IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    Крукси понятието "елитен панел" и въобще нормален човек елитен квартал битуват в главите на хора с някакви комплекси.Много скоро така ще се измешаме с негри и араби че свят ще ни се завие.
    Няма никакво значение дали са с комплекси или не, дали е правилно или не. Факт е че мнозинството смята едни квартали за престижни, а други за плебейски и в крайна сметка ситуацията се нагажда спрямо общественото мнение. Така че, едва ли е добре да се купува/живее в непрестижен квартал, в крайна сметка, ако си с някакви амбиции/претенции.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
      Вярно, ама от промените насам мина вече близо четвърт век и нещата доста са се поразмили. За някои панелни квартали (примерно Младост) - към добро, защото се водят "елитен панел" , цените са сравнително високи и има и по-нормални хора, които се заселват там. Други (Дружба, Обеля, Надежда, Овча купел) си станаха на типични гета. Читавите, които имаха възможност, се изнесоха оттам, останаха само бедняци и отрепки. Но по принцип - панел ли е, не ми го хвали - ни като конструкция, ни като изпълнение, ни като обитатели.
      Крукси понятието "елитен панел" и въобще нормален човек елитен квартал битуват в главите на хора с някакви комплекси.Много скоро така ще се измешаме с негри и араби че свят ще ни се завие.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
        За някои панелни квартали (примерно Младост) - към добро, защото се водят "елитен панел" , цените са сравнително високи и има и по-нормални хора, които се заселват там. Други (Дружба, Обеля, Надежда, Овча купел) си станаха на типични гета. Читавите, които имаха възможност, се изнесоха оттам, останаха само бедняци и отрепки.
        Дружба е следващата Младост
        До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          батка, да ги обяснявам на някой дошляк в последните 10 години тези неща, как да е, ама на теб Пределно ти е ясно, че в София се заселваха планово хората и затова има разделение по квартали - в Надежда бяха основно свързаните с транспорта (ватмани и машинисти), както и военни, в Люлин - Кремиковци, в Младост - селска интелигенция и т.н. Така че от квартал до квартал има огромна разлика
          Вярно, ама от промените насам мина вече близо четвърт век и нещата доста са се поразмили. За някои панелни квартали (примерно Младост) - към добро, защото се водят "елитен панел" , цените са сравнително високи и има и по-нормални хора, които се заселват там. Други (Дружба, Обеля, Надежда, Овча купел) си станаха на типични гета. Читавите, които имаха възможност, се изнесоха оттам, останаха само бедняци и отрепки. Но по принцип - панел ли е, не ми го хвали - ни като конструкция, ни като изпълнение, ни като обитатели.
          Never underestimate the predictability of stupidity

          Коментар


          • Лорде,
            да беше извикал общината да ти набие колчета на тротоара, поне да си документно изряден. Иначе и аз като съм на зор понякога паркирам за 20-30 минути пред гаражи (ето, признах си!) и оставям бележка с телефона на предното стъкло.
            А около нашия вход няма проблем с паркирането, понеже няма и запазени места, така сме си решили проблема.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              батка, да ги обяснявам на някой дошляк в последните 10 години тези неща, как да е, ама на теб Пределно ти е ясно, че в София се заселваха планово хората и затова има разделение по квартали - в Надежда бяха основно свързаните с транспорта (ватмани и машинисти), както и военни, в Люлин - Кремиковци, в Младост - селска интелигенция и т.н. Така че от квартал до квартал има огромна разлика
              Какво лошо има да си ватман машинист овенен?А селските ентелегенти у Младост.Как ли са определили кой е селски интелигент?А в Лозенец Срелбище Иван Вазов Докторската градина Гео Милев и Редута какви хора са заселени?Сигур художници артисти певци музиканти брокери банкери професори съдии университетски преподаватели меринджеи?С нетърпение чакам да узная?В центъра сигурно са цигани и те така

