IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    каврък кой ще ги стопанисва тея имоти?
    Сега имаме малко имоти на топ локации и никой не иска да ги стопанисва. Да ги обявяват на търгове и да ги продават.
    С парите училища, детски градини, улици - това и е работата на държавата.
    Не и е работа на общината да строи жилища.
    Може да дава безплатни парцели на фирми да строят и да продават и отдават под наем на лимитирани социални цени. Ама като знам какви са по добре яки цени на парцелите. Особено тези дето са между сгради - да се сгъстява строителството на много висока цена.
    Щото така се сваля качеството на живот на съседите. Ако искаш да си ербап (на жълтите павета) ще плащаш ако трябва 10 пъти повече
    Важни са идеите и мисленето. В момента глобално се заражда нов тип мислене, породено от младото поколение, което е анти на всичко, което сме изградили досега. Относно имотите, все повече ще има идеи които да подкопават спекулативните инвестиции в тях.

    Държавната намеса е важна защото без нея се пораждат спекулативни балони.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
      https://m.24chasa.bg/region/article/8084824

      Я, общината явно споделя, моите възгледи.
      каврък кой ще ги стопанисва тея имоти?
      Сега имаме малко имоти на топ локации и никой не иска да ги стопанисва. Да ги обявяват на търгове и да ги продават.
      С парите училища, детски градини, улици - това и е работата на държавата.
      Не и е работа на общината да строи жилища.
      Може да дава безплатни парцели на фирми да строят и да продават и отдават под наем на лимитирани социални цени. Ама като знам какви са по добре яки цени на парцелите. Особено тези дето са между сгради - да се сгъстява строителството на много висока цена.
      Щото така се сваля качеството на живот на съседите. Ако искаш да си ербап (на жълтите павета) ще плащаш ако трябва 10 пъти повече
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • https://m.24chasa.bg/region/article/8084824

        Я, общината явно споделя, моите възгледи.

