IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Не пешко, нямам предвид хиперинфлация, а двуцифрената инфлация която се отключи от ДКЕВР онзи ден. Тя ще бъде придружена от падане на лихви в банковия сектор както за пореден път се разбра. Само тези два факта правят имотите много по-аткрактивни в момента от тъпнята-влог.
    А за пасенето, нали ми предложи овце, забрави ли?
    Сега да ти обясня за тази атракция имот. Балонирането се получи заради диверсификацията на парите генерирани от часния сектор и заблудата, че цените на имотите автоматично ще се повишат с влизането ни в ЕС. Т.е. бизнеса влагаше пари в недвижими имоти с цел спекула и за собственни нужди. Сега парите в банките са собственост на бизнеса, а не на хора на заплата и тези пари няма да се насочат към имоти в близките 20 години, но и средата е много несугурна за да се влагат в разширяване на ностоящ или нов бизнес. Когато самия ти не си убеден, че е време за бизнес едва ли ще ги вложиш в акции на компании, които даже не можеш да контролираш. Злато? Не знам кой го брои за инвестиция, но аз не съм от тях. Остана нещо , което не е инвестиция, но при създадената ситуация е вариянт за покриване на инфлацията , а именно депозита.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Лордов направо не е за вярване какво може да причинят на човека пещерската мастика и чилийските ментаци по 2 кинта в Лидъл.Та не разбрах каква ти е независимостта в тоя имот дето е на 1км от НС.И би ли разяснил това предимство някакво ли ти дава?А когато това което предричаш стане Бог да ти е на помощ.Няма да имаш нито вода нито храна нито ток.И се моли да не е през зимата щото няма да има къде да пасеш.И не е лошо да започнеш тренировките отсега за да свикваш.И вземи иди та изкупи лекарствата против диария в трите близки аптеки защото докато свикнеш с пасенето бая зар ще има.Лордов нима си вярваш че при хиперинфлация софийските ти курници ще поскъпнат????!!!!!Ами заемчето?Пощенска ще те изклати с 200% лихва.
      Не пешко, нямам предвид хиперинфлация, а двуцифрената инфлация която се отключи от ДКЕВР онзи ден. Тя ще бъде придружена от падане на лихви в банковия сектор както за пореден път се разбра. Само тези два факта правят имотите много по-аткрактивни в момента от тъпнята-влог.
      А за пасенето, нали ми предложи овце, забрави ли?

      Коментар


      • Лордов направо не е за вярване какво може да причинят на човека пещерската мастика и чилийските ментаци по 2 кинта в Лидъл.Та не разбрах каква ти е независимостта в тоя имот дето е на 1км от НС.И би ли разяснил това предимство някакво ли ти дава?А когато това което предричаш стане Бог да ти е на помощ.Няма да имаш нито вода нито храна нито ток.И се моли да не е през зимата щото няма да има къде да пасеш.И не е лошо да започнеш тренировките отсега за да свикваш.И вземи иди та изкупи лекарствата против диария в трите близки аптеки защото докато свикнеш с пасенето бая зар ще има.Лордов нима си вярваш че при хиперинфлация софийските ти курници ще поскъпнат????!!!!!Ами заемчето?Пощенска ще те изклати с 200% лихва.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
          Малиййййй,

          то до НДК цените паднали до 714 еврака, и то ново.

          http://www.topimot.com/index.php?go=showad&id=307125

          Де са онези цени от по 2500 еврака до НДК-то?

          Вярно, че последната година малко по-малко съм в нещата, ама какво да се чудя, щом и до Спортната зала във Варна (според мен най-скъпия район) цените са паднали до 500 евра, както показах на Въсил от Варна. И това не е измислица, а реално, видяно, пипнато...
          Та ще падат ли още цените?

          Ъмммм - да, определено още ще си падат - моята твърда прогноза е поне 30% за 2-3 години. Ако го има еврото де...
          Доста често се оказва, че подобен тип имоти са до НДК, но на 5 минути с кола... и споко за цените около НДК... не са паднали..
          Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
            Можеш ли сам да се сетиш, защо имаш толкова много аптеки около теб или трябва да ти кажем?
            За да купувам хапчета за маслен Любо и пешката

