IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Само още нещо по темата с антибиотиците - Написах вирус с главна буква , за да обърна внимание на това ,че хората масово май не знаят ,че антибиотиците не морят вирусите , а бактериите . И ,че при вирусна инфекция няма смисъл човек да се трови с антибиотици .
    Last edited by rinaa; 22.11.2011, 00:06.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение
      Въпросът не е да се ограничават правата на хората да си купуват антибиотици . В интерес на хората е антибиотиците да се продават под строг контрол ,защото са нож с 2 остриета .Това е лекарство и човек опира до него когато е болен . И ако и то не подейства , тогава какво....? Ами не действа защото малоумниците само като кихнат от ВИРУС и отиват и си купуват антибиотик - напълно безпредметно .Все едно да ме боли глава и аз да пия хапче антибебе , за да ми мине .И така с натрупване на годините става страшно .
      Съгласен съм, обаче ограничения според мен за това не трябва да има. Трябва да повишите културата на хората да знаят кое е най-добро за тях. А оттам всеки сам да си решава. Специално от моите познати, които са много, никой не взема антибиотици без лекар. Та не знам откъде е тази статистика и защо се смята, че вирусите стават резистентни само защото някой пиел антибиотик без лекарско предписание. Те вирусите сигурно питат предварително Та искам да ти кажа, че "малоумниците" са много малък %. Което означава, че цялата акция е с друга цел - може да се сетиш

      Мен лично по ме интересува, защо се намалят майчинските (времето) и детските (парите)?
      Според мен от една страна се симулира дейност, отдруга се отваря вратичка за ново източване на парите на хората.

      Ама май много се отклонихме от темата, въпреки, че ми беше интересно да си дискутираме за лекарствата, ама да се върнем в темата: Как регулирания режим на продажба на антибиотици ще повлияе на цената на имотите? - Според мен цените още ще паднат, защото тази регулация ще доведе до намаляване на доходите...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Velemir Разгледай мнение
        Вчера гледах по новините, че много гърци тръгват да купуват имоти в България щото им били в пъти по-евтини, а се чудят къде да си спасят парите. Скоро ще видим истина ли е?
        Все едно ти да купуваш в Молдова или Калмикия
        Животът е дар от бога за изживяване, а не план за изпълнение!

        Коментар


        • Вчера гледах по новините, че много гърци тръгват да купуват имоти в България щото им били в пъти по-евтини, а се чудят къде да си спасят парите. Скоро ще видим истина ли е?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение
            Ее , как го извъртя само ....
            Ами не съм ли прав ,..пиеш антибебе и ти минава главата.А ако не пиеш кво главоболие може да получиш след максимум 28дена/Огино-Кнаус/
            Животът е дар от бога за изживяване, а не план за изпълнение!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от playmen Разгледай мнение
              Майтапа настрана ти знаеш ли ,че главоболието минава от едно здраво е..не?То си има и обяснение де.Тъй че и антибебе може да се наложи
              Ее , как го извъртя само ....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение
                Въпросът не е да се ограничават правата на хората да си купуват антибиотици . В интерес на хората е антибиотиците да се продават под строг контрол ,защото са нож с 2 остриета .Това е лекарство и човек опира до него когато е болен . И ако и то не подейства , тогава какво....? Ами не действа защото малоумниците само като кихнат от ВИРУС и отиват и си купуват антибиотик - напълно безпредметно .Все едно да ме боли глава и аз да пия хапче антибебе , за да ми мине .И така с натрупване на годините става страшно .
                Майтапа настрана ти знаеш ли ,че главоболието минава от едно здраво е..не?То си има и обяснение де.Тъй че и антибебе може да се наложи
                Животът е дар от бога за изживяване, а не план за изпълнение!

                Коментар


                • Въпросът не е да се ограничават правата на хората да си купуват антибиотици . В интерес на хората е антибиотиците да се продават под строг контрол ,защото са нож с 2 остриета .Това е лекарство и човек опира до него когато е болен . И ако и то не подейства , тогава какво....? Ами не действа защото малоумниците само като кихнат от ВИРУС и отиват и си купуват антибиотик - напълно безпредметно .Все едно да ме боли глава и аз да пия хапче антибебе , за да ми мине .И така с натрупване на годините става страшно .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение
                    Това в лаборатория да ти бъде направена антибиограма е част от лечението , което е адекватно на ситуацията в която си т. е болен .Иначе отиваш в аптеката ,вземаш един широкоспектърен антибиотик , на втория ден получаваш алергия -например осираш се /с извинение/ ,после вземаш друг - той пък не ти действа и така до още няколко експеримента със здравето .Съответно полезните бактерии в стомаха или там някъде са изтребени и куп други проблеми .Да не говорим ,че жени злоупотребявали с антибиотици раждат деца ,които при инфекция не се поддават на лечение - не им действат наличните антибиотици и се сещаш какво може да последва. Проблема наистина е много сериозен ,но при проблемите ,които имат хората ,не им е до ограмотяване по този въпрос ,а и е нужен и малко интелект все пак да проумееш елементарни неща . Той пък все повече отсъства в нацията .Форума е за недвижими имоти , пък накъде обърна....
                    Както ти казах, аз не вземам лекарства без лекарско предписание.

                    Но въпросът дали да се ограничи свободата на хората да избират как да се лекуват е съвсем друг.

                    Има лекарства и лекарства. На всякъде по света психотропните и наркотични лекарства са под контрол.
                    Ами нека тогава да сложим и всички други лекарства под контрол, да сложим и хляба под контрол? Какво ще кажеш? Да не може да си купуваш хляб без лекарско предписание, защото той е вреден за някои хора? А? Ееее, разбира се всичко това го правим в името на здравето на хората, ама че ще се плаща не е важно.

                    Тука не разбра ли, че не става въпрос за конкретно антибиотици ли е , друго ли е - тука става въпрос за ограничаване свободата на хората, и регулация, които си имат граници. А най-неприятното е, че всичко това се прави под формата за "благото на хората".

                    Говориш ми за жени злоупотребили с антиобиотици преди раждане. Че ти знаеш ли как може да злоупотребиш със всякакви препарати за миене, които се продават в магазините? Да вземат да продават верото само с лекарско предписание, защото някое дете може да го помисли за боза и да го изпие? А иначе намаляте майчинските, а? Това сигурно пак е в името на доброто на майките? Да нямат пари и време да си купуват антибиотици сигурно?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение
                      Това в лаборатория да ти бъде направена антибиограма е част от лечението , което е адекватно на ситуацията в която си т. е болен .Иначе отиваш в аптеката ,вземаш един широкоспектърен антибиотик , на втория ден получаваш алергия -например осираш се /с извинение/ ,после вземаш друг - той пък не ти действа и така до още няколко експеримента със здравето .Съответно полезните бактерии в стомаха или там някъде са изтребени и куп други проблеми .Да не говорим ,че жени злоупотребявали с антибиотици раждат деца ,които при инфекция не се поддават на лечение - не им действат наличните антибиотици и се сещаш какво може да последва. Проблема наистина е много сериозен ,но при проблемите ,които имат хората ,не им е до ограмотяване по този въпрос ,а и е нужен и малко интелект все пак да проумееш елементарни неща . Той пък все повече отсъства в нацията .Форума е за недвижими имоти , пък накъде обърна....
                      Rinaa,

                      ти дан' си докторка, бря? Или четеш редовно БГ-мама ....? Ърмм ...?

                      П.П. Т'ва черничкото го болднах, щот' при тая система едва ли някога, някой ще отиде на доктор и да НЯМА "голям" проблем - хихи

