IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Това ви е проблема на всички купувачи, мислите си че имотите спадат с 10% всяка година, а те спадат с по 2. Оттам и заблудата, че скоро ще дочакате нещо добро, но накрая се превръщате като онези герои заварени в леглото от рекламата на банка ДСК.
    Ние не си го мислим, то е факт и се случва последните 4 години, въпроса е кой колко бърза с покупката и колко още може да чака Дъното се не види което звучи добре за всички купувачи, но реално липсата на подем в икономиката е на гърба на всички ни...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Дано да са 10% надолу след годинка че по него време и аз тръгвам на обиколки.
      И 5-8% поне отстъпка да ми дадат за немедлен кеш - берекет версин ще е.
      Варна си мисля по-умно е да се купува люта зима, руснаците не поддържат цените както лятото, а и продавачите като застудее ги наляга депресията.
      Човече, ако от търговия на БФБ си направил кинтите за имот, още повече ще ме запалиш!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от valio1900 Разгледай мнение
        2% стигат. Но имота овехтява и ако искаш да ми го продадеш само с 2 % надолу трябва да изглежда като току-що построен, а това са нови разходи. А аз не бързам банката всяка година слага някой процент отгоре, може и след 5-10 години да реша, а твоите разходи растат. И покрива ,ако протече не си помисляй, че ще го купя без основен ремонт. И зимата да пазиш тръбите от замръзване..... И мебелите дано не станат демоде , че ще трябват отстъпки за изхвърлянето на старите мебели за да почна да го смятам като необзаведен.
        От това дето си го написал, почти нищо не е вярно. Имота бил овехтявал
        Разходите ми били растяли. Само неистини меко казано. На нито един мой имот от 3 години не са се покачвали данъците. От около Цените на строителните материали са замразени, което спрямо инфлацията на храните ми идва доста сносно при непрекъснатите ми ремонти. В този смисъл разходите ми по имотите не растат, а и те не овехтяват, а се обновяват. За мебели при покупка на имот, въобще не може да става дума, може би с изключение на вградените кухненски. Ама това чергарският манталитет е неизкореним

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
          Това ви е проблема на всички купувачи, мислите си че имотите спадат с 10% всяка година, а те спадат с по 2. Оттам и заблудата, че скоро ще дочакате нещо добро, но накрая се превръщате като онези герои заварени в леглото от рекламата на банка ДСК.
          2% стигат. Но имота овехтява и ако искаш да ми го продадеш само с 2 % надолу трябва да изглежда като току-що построен, а това са нови разходи. А аз не бързам банката всяка година слага някой процент отгоре, може и след 5-10 години да реша, а твоите разходи растат. И покрива ,ако протече не си помисляй, че ще го купя без основен ремонт. И зимата да пазиш тръбите от замръзване..... И мебелите дано не станат демоде , че ще трябват отстъпки за изхвърлянето на старите мебели за да почна да го смятам като необзаведен.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
            Това ви е проблема на всички купувачи, мислите си че имотите спадат с 10% всяка година, а те спадат с по 2. Оттам и заблудата, че скоро ще дочакате нещо добро, но накрая се превръщате като онези герои заварени в леглото от рекламата на банка ДСК.
            Дано да са 10% надолу след годинка че по него време и аз тръгвам на обиколки.
            И 5-8% поне отстъпка да ми дадат за немедлен кеш - берекет версин ще е.
            Варна си мисля по-умно е да се купува люта зима, руснаците не поддържат цените както лятото, а и продавачите като застудее ги наляга депресията.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
              Е това истина ли е? Толкова съм минавал граници и съм гледал родител с деца на ГКПП-тата! Е то това пълномощно в чужбина как върви? В смисъл в чужбина кой чете български?
              Уффф, тя такава сложнотия да отидем всички заедно ...
              В личната ти карта не пише имената на децата ти. Това е направено, за да не можеш да излезеш с деца зад граница, представяйки ги за свои. Носи копия от актовете им за раждане. Само така можеш да докажеш на БГ граничарите, че вие сте родителите.
              Правят го поради следното: жениш се, имаш деца, развеждаш се и пак се жениш. Децата носят твоите имена, НО за да излязат зад граница, трябва съгласието и на двамата биологични родители - такъв е БГ закона.
              Така че без копие от акта за раждане или без пълномощно ( както писа Милом), шанса да не ги пуснат е доста голям.
              Малката ми беше 13г и пак искаха на БГ границата копие от акта за раждане

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nikkin Разгледай мнение
                И аз след 4 огледа съм с подобни изводи. Продавачите се дърпат с отстъпките, но пък е трудно и като купувач да се разделиш с 70к, като знаеш че до лятото същия имот ще го има за 65к... след година за 60к и тнт... Аз гледам и панелки. Там 3-стаен за 60к го предлагат с мебелите преди пазарлъците. Те са идеални като разпределение, квадратура и устойчивост. Понеже не бързам с покупката, конкретни имоти следя от 2 години и още си стоят непродадени, като през месец им свалят цената с по 2к... не е далече момента в който нещата ще си дойдат на мястото.
                Това ви е проблема на всички купувачи, мислите си че имотите спадат с 10% всяка година, а те спадат с по 2. Оттам и заблудата, че скоро ще дочакате нещо добро, но накрая се превръщате като онези герои заварени в леглото от рекламата на банка ДСК.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pastir2 Разгледай мнение
                  След доста проведени огледи, като цяло, ситуацията с имотите ми се струва плачевна. Що коптор се е построил последните 5 години - едно е да го слушаш, друго е да го видиш - е, аз го видях.

                  заключението е - под 65 000 евро не може да се намери 3-стаен тухлен апартамент от тоя век и южен квартал, който да не предполага сериозни компромиси - било то с лишаването от асфалт, улично осветление, комуникативност, изложение и др. съществени параметри.
                  И аз след 4 огледа съм с подобни изводи. Продавачите се дърпат с отстъпките, но пък е трудно и като купувач да се разделиш с 70к, като знаеш че до лятото същия имот ще го има за 65к... след година за 60к и тнт... Аз гледам и панелки. Там 3-стаен за 60к го предлагат с мебелите преди пазарлъците. Те са идеални като разпределение, квадратура и устойчивост. Понеже не бързам с покупката, конкретни имоти следя от 2 години и още си стоят непродадени, като през месец им свалят цената с по 2к... не е далече момента в който нещата ще си дойдат на мястото.

                  Коментар


                  • Здравейти,

                    След доста проведени огледи, като цяло, ситуацията с имотите ми се струва плачевна. Що коптор се е построил последните 5 години - едно е да го слушаш, друго е да го видиш - е, аз го видях.

                    заключението е - под 65 000 евро не може да се намери 3-стаен тухлен апартамент от тоя век и южен квартал, който да не предполага сериозни компромиси - било то с лишаването от асфалт, улично осветление, комуникативност, изложение и др. съществени параметри.

                    Излезна едно читаво нещо за 69 000, ама несговорчив продавач (за момента) .

                    Категорията продавачи с обезщетенията ми се струват най-трудни

                    Не знам дали защото са калкулирали и сантименталните им чувства, че се разделят с ливадата на баба им, дето са си гледали козите, или защото немат непосредствен финансов натиск
                    Last edited by Pastir2; 05.10.2012, 23:38.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      Точно щях да напиша нещо доста нецензурно, по отношение на един спамър, но реакцията на модератора/администратора беше светкавична!!!!!!!!!!!!!Поздравления!!!!!!!!!!!!!! !!


                      Да, така е!!!!

                      +1
                      Last edited by luboil; 05.10.2012, 22:27.

                      Коментар


                      • Точно щях да напиша нещо доста нецензурно, по отношение на един спамър, но реакцията на модератора/администратора беше светкавична!!!!!!!!!!!!!Поздравления!!!!!!!!!!!!!! !!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                          поне питаш
                          аз миналата година реших да прескоча за ден два
                          да счупим някоя чиния и да хапнем рибка,както си знам в тесалоники
                          но малкия беше без паспорт
                          и банско го отнесе
                          Ами аз почти бях подпали утре сутринта да тръгваме. И си гледах документите и тогава ми светна за малките.
                          Вън от Шенген - паспорти
                          В Шенген - без ГПКК
                          Веднъж ми се наложи да минавам от Австрия в Германия с кола - дори табела нямаше.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение

                            Кръчми - хубаво е някой да сподели опит
                            Кръчми - Солун като в София в Евро. Букурещ - като в София.

                            Направете паспорти и декларации. Не отнема много време и не си струва лишаването от удоволствието. Аз имам за синковеца до навършване на пълнолетие

                            Коментар


                            • Малко загърбихме имотите, но знаете ли аз какво почувствах, когато моята дъщеря и подадох бърза поръчка за паспорт за да замине с лелята на жена ми при братовчед си в Милано?! Точно тогава беше суматохата с паспортите от "Сименс" и бързата поръчка не беше изпълнена в срок защото софтуера не позволяваше. Побърках се от митарстване по институциите и въпреки закупения самолетен билет, дъщеря ми не можа да отиде при братовчед си. Точно тогава върлуваше и "Еяфиятйокутл", но точно на летището в Милано не пречеше. Исках да съдя целия държавен апарат. Исках да убивам невинни маши на бюрокрацията, но после се успокоих, че всяко зло за добро!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                                Ако си заедно с жена си, няма нужда. /Ако е майка на децата ти/. Ако имате различни фамилии, да не се бавите добре е да имате копие от акт за раждане. Ако нямате, ще извършат сами проверката за около 10мин.
                                Благодаря,
                                всичко разбрах.

                                Имах импулсивната идея утре сутринта да тръгнем всичките за Солун. Ама малките не съм им вадил паспорти. Пък и никога не ми е идвало на ум, още повече с този ЕС съвсем ме приспаха по въпроса...

                                Коментар

                                Working...
                                X