IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Пешка, вече посочих доста конкретно в кои години съм купувал. Не можеш да ме виниш точно мен, че соча най-изгодните години за закупуване с цел манипулация.
    Тези които са купили с банков кредит 2007-2008-ма в момента са на загуба, но ако имат планове да си държат имотите в дългосрочен план - още 15-25г. /защото тези кредити се теглиха масово за 20-30г. период/ към края на периода може и да излязат на печалба въпреки чудовищните лихви, които ще платят. Не забравяй още, че никой теглил такъв кредит не е имал, няма и едва ли ще има намерение да продава 5 години след като е сключил договора.
    Лордов не те виня.Обясних ти как се печели от имоти.Аз продадох 2008г на единия си дядо имота и спечелих.Спечелих защото съм го придобил като дарение от майка ми и леля ми.Нищо не съм вложил а взех доста пари.Можеше и повече да получа но продадох на роднини и направих голяма отстъпка.Хората до ден днешен ми предлагат ключ от къщата и да я ползвам когато ми дотрябва но живота ме отвя надалеч.Не можех да поддържам къщата а и беше безсмислено да влагам пари в нещо което не ми носи доход.Та спечелих но ако приравним цената на парите от да речем преди 60 години и сега не мисля че съм спечелил.След 25г не се знае колко ще струват имотите това е много време.Не се знае и каква лихва ще се плати за този период.Истинската цена на жилището ще се разбере чак когато кредита се плати.А може и да не се плати и тогава загубите са огромни.Платил си част взели са ти жилището и дължиш още.Не живеем по времето на социализма и границите са отворени.Представи си само че се наложи да отидеш примерно в САЩ.Какво правим с ипотеката?Кой в днешно време е сигурен че 25г. ще живее в София?Кой е сигурен че децата му ще останат в София?Бог определя кой ще спечели.Ако ме разбираш какво говоря.В живота никога незнаеш какво носи утрешния ден....София може да стане и два милиона но въпросът е какви ще са новите попълнения.Освен мангали не виждам кой друг ще дойде в София.Селата са тотално обезлюдени само пенсионери мангали няколко свестни семейства на по 50 години и няколко неудачници и пияници.Малките градчета са в същото положение.Видин Враца Монтана Търговище Разград Силистра Добрич са умрели.Повечко хора има във Варна Пловдив Бургас но те не напускат.Стара Загора Плевен В.Търново Русе и Благоевград отиват и те на майната си.Откъде хора за София?Откъде пари за да купят?На кого да си продадат имотите в провинцията?Като дойдат с какво да плащат наеми в София?Да речем че едно семейство дойде в София и двамата почнат работа с чист доход 1500 лева какъв наем могат да плащат и как ще живеят трима или четирима с останалата сума?Разбери че имотите растат там където има млади хора и добре платена работа.В град с увеличаващ се брой пенсионери имотите няма как да растат.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
      София ще нарастне до 1.87млн. бе мангуста.
      .
      Време е отново да посоча, че България е част от ЕС. Празни пространства природата не търпи. А на мен ми е все едно дали ще отдавам на либийци, на египтяни, на пакистанци, индийци, сирийци, филипинци, китайци или американци. Важното е да си прибера наема. Тенденцията до 2060г. ме удовлетворява. Риданията на разни апокалипсоси също ме кефят, те са моя барометър. Щом имам толкова ревльовци насреща, значи инвестирам срещу тълпата /тоест правилно/
      Хал хабер си нямаш и повтаряш
      едни и същи глупости.
      Пущинаците ще си останат пущинаци ,
      а там дето не е било и населението е
      силно намаляло ще се появят нови ПУЩИНАЦИ!!!
      Излез малко от панеляка дето жювееш
      иди до неколко цветущи преди години градчета
      и големи села и ще разбереш за какво говоря !!!
      Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