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                        Не съм спец по лекарствата, и никога не съм вземал лекарства без лекарско предписание. Всеки сам си решава за това. А иначе този ход е много умел ПиАр - от една страна хем се грижим за здравето ти, от друга ще си плащаш на лекаря за преглед. Ами и като те принудят да ходиш и в лаборатория за изследване за резистентност и там да си плащаш... всичко е много плитко - никой не мисли за здравето на хората, а как да се налагат все повече такси и други подобни.
                        Интересно ми е как стои въпросът в САЩ и Европа?
                        Това в лаборатория да ти бъде направена антибиограма е част от лечението , което е адекватно на ситуацията в която си т. е болен .Иначе отиваш в аптеката ,вземаш един широкоспектърен антибиотик , на втория ден получаваш алергия -например осираш се /с извинение/ ,после вземаш друг - той пък не ти действа и така до още няколко експеримента със здравето .Съответно полезните бактерии в стомаха или там някъде са изтребени и куп други проблеми .Да не говорим ,че жени злоупотребявали с антибиотици раждат деца ,които при инфекция не се поддават на лечение - не им действат наличните антибиотици и се сещаш какво може да последва. Проблема наистина е много сериозен ,но при проблемите ,които имат хората ,не им е до ограмотяване по този въпрос ,а и е нужен и малко интелект все пак да проумееш елементарни неща . Той пък все повече отсъства в нацията .Форума е за недвижими имоти , пък накъде обърна....
                        Last edited by rinaa; 20.11.2011, 23:36.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                          Не съм спец по лекарствата, и никога не съм вземал лекарства без лекарско предписание. Всеки сам си решава за това. А иначе този ход е много умел ПиАр - от една страна хем се грижим за здравето ти, от друга ще си плащаш на лекаря за преглед. Ами и като те принудят да ходиш и в лаборатория за изследване за резистентност и там да си плащаш... всичко е много плитко - никой не мисли за здравето на хората, а как да се налагат все повече такси и други подобни.
                          Интересно ми е как стои въпросът в САЩ и Европа?
                          Нали нашите маймуни от там се учат.Мой много близък роднина лекар във Франция и Белгия през далечната 1998г.ми каза да не въвеждаме техния модел щото ми е бедна фантазията какво ще ни случи думите му бяха.Ще ви тъпчат с ненужни лекарства ще ви правят ненужни операции за да ви вземат парите.Ще станат едни по мили и мазни като разберат че имате пари но никой няма да го е еня за вашето здраве.Колкото и налудничаво да ми звучеше тогава сега ми се плаче.Това е мой първи братовчед който е роден и отрасъл в Белгия.Там е завършил и работил но се премести във Франция преди години.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение
                            Не си прав за антибиотиците , защото неуките и неразсъждаващи , ги пият за щяло и нещяло и в следствие на това популацията се оказва в един момент ,който вече приближава ,неспособна да се лекува с антибиотиците ,които са на пазара ,поради изградена резистентност на бактериите . За този ,който е в час с материала ,проблемът е много сложен и набира скорост във времето .Не е постижение това ,че се продават масово антибиотици .
                            Не съм спец по лекарствата, и никога не съм вземал лекарства без лекарско предписание. Всеки сам си решава за това. А иначе този ход е много умел ПиАр - от една страна хем се грижим за здравето ти, от друга ще си плащаш на лекаря за преглед. Ами и като те принудят да ходиш и в лаборатория за изследване за резистентност и там да си плащаш... всичко е много плитко - никой не мисли за здравето на хората, а как да се налагат все повече такси и други подобни.
                            Интересно ми е как стои въпросът в САЩ и Европа?

                            Коментар


                            • [QUOTE=luboil;1059175101]Еееее,

                              Груя,

                              ние за конкретно нещо с Вал/Ши говорим, за 96-97г.

                              Ти говориш за 96-07 Ти за зърното изби... Нека който може с честен труд пари да си изкара да действа...От събитията 96-97 докъде я докарахме
                              Дирижиран е този, който иска да бъде дирижиран. Не знам как да ти обясня, ама общувам с и по-старото поколение. И не знам как да ти кажа, как съм изумен от това как вярват 'ората на глупостите дето им говорят по телевизията.
                              Ще ти дам два пресни случая:
                              Вчера даваха как някав си кмет щял да уволни жена си и дъщеря си от администрацията, след като го избрали за кмет, защото такива му били моралните устои, и те ми дърдорят машшала голяма работа е тоя, а аз им казвам, че те горкичките, още преди изборите имат отредена работа на друго място.
                              И другия случай за това, че нямало право да се купуват антибиотици без рецепта от аптеката - те ми казват браво, мноооого добре - а аз като им казах, че тогава за да си вземат един най- прост антибиотик трябва да отидат да платят на джи пито, после трябва да платят за изследвания за резистентност и те много бързо изплезиха език - еееее, да, им казах, аз като бях малък нито лекарства съм пил, нито на лаборатории съм ходил и пак оцелях, а да не говорим, че смъртността се е увеличила не от лекарствата а от остаряването на "ората...

                              Не си прав за антибиотиците , защото неуките и неразсъждаващи , ги пият за щяло и нещяло и в следствие на това популацията се оказва в един момент ,който вече приближава ,неспособна да се лекува с антибиотиците ,които са на пазара ,поради изградена резистентност на бактериите . За този ,който е в час с материала ,проблемът е много сложен и набира скорост във времето .Не е постижение това ,че се продават масово антибиотици .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alan10 Разгледай мнение
                                Една интересна статия за моловете и какво ще е развитието в този сегмент
                                Пешооо-Пешо, сайт за групово пазаруване ХА ХА ХА !
                                50% намаление има само в капана за мишки!

                                Коментар

                                Working...
                                X