IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Това са пълни глупости! Личи си кои сте хората, които никога не сте имали, нямате и никога няма да придобиете имот. Ти и бате Пешо! Всеки който е правил сделка с НИ знае, че там има предварителен договор където се дава авансова сума т.н капаро. Когато една от страните се откаже от сделката капарото в двоен размер обикновено остава в полза на коректната страна. Това е при всяка сделка! Толкова ли сте боси и голи, че никога нищо не сте продавали или купували
    Като чета какви си ги написал излиза че ти не си правил сделки.На теория е едно на практика друго.Капарото го дава купувача и после мъката е за него.Продавача отказва сделката нотариуса издава документ за отказа и миличък опираме до нашата съдебна система която трябва да принуди криещия се продавач да върне капарото в двоен размер.А познай кога ще стане.Другия начин е чрез познати в МВР да го издириш и да го спукаш от бой.И да прибереш каквото ти хареса от него или просто да му запалиш я колата я имотя.Затова казвам че трябва да има закон който да защитава и двете страни.Като си решил да продаваш внасяш и ти сума равна на капарото и като се откажеш коректния прибира парите.Нямаш си и представа колко непочтен народ има по нашите земи.

    Коментар


    • LANDLORD 31

      Ти си като ЦРУ , какво значение има ..имотите вече правят дъно на цените си и пазара леко тръгна да работи. Който продаде сега си е изтървал яко нервите без съмнение.Банките на когото успяха да прицапат имотите и бизнесите на клиентите си сега вече почват да рентиерстват , хората би следвало вече да са разбрали че те кредити не дават , търсят будали с чиито крака и ръце без да си мръднат задниците от офисите да си купят имоти. Ще продават като се умножат цените по 7-8-9 пъти , на 10 пъти по високи цени от тези нива ще са се изчистили , после пак лов на наивници.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Единственият по-голям мезонет който се продава или продавал в Траката е 150м2.
        Той е на цена Е95 000 и на вторият етаж е с две спални, а на първия само кухня с дневен тракт.
        http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...512&f1=details
        Това само за уточнение, щото се появиха много манипулатори в темата, ама по този начин няма да свалят цените на НИ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
          приходите ми са се увеличили 5 пъти месечно....
          Пфффрфрфрфрфрф
          Не е лесно!!!!!!!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Да ти е честито . На мен мястото не ми харесва особенно , но честно не съм наясно защото не съм стъпвал там от много време в този район. Възможно е да се е променил драстично , честно не съм наясно категорично да отсъдя. Имаше места там преди години , на цени които бяха лесно достъпни. Варна не ми харесва как се застроява , в България се застроява отвратително - цените са убийственно ниски , но това не ги прави привлекателни. Докато не се направи така , че да е позволено да презастроиш понеже не може да се забрани , то това да струва на този който го прави да плати огромна такса..маса пари ще се похабят. Цигания си е това.
            Ами съгласен съм с теб. Ама ти звучиш като човек , който не е в БГ от поне 20г. Аз съм с 3 деца и няма къде да ходя, а и честно казано не искам, въпреки, че съм ходил и ходя по света по места където има само да сънуваш... Но не това е някакво предимство. Специално за Варна осван Бриз и Траката не знам кое е подходящо за мен - да е далеч от лудницата и да е близо до лудницата, ако ме разбираш.
            Не те знам откога не си бил във Варна, ама ако не си бил 10-15 години - нещата са доста променени.
            Относно цената - не те разбрах по иронията че те плаша - дали е висока или ниска. Ами цената е такава в момента и мога да ти кажа, че е дори 20-30% по ниска от "офертната". Ако не те мързи можеш сам да поровиш и ще видиш какви са цените.
            Та това е от мен, лека...

            Коментар


            • luboil

              Да ти е честито . На мен мястото не ми харесва особенно , но честно не съм наясно защото не съм стъпвал там от много време в този район. Възможно е да се е променил драстично , честно не съм наясно категорично да отсъдя. Имаше места там преди години , на цени които бяха лесно достъпни. Варна не ми харесва как се застроява , в България се застроява отвратително - цените са убийственно ниски , но това не ги прави привлекателни. Докато не се направи така , че да е позволено да презастроиш понеже не може да се забрани , то това да струва на този който го прави да плати огромна такса..маса пари ще се похабят. Цигания си е това.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MRP Разгледай мнение
                Толкова късно вече не ми се смята. Даже ми се струва че много писах. Радвам се че имаш имоти, радвам се че и вадиш там по колкото вадиш. Честито още веднъж без лоши мисли и пожелавам на всички да бъдем малко по-обективни щото много крайни хора по тия форуми бе, направо не ща да ги чета вече За цените имам друго мнение. Лека !
                Благодаря ти, лека и на теб,

                това колко вадя ме ядоса лорда и за това, иначе не приказвам много за това - лична работа си е.

                Но въпросът е интересен. От 1996 до 2012 приходите ми са се увеличили 5 пъти месечно. В такъв случай имотите за мен паднали ли са или са се увеличили към днешна дата ( когато вече приключих)?