      Коментар


      • Пешо

        Та те и не целят да са им дадени постоянно жилищата под наем , преди години съм давал под наем хубаво , новичко и чисто жилище. Разбира се не постоянно е било под наем , но когато се случат наематели които си личи че са хора интелигентни , хигиенични съм им го давал под наем и то доста скъпичко. Получавал съм го по чисто отколкото съм го дал , никога не имало проблем някакъв. То може да пише че дават под наем , но това не значи че всеки наемател се класира.Това не пречи на доходноста много. Имал съм една дупка , която давах по наем на който падне и бяха едни наематели пък и какво ли не случи ..само дето не я събориха.Това ключ да не ти върнат се случва когато даваш под наем евтино.
        Last edited by supertrader; 10.07.2012, 11:04.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
          Абе набеден Ландлорд, то след
          10-15 години българите ще са по-малко
          от мангалите, а последните не плащат ни
          жилища, ни наеми. Вероятно и в момента
          едни 30-40 % от жилищата в София са празни.
          Ще стават все по-празни щото няма от къде
          да дойдат повече ХОРА, че страната е изчерпана
          демографски. Коефицента на заместване е само 68%
          и то от тия 68% повечето са мангусти.
          Кви цени на НИ кви 5 лефа !!!!
          София ще нарастне до 1.87млн. бе мангуста.
          .
          Време е отново да посоча, че България е част от ЕС. Празни пространства природата не търпи. А на мен ми е все едно дали ще отдавам на либийци, на египтяни, на пакистанци, индийци, сирийци, филипинци, китайци или американци. Важното е да си прибера наема. Тенденцията до 2060г. ме удовлетворява. Риданията на разни апокалипсоси също ме кефят, те са моя барометър. Щом имам толкова ревльовци насреща, значи инвестирам срещу тълпата /тоест правилно/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
            Пешка, вече посочих доста конкретно в кои години съм купувал. Не можеш да ме виниш точно мен, че соча най-изгодните години за закупуване с цел манипулация.
            Тези които са купили с банков кредит 2007-2008-ма в момента са на загуба, но ако имат планове да си държат имотите в дългосрочен план - още 15-25г. /защото тези кредити се теглиха масово за 20-30г. период/ към края на периода може и да излязат на печалба въпреки чудовищните лихви, които ще платят. Не забравяй още, че никой теглил такъв кредит не е имал, няма и едва ли ще има намерение да продава 5 години след като е сключил договора.
            Абе набеден Ландлорд, то след
            10-15 години българите ще са по-малко
            от мангалите, а последните не плащат ни
            жилища, ни наеми. Вероятно и в момента
            едни 30-40 % от жилищата в София са празни.
            Ще стават все по-празни щото няма от къде
            да дойдат повече ХОРА, че страната е изчерпана
            демографски. Коефицента на заместване е само 68%
            и то от тия 68% повечето са мангусти.
            Кви цени на НИ кви 5 лефа !!!!
            Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
              Ваше превъзходителство отвори имот.бг и виж колко имота се дават под наем.Имоти в които към момента няма наематели и няма доход за собствениците.Това да имаш наематели постоянно по скоро е късмет отколкото разум.Казах ти вече че в този форум всички са купили 2000-2004.Питам те купилите през 2007-2008 с банкови кредити спечелиха ли?Питам още ако сега купиш ще спечелиш ли и след колко години?
              Пешка, вече посочих доста конкретно в кои години съм купувал. Не можеш да ме виниш точно мен, че соча най-изгодните години за закупуване с цел манипулация.
              Тези които са купили с банков кредит 2007-2008-ма в момента са на загуба, но ако имат планове да си държат имотите в дългосрочен план - още 15-25г. /защото тези кредити се теглиха масово за 20-30г. период/ към края на периода може и да излязат на печалба въпреки чудовищните лихви, които ще платят. Не забравяй още, че никой теглил такъв кредит не е имал, няма и едва ли ще има намерение да продава 5 години след като е сключил договора.