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              В радиус от 100м. имам 3 денонощни аптеки.
              Можеш ли сам да се сетиш, защо имаш толкова много аптеки около теб или трябва да ти кажем?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                Лордов днес коя пиеса играят в сатиричния?Да питам имаш ли все още топла вода?Щото ако нямаш така и така си безделник ще взема да те поканя у нас.Ще пасеш овцете през деня или ще ходиш за риба за да си заслужиш къпането па и нещо полезно да свършиш.У нас топла вода колкото искаш.И я загрява слънцето.Ние дето сме в 19 век не зависим от разни топлофикации.Не ни спират топлата вода през лятотот и парното през зимата.Не ни ебават с цените както си искат.Енергийното клатене е дълго и яко и е за отбрани елитни граждани от циганския квартал Редута.Ти се надуваше че сте дали един министър от географския факултет ама като ти казах кой е и колко е тъп замлъкна.
                Имоти си имаме има и къде да живеем.Не инвестираме в боклуци.Никога не бих инвестирал в нещо което не управлявам аз.Комар с хора които могат да променят правилата на играта във всеки момент не играя.Незнам дали изобщо разбираш какво съм ти написал.Та защо ми е да инвестирам в нещо което губи стойността си във времето като хапартамент у София?Всяка сграда има живот.С добра поддръжка може да се удължи но в София това не може да се случи.Тъпо е примерно сега да инвестирам 100000 евро а след 40 години децата ми да вземат 20000.
                Пешка, не може да не цитирам горния ти постинг, той е квинтесенцията на твоите комплекси. Често ще го цитирам. Но искам да те уведомя няколко неща:
                1.Топлата вода може да ми я спрат за две седмици за профилактика, но вместо това отдавна съм си монтирал проточен бойлер който дреме и чака своите 15 дни слава в годината.
                2. Дори бойлера да ми се развали, 800м. по към центъра имам още един имот, който е къща и е толкова независима колкото и твоя, с тази разлика, че е на 2,5км. от НС за разлика от стърнищата където ти си разположен. В радиус от 100м. имам 3 денонощни аптеки. Освен това в целият квартал има само една общинска къща където живеят цигани. При тебе те са 3/4. Освен това незнаеш, че в Редута няма централно парно, имам само в апартамента.
                3. За да даваш такава оценка за след 40 години, провери колко е струвал един среден имот примерно двустаен в София преди толкова. Аз ще ти спестя ровенето - 7000лв. Сега е грубо 70000. Така, че нещо много яко си се объркал. Дръж си обезценяващото кеш-че в банката. Сега вътрешни хора ми споделиха, че вече се договаряли новите по-ниски лихви. Придружено с двуцифрената инфлация очертаваща се след 13%-овия скок на тока- КЕША ще ти се обезцени с около 45%. Тоест на всеки 100 леФчета в банката които къташ пешко, ще останат едва 55. Честито!.
                Не си чувал за други географи- известни общественици и на високи постове само защото не си учил достатъчно, разбирам те и проявявам съчувствие. Та затова ще ти го дам смляно- прочети нещо за биографиите на Неофит Рилски, Неофит Бозволи, Васил Кънчов. Дори и в ньета, като казвате по селата.
                Last edited by LANDLORD 31; 07.07.2012, 15:09.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от KPAHK Разгледай мнение
                  Я па тоя

                  Как си представяш баба ти на село с една схлупена къщурка и 2 ниви от по декар, с 100 лева годишна рента
                  Продава ги и е шест. Тези по 1 декар само пречат на тези , които искат да обработват земята.

                  Коментар


                  • Лордов днес коя пиеса играят в сатиричния?Да питам имаш ли все още топла вода?Щото ако нямаш така и така си безделник ще взема да те поканя у нас.Ще пасеш овцете през деня или ще ходиш за риба за да си заслужиш къпането па и нещо полезно да свършиш.У нас топла вода колкото искаш.И я загрява слънцето.Ние дето сме в 19 век не зависим от разни топлофикации.Не ни спират топлата вода през лятотот и парното през зимата.Не ни ебават с цените както си искат.Енергийното клатене е дълго и яко и е за отбрани елитни граждани от циганския квартал Редута.Ти се надуваше че сте дали един министър от географския факултет ама като ти казах кой е и колко е тъп замлъкна.
                    Имоти си имаме има и къде да живеем.Не инвестираме в боклуци.Никога не бих инвестирал в нещо което не управлявам аз.Комар с хора които могат да променят правилата на играта във всеки момент не играя.Незнам дали изобщо разбираш какво съм ти написал.Та защо ми е да инвестирам в нещо което губи стойността си във времето като хапартамент у София?Всяка сграда има живот.С добра поддръжка може да се удължи но в София това не може да се случи.Тъпо е примерно сега да инвестирам 100000 евро а след 40 години децата ми да вземат 20000.

