IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    понамяляха тук дребните кражбици, но гаста не знае.
    ботчо, къде е това 'пред къщи?
    и за чий чупят очилата??
    има си ама из "люксозните" квартали. При полицейските - хаджито/подуяне/сухата много рядко
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
      Това понятие да излезнеш на улицата отвъд гейтит комюнити го няма в Щатите. Скачаш от гаража в колата и толкова. Ако си в някое Сити - така или иначе там няма подобни комплекси. Взломни кражби има навсякъде в Европа, ни повярвай ми липсата на убийства при обири или самите обири са нещо което може да ти смаже психиката.

      За един европеец например "културата" на въоръжен обир в Централна или Южна Америка е брутална. Това да ти оберат жилището е неприятно, пак има психологически отпечатък, но той трудно може да се сравни с това някой на тежък крек или друг боклук или просто преживяващ с 2 долара на ден да ти навре пистолет в лицето само защото живее на място което всъщност е на векове от Европа, не просто на хиляди километри.
      Това което казваш за колата със сигурност е вярно и за затворените комплекси в София. Ако си в затворен комплекс трябва да си с кола.Не знам да има такива със спирка пред тях. Това което аз ти казвам е че хората извън БГ не живеят в затворени комплекси за да са по-сигурни а за да не ги притесняват. И затворените комплекси не са с блокове а с къщи. Пример за затворен комплекс е голф клуб където хората влизат горе-долу свободно да играят, има и къщи, но има контрол и се знае кой влиза и кой излиза и ако някой от живеешите се обади че го притесняват, например журналисти, вече не ги пускат. Мисля че имаше някаква японка която се опитваше да направи подобен клуб до София преди години. Това с убиствата и въоръжените обири ... абе каквио въоръжени обири бе, един месец се разисква дали да дадат 100 лева помощи на пенсионерите за Великден. Какво да им обираш ? И пак , колко пъти пребиват старци за по 20-30 лева? Преди време бяха стреляли по цигани дето редовно обирали жени около зоологическата и чакали първия рейс в 5 да се приберат .... не знаете къде живеете бе, обирджиите да се прибират с рейса. Май много избирателно си отчитате крайма. Ако е толкова сигурно защо има затворени комплекси ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        Ха ха. аз редовно си зарязвах колата на кръчмата, не само отворена ами и със свалени прозорци.
        Единия път и портфейла съм зарязал до ръчната. И всички ме бъзикат след 2 дена, че ще ме оберат само да имало пари. Извадих пред тях портфейла и им показах 800€+1000лв и дребни. Ей такива О-Очи, почерпих ги за 50лв да ми пазят пак колата пияниците .
        Иначе са ми чупили прозореца пред къщи и са ми счупили калъфчето и очилата в него - помисли са го за панела на СД-то. Да бяха взели сд-то за 50лв а не да ми батисат очилата за 600
        понамяляха тук дребните кражбици, но гаста не знае.
        ботчо, къде е това 'пред къщи?
        и за чий чупят очилата??
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          ти къде живееш?
          забравял съм си колата отключена и със свален до долу прозорец няколко пъти, никой не бара.
          за разбиване, дума да не става.
          ако искаш, приеми че е вар'бург, да си спокоен
          пред блока един не си беше дори затворил вратата на каптура, на втория ден му я бутнах и тя се самозаключи. дано к;юча не е бил вътре
          Ха ха. аз редовно си зарязвах колата на кръчмата, не само отворена ами и със свалени прозорци.
          Единия път и портфейла съм зарязал до ръчната. И всички ме бъзикат след 2 дена, че ще ме оберат само да имало пари. Извадих пред тях портфейла и им показах 800€+1000лв и дребни. Ей такива О-Очи, почерпих ги за 50лв да ми пазят пак колата пияниците .
          Иначе са ми чупили прозореца пред къщи и са ми счупили калъфчето и очилата в него - помисли са го за панела на СД-то. Да бяха взели сд-то за 50лв а не да ми батисат очилата за 600
          Last edited by X_Y; 11.04.2024, 21:57.
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
            има много малко градове в Европа, които са по-зле от София а на всичкото отгоре сме сред градовете под диагонала, които са с влошени показатели 2019 спрямо 2023

            През цялото ми детство най-разнообразни учителки са ме плашели с Диарбекир. Със сигурност щяха да ме изключат от училище ако бях изказал предположението, че един ден родният ми град ще е доказано по-гадно място за живеене

            Коментар


            • Това понятие да излезнеш на улицата отвъд гейтит комюнити го няма в Щатите. Скачаш от гаража в колата и толкова. Ако си в някое Сити - така или иначе там няма подобни комплекси. Взломни кражби има навсякъде в Европа, ни повярвай ми липсата на убийства при обири или самите обири са нещо което може да ти смаже психиката.