              Коментар


              • Ваше превъзходителство отвори имот.бг и виж колко имота се дават под наем.Имоти в които към момента няма наематели и няма доход за собствениците.Това да имаш наематели постоянно по скоро е късмет отколкото разум.Казах ти вече че в този форум всички са купили 2000-2004.Питам те купилите през 2007-2008 с банкови кредити спечелиха ли?Питам още ако сега купиш ще спечелиш ли и след колко години?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                  За съжаление, аз не съм от тях, но повярвай ми, че през 2002г. има доста хора, които са инвестирали 1000 лв. на капиталовия пазар, които в момента взимат твоята печалба като наем за 1во тримесечие на 2012! Цялата ми идея е, че недвижимите имоти са за прекалено богати хора, просто да диференцират риска.
                  Надявам се ти да си сред тях!
                  Не, далеч не съм сред тях, аз съм обикновен хазяин, но не съм и съгласен, че НИ за само за богати хора. Та 90% от българите притежават НИ. Да не би да са богати Истината е, че много лесно някои от тях биха могли да закупят второ жилище, което веднага започва да работи за тях като го дадат под наем. Текущия доход те прави инвеститор. Затова от капиталовия пазар бих инвестирал единствено в привилигировани акции, в нищо друго. Затова и златото е надценен актив според мен, а КЕША си е само за балъци.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                    Единият който закупих за 34000 талера през 2002-ра в момента струва не по-малко от 135 000 талера. Това е четворна разлика!
                    За съжаление, аз не съм от тях, но повярвай ми, че през 2002г. има доста хора, които са инвестирали 1000 лв. на капиталовия пазар, които в момента взимат твоята печалба като наем за 1во тримесечие на 2012! Цялата ми идея е, че недвижимите имоти са за прекалено богати хора, просто да диференцират риска.
                    Надявам се ти да си сред тях!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Цените на имотите са подценени над 5 пъти , в края на 2012 ще започнат да подскачат яко. През 2013 година ще има месец за който ще се удвоят !...
                      даже се знае месеца - втори, и датата - трийсто число..
                      "the trend is your friend until the end..."

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Лордов от имоти се печели кога го е купил баща ти или дядо ти и ти го продадеш.Другото са дълбоки приказки под шипковия храст.Не ти ли прави впечатление че в този форум много се хвалят всички купуват евтино и продават скъпо.И кредити не са взимали.Ти си единствения признал че имаш кредит?
                        Не знам дали съм единственият дето съм признал, че имам кредит, но този който е купил през 90-те и е продал след 10 години със сигурност е на повече от двойна печалба. Аз не съм продавал нищо, но определено някои от имотите ми са си удвоили пазарната цена, даже утроили. Единият който закупих за 34000 талера през 2002-ра в момента струва не по-малко от 135 000 талера. Това е четворна разлика!
                        В пика също съм купил не в Q3 на 2008-ма, когато беше най-големия връх, но през Q4 на 2007-ма, когато също си беше част от пика. Там е разликата обаче, че тогава кредитеа използвахме за закупуване на общински имот, който струваше три пъти по евтино от пазарната му цена! През Q4 на 2009-та купих и малко магазинче за което също не съжалявам защото в момента е наето. Имам офис в същия район и планирам да окрупня магазинчето с още едно до него и след време ако не ги наемат да правя квартално кафене защото е на относително централно място за квартала.
                        По кафенетата винаги има висящи безделници и това е неизкоренимо за българина.
                        Та не е да не си правя сметка в кризата кое как ще усвоявам за да не остане неизползваемо. Хубавото на имотите е , че можеш и да ги префасонираш според нуждите. Примерно една стара къща която отдавах до скоро, сега мисля да я правя къща за гости. Когато е наета , нощувката е по-скъпа отколкото на месечен наем, а предимството да я използвам и ненаета е, че мога спокойно в нея да си каня гостите от провинцията за да не ми създават неудобства в апартамента.
                        Ако се върна на 1994г. и бях пропуснал да платя 1/3 за апартамента която трябваше да платя на мой роднина, сега нямаше да се радвам на 10-торното му най-малко увеличение в цената.Вярно останалите 2/3 са ми наследство, но почти всички във форума имат и такова. Въпроса е как го надграждат?
                        Нищо от гореизброеното не бих заменил за пари в брой. Тяхната обезценка е императив. По-добре да ги влагам в консерви. Наскоро гледах един филм как консерва престояла на дъното на океана, след 40 години няма никаква промяна във вкуса на месото консервирано в нея. Това ме впечатли наистина като всяка трайна стока. Само "шумата" не е трайна. Пада всяка есен

