IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В Джърманито са аматьори.

    Тука са про-тата!

    Няма да допуснат такъв сакатлък.

    Коментар


    • Цените на жилищните имоти в Германия се понижиха за първи път от 2010 г



      Коментар


      • Ами и аз така мисля. Хайде да не е на цената за материал. х2 или х 3 да е.
        Лично аз такава грозотия не бих си сложил в колекцията. Може би, защото са ми минали доста левчета през ръцете и не ги ценя чак толкова. Последните, които ги продадох бяха на умопомрачителната за времето си цена 2500-2600 лв.
        Като се има впредвид, че ги взимах по 500 лв от БНБ и доста време стояха за продаване печалбата бе повече от добра.

        По мои лични сметки около 500 бр се претопиха, в колекции извън Бг да има още почти толкова.
        Нормално е да е рядък и търсен. Края на миналата година бях свидетел на продажба на перфектен лев за 12500лв. За сделка на по-висока от тази сума аз не знам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
          За съжаление мнооого златни левчета Иван Рилски заминаха за претопяване при златарите. 5-10 човека десетина дни купуваха левчета и 100 лева Министерски съвет Бурмов и правеха до 10 курса на ден БНБ-златарите на ул Пиротска!
          Бонвиване,
          ценя високо мнението ти - я кажи какво мислиш за това?
          Last edited by Julius_BG; 28.03.2023, 21:08.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
            Много си прав, че БНБ е бавна и мудна машина. Лично аз знам за 3 периода, когато БНБ е продавала под борсова цена.
            Да, редки са тези моменти......
            Last edited by Julius_BG; 28.03.2023, 21:08.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              Е, па няма по цял ден само импресии да прайм на Инвестора, я!
              Скивай ся да ви светна за една предстояща "златна далавера", хи-хи!

              В момента тройунция алтъни са към ~1990$, това са към 116 лв./грам 24 карата, нали така?
              Което прави цена за проба 900/100 (приравнено 21.6 карата) - приблизително 105 лв.

              БНБ сравнително бавно си актуализират цените... и ако още американски банки се гътнат (и респ. цената на златото продължи да расте) - ей тая монета съвсем скоро само металът в нея ще струва повече от цената ѝ!

              При цена от 995 лв. и грамаж 8,64 гр. това прави 115 лв./грам -> в момента, в който златото мине тая цена - спокойно отиваш, изкупуваш я от касите на БНБ и я препродаваш на 1-вия златар! В момента на касите в Бнб има останали над 5000 непродадени бройки.

              https://www.bnb.bg/NotesAndCoins/NAC...10000BGL_AN_BG
              Много си прав, че БНБ е бавна и мудна машина. Лично аз знам за 3 периода, когато БНБ е продавала под борсова цена. За съжаление мнооого златни левчета Иван Рилски заминаха за претопяване при златарите. 5-10 човека десетина дни купуваха левчета и 100 лева Министерски съвет Бурмов и правеха до 10 курса на ден БНБ-златарите на ул Пиротска.

              Вторият път се топеше само 100 лева Бурмов

              Третият път пак Бурмов и 10000лв и Ал Невски, която беше 905лв. Това бе преди по-малко от година.
              Бурмов беше по-евтин на грам от инвестиционните унциеви монети в Тавекс и Иголд.

              Бих добавил и един последен период, когато 20000 лева 1999 година, 120 години БНБ. Малка монетка 1,55гр, но проба 999. Та и тя се ДОБЛИЖИ до борсова цена и се "изпари" от касите на БНБ.

              Бяха златни времена!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                Благодаря, Юлка. Само ма място в Сф ли може да се купи?
                От касите на БНБ по принцип.
                Last edited by Julius_BG; 28.03.2023, 21:08.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  Е, па няма по цял ден само импресии да прайм на Инвестора, я!
                  Скивай ся да ви светна за една предстояща "златна далавера", хи-хи!

                  В момента тройунция алтъни са към ~1990$, това са към 116 лв./грам 24 карата, нали така?
                  Което прави цена за проба 900/100 (приравнено 21.6 карата) - приблизително 105 лв.

                  БНБ сравнително бавно си актуализират цените... и ако още американски банки се гътнат (и респ. цената на златото продължи да расте) - ей тая монета съвсем скоро само металът в нея ще струва повече от цената ѝ!

                  При цена от 995 лв. и грамаж 8,64 гр. това прави 115 лв./грам -> в момента, в който златото мине тая цена - спокойно отиваш, изкупуваш я от касите на БНБ и я препродаваш на 1-вия златар! В момента на касите в Бнб има останали над 5000 непродадени бройки.

                  https://www.bnb.bg/NotesAndCoins/NAC...10000BGL_AN_BG
                  Благодаря, Юлка. Само ма място в Сф ли може да се купи?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                    Темата е за недвижими имоти. Има отделни теми за криптовалути и за златни монети.
                    Ей, неблагодарен народ ей.

                    Коментар


                    • Темата е за недвижими имоти. Има отделни теми за криптовалути и за златни монети.

                      Коментар


                      • Е, па няма по цял ден само импресии да прайм на Инвестора, я!
                        Скивай ся да ви светна за една предстояща "златна далавера", хи-хи!

                        В момента тройунция алтъни са към ~1990$, това са към 116 лв./грам 24 карата, нали така?
                        Което прави цена за проба 900/100 (приравнено 21.6 карата) - приблизително 105 лв.

                        БНБ сравнително бавно си актуализират цените... и ако още американски банки се гътнат (и респ. цената на златото продължи да расте) - ей тая монета съвсем скоро само металът в нея ще струва повече от цената ѝ!

                        При цена от 995 лв. и грамаж 8,64 гр. това прави 115 лв./грам -> в момента, в който златото мине тая цена - спокойно отиваш, изкупуваш я от касите на БНБ и я препродаваш на 1-вия златар! В момента на касите в Бнб има останали над 5000 непродадени бройки.

                        https://www.bnb.bg/NotesAndCoins/NAC...10000BGL_AN_BG

                        Коментар


                        • Ей, ако не съм аз и тая тема ще умре начи.

                          Банкстерите усетиха накъде духа вятъра и вдигнаха платната.

                          https://www.google.com/amp/s/cointel...w-platform/amp

                          Коментар


                          • Е, ше си извадиш 1 дипломатически паспорт, няма се стискаш!


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              бетерчо, като те подгони путин, кога ще ги правиш тия транзакции
                              а метала, бъркаш в пазвата и вадиш
                              Ще си направиш една карта в някоя борса или финтех като Револют, вирекс итн и ще си плащаш с нея. Я кажи как ще минеш с тея алтъни границата без да те приджобят?
                              Last edited by better; 25.03.2023, 18:20.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Излизаш към евро и правиш сепа>бг банка. Данъкът за ю.л е 10%, а за ф.л е 15% ако е основен доход. Има възможност и за 10% но има условия.
                                бетерчо, като те подгони путин, кога ще ги правиш тия транзакции
                                а метала, бъркаш в пазвата и вадиш
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X