              За един европеец например "културата" на въоръжен обир в Централна или Южна Америка е брутална. Това да ти оберат жилището е неприятно, пак има психологически отпечатък, но той трудно може да се сравни с това някой на тежък крек или друг боклук или просто преживяващ с 2 долара на ден да ти навре пистолет в лицето само защото живее на място което всъщност е на векове от Европа, не просто на хиляди километри.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                По първото не мога да коментирам, че няма достатъчно инфо, но второто жилише е умопомрачително. Едва ли е повече от 80 м2 , над 4к на м2 за какво ? Че е на първия етаж с директен изглед към алеята към гаражите ? Заради безумната кухня с 2 котлончета без абсорбатор и колона в средата ? Заради дивана от изкуствена кожа ? Заради евтиния ламинат ? Заради неизмазаната ограда, която ти е като парапет на терасата колкото да не си директно на обраслата поляна и шубраците от другата страна ? Това със сигурността ... тази оградка на 2 метра от прозореца , колко сигурна изглежда ? Не съм много наясно какво значение има изложението след като на първия етаж слънце така или иначе няма да стига а и трябва да си със спуснати щори винаги за да не си реалити шоуто за съседите. Абе някой ако иска да отваря Макдоналдс с drive-through е идеален ... и може да му тръгне , щото допускам , че най-близкия ресторант е на половин час с кола

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                  Ще има!

                  Ама това няма да спре спада на цените!
                  от къде се очаква да дойде тоя, така жадуван спад?
                  понеже си ми дружка,
                  не чакай спад при обезцняващи се "пари"
                  говори се и за смяна на модела, но едва ли ще стане скоро
                  кончета /тук бетерчо ще обясни, но то е врменно/ цветни метали и недвижимости.
                  ако разбираш от земя, взимай земя.
                  ако си мързелив и прост, като мен, взимай маломерки
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                    очаквам да има спад...в броя на собствениците
                    Ще има!

                    Ама това няма да спре спада на цените!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                      Затворените комплекси в САЩ не са заради сигурност , по-скоро са за privacy. Ако има проблем с крайма хората няма да се набият в затворен комплекс а ше се изнесат от ерията. Дори в комплекса да си на сигурно място ( което е заблуда) как се оправяш в момента в който излезнеш, а децата ти в училище, а в магазина ? Не знам откъде тръгва тази легенда , че София е много сигурна. Погледни колко дрога се продава, как фърчат по булевардите ... това са очевидните признаци за изпуснат град. Може би се смята за сигурна , че няма въоръжени обири или много убийства ? Ма ако може нек'ви данни да изкарвате като подхвърляте така небрежно твърдения за сигурността. Според мен София има много по-висок рейт на обири от една камара подобни градове и в Европа и в САЩ. То се оказа че цели апартаменти крадат , Вие за сигурност ми говорите ... Някой може ли да се похвали , че никога не са му отваряли колата ?
                      ти къде живееш?
                      забравял съм си колата отключена и със свален до долу прозорец няколко пъти, никой не бара.
                      за разбиване, дума да не става.
                      ако искаш, приеми че е вар'бург, да си спокоен
                      пред блока един не си беше дори затворил вратата на каптура, на втория ден му я бутнах и тя се самозаключи. дано к;юча не е бил вътре
                      Last edited by X_Y; 11.04.2024, 21:56.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                        Втората мода която предполагам се корени в малко бурните 90 години е тази да се опашеш с ограда и бариера - мократа мечта за затворен комплекс. Да гейтет комюнити са удачни в Щатите, но за място в Европа с високо ниво на сигурност каквото е София това да мечтаеш да се затвориш зад бариери, огради и прочие е неразбираемо поне за мен.
                        Затворените комплекси в САЩ не са заради сигурност , по-скоро са за privacy. Ако има проблем с крайма хората няма да се набият в затворен комплекс а ше се изнесат от ерията. Дори в комплекса да си на сигурно място ( което е заблуда) как се оправяш в момента в който излезнеш, а децата ти в училище, а в магазина ? Не знам откъде тръгва тази легенда , че София е много сигурна. Погледни колко дрога се продава, как фърчат по булевардите ... това са очевидните признаци за изпуснат град. Може би се смята за сигурна , че няма въоръжени обири или много убийства ? Ма ако може нек'ви данни да изкарвате като подхвърляте така небрежно твърдения за сигурността. Според мен София има много по-висок рейт на обири от една камара подобни градове и в Европа и в САЩ. То се оказа че цели апартаменти крадат , Вие за сигурност ми говорите ... Някой може ли да се похвали , че никога не са му отваряли колата ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                          очаквам да има спад...в броя на собствениците
                          това се случва при кризи...