                        Коментар


                        • Лордов от имоти се печели кога го е купил баща ти или дядо ти и ти го продадеш.Другото са дълбоки приказки под шипковия храст.Не ти ли прави впечатление че в този форум много се хвалят всички купуват евтино и продават скъпо.И кредити не са взимали.Ти си единствения признал че имаш кредит?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            Цените на имотите са подценени над 5 пъти , в края на 2012 ще започнат да подскачат яко. През 2013 година ще има месец за който ще се удвоят ! На 20 декември изничат едни договори , които позволяват лесно манипулиране на стойността на еврото и поддържането и силно завишена , а нови договори няма да има защото сега финансовите компании обвързани с тях им треперят гащите защото са се излъгали да ги допуснат.Еврото е 100% необезпечена пара , първата в Света. И ти ми говори за някакви занижени цени в евро , такива няма и всички цени в евро са много ..много ниски - 10 пъти , те като скочат сравнително бързо цените на имотите 5 пъти пак ще са ниски понеже са тромави и не могат да реагират.
                            И като поскъпнат пет пъти кой ще ги купува?То сега никой ги не иска.Да плащаш кредит явно не е лесна работа и води до психически проблеми.И като се сгромоляса еврото в рубли ли ще пазураваме?Ти наистина ли смяташ че някой примерно ще ти продава кило мръвка за 8 кинта а апартамента ти ще поскъпне пет пъти????!!!!!!!!!Като ти поскъпне апартамента 5 пъти папото ще подскочи 10 пъти.Ток ще имаш ли вода?Не си мисли че останалите сме балъци а ти си тарикат.Ще изчезне всичко от магазина и ще пасете у София.А лихвата по кредита ти ще стане 1000%.Не може да излъжеш частна банка.Знам че ти се ще ама няма да стане.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                              Реда, мойте уважения , ама за какви 3-4000 долара печалба говориш ??? Не смяташ правилно . Изкарал съм чисти 25000 лева от наем , По ''чисти'' 160 лева на месец в продължение на 13 години . Парите които съм вложил , не ми ги вади от печалбата , тях мога още утре да си ги върна , при това удвоени ......дал 10000$ - взел 20000$.........А сега сметни печалбата от първоначалните 10000$.....Май станаха 10000$(над цената която съм платил) + 16000$(наеми)= 26000 $ * 1.55= 40 000 лева . От нищо , или по-точно ....от едно на пръв поглед никакво вложение. А , тая с бизнесите я маани !!! Много бизнесмени последните години ми искат пари назаем на стойност 2-3 наема на гарсата.............
                              Печалба=Птиходи-Разходи
                              Та толкова изьлизаха на вложените 10 000 гущера,,,,,,,,,,,
                              Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
                                Похвално е, че запазил си стойността на парите,
                                но ако се погледне от страната, че вкарал си едни
                                пари като бизнес и за 13-14 години си спечелил
                                скромните 3-4 000 долара не е добре нали???
                                Твърде скромна печалба!!!
                                А ако требе да жювее от тая печалба??? :
                                Реда, мойте уважения , ама за какви 3-4000 долара печалба говориш ??? Не смяташ правилно . Изкарал съм чисти 25000 лева от наем , По ''чисти'' 160 лева на месец в продължение на 13 години . Парите които съм вложил , не ми ги вади от печалбата , тях мога още утре да си ги върна , при това удвоени ......дал 10000$ - взел 20000$.........А сега сметни печалбата от първоначалните 10000$.....Май станаха 10000$(над цената която съм платил) + 16000$(наеми)= 26000 $ * 1.55= 40 000 лева . От нищо , или по-точно ....от едно на пръв поглед никакво вложение. А , тая с бизнесите я маани !!! Много бизнесмени последните години ми искат пари назаем на стойност 2-3 наема на гарсата.............

                                Коментар

                                Working...
                                X