                П.С. Относно цените - такива са каквито успееш да ги договориш - факторите са много - много е обширно да дискутирам сега, щото вече съм на градус. След някой друг дем ако искате мога още да споделя, въпреки, че съм написал всичко важно, стига човек да знае да чете.
                П.С2 - ако си сериозен, мога да ти пратя линк за съседния апартамент - подобни характеристики. Ако не си сериозен не ме притеснявай.
                Last edited by luboil; 10.07.2012, 23:10.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Изплаши ни с тия 70к. , много пари са. Естественно че ще е евтино на Траката , то било ли е скъпо някога там ?
                  Тебе не те плаша с нищо щото зная, че разбираш, дори и малко имагинерно. Това е реалността, на която съм направил сделка.
                  А това че ти си мислиш, че те плаша....другите да си мислят за теб що се плашиш.
                  И защо да те плаша?
                  Или ти сам се плашиш?

                  Коментар


                  • luboil

                    Изплаши ни с тия 70к. , много пари са. Естественно че ще е евтино на Траката , то било ли е скъпо някога там ?
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • art-lubitel

                      На приливи и отливи е. Не са станали повече имотите за отдаване , те имотите може и да станат но желаещите да се занимават с това да отдават под наем едва ли ще се увеличат. В кризата поради загуба на работа има и деурбанизация , много хора останали без работа напускат големия град , прибират се да живеят там където има собствено жилище. Отдаването под наем е работа , ангажимент също.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • anon6706

                        Имай търпение и до тях ще стигнем , много бързаш то не казано че като съм казал и от утре ще почна да купувам петрола по 500 долара. Ще стане и това.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Аз като казвам че са ми връщали капаро и то хора с които трудно ще се преборя и то са го връщали без помисъл да го задържат и без нито една дума че в договора пише друго..Да отказвал съм се от сделката ,
                          Говориш за сделките ти с танкерите петрол на 500 долара ли?

                          Коментар


                          • Longin

                            Капаро се дава , за да е ясно че предстои сделка и не е само на приказки..подписва се и договор за капарото.Капаро се връща защото не е почненно да вземеш нечии пари срещу нищо и по принцип сделката е изгодна и за двете страни , т.е. купувача купува на цена на която би се намерил и друг да я плати , и продавача може да намери и друг купувач на тази цена..цената е на нивото на пазара. Защо да вземеш на човека парите срещу нищо , не почненно ако си продавач. Аз като казвам че са ми връщали капаро и то хора с които трудно ще се преборя и то са го връщали без помисъл да го задържат и без нито една дума че в договора пише друго..Да отказвал съм се от сделката , но пък после съм имал други сделки с тях , не за имот и от тях са спечелили дори в пъти повече отколкото от строителство и продажба на един апартамент. И никога не съм се съмнявал в почненността им като търговци и мога да ги препоръчам на близси и познати с чиста съвест и без притеснения.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31
                              Е, нормално LONGIN, както видя поредния платен клакЬор , нито е купил нещо, нито е продал.Просто лъже! Аман от такива смехотворни кандидат космонафти
                              Първоначално му повярвах и му честитих, щото съм с добро сърце по принцип, но като видях голямото разминаване в цените заблуди ме числото 80-180, тогава видях Остап Бендер, че е на линия. Както и да е, остави гащниците да мечтаят . Това им остана
                              Ха ха ха,

                              аи пич, наздраве едно джак даниелсчи, това е което обичам.

                              Пичове лека ви нощ, аз отивам да се забавлявам с многото ми приятели от Варна на терасата ми откоято Ландлорда може да се самоудави от мъка направо в морето.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                                Ми не точно, ама благодаря.

                                Имам си къша в София(ско) и два наследствени апартамента в центъра (които още не са свободни).

                                На никого не съм надувал главата, щото това което го купих е как да ти кажа, не знам, нещо, което ме улеснява много. Отделно не съм сигурен че много хора могат да извадят 70К евра от раз, но и това не е проблема.
                                Разликата с вас е, че аз не си правя смяка колко ще спечеля или ще загубя след време. Аз съм доволен от настоящето, толкова струва сега, толкова сълм дал.
                                Иначе дългосрочно - 3-5 години - цените в България на имотите ще падат номинално, но мен това не ме притеснява. Сега съм купил на сегашни цени.

                                И ако искаш да ме разбереш ще ти кажа защо:

                                През 1996г вземах по 1000 УСД на месец, от 2010 вземам по 5500 на месец. Като от 1996 до 2010 ги смятай среден ръстеж. През 1996 си спомням че ме викаха за Бриз във Варна за по 150 усд, та сега си ти наред - да сметнеш кое е по изгодно като цена и заплата.
                                Мен лично не ме интересуват тези сметки - важното е, че този имот ми върши работа и няма да го продавам - демек не е инвестиция.

                                Относно цените на имотите - както казах - те ще продължат да падат, още доста. Но това ще е след 3-5 години.
                                Толкова късно вече не ми се смята. Даже ми се струва че много писах. Радвам се че имаш имоти, радвам се че и вадиш там по колкото вадиш. Честито още веднъж без лоши мисли и пожелавам на всички да бъдем малко по-обективни щото много крайни хора по тия форуми бе, направо не ща да ги чета вече За цените имам друго мнение. Лека !

                                Коментар

                                Working...
                                X