IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Р Ъ С Т

    Р Ъ С Т

    http://news.expert.bg/n398792

    Добре дошъл!!

    Коментар


    • Домакинствата в ЕС дължаха жилищни кредити:
      1)
      - в края на 2011г. бяха 5,655,303 милиона евро
      2)
      - в края на юли 2012г. бяха 5,802,680 милиона евро
      Тоест за 7 месеца има увеличение с над 147 милиарда евро.


      Домакинствата в България дължаха на нейната банкова система жилищни заеми на стойност:
      1)
      - в края на 2011г. те са 9,368,120 хил. лв.
      2)
      - в края на юли 2012г. бяха 9,353,030 хил. лв.
      Тоест за 7 месеца има спад от над 15 милиона лв.


      http://sdw.ecb.europa.eu/browse.do?node=2116074
      http://www.bnb.bg/BankSupervision/index.htm

      Коментар


      • bpst

        Те ако имаха имоти срещу раздадените пари пак би било добре, а бизнесите които не са вече бизнеси и те ги "придобиват"..тях по цени от коя година си ги смятат. Вярват във възкресението изтлежда на тези бизнеси , на банките парите отдавна са в рая на парите. Това е истината.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Изглежда им вярва ! И аз съм му намеквал, че главата на човека трябва да е отказала да работи за да вярва на подобни данни.Само като почнеш от това КАК банките са на печалба СЛЕД раздадените лоши кредити ???????
          Уникални са просто..
          Много лесно са на печалба - придобиват имотите от лошите кредити по цена от 2008 г.
          И "активите" им не намаляват...
          "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

          Коментар


          • Банковата система в България е отпуснала жилищни кредити на стойност по-малко от 662 милиона лв. за 7 месеца (от началото на 2012г. до края на юли 2012г.).

            За сравнение НОИ е изплатило на пенсионерите в София пенсии на стойност над 664 милиона лв. за 6 месеца (от началото на 2012г. до края на юни 2012г.).




            http://www.bnb.bg/Statistics/index.htm
            http://www.noi.bg/aboutbg/st/statistic

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Ако ставаше с кварталчета би било прекрасно.И какво като си в хубаво кварталче , няма ли да излезеш от него и не става въпрос за скъпо а за това нормалното да е нормално , а не гето.

              и аз искам нормални квартали не лукс ,но 90% от хората в България като са глупави и мързеливи ще е така
              в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

              Коментар


              • vabo_2008

                Ако ставаше с кварталчета би било прекрасно.И какво като си в хубаво кварталче , няма ли да излезеш от него и не става въпрос за скъпо а за това нормалното да е нормално , а не гето.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mtelman Разгледай мнение
                  Това е като вица:

                  Перничанин чака на светофар и до него спира човек с Ягуар.
                  Перничанина го пита:
                  - Абе, доволни ли сте от тия коли? Нещо не ги карат много...

                  перничани като ги мързи да учат цял живот ще карат 15 годишни коли

                  аз от коли не си интиресувам
                  в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                    хората са виновни за калпавата инфраструктура в жилищните квартали що купуват жилища там
                    има няколко мини кварталчета в София които са ОК

                    Пример

                    Това е като вица:

                    Перничанин чака на светофар и до него спира човек с Ягуар.
                    Перничанина го пита:
                    - Абе, доволни ли сте от тия коли? Нещо не ги карат много...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Зависи какво разбираш под качественна архитектура , градоустройството не струва и златна кочина да направиш пак си е кочина. Градовете са под всякаква критика и дори калпавото соц. градоустройство е като мираж и изглежда недостижимо , а то е просто ужасно.България от самолет по какво ще я познаеш , знаеш ли ?
                      хората са виновни за калпавата инфраструктура в жилищните квартали що купуват жилища там
                      има няколко мини кварталчета в София които са ОК

                      Пример

                      Last edited by vabo_2008; 02.09.2012, 23:13.
                      в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                      Коментар


                      • vabo_2008

                        Зависи какво разбираш под качественна архитектура , градоустройството не струва и златна кочина да направиш пак си е кочина. Градовете са под всякаква критика и дори калпавото соц. градоустройство е като мираж и изглежда недостижимо , а то е просто ужасно.България от самолет по какво ще я познаеш , знаеш ли ?
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Изглежда им вярва ! И аз съм му намеквал, че главата на човека трябва да е отказала да работи за да вярва на подобни данни.Само като почнеш от това КАК банките са на печалба СЛЕД раздадените лоши кредити ???????
                          Уникални са просто..
                          има строителство в бг и почна да се появява качествена архитектура

                          малко винце че ме заболя главата от сметки и чертежи


                          в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                          Коментар


                          • IvanG

                            Изглежда им вярва ! И аз съм му намеквал, че главата на човека трябва да е отказала да работи за да вярва на подобни данни.Само като почнеш от това КАК банките са на печалба СЛЕД раздадените лоши кредити ???????
                            Уникални са просто..
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                              Информ, мисля, че по-коректна класация би била за необслужваните кредити в %.
                              Така е според мен, защото банките постоянно отписват вземания от /лоши кредити/ от балансите си. Т.е. това, че им дължат по-малко пари, не значи, че са върнати.
                              Аз мога да му дам още по-подходящ съвет - да спре да вярва (всъшност не знам дали им вярва или просто ги поства) на каквито и да е данни за кредити и влогове и проценти. Едно, че са изкривени и после са тотално безредметни.
                              I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                                Домакинствата в Еврозоната дължаха жилищни кредити:
                                1)
                                - в края на 2011г. бяха 3,784,425 милиона евро
                                2)
                                - в края на юли 2012г. бяха 3,809,783 милиона евро
                                Тоест за 7 месеца има увеличение с над 25 милиарда евро.


                                Домакинствата в България дължаха на нейната банкова система жилищни заеми на стойност:
                                1)
                                - в края на 2011г. те са 9,368,120 хил. лв.
                                2)
                                - в края на юли 2012г. бяха 9,353,030 хил. лв.
                                Тоест за 7 месеца има спад от над 15 милиона лв.


                                http://sdw.ecb.europa.eu/browse.do?node=2116074
                                http://www.bnb.bg/BankSupervision/index.htm
                                Информ, мисля, че по-коректна класация би била за необслужваните кредити в %.
                                Така е според мен, защото банките постоянно отписват вземания от /лоши кредити/ от балансите си. Т.е. това, че им дължат по-малко пари, не значи, че са върнати.

                                Коментар

                                Working...
                                X