                    Коментар


                    • Домакинствата в Еврозоната дължат на нейната банкова система жилищни кредити на стойност:
                      1)
                      - в края на 2011г. - 3,784,425 милиона евро
                      2)
                      - в края на май 2012г. - 3,793,274 милиона евро
                      Тоест за 5 месеца има увеличение с по-малко от 9 милиарда евро или по-малко от четвърт процент.



                      http://sdw.ecb.europa.eu/browse.do?node=2116074

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                        .Ще спя като къпан, тенкс
                        Знаех си че като , а не къпан наистина. Под мостовете където вечно проспивате момента няма монтирани мокри помещения Най-голямия враг на такива като теб е времето. Времето цъка неумолимо и изтича като пясък между пръстите. В това време хората рискували да купят са осигурили дом и семейство, а останалите става просто едни злозбни дърти ергени или разведени старчета, които няма кой да намери и приюти по улиците като ги хване склерозата от забравата къде живеят като са сменили многобройни квартири. Прочети за старческата деменция и смяната на квартири и ще ти светне червената лампичка.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                          Виж ся Маслен, аз си служа с факти за разлика от такива шамани като тебе.
                          1.Лихвите падат. От есента с 1%-
                          http://paper.standartnews.com/bg/art...article=415647
                          2. Имотите в област Столична и област Перник са в растеж през първото тримесечие според НСИ /не според наблюдения на разни шамани като 1900, маслен нос, маринчо и група роми/
                          3Според Гари Елдрид /голям капацитет в НИ/, който аз чета в оригинал, а ти никога не си го чувал всяко падане на лихвата по ипотеки с 1% води до 25% покачване на сделките и 12% покачване на цените на годишна база. Разбирам, че това за теб е висш пилотаж и доста неразбираема материя за която ти понеже сричаш ще ти отнеме половин век за да я вденеш.
                          4.Влога се доказа, че е инвестиция за некадърници и неудачници или за мизерни наемателчета, понеже за пореден път влогарите ще реват горко като инфлацията стане двуцифрена на годишна база, а влога се обезцени допълнително от смъкнатата лихва.
                          Заключение:- актива имот става сигурен пристан за вложените средства, а дарението за банките наречено влог са просто един обезценяващ се дребен актив /дребен защото средния влогар е с под 5000лв. на влог!!!/
                          Хи хи хи,
                          знаех си че седиш и се услушваш тука
                          Та от всичко, което си изброил не може се пребори с желанието на продавачите да се оттърват от панелята на 300 еврака.
                          Това е, просто и ясно...
                          Много се смея, когато кажа на някой балък как цените падат, а той се наежи и почне да реве как влогът бил за некадърници...Ще спя като къпан, тенкс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                            Ей, Лорде,

                            що тъй панелята вървят вече за по 300-400 евра, а епк-то за по 500 и то в "топ" кварталите?

                            Малий, те цените толкова паднали бре...
                            Де са джоанка и другите имотни босове бре - ако чуят какви са цените сигурно удар ще получат. Най-ме кефи Афтъра Дарка - най-върлия ъпър, сигурно гледа в една точка и си цъка ли цъка...
                            Виж ся Маслен, аз си служа с факти за разлика от такива шамани като тебе.
                            1.Лихвите падат. От есента с 1%-
                            http://paper.standartnews.com/bg/art...article=415647
                            2. Имотите в област Столична и област Перник са в растеж през първото тримесечие според НСИ /не според наблюдения на разни шамани като 1900, маслен нос, маринчо и група роми/
                            3Според Гари Елдрид /голям капацитет в НИ/, който аз чета в оригинал, а ти никога не си го чувал всяко падане на лихвата по ипотеки с 1% води до 25% покачване на сделките и 12% покачване на цените на годишна база. Разбирам, че това за теб е висш пилотаж и доста неразбираема материя за която ти понеже сричаш ще ти отнеме половин век за да я вденеш.
                            4.Влога се доказа, че е инвестиция за некадърници и неудачници или за мизерни наемателчета, понеже за пореден път влогарите ще реват горко като инфлацията стане двуцифрена на годишна база, а влога се обезцени допълнително от смъкнатата лихва.
                            Заключение:- актива имот става сигурен пристан за вложените средства, а дарението за банките наречено влог са просто един обезценяващ се дребен актив /дребен защото средния влогар е с под 5000лв. на влог!!!/

                            Коментар


                            • Ей, Лорде,

                              що тъй панелята вървят вече за по 300-400 евра, а епк-то за по 500 и то в "топ" кварталите?

                              Малий, те цените толкова паднали бре...
                              Де са джоанка и другите имотни босове бре - ако чуят какви са цените сигурно удар ще получат. Най-ме кефи Афтъра Дарка - най-върлия ъпър, сигурно гледа в една точка и си цъка ли цъка...

                              Коментар


                              • Малиййййй,

                                то до НДК цените паднали до 714 еврака, и то ново.

                                http://www.topimot.com/index.php?go=showad&id=307125

                                Де са онези цени от по 2500 еврака до НДК-то?

                                Вярно, че последната година малко по-малко съм в нещата, ама какво да се чудя, щом и до Спортната зала във Варна (според мен най-скъпия район) цените са паднали до 500 евра, както показах на Въсил от Варна. И това не е измислица, а реално, видяно, пипнато...
                                Та ще падат ли още цените?

                                Ъмммм - да, определено още ще си падат - моята твърда прогноза е поне 30% за 2-3 години. Ако го има еврото де...

                                Коментар

                                Working...
                                X