно излекуване - значи тригера може да се включи и изключи. материята е интересна и си прочитам това онова от много години - като студент мой приятел на 20г почина от рак на белия дроб без да е пушач - та се интересувам от тогава. то човек докато не го види на живо е безразличен...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение
              В рамки те на 1 година починаха 2 мои познати от рак на дебелото черво и отделно само в общ план се сещам за още 2 ма които скоро ги оперираха от карцином пак там или полипи -злокачествени . И без да се интересува човек ,сякаш се набива на очи това ,че рака на дебелото черво набира скорост . Знам ,че в САЩ се изследват всяка година профилактично , явно поради начина им на хранене риска там е голям ,но и тук вече е така . Консервантите и цялата химия в хранителната индустрия ще ни излязат през ....Лоша работа .
              При мъжете той е втория по честота, след този на белия дроб. При жените също май беше втори, след този на гърдата.

              Няколко са причините за този рак, но основната според мен е начинът на дефекиране в цивилизованите общества. Той и затова е най-разпространен там - където се седи при дефекация, там има и такъв рак.

              П.П. Прочети това:
              http://squat.beinsa.info/

              Коментар


              • В рамки те на 1 година починаха 2 мои познати от рак на дебелото черво и отделно само в общ план се сещам за още 2 ма които скоро ги оперираха от карцином пак там или полипи -злокачествени . И без да се интересува човек ,сякаш се набива на очи това ,че рака на дебелото черво набира скорост . Знам ,че в САЩ се изследват всяка година профилактично , явно поради начина им на хранене риска там е голям ,но и тук вече е така . Консервантите и цялата химия в хранителната индустрия ще ни излязат през ....Лоша работа .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                  Кравич,

                  не с лошо бря, бебе сладко

                  Аз лично винаги с интерес чета Асенката ( фен съм му така да се каже ) и даже се радвам, че драсна пак нещо из форумО.

                  П.П. Едва ли има някой, който да вдява от всичко, еле па в медицината. Примерно преди няколко дена имах отказ за продукт по застраховка-живот на клиентка, която на 30+ години се оказа със Синдром на Кушинг. И от компанията я отсвириха.

                  Да ти казвам, че преди това съм имал понятие какво е това, означава да те метна. Не че и сега имам идея, ама единственото, което запомних е, че застрахователите отсвирват подобно заболяване, което е било овладяно оперативно преди 7-8 години, а сега пак прави рецидив.

                  Та с повече хумор я карайте, виж аз как се "загледах" по доктор Ринаа без да искам - хихи

                  Чиърс!
                  мирандич,
                  прав си, сори, спирам
                  просто имам навика видя ли глупак да се прави на умен да го смазвам с всичко възможно, иначе ти се качва на главата.
                  не че асен е глупак, просто не е нищо повече от всеки емигрант без образование и квалификация. няма лошо, няма срамно - ама като почне вие не знаете пък аз колко съм голям и ми става смешно.
                  влетя тук като "мистър обвиъс" да обяснява че антибиотика е опасен в доста случаи или че фрешовете били не-полезни. ами големи хора сме все пак - едва ли някой не е прочел поне ред по тези въпроси. да беше влязъл нормално, да каже антибиотицита блабла, за соковете блабла, да му се отговори "да, мерси, наясно сме" и да приключи темата - ама не, всички са глупави само той бил умен че знаел за покачването на гликемичния индекс и за трудното усвояване на витамините във фрешовете. утре ще прочете че пълнозърнестия хляб е по-полезен от белия и сигурно пак ще влети да обяснява какъв е умен