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                E Груйчи не ме разсмивай.В големи заблуди живеете у София.Та разбрах че у Хиподрума живеят професори академици банкери министри а у Надежда живее кирта.Преди няколко години отидох в един велик Софийски университет и попитах колко студенти приемат в една мнго елитна специалност и какъв е бил минималния бал за нея миналата година.Една очарователна стрина ми каза и накрая гордо се изпъчи и вика ма миналата година като дойдоха едни селяни от Ямбол и решиха всичките задачи и ги приеха а тея от Хиподрума ги няма никави.Направо ще ме скъсате от смях.Ми то по твоята логика най умните в България са в Лозенец и Докторската градина а най тъпите са по селата.Леле аз сигур съм от най големите тъпаци шото живея в село с 550 магали и 450 българи повечето старци.А дали всички жители на Париж са по умни от тези на София!!!!!????Робувате на смешни неща.Значи не бива да гледам къде ми е удобно да живея а да се съобразявам с измислени и смешни избивания на комплекси
                батка, да ги обяснявам на някой дошляк в последните 10 години тези неща, как да е, ама на теб Пределно ти е ясно, че в София се заселваха планово хората и затова има разделение по квартали - в Надежда бяха основно свързаните с транспорта (ватмани и машинисти), както и военни, в Люлин - Кремиковци, в Младост - селска интелигенция и т.н. Така че от квартал до квартал има огромна разлика
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                  Всичко има значение.
                  Ей го Лорда и неговия пример - наглед еднакви държавни училища, на практика - пропаст между тях. Та и с местата на обитание е така, за всичко - и като ниво на сигурност, и като инфраструктура, и като контингент, ако щете. Всъщност човешкият фактор се усеща пръв - дали имат навика да поздравяват като те срещнат на входа, дали ти пукат гумите заради паркиране на грешното място, дали си хвърлят боклука през балкона и т.н. Тези неща имат значение. И когато човек попадне сред себеподобни, живее някак по-лесно - представяте ли си какво напрежение е за някой party animal да попадне в квартал, където в 22,10 съседите звънят в полицията за шумен купон Затова трябва да има ред и човек сам да си търси подходящото местообитание, където няма да му тежат околните.
                  Чаша чай, ще ти призная нещо. Принудих се да бъда дуракоустойчив поради простата причина, че се населиха много дураци покрай мен от селата и паланките на България. Не говоря за читави селяни като бате Пешо, а разни миризливи идиоти незнайно в кви обори раснали!
                  На нужното отстояние до мой имот построиха нова кооперация - 5,5 м.
                  Тия идиоти, обаче почнаха да си изхвърлят всевъзможен боклук в моя двор, почнаха да си паркират колите произволно пред оградата ,дори пред портата и пре гаража ми! Взех ответни идиотски мерки, сложих едни бордюри които тежат минимум 60 кила изправени на ръба на тротоара през метър - два. Няколко идиота се бяха блъснали в тях паркирайки. След това не видях следи от паркиране. Явно бяха оценили зоната като високо-рискова особено вечер, когато не виждат огромните изправени бордюри. Огромни физически усилия ми костваше подобен тип барикада. Но останалите покрай мен вече имат респект. Последния път когато една идиотска майничка го привиках да си махне тъпата хонда паркирана пред гаража ми, изприпка по пижама. Вече си бях изградил имидж на пукач на гуми без скрупори, както и хвърлящ лютеница и високомаслено кисело мляко по предни стъкла, пълнене на ауспоси с пяна за прозорци и прочее......

                  Коментар


                  • Всичко има значение.
                    Ей го Лорда и неговия пример - наглед еднакви държавни училища, на практика - пропаст между тях. Та и с местата на обитание е така, за всичко - и като ниво на сигурност, и като инфраструктура, и като контингент, ако щете. Всъщност човешкият фактор се усеща пръв - дали имат навика да поздравяват като те срещнат на входа, дали ти пукат гумите заради паркиране на грешното място, дали си хвърлят боклука през балкона и т.н. Тези неща имат значение. И когато човек попадне сред себеподобни, живее някак по-лесно - представяте ли си какво напрежение е за някой party animal да попадне в квартал, където в 22,10 съседите звънят в полицията за шумен купон Затова трябва да има ред и човек сам да си търси подходящото местообитание, където няма да му тежат околните.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      батка, да равниш Хиподрума с Надежда и като разположение, и като мат'риал (човешки) е хм, как да го нарека, като минимум много смешно
                      E Груйчи не ме разсмивай.В големи заблуди живеете у София.Та разбрах че у Хиподрума живеят професори академици банкери министри а у Надежда живее кирта.Преди няколко години отидох в един велик Софийски университет и попитах колко студенти приемат в една мнго елитна специалност и какъв е бил минималния бал за нея миналата година.Една очарователна стрина ми каза и накрая гордо се изпъчи и вика ма миналата година като дойдоха едни селяни от Ямбол и решиха всичките задачи и ги приеха а тея от Хиподрума ги няма никави.Направо ще ме скъсате от смях.Ми то по твоята логика най умните в България са в Лозенец и Докторската градина а най тъпите са по селата.Леле аз сигур съм от най големите тъпаци шото живея в село с 550 магали и 450 българи повечето старци.А дали всички жители на Париж са по умни от тези на София!!!!!????Робувате на смешни неща.Значи не бива да гледам къде ми е удобно да живея а да се съобразявам с измислени и смешни избивания на комплекси

