IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

    А дано да е вярно това!
    Ако е, без лев доказан доход в България, като нищо..нюансите са много. На мен примерно, за покупка на втора панелка, ще ми отпуснат 80% на мига, ако поискам

    Коментар


    • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
      Ха-Ха, вече втори брокер ми предлага да не правим оглед, че ако нямам 40% кеш, можело и да не ми дадели кредит и да не се разхождаме взаимно, че да си губим времето...
      А дано да е вярно това!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
        Ха-Ха, вече втори брокер ми предлага да не правим оглед, че ако нямам 40% кеш, можело и да не ми дадели кредит и да не се разхождаме взаимно, че да си губим времето...
        усетили са те
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
          Ха-Ха, вече втори брокер ми предлага да не правим оглед, че ако нямам 40% кеш, можело и да не ми дадели кредит и да не се разхождаме взаимно, че да си губим времето...
          Тва вЕрно ли е, или се бъзикаш?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Мечкан_Бикоядов Разгледай мнение

            А не ве . Вървим към икономически "бум"
            То бума ще го има, въпроса хиперинфлационен ли ще е или дефлационен?

            Коментар


            • Ха-Ха, вече втори брокер ми предлага да не правим оглед, че ако нямам 40% кеш, можело и да не ми дадели кредит и да не се разхождаме взаимно, че да си губим времето...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
                ако не очакваме пълномащабна икономическа криза

                А не ве . Вървим към икономически "бум"

                Коментар


                • Ударно повишение на цените на жилищата у нас1, според новите данни от Eurostat за цените на жилищата в Европа. България излиза на второ място (след Полша) с ръст на цените от 10.1%, с което изпреварва Хърватия (9.5%), която сега заема почетното трето място. Полша е лидер с 13%.

                  1. Eurostat

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                    И що са готови на отстъпки в цената?!
                    Що не си ги държат вечно?

                    Кой знае... цената на 1 кило тухли може да стигне цената на едно кило злато... ха-ха-ха...
                    точно - направили са инвестицията на живота си , като са купили имот - трябва да го държат , особено ако е луксозен , а не да подкопават доверието в пирамидата

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение
                      Продавачите на луксозни имоти в София вече са готови на отстъпки в цената

                      Предлагането на жилища от високия клас се е увеличило значително последната година, показва доклад на Colliers
                      И що са готови на отстъпки в цената?!
                      Що не си ги държат вечно?

                      Кой знае... цената на 1 кило тухли може да стигне цената на едно кило злато... ха-ха-ха...

                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                        Колосален срив на лихвените проценти по всички видове кредити на домакинствата:


                        Точно преди година (2023.02), новите ипотечни кредити в EUR се предлага с 3.86% лихва, но сега стойността е 2.89%, което е спад с 0.97% или почти 1%.
                        ипотеките може и на 0% да паднат , там печалбата е друга , дори е възможно пари да ти дават , само да купиш имот на 5 - торна цена и когато изплатиш кредита на отрицателна лихва тя да е вече намалена до към 4 творна

                        Коментар


                        • Колосален срив на лихвените проценти по всички видове кредити на домакинствата:

                          Година/месец: Лихвен процент (нови ипотечни кредити в BGN):
                          2024.01 2.57%
                          2024.02 2.54%

                          Година/месец: Лихвен процент (нови ипотечни кредити в EUR):
                          2024.01 3.02%
                          2024.02 2.89%

                          Година/месец: Лихвен процент (нови потребителски кредити в BGN):
                          2024.01 8.67%
                          2024.02 8.31%

                          Година/месец: Лихвен процент (нови потребителски кредити в EUR):
                          2024.01 4.16%
                          2024.02 3.71%

                          Точно преди година (2023.02), новите ипотечни кредити в EUR се предлага с 3.86% лихва, но сега стойността е 2.89%, което е спад с 0.97% или почти 1%.

                          Коментар


                          • Според статистиките1 на БНБ, кредитите на домакинствата не съставляват дори половината от депозитите на същите.
                            • Депозитите на Домакинствата и НТООД са 80.831 млрд. лв. (40.8% от БВП) в края на февруари 2024 година.
                            • Кредитите за Домакинствата и НТООД са 39.411 млрд. лв. (19.9% от БВП) в края на февруари 2024 година.
                            1. БНБ - парична статистика

                            Коментар


                            • Как 40% бре

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                                40% е нереално. Погледни тези две графики. Аз лично не очаквам повече от 10% спад, освен ако не очакваме пълномащабна икономическа криза
                                https://imgbox.com/QEL67BPH
                                https://imgbox.com/4hMnrG9U

                                Сега и Германия с нейния прословут спад на цената на имотите
                                https://imgbox.com/2OlrJmjM




                                Да, аз във следващите две изречения написах че едва ли ще е над 20%.

                                Коментар

                                Working...
                                X