                          коги банката дава на всеки ипотека на 3%... всички са добре... после става онова окрупняване за което говорите с песимиста...
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • очаквам да има спад...в броя на собствениците
                            препоръка е

                            Коментар


                            • [QUOTE=Assen123;n4172204]

                              Разгледай трагичните инциденти с панелките в Украйна и Русия, след попадения с ракети и газови взривове и тогава си помисли колко са нестабилни и дали ще се случат трагични инциденти, без военни усилия или газови взривове, в следващите 200-300г.

                              Коментар


                              • Не мисля че пазара особено този в София и още може би 1-2 града би претърпял някъква значителна корекция / повече от 20%/. Не знам защо обаче продължава да се се вярва че БГ пазара е най-евтиния в Европа. Ако вземем например тези жилища:

                                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=aj2ngg&f1=5

                                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=aj2ngg&f1=5

                                Квадратурата и на двете е над 120 кв. метра - реално са апартаменти с 2 спални. Апартамент с две спални във Франция, Австрия или Дания варира от 65 до 75 кв метра максимум. Т.е в България има сериозно завишаване на квадратурата и то не с 5-10% а по скоро с нещо като 40-45%.

                                Второто е как купуваш апартамент ново строителство или т.нар БДС - без да съм експерт, но предполагам че ще отидат поне 200 евро на квадратен метър за да докараш БДС до ниво за живеене.

                                Според мен реалната цена на квадратен метър в София в момента не отстъпва от тази в няколко сходни по размери градове на София / говорим само за население/. И не бих се впускал в безмислени сравения за качество на живот и прочие защото това е нещо твърде индивидуално. Познавам хора който милеят и им липсва България въпреки че се намират в значително по качествена среда за живот.

                                Обаче да се очаква че "завишения квадратен метър" в София ще достигне 4-5к евро на Виена е безумна концепция която няма стабилна основа. Да София се разви доста в последните 10 години в много положителна посока. Уви обаче за мен си остава загадка защо този град /и повечето областни/ нямат никакъв план за развитие, да не говорим за бруталната корпуция която не ти гарантира че до новия ти блок няма да изникне 145 метров "небостъргач", някой мега мол или още един блок с отстояние тип " подай ми солта през терасата".

                                Другото което си остава загадка за мен е защо при наличие на ТЕЦ / система за централно отпление/ в Бг се разви тази мода за отпление с климатици/ Единственото място което ми беше харесало в София беше комплекс в София ленд - малки шансове нещо да изникне в близост, добро оформление и накрая - уви няма тец а климатици. В Пловдив аналогично намирам прилично място Роял Гардънс се казваше - ок няма какво да изникне вече, даже улици има и пак няма връзка с ТЕЦ. Втората мода която предполагам се корени в малко бурните 90 години е тази да се опашеш с ограда и бариера - мократа мечта за затворен комплекс. Да гейтет комюнити са удачни в Щатите, но за място в Европа с високо ниво на сигурност каквото е София това да мечтаеш да се затвориш зад бариери, огради и прочие е неразбираемо поне за мен.

                                Най-вероятно тухлите ще продължат да се тачат на родна почва поради ред причини основните от който са свързани с народопсихология, недоверие и за съжаление липсата на обща финасова култура. Разбира се процеса на концентрация на население в големите градове също оказава влияние/ не само у нас/.

                                Интересно ми в малко по-дългосрочен план какво ще се прави с панелните блокове - но предполагам това е въпрос за след 20-30 години и поне 1-2 трагични инцидента.

                                Коментар

                                Working...
                                X