        Коментар


        • Нека пишем в правилната тема

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Национализацията е пътят към новото време! Света ще се преобърне и ще преосмисли грешките си. Нов комунизъм е нужен, напълно нов. И хазарта ще се национализира, Берлин замрази наеми, изкупуват се жилища в полза на държавата. Така трябва да бъде. Държавата да бъде фактор.
            Човек, роден роб, не мечтае да е Свободен - мечтае да е Господар !
            Това си доказал с написаното !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Национализацията е пътят към новото време! Света ще се преобърне и ще преосмисли грешките си. Нов комунизъм е нужен, напълно нов. И хазарта ще се национализира, Берлин замрази наеми, изкупуват се жилища в полза на държавата. Така трябва да бъде. Държавата да бъде фактор.
              Само че ще ни излъжат. Национализацията в този си вид е етап от познат кръг. Утре ще кажат че няма кинти, ще го купи правилния човек, през чужда някоя си компания, кой стои зад нея ще разберем някой друг път. Така се слага ръка и на водата в Бг. Не бъди наивен.
              Каврък, чети история. Навремето Болшевиките слагат ръка на всичко, уж в името на народа. Но лумпени и каскети се вживяват в новите господари, а идеолозите им умело насочват нещата към терор. Разбери че с еднополюсен модел не се гради демокрация и ред. Същото е, просто други ще бъдат угнетените. Обществото не е дозряло за истинска демокрация. Просто законите са много меки. В Норвегия поради липса години на ред, десетилетия на тежки престъпления и когато оня откачалник Брекявик ли беше дето застреля 70 човека го осъдиха на максималното предвидено в Наказателния им кодекс - 12 години ли беше или нещо смешно от този род. Не ми се прави справка. Няма и значение. Меките китки ще ги изхрупат. Демокрацията не означава липса на законност и наказания. Европа се самоубива. Смъртно наказание не знам, може би не, само Бог има право да отнема живот, може да е грешка, но доживотен без право на замяна е нещо съвсем постижимо. Без споразумения, без хватки. За тежки престъпления, отличаващи се с особена жестокост и незачитащи личността и основното право на живот. Не забравяй че съм цар на медицинската деонтология. Това последното като груба шега го приеми...но само се замисли.
              Last edited by bulgarian lev; 18.01.2020, 00:38.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Мерси, Ботич! За национализацията си прав. Пресен пример създаването на ВиК дружество у нас с 1,5 млрд капитал.
                Национализацията е пътят към новото време! Света ще се преобърне и ще преосмисли грешките си. Нов комунизъм е нужен, напълно нов. И хазарта ще се национализира, Берлин замрази наеми, изкупуват се жилища в полза на държавата. Така трябва да бъде. Държавата да бъде фактор.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Вземи си златце, сребро - аз таквоз си взех за 10к лева близо ей така за цвят.
                  Иначе за мен правилната стратегия е трупаш кеш и чакаш закъсали.
                  Попълваш по малко физически активи - земя, парцели ...
                  Дори и ИТ-тата при тази криза ще закъсат !?!
                  БГ усилено върви към ФАЛИТ - всичко се национализира и уж спасява от Държавата.
                  Не че западняците не правят същото - запазват частната собственост ама им инжектират милиарди шума да не фалират
                  Ако искаш имот за наем - по добре еБанско отколкото София.
                  Ама избягай от БГ - дали ще е испания-майорка, турция (може би след 1-2 години, като падне Ердоган), гърция все още е по-добра перспектива от БГ
                  Мерси, Ботич! За национализацията си прав. Пресен пример създаването на ВиК дружество у нас с 1,5 млрд капитал.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Как да ти даде след като той си държи кеша на депозит...Няма алтернатива, а и тулите вече не са това което бяха...Радвам се че нямам проблем с кеша към този момент.....А Папото расте ли расте...- ся гледам как са зимните плодове цитруси, кивита, ябълки... 25-30%+ нагоре спрямо миналата година... И при тях ли е имало чума та са ги вдигнали....
                    Да, трудно е към момента. И с Купата го обсъждаме често. И на Ботича благодаря, виждам че ми е отговорил и дал съвети в горния пост.
                    Нещата са доста сложни. Умишлено сложни. Как инак да се прибере на пролетариата кеша. По всякакъв начин.
                    Виц (нещо немислимо) - най-краткия виц. Снощи Слави Трифонов го каза: Евреин върви по улицата и хвърля кеш, а един арменец върви след него, събира го и тича да му го връща.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Държавата е във фалит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Дай в момента добра идея, ама в момента как да инвестирам и умножа малко кинти че и на мен ми е интересно. Само моля те не ме карай да се набивам в Истанбул.
                        Вземи си златце, сребро - аз таквоз си взех за 10к лева близо ей така за цвят.
                        Иначе за мен правилната стратегия е трупаш кеш и чакаш закъсали.
                        Попълваш по малко физически активи - земя, парцели ...
                        Дори и ИТ-тата при тази криза ще закъсат !?!
                        БГ усилено върви към ФАЛИТ - всичко се национализира и уж спасява от Държавата.
                        Не че западняците не правят същото - запазват частната собственост ама им инжектират милиарди шума да не фалират
                        Ако искаш имот за наем - по добре еБанско отколкото София.
                        Ама избягай от БГ - дали ще е испания-майорка, турция (може би след 1-2 години, като падне Ердоган), гърция все още е по-добра перспектива от БГ
                        Last edited by bota156; 17.01.2020, 08:54.
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Дай в момента добра идея, ама в момента как да инвестирам и умножа малко кинти че и на мен ми е интересно. Само моля те не ме карай да се набивам в Истанбул.
                          Как да ти даде след като той си държи кеша на депозит...Няма алтернатива, а и тулите вече не са това което бяха...Радвам се че нямам проблем с кеша към този момент.....А Папото расте ли расте...- ся гледам как са зимните плодове цитруси, кивита, ябълки... 25-30%+ нагоре спрямо миналата година... И при тях ли е имало чума та са ги вдигнали....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Лев - ливади, поляни, долини да не би да не са в периферията и полята? А нови хан?
                            тухлен палат на паветата само за богоизбрани - той не е за простомъртни събрали някой лев от закуски. Или пък лишения 20-30г да изплащаш ипотека. Имот се купува като се чудиш какво да си правиш парите - нямаш идеи как и в какво да ги инвестираш, че да се множат.
                            Дай в момента добра идея, ама в момента как да инвестирам и умножа малко кинти че и на мен ми е интересно. Само моля те не ме карай да се набивам в Истанбул.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Lemon's Разгледай мнение
                              Ех Бота друго е брат, чувстваш се жив човек.
                              Сега вече напълно те разбирам, като ни разказваше, как си гледал пролетта как идва на двора. Този твой пост остави сериозна следа в мен тогава, бързаме в ежедневието завряни в дупки и пропускаме важни, а на пръв поглед семпли неща. България е уникална с четирите си сезона и природа ама ще я усерем. Ето днес например въздуха смрад, а на къщата свежо, приятно.. При теб как е?
                              Мъгла е да го от 2 дена - ама смрад няма. Иначе копъра е уникална снежинкова топка .
                              О да близо си до величието на природата. Човека може да създава само безсмислени лъскави дрънкулки.
                              И е много далеч от създаването на екосистема, а още по далеч от стабилна.
                              Някой ден и това ще постигнем ама ще е след стотици години
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Песи ма ти ного си заблуден бе момче.Какви пари ти трябват за да учиш???Че то човек реши ли да учи цялата Вселена му помага.Ученето е вътрешен процес не външен.Няма човек решил да научи нещо и да не го е научил.Когато не иска ако ще главата му да пробиеш и с кофа да наливаш не става.
                                Заблуден или не частните училища у нас са евтинки /тнм-чева каза , че ИТ-то ще инвестира целият кеш в образованието на децата му. Това е първият пост/, но не са без пари, всеки един курс или уроци и стигаме до Университетите, които поне в Щатите са над 50К$ на година.... само таксата...
                                Иначе си прав ..не съм дал и една стинка за курсове, уроци и т.н.... то за да носиш подноса не ти требат така или иначе :-)
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 16.01.2020, 20:35.

                                Коментар

                                Working...
                                X