IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
    Домакинствата в Еврозоната дължаха жилищни кредити:
    1)
    - в края на 2011г. бяха 3,784,425 милиона евро
    2)
    - в края на юли 2012г. бяха 3,809,783 милиона евро
    Тоест за 7 месеца има увеличение с над 25 милиарда евро.


    Домакинствата в България дължаха на нейната банкова система жилищни заеми на стойност:
    1)
    - в края на 2011г. те са 9,368,120 хил. лв.
    2)
    - в края на юли 2012г. бяха 9,353,030 хил. лв.
    Тоест за 7 месеца има спад от над 15 милиона лв.


    http://sdw.ecb.europa.eu/browse.do?node=2116074
    http://www.bnb.bg/BankSupervision/index.htm
    Информ, мисля, че по-коректна класация би била за необслужваните кредити в %.
    Така е според мен, защото банките постоянно отписват вземания от /лоши кредити/ от балансите си. Т.е. това, че им дължат по-малко пари, не значи, че са върнати.

    Коментар


    • Домакинствата в Еврозоната дължаха жилищни кредити:
      1)
      - в края на 2011г. бяха 3,784,425 милиона евро
      2)
      - в края на юли 2012г. бяха 3,809,783 милиона евро
      Тоест за 7 месеца има увеличение с над 25 милиарда евро.


      Домакинствата в България дължаха на нейната банкова система жилищни заеми на стойност:
      1)
      - в края на 2011г. те са 9,368,120 хил. лв.
      2)
      - в края на юли 2012г. бяха 9,353,030 хил. лв.
      Тоест за 7 месеца има спад от над 15 милиона лв.


      http://sdw.ecb.europa.eu/browse.do?node=2116074
      http://www.bnb.bg/BankSupervision/index.htm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Високите лихви в България стимулират само събирането на парите и изнасянето им. Индустриално производство се стимулира с ниски данъци. Някой въобще тук има ли представа какви са данъците за индустриалното производство в Китай, та се случи такова икономическо чудо ?
        Е то в България и данъците са ниски, и лихвите високи - да се чудиш къде се е изгубило икономическото чудо
        I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

        Коментар


        • IvanG

          Високите лихви в България стимулират само събирането на парите и изнасянето им. Индустриално производство се стимулира с ниски данъци. Някой въобще тук има ли представа какви са данъците за индустриалното производство в Китай, та се случи такова икономическо чудо ?
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • bertram

            Много е тихо на имотния пазар , съмнително тихо стана и скоро ще има рев , сълзи и сополи..парите ги няма и са отлетели като птиците , но не на юг , а на север.
            Цените на кърпичките , ще излетят яко нагоре..имотите как ще им летят цените като няма пари не знам.
            Last edited by supertrader; 01.09.2012, 21:38.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • prodigal

              Аз пък чакам да станат на цена на сандали с кристали.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Е-е - скивайте к`во секси блокче:

                И гледката е яка.


                http://www.investor.bg/novini/346/a/...-metyr,139545/

                Ама и скъпо, баси - 86 Б/метър...
                Прилича на една от панелките ми. Хем в града, хем отзад гора! Като гледам хонгконкците на ква цена са го постнали,, трябва и на моята панелка да обявя поне 6 цифрена сума! Браво Импе, че ме ориентира в цената.

                Коментар


                • Е-е - скивайте к`во секси блокче:

                  И гледката е яка.


                  http://www.investor.bg/novini/346/a/...-metyr,139545/

                  Ама и скъпо, баси - 86 Б/метър...
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Според мен, няма да има спад на цената на качествени имоти, от тук насетне., че са малко.

                    За нискокачествени такива, ще си търсят цената тепърва.

                    120 е числото, ако мърда нагоре с над 50% значи е балон.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      Лорде,

                      Вълна ще има, но не сега и не на тези цени. Трябва да се случат няколко неща
                      1. цените да паднат още - масата продавачи все още не могат да осмислят, че 2008 не е 2012 и просто си чакат принца с торбата пари...

                      2. икономиката да започне да расте сериозно на база частен сектор и потребление

                      3. лихвите да паднат още поне с 2%
                      Цените ще паднат когато се лихвата се повиши. За да имаш икономически ръст на база индустриално производство ти трябват високи лихви. Ниските лихви стимулират потреблението и кредитирането.
                      I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        Лорде,

                        Вълна ще има, но не сега и не на тези цени. Трябва да се случат няколко неща
                        1. цените да паднат още - масата продавачи все още не могат да осмислят, че 2008 не е 2012 и просто си чакат принца с торбата пари...

                        2. икономиката да започне да расте сериозно на база частен сектор и потребление

                        3. лихвите да паднат още поне с 2%
                        Бертрам и аз така си мисля, но понеже виждам, че пак в темата са се нароили разни безимотни гащници, кандидат квартиранти, купувачи и прочее селяндури надошли от дивите села без ток и спящи под мостовете да се изказват "компетентно". Та реших малко да приближа вълната

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                          Z-мазен, броят на сделките ни най-малко ме интересува! А сега остави за малко мокрите ти сънища и се примири, че ти никога и в никое обстоятелство няма да можеш да купиш и напъни освободените с тази мисъл гънки и ще стигнеш до верния извод, че въпреки намалялите сделки от години насам, цените се застопориха и повече няма накъде да падат.Ако порастне броя на сделките /което е неизбежно/, цените са нагоре. Нима мислиш, че банките ще се оставят хей така да фалират и да плащат премии на жалки депозитчета? Не, идва нова вълна на кредитиране и то на такава лихва, че ще почнат и циганите /ти не/ да купуват.
                          Лорде,

                          Вълна ще има, но не сега и не на тези цени. Трябва да се случат няколко неща
                          1. цените да паднат още - масата продавачи все още не могат да осмислят, че 2008 не е 2012 и просто си чакат принца с торбата пари...

                          2. икономиката да започне да расте сериозно на база частен сектор и потребление

                          3. лихвите да паднат още поне с 2%
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Наскоро бях във Видинско, значи циганизацията е свалила яко имотите. Къща със застроена площ 70-80 м2 и двор 600-800 м2, асфалтов достъп, канализация, вървят по 15-20К лева... Тамошните цигани явно знаят румънски и намират работа в Испания, Италия и пазаруват обезлюдени къщи

                            Коментар


                            • Великата истина в инвестирането по Ротшилд

                              ВЕЛИКАТА ИСТИНА:

                              "!!"КОГАТО ТИ КАЗВАТ БЕГАЙ, ОСТАНИ!

                              http://fakti.bg/imoti/47321-kak-se-p...edvijimi-imoti

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                                Имотите от робовладелския строй насам не са умряла работа, а скоро не се очаква родовообщинен или нов комунизъм.
                                Сега разбирам наследствените ти имоти от кога датират. Е тези имоти спадат към музеите и може да се харчат.

                                Коментар

                                Working...
                                X