IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Малкия, явно не помниш времето на хиперинфлацията и само теоретизираш. Октомври месец на 1996г. една гарсониера вървеше $10 000. Януари - 1997-ма една заплата падна до $5, като намали стойността си около 50 пъти!. В същото време, ООООО ЧУДООО!!! Една гарсониера продължаваше да си струва $10 000.
    Да бе да вярвай си, 4-5 месеца преди хиперинфлацията, някъде семптември 96, един приятел си купи апартамент за 15000$ долара но в левове, май месец следващата година около него се продаваха апартаменти на равностойност 8-9000$, всички бяха обеднели от хиперинфлацията, съответно и цените на жилищата бяха паднали.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
      Ако един панеляк струва 440 бона, а една бира 1 лев, тогава хората просто няма да купуват жилища, а ще си ги строят, както едно време.
      Ако това, за което говориш стане, парично-стоковата система ще се промени, ще има големи преразпределения на власт и активи, възможно е уедряване и надробяване - божа работа. Тогава имотите дали ще са скъпи или евтини дори и ти не можеш да кажеш. Можеш да кажеш, че имотите са поскъпнали спрямо спрямо сегашните пари, но тогава, сегашните пари ще са история.
      Малкия, явно не помниш времето на хиперинфлацията и само теоретизираш. Октомври месец на 1996г. една гарсониера вървеше $10 000. Януари - 1997-ма една заплата падна до $5, като намали стойността си около 50 пъти!. В същото време, ООООО ЧУДООО!!! Една гарсониера продължаваше да си струва $10 000.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        това как новото било гадно, а старото било супер са си митове и легенди. разбира се има ново строителство от бума на демокрацията дето се разпада, но има и супер сгради, а в последните години се строи доста по-сериозно, с качествени материали и добра изолация и дограми, но разбира се има и плява...то в България ще е странно ако няма. Просто, когато се купува трябва да се гледа без значение ново или старо.
        Плюса на новото е, че цената е като филтър за пропаднали/прошляци/алкохолици/наркомани... просто нямат пари да си позволят нов апартамент. Макар и панелите да са с доста практични разпределения като апартаменти...това им е един от малкото добри черти.. иначе са пълни с какви ли не хора дето вика твоя приятел ББ - лош човешки мат'рял. Стига ти в във входа да имаш 4 апартамента с ефтини наеми и не знаеш какви идиоти ще се сменят там през месец.

        По линия на продадения апп дето ме попита - не съм купувал с парите друг, а ще ги ползвам за обзавеждане и довършителни на жилище в което се надявам да се преместя около нова година или пролетта догодина. ОТ 'гадното' ново строителство е - с ресторант и фитнес на партера (+ закрит басеин) + 2 нива подземни гаражи (едната ми клетка е висока 4м и мисля да сложа ситстема за паркиране на 2 коли едната повдигната на нещо като тези системи в сервизите)
        но нека стане първо, че нещо ремонта го точа 1 година (не че съм се счупил да бързам)

        поздрави
        Интересна ще да е тази гаражна клетка с 4м. височина! Брат ми миналата година едвам се нави да си купи гараж в един нов блок на КЛМ - много сериозна фирма! И пак не бяха доизкусурили рампата за спускане на л.автомобили, че трябваше да я преправят. Да не говорим, че трябваше отделно да си купи врата с дистанционно отваряне. Иначе идеята ти е много добра- можеш да вкараш два автомобила по този начин.
        А и не съм казал, че всичкото ново е лошо. Има и сериозни строители. Като КЛМ.
        Що се отнася до матрЯла, като се нанесеш, пак ще си говорим.

