IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
    От 2008 г. насам има значителен спад в народонаселението на София.
    А доходите не са се променили забележимо.
    И как да се случи увеличаване на наемите и цените на жилищата?
    За продажба и под наем се предлагат поне 250 - 300 ХИЛЯДИ имота!
    Който си е купил с "инвстиционна" цел имоти да замижи и преглътне загубите от 40%.
    И да се радва ако НЕ си е купил акции през лятото на 2008ма...
    'щото там загубата е в пъти!
    Е, това е откровена неистина, да не кажа по-тежка дума Всеки неудачен гастарбайтер в СОФЕТО като напусне се подменя от друг. София по демографски прогнози ще расте до милион четиристотин и осемдесет иляди. Нарочно не съм го написал в цифри за да го осмислите! В момента са с 200 000 по-малко. Демек София ще нарастне с още едно населени като на Бургас!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Aха, даже е евтинко.
      Лорде - май цените ще падат още на хапартаментите
      От 2008 г. насам има значителен спад в народонаселението на София.
      А доходите не са се променили забележимо.
      И как да се случи увеличаване на наемите и цените на жилищата?
      За продажба и под наем се предлагат поне 250 - 300 ХИЛЯДИ имота!
      Който си е купил с "инвстиционна" цел имоти да замижи и преглътне загубите от 40%.
      И да се радва ако НЕ си е купил акции през лятото на 2008ма...
      'щото там загубата е в пъти!
      "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

      Коментар


      • Има нещо верно в тва дет хортувате.Наскоро бех на гости на приятел-живеят в Брезите,тристаен,ново строителство и напълно обзаведен-600 лв месечно,ама явно в люлин са по-скъпи...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от art-lubitel Разгледай мнение
          Информ, малко ги манипулираш тези цифри, по-конкретно за наемите
          ти наистина ли вярваш, че 90 кв. в Люлин 3 е 390 Евро.

          Преди няколко месеца разгледах офиси с един колега щото не вярвах че има такива цени :
          на Дондуков до Раковска 105 кв. 230 Евра,
          и съвсем не се нае веднага, ами след 3 месеца някъде.
          Пак там срещу Операта 110-115 кв. също толкова.
          То не е кой знае какъв проблем да си намериш 100кв. в идеален център за 250 Евро.
          Тази седмица един приятел нае мезонет 110 кв. в Лозенец, по скоро Хладилника до Кошарите необзаведен за 240 евра
          Aха, даже е евтинко.
          Лорде - май цените ще падат още на хапартаментите

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
            Апартамент от 90 кв. м. в жк Люлин в София се дава под наем:
            - наемът е 390 евро на месец
            http://www.imoti.net/naem-tristaen-a...no2041352.html

            Апартамент от 106 кв. м. се дава под наем във Франкфурт на Майн:
            - наемът е 1,155 евро на месец
            http://www.immowelt.de/immobilien/im...px?id=27296858


            Средна месечна заплата през второто тримесечие на 2012г.:
            1)
            - в България беше 758 лв. или почти 388 евро
            2)
            - в Германия беше 3,389 евро
            Тоест средната заплата в Германия е 8.7 пъти по-голяма отколкото в България, но затова пък наемът на апартаментът във Франкурт на Майн е едва 3 пъти повече от апартамента в жк Люлин.



            http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=26
            https://www.destatis.de/EN/FactsFigu...yEarnings.html
            Информ, малко ги манипулираш тези цифри, по-конкретно за наемите
            ти наистина ли вярваш, че 90 кв. в Люлин 3 е 390 Евро.

            Преди няколко месеца разгледах офиси с един колега щото не вярвах че има такива цени :
            на Дондуков до Раковска 105 кв. 230 Евра,
            и съвсем не се нае веднага, ами след 3 месеца някъде.
            Пак там срещу Операта 110-115 кв. също толкова.
            То не е кой знае какъв проблем да си намериш 100кв. в идеален център за 250 Евро.
            Тази седмица един приятел нае мезонет 110 кв. в Лозенец, по скоро Хладилника до Кошарите необзаведен за 240 евра

            Коментар


            • Апартамент от 90 кв. м. в жк Люлин в София се дава под наем:
              - наемът е 390 евро на месец
              http://www.imoti.net/naem-tristaen-a...no2041352.html

              Апартамент от 106 кв. м. се дава под наем във Франкфурт на Майн:
              - наемът е 1,155 евро на месец
              http://www.immowelt.de/immobilien/im...px?id=27296858


              Средна месечна заплата през второто тримесечие на 2012г.:
              1)
              - в България беше 758 лв. или почти 388 евро
              2)
              - в Германия беше 3,389 евро
              Тоест средната заплата в Германия е 8.7 пъти по-голяма отколкото в България, но затова пък наемът на апартаментът във Франкурт на Майн е едва 3 пъти повече от апартамента в жк Люлин.



              http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=26
              https://www.destatis.de/EN/FactsFigu...yEarnings.html

              Коментар


              • Нека и аз да споделя не професионалното си мнение по темата , ако греша ме поправете:

                При положение , че голям процент от сделките се правят с финансиране от банка колкото и да се лъжем продажбите няма как да тръгнат нагоре.
                Защото неможе на 500 км на Запад лихвите да са 2-4 процента , а при нас 8-10!? , а уж сме пълноправни членове на ЕС.
                Освен това , имотите са надценени , защо ? Основната причина за мен е Руската и Британската инвазия последните години , за тях не е проблем да платят по 1200-1500 евро квадрата (и повече).Може да се каже , че Британците вече се наиграха да видим другите колко ще държат още балона. Как си представяте обикновенно семейство с 1500-2000 лв доход(доста оптимистично) , да си купи апартамент за 650-700 евро(също оптимистично) квадрат(София , Варна,Бургас в приличен квартал) и при лихва 8-10 процента , вместо да спестяват докато се нормализира пазара. Да не говорим че това не е и рентабилно и за хората , които имат готов кеш да вложат в такава инвестиция.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                  Лорде,трудно се вадят кинти за имот сега,освен ако не си почнал със 1милка....и чакаш дивиденти от по 10-15%....ама според мен това е глупаво.

                  Пари за имот се вадят с големи движения ,ръстове от по 200-300%....или поне стотина....Пък и трябва ликвидност,обеми.....Ако вкараш една по-голяма сума ,после може да се чудиш как и колко време да излизаш....и на края на каква средна цена ще излезеш.Ако чакаш на дивиденти....няма да си много напред .А и недей забравя,че при един световен спад ,пада всичко....дори и дивидентните компании.В близко бъдеще има няколко компании,които могат да дадат според мен между 200 до 500%....говоря за година -две във времето.Така според мен може да вдигнеш кинти със сравнително малко количество пари ,които да рискуваш.

                  През 2007г,беше необходимо само да участваш във всяко ИПО и когато акциите излязат на пода без много мъка да си вземеш 15-20% за няма и два месеца.....Сега чакат и гадаят по цяла година кой ,кога и колко дивидент ще им даде

                  Абе ще дойде и .."времето на малките тарикати".......Сега се поогледай и виж какво да си купиш.Не се води по "модата",тя винаги е до време

                  Помня,как Елтос май беше, за няма и година се вдигна десетина пъти през 2007....(поправете ме ако греша)....
                  Ще те поправя,само че за малко по-дълъг период от време.Помня ,как акция-Елтос закупена за един бон от масовата приватизация,някъде около 2000-та година,достигна около шейсетина лева на акция,някъде към 2007-ма ли беше,по-рано ли...,по-късно ли.... и последва сплит.Ей на т"ва му се вика доходност,та дори и човек да си ги е купил с нормални левчета,а не с бончета.....,щото с бончета, се получава някаква почти неизчислима доходност

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                    Човече май ти не живееш в България. Не чуваш ли шефа Дянков как ни проглуши ушите с предстоящите увеличения на пенсии, на лекарски и учителски заплати, на военни, полицаи, на пожарникари и на космонавти
                    Хихих, много са малко космонаФтите. Аз познавам 2-ма, с този от форума - 3 Не можеш да разчиташ на увеличение на наеми. Докато падат наемите за бизнеса - нищо не очаквай

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
                      Имаш предвид "растеж на доходите" може би?
                      Извинявай, ти в България ли живееш напоследък??
                      Човече май ти не живееш в България. Не чуваш ли шефа Дянков как ни проглуши ушите с предстоящите увеличения на пенсии, на лекарски и учителски заплати, на военни, полицаи, на пожарникари и на космонавти

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                        Абе да ти кажа честно, в момента не виждам какво друго да си купя с изключение на участието ми в ИПО-то на "Еелектропро" освен акции на самото БФБ.
                        Но тъй като темата е за евентуално понижение на цените на имотите да попитам с колко мислите, че ще се вдигнат цените на наемите, предвид предстоящия растеж на доходите?
                        Имаш предвид "растеж на доходите" може би?
                        Извинявай, ти в България ли живееш напоследък??
                        "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                          Лорде,трудно се вадят кинти за имот сега,освен ако не си почнал със 1милка....и чакаш дивиденти от по 10-15%....ама според мен това е глупаво.

                          Пари за имот се вадят с големи движения ,ръстове от по 200-300%....или поне стотина....Пък и трябва ликвидност,обеми.....Ако вкараш една по-голяма сума ,после може да се чудиш как и колко време да излизаш....и на края на каква средна цена ще излезеш.Ако чакаш на дивиденти....няма да си много напред .А и недей забравя,че при един световен спад ,пада всичко....дори и дивидентните компании.В близко бъдеще има няколко компании,които могат да дадат според мен между 200 до 500%....говоря за година -две във времето.Така според мен може да вдигнеш кинти със сравнително малко количество пари ,които да рискуваш.

                          През 2007г,беше необходимо само да участваш във всяко ИПО и когато акциите излязат на пода без много мъка да си вземеш 15-20% за няма и два месеца.....Сега чакат и гадаят по цяла година кой ,кога и колко дивидент ще им даде

                          Абе ще дойде и .."времето на малките тарикати".......Сега се поогледай и виж какво да си купиш.Не се води по "модата",тя винаги е до време

                          Помня,как Елтос май беше, за няма и година се вдигна десетина пъти през 2007....(поправете ме ако греша)....
                          Абе да ти кажа честно, в момента не виждам какво друго да си купя с изключение на участието ми в ИПО-то на "Еелектропро" освен акции на самото БФБ.
                          Но тъй като темата е за евентуално понижение на цените на имотите да попитам с колко мислите, че ще се вдигнат цените на наемите, предвид предстоящия растеж на доходите?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            Човече, ако от търговия на БФБ си направил кинтите за имот, още повече ще ме запалиш!
                            Лорде,трудно се вадят кинти за имот сега,освен ако не си почнал със 1милка....и чакаш дивиденти от по 10-15%....ама според мен това е глупаво.

                            Пари за имот се вадят с големи движения ,ръстове от по 200-300%....или поне стотина....Пък и трябва ликвидност,обеми.....Ако вкараш една по-голяма сума ,после може да се чудиш как и колко време да излизаш....и на края на каква средна цена ще излезеш.Ако чакаш на дивиденти....няма да си много напред .А и недей забравя,че при един световен спад ,пада всичко....дори и дивидентните компании.В близко бъдеще има няколко компании,които могат да дадат според мен между 200 до 500%....говоря за година -две във времето.Така според мен може да вдигнеш кинти със сравнително малко количество пари ,които да рискуваш.

                            През 2007г,беше необходимо само да участваш във всяко ИПО и когато акциите излязат на пода без много мъка да си вземеш 15-20% за няма и два месеца.....Сега чакат и гадаят по цяла година кой ,кога и колко дивидент ще им даде

                            Абе ще дойде и .."времето на малките тарикати".......Сега се поогледай и виж какво да си купиш.Не се води по "модата",тя винаги е до време

                            Помня,как Елтос май беше, за няма и година се вдигна десетина пъти през 2007....(поправете ме ако греша)....

                            Коментар


                            • nikkin

                              Много време отнема да се намери имотът, дъната и върховете не може да се хванат освен случайно. От опит го казвам , не за да обезсърча някой. Е то може и винаги има късметлии..Успех !
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                                Човече, ако от търговия на БФБ си направил кинтите за имот, още повече ще ме запалиш!
                                А не, не можеш да ме фанеш да те стимулирам или обезсърча.
                                Има стари кучета тука питай тях. Аз след месец едва ще направя годинка.
                                Нямам никакво намерение да преустановявам, дори напротив
                                Струваш ми се прекалено емоционален като за борсата.
                                Ма знайш ли, може да си доста успешен.

                                Коментар

                                Working...
                                X