                  преди време се правеше че раззбира от трейд и опшънс, ама като му зададох така 2-3 въпроса дето в уики и безплатните книги няма да ги намери и ми стана ясно колко е наясно. но тогава направих грешка да си замълча да не го излагам.
                  жив здрав да е, ама понякога е смешен.
                  иначе съм съгласен, писанията му са забавни, нека списва - все пак форума за фън главно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ludakrava Разгледай мнение
                    и за рака съм суласен - механизма не е ясен, ама всичко което казваш е вярно, как няма да е аз пък ти казвам - където има течаща вода и електричество в домовете смъртността от рак е по-голяма. емпирично е доказано. явно си спец по рака така че замлъквам
                    Тук да си кажа мнението като аматьор онколог и като професионалист пушач.
                    Основна причина за рака при пушачите (гърло, език, бял дроб) е, че с пушенето съкращаваме живота на голям брой клетки по пътя на дима и на алвеолите в белия дроб и при тях по-бързо настъпва апоптозата (програмираната им смърт). Това стимулира деленето на здравите клетки (възобновяването им), за да наваксат загубите и по този начин увеличаваме риска, ако имаме дефектен ген, той да се прояви. И ако имунната ни система е слаба и не успява да насмогне с убиването на раковите клетки - Бог да ни е на помощ.
                    То и затова най-честите видове рак са по лигавиците, кожата и жлезите на тялото ни. Там има най-много делене на клетки.

                    В горното имам предвид, че се пуши чист тютюн, без радиоактивни замърсители.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      Е, чак 70%.
                      Там са повечето симбиотични бактерии и те наистина играят огромна роля за имунитета ни.
                      Аз съм фен на имунологията и доста съм чел по въпроса. В резултат - за 20 години - 5 настинки без температура за по 1-2 дни. Да не чуе Дяволът....

                      Поздрави и на теб, маранди!
                      Добавих малко още в поста си и после видях, че си писал. Сорка!

                      П.П. Браво! Аз тоже не боледувам вече близо 40 годинки, дори и да ми кихат и кашлят в мутрата всяка година. Нямам идея на какво се дължи, но е факт, за което съм благодарен на оня "горе"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                        Има вече разни писания, че около 70% от имунната система се намира в дебелото черво, но както и да е, че ще ми скочи и на мен някой лют фен на химическата индустрия

                        Поздрави, Анончи!
                        Е, чак 70%.
                        Там са повечето симбиотични бактерии и те наистина играят огромна роля за имунитета ни.
                        Аз съм фен на имунологията и доста съм чел по въпроса. В резултат - за 20 години - 5 настинки без температура за по 1-2 дни. Да не чуе Дяволът....

                        Поздрави и на теб, маранди!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          Асен е прав за това което пише - антибиотици, вируси, болести, имунна система.

                          .........
                          Има вече разни писания, че около 70% от имунната система се намира в дебелото черво, но както и да е, че ще ми скочи и на мен някой лют фен на химическата индустрия

                          Поздрави, Анончи!

                          П.П. Иначе - да. Със сигурност химията ебава майката на усвояването на полезните вещества от храните и течностите и оттам, медикаментозното зарибяване, което се прилага в БГ-стан, ако чиляк е здравно-осигурен в средно и дълго-срочен план ще "такова" майката на пейзажа отвсякъде на населението.

                          За сравнение от около 160 необходими минерали/дневно да кажем, които организма поема чрез храните ( демек идеалния вариант ), в УСА средно на чиляк се падат по около 20 броя, а в Юръп по около 45 от 160, т.е. има недостиг и химията още повече скапва "картинката". Както и да е, не ми се коментира - хихи
                          Last edited by marandi; 23.11.2011, 01:16.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ludakrava Разгледай мнение
                            предавам се, имаше тук един подпис на съфорумец - да не се спори с глупаци
                            прав си, циганите са в цветущо здраве и хич не мрат. смъртността при тях ич не е голяма. сомалийците които са по-калени и от циганите живеят по 100 години а в средновековието когато хем са били калени ората хем е нямало гадни лекари да ги тровят с антибиотици са били направо безсмъртни...

                            и за рака съм суласен - механизма не е ясен, ама всичко което казваш е вярно, как няма да е аз пък ти казвам - където има течаща вода и електричество в домовете смъртността от рак е по-голяма. емпирично е доказано. явно си спец по рака така че замлъквам

                            и ако може още мааалко да ни светнеш за соковете и за други такива велики тайни о знаещи ех, добре че те има, да се свети името ти

                            дали сам осъзнаваш колко ограничен човек трябва да си че такива обвиъс факти прочетени от уикито да те водят до такива душевни полюции и себеуважение? прочети още нещо и ни светни нас неуките
                            Кравич,

                            не с лошо бря, бебе сладко

                            Аз лично винаги с интерес чета Асенката ( фен съм му така да се каже ) и даже се радвам, че драсна пак нещо из форумО.