        Поздрави и скорошно нанасяне!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Забрави , хиперинфлацията ще се развие така че хората да могат да оцелеят. Ще удари дисбалансите в търговията на международно ниво.
          Ако един панеляк струва 440 бона, а една бира 1 лев, тогава хората просто няма да купуват жилища, а ще си ги строят, както едно време.
          Ако това, за което говориш стане, парично-стоковата система ще се промени, ще има големи преразпределения на власт и активи, възможно е уедряване и надробяване - божа работа. Тогава имотите дали ще са скъпи или евтини дори и ти не можеш да кажеш. Можеш да кажеш, че имотите са поскъпнали спрямо спрямо сегашните пари, но тогава, сегашните пари ще са история.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
            На такива като кауна и мазния, не мисля, че има много смисъл да се отговаря. То си личи кой е низък душевно и материално за да пише подобни простотии.
            Интересно е друго, понеже Бертрам спомена, че е продал панелен в Бъкстон и се е пренесъл в близост в ново строителство, да запитам колко хора се чувстват прецакани като са продали примерно наследствената панелка и са я заменили за ново?
            Сигурен съм, че са много поради характера на новото строителство- никога не е в реална квадратура и квадратури от 60м2 се продават по-скъпо от 80 реални в панелните сгради, които на всичкото отгоре остават по-здрави и качествено построени, в което няма съмнение. Вторият огромен недостатък на новото строителство, е че покрай него или няма изградена никаква инфраструктура или е на много шумен булевард. На тихо място с добра инфраструктура рядко съм виждал, а и там трудно се намират апартаменти в добра като изложение и етажност част от сградата. Та такива са ми хрумките и питанките и се надявам някой истински пострадал от подобна врътка да сподели мнение. Разни мазни, кауни и други парцали е препоръчително да не дават мнение поради хейтърско поведение, завист и липса на опит в тематиката.
            това как новото било гадно, а старото било супер са си митове и легенди. разбира се има ново строителство от бума на демокрацията дето се разпада, но има и супер сгради, а в последните години се строи доста по-сериозно, с качествени материали и добра изолация и дограми, но разбира се има и плява...то в България ще е странно ако няма. Просто, когато се купува трябва да се гледа без значение ново или старо.
            Плюса на новото е, че цената е като филтър за пропаднали/прошляци/алкохолици/наркомани... просто нямат пари да си позволят нов апартамент. Макар и панелите да са с доста практични разпределения като апартаменти...това им е един от малкото добри черти.. иначе са пълни с какви ли не хора дето вика твоя приятел ББ - лош човешки мат'рял. Стига ти в във входа да имаш 4 апартамента с ефтини наеми и не знаеш какви идиоти ще се сменят там през месец.

            По линия на продадения апп дето ме попита - не съм купувал с парите друг, а ще ги ползвам за обзавеждане и довършителни на жилище в което се надявам да се преместя около нова година или пролетта догодина. ОТ 'гадното' ново строителство е - с ресторант и фитнес на партера (+ закрит басеин) + 2 нива подземни гаражи (едната ми клетка е висока 4м и мисля да сложа ситстема за паркиране на 2 коли едната повдигната на нещо като тези системи в сервизите)
            но нека стане първо, че нещо ремонта го точа 1 година (не че съм се счупил да бързам)

            поздрави
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от каун Разгледай мнение
              Как е положението с безплатната енергия? Ще дойде ли скоро?
              Енергията е безплатна.
              Ако не беше, нямаше да има какво да ядеш.
              Ама има едни лоши чичковци които искат пари за нея.

              Коментар


              • На такива като кауна и мазния, не мисля, че има много смисъл да се отговаря. То си личи кой е низък душевно и материално за да пише подобни простотии.
                Интересно е друго, понеже Бертрам спомена, че е продал панелен в Бъкстон и се е пренесъл в близост в ново строителство, да запитам колко хора се чувстват прецакани като са продали примерно наследствената панелка и са я заменили за ново?
                Сигурен съм, че са много поради характера на новото строителство- никога не е в реална квадратура и квадратури от 60м2 се продават по-скъпо от 80 реални в панелните сгради, които на всичкото отгоре остават по-здрави и качествено построени, в което няма съмнение. Вторият огромен недостатък на новото строителство, е че покрай него или няма изградена никаква инфраструктура или е на много шумен булевард. На тихо място с добра инфраструктура рядко съм виждал, а и там трудно се намират апартаменти в добра като изложение и етажност част от сградата. Та такива са ми хрумките и питанките и се надявам някой истински пострадал от подобна врътка да сподели мнение. Разни мазни, кауни и други парцали е препоръчително да не дават мнение поради хейтърско поведение, завист и липса на опит в тематиката.