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Дури аз пък предпочитам да са ми наблизо и да пазарувам без кола.Въобще колкото по малко кола толкова по добре за мен.Магазини има ама цените и разнообразието са други.Въобще кварталната гаражна дупка си е дупка.Зеленчуци от големи вериги не купувам.Относно кварталната общност ми е трудно да те разбера.Всеки дружи с когото иска да дружи и повярвай ми в Докторската градина не живеят само умни красиви и интелигентни деца.Имам роднини в Лагера Хиподрума Лозенец Княжево и Надежда.Ми като гледам навсякъде си е едно и също.
                        батка, да равниш Хиподрума с Надежда и като разположение, и като мат'риал (човешки) е хм, как да го нарека, като минимум много смешно
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                          Бате Пешо,има всичко,но нека да сме обективни,аз пазарувам в големите вериги един път седмично и винаги съм с кола.Пазар няма,но има много добри магазини за зеленчуци и всякакви други.
                          Вярвам ти,че в зоните има и малки и кокетни кооперацийки и ако искаш да живееш със семейството си там,добре лошо няма.
                          Притеснително е само каква е "кварталната" общност за децата,т.е. кои ще са приятелите на децата ни,за нас ясно,ние можем да преценяваме кой да допуснем в личното си пространство.
                          Както и да е,написах горното не за да споря с теб,ще се радвам,ако си доволен и щастлив там
                          Дури аз пък предпочитам да са ми наблизо и да пазарувам без кола.Въобще колкото по малко кола толкова по добре за мен.Магазини има ама цените и разнообразието са други.Въобще кварталната гаражна дупка си е дупка.Зеленчуци от големи вериги не купувам.Относно кварталната общност ми е трудно да те разбера.Всеки дружи с когото иска да дружи и повярвай ми в Докторската градина не живеят само умни красиви и интелигентни деца.Имам роднини в Лагера Хиподрума Лозенец Княжево и Надежда.Ми като гледам навсякъде си е едно и също.

                          Коментар


                          • Бате Пешо е прав що се отнася до малките кокетни кооперации на запад. Най-хубавото място според мен са едни двуетажни стари кооперацийки до бившия лебед.
                            Но наскоро се сблъсках челно с разликата в общността за която говори Дюри.
                            Бях на първия учебен ден на едно училище в кв. Свобода. Учудих се на големия брой джуревци и турци от Омуртаг. В сравнение с мястото където учи моето дете, има цивилизационна пропаст! Пиша за две равнопоставени държавни училища в различни квартали.

                            Коментар


                            • Бате Пешо,има всичко,но нека да сме обективни,аз пазарувам в големите вериги един път седмично и винаги съм с кола.Пазар няма,но има много добри магазини за зеленчуци и всякакви други.
                              Вярвам ти,че в зоните има и малки и кокетни кооперацийки и ако искаш да живееш със семейството си там,добре лошо няма.
                              Притеснително е само каква е "кварталната" общност за децата,т.е. кои ще са приятелите на децата ни,за нас ясно,ние можем да преценяваме кой да допуснем в личното си пространство.
                              Както и да е,написах горното не за да споря с теб,ще се радвам,ако си доволен и щастлив там

                              Коментар


                              • Колкото до големината на спалните,не харесвам малките и ниските,получавам клаустрофобия.Предпочитам да имат и дрешник,но това е нещо което все още е екзотика в нашето масово строителство.Колкото до хол,трапезария,кухня и тях ги искам да са голями и високи.
                                Какво да направя,въпрос на вкус и не упреквам никой с различен от моя.
                                Поздрави

                                Коментар

                                Working...
                                X