                            П.П. Едва ли има някой, който да вдява от всичко, еле па в медицината. Примерно преди няколко дена имах отказ за продукт по застраховка-живот на клиентка, която на 30+ години се оказа със Синдром на Кушинг. И от компанията я отсвириха.

                            Да ти казвам, че преди това съм имал понятие какво е това, означава да те метна. Не че и сега имам идея, ама единственото, което запомних е, че застрахователите отсвирват подобно заболяване, което е било овладяно оперативно преди 7-8 години, а сега пак прави рецидив.

                            Та с повече хумор я карайте, виж аз как се "загледах" по доктор Ринаа без да искам - хихи

                            Чиърс!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ludakrava Разгледай мнение
                              предавам се, имаше тук един подпис на съфорумец - да не се спори с глупаци
                              прав си, циганите са в цветущо здраве и хич не мрат. смъртността при тях ич не е голяма. сомалийците които са по-калени и от циганите живеят по 100 години а в средновековието когато хем са били калени ората хем е нямало гадни лекари да ги тровят с антибиотици са били направо безсмъртни...

                              и за рака съм суласен - механизма не е ясен, ама всичко което казваш е вярно, как няма да е аз пък ти казвам - където има течаща вода и електричество в домовете смъртността от рак е по-голяма. емпирично е доказано. явно си спец по рака така че замлъквам

                              и ако може още мааалко да ни светнеш за соковете и за други такива велики тайни о знаещи ех, добре че те има, да се свети името ти

                              дали сам осъзнаваш колко ограничен човек трябва да си че такива обвиъс факти прочетени от уикито да те водят до такива душевни полюции и себеуважение? прочети още нещо и ни светни нас неуките
                              Асен е прав за това което пише - антибиотици, вируси, болести, имунна система.

                              По това, което го питаш: специално за соковете - Прочети за гликемичен индекс и гликемичен товар. Идеята е там, че когато да кажем изядеш един портокал, то в него освен сок, захари и витамини има и баластни вещества, които забавят разграждането и усвояването на въглехидратите. Съответно не се отделя ударно инсулин от панкреаса и въглехидратите се използват за енергийни нужди, а не се превръщат в мазнини и т.н. Ще си прочетеш в Интернет по-нататък какво става.

                              Относно сомалийците и циганите и изобщо живеещите в нехигиенични условия: там трябва да се има предвид и храната, както и генетичната предразположеност за продължителност на живота. Ако ти отидеш и живееш два дни в някой африкански лагер, гарантирам ти, че до 2-3 седмици ще се споминеш.
                              Циганите по принцип боледуват по-малко от нас до към 35-40-та си година. След това им става нещо и я изкарат 60, я не. Но в никакъв случай не е свързано с хигиената или лекарствата.
                              Last edited by anon6706; 23.11.2011, 01:00.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                                ти ли ще ми говориш за ......
                                Нямам нищо против БГ-станските доктори, просто ми е смешно кат' се ръсят "аксиоми" за нещо си, които висят из въздуха.

                                П.П. По принцип чиляшката психика е голЕма работа и затова при някои 'орица, определено третиране на организма води до "подобрение", а при други до "влошаване".

                                Единственото, което рекох е, че при тази система, която действа в БГ-стан, нЕма как да има читаво лечение, поради навързаните като свински черва интереси и лакомията, обзела участниците по цялата верига.

                                П.П.П. Иначе си прав, около 70-80% от всички заболявания се предизвикват от течностите и храната и навиците, свързани с тях. Кофти е, че БГ-то в момента е фабрика за лайна и вечно "гладни" плужеци, които срещам всеки ден в ежедневието си.

                                Не правя забележка на никого и за нищо, щот' не съм Господ - хихи ( моя милост тоже не е идеален и не иска и да бъде ... , но поне за физическата си форма, качеството на структурата и т.н. е въпрос на желание само и едни мижави 30 мин., които който иска би отделил за себе си и визията си. Останалото са за мИня тъпи оправдания, породени от мързел, защо еди-кой си е станал "свиня" примерно. )

                                Поздрави!
                                Last edited by marandi; 23.11.2011, 00:52.

                                Коментар

                                Working...
                                X