                Коментар


                • luboil

                  Забрави , хиперинфлацията ще се развие така че хората да могат да оцелеят. Ще удари дисбалансите в търговията на международно ниво.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от каун Разгледай мнение
                    Същият е. Ходи по форумите и разпитва хората за разни неща - нищо не разбира и само хвърля масали. Има един забутан панел, едно магазинче 2 квадрата и взима 200 лв наеми. Набълбукал се е със заеми. Не работи

                    КЛИНИЧЕН СЛУЧАЙ
                    Зелката31 чета, че ако панеляка му станел 440 бона щял да черпи. Ама той не разбира,че ако панеляка му стане 440 бона, една бира ще струва 100 бона. И за да почерпи една бира трябва да продаде поне една стая

                    Пък да не говорим какво ще стане с 200 левовите му наеми

                    Коментар


                    • На 21- ви този месец , уж ще идва. По вероятно е да е блъв , но пък ще вземе да изкочи някоя изненада откъдето не я очакваме - например от ЕС.
                      Например научните работници в Церн, ако някой ги информира за такава технология ..те всичките ще разберат как работи тя и ще е много трудно да се покрие. Ще и замине на Меркел единия милион заплата наследена от Кол.
                      Last edited by supertrader; 09.09.2012, 20:14.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Има търсене на строители в Германия , плащат им по един вагон пари - рентите ти са нищожни в сравнение с това което изкарват.В България сега е най голямото закопаване , тези искат строителство за пари за две вафли пък и им били много имотите.
                        Как е положението с безплатната енергия? Ще дойде ли скоро?

                        Коментар


                        • LANDLORD 31

                          Има търсене на строители в Германия , плащат им по един вагон пари - рентите ти са нищожни в сравнение с това което изкарват.В България сега е най голямото закопаване , тези искат строителство за пари за две вафли пък и им били много имотите.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                            Лорде, ти да не си панелообитателя Сахиб от форума на имотите ? Или пък Собственик 31 ......... Или пък и двете ?
                            Същият е. Ходи по форумите и разпитва хората за разни неща - нищо не разбира и само хвърля масали. Има един забутан панел, едно магазинче 2 квадрата и взима 200 лв наеми. Набълбукал се е със заеми. Не работи

                            КЛИНИЧЕН СЛУЧАЙ

                            Коментар


                            • Eто една доста интересна статия:
                              http://www.globalpropertyguide.com/r...-into-a-bubble

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                                Ами ти горе-долу си ги изброил, без малко. Панеляка ми е след ремонт и със сменени щрангове и хоризонтални и вертикални с нова дограма, нови настилки гранитогрес и ламинат. Мезонет- част от нова къща в София- 60+30м.изолиран с 5см. ЕРS и измазана с нова дограма. Още я довършвам -в момента на шпакловка и замазка. Предстои ми поставяне на чилър WATERSTAGE на Fujitsu General. Има и стара 50м2 на която в момента извършвам тотален ремонт. Там си правя кабинета.Локацията е такава, че дори гаража го бях отдал за плод и зеленчух за известно време! В малко градче на 40км. са 2 къщи в един парцел по около 50м2.в двор 600, пак в съсобственост. На 60км. имам 1/2парцел 800м2 с етаж от къща - 2-ри 55м2 на етап груб строеж и отделно 20м2 бунгало - обзаведено.
                                Магазинчетата са едно 15м2 и едно 10м.2. Предстои ми закупуване на още едно 10м2 и обединяването им в едно 20м.2
                                Друг апартамент в София-четиристаен, също панел- 110м2 в съсобственост.
                                Що се отнася до етажността нямам такъв на над 4-ти етаж.
                                Вчера консултирах един колега landlord, който държи 3 апартамента в жк."Надежда", как да изгони некоректни наематели, както и още един колега landlord от жк."Толстой", на когото квартиранти са му обсебили лични вещи. Утре имам среща с един колега landlord от жк."Красна поляна", който трябва да направи едни замени на 2бр. ново строителство в манастирските, срещу 3бр. в неговия квартал. Там нещата са по-сложни, но са по-интересни. Често се срещам с наемодатели и обсъждаме различни проблеми на професията. Възникват доста интересни казуси и комични и трагични.
                                А най-интересното е, че сега разбирам 10 пъти повече от строителство и ремонти отколкото преди 10 години. И ремонтите ми стават все по-лесни и изгодни. Вече почти не прибягвам до майстори.
                                Лорде, ти да не си панелообитателя Сахиб от форума на имотите ? Или пък Собственик 31 ......... Или пък и двете ?

                                Коментар

                                Working...
                                X