IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Докато рових из нета се натъкнах на интервю с В. Сидеров от 2004 г.
    Не споделям идеологията му от последните години, но не мога да не се съглася
    със следното, даже много добре го е предвидил

    — Но все пак тези дни съобщиха, че през последните 12 месеца българите са изтеглили над 400 милиона лева кредити и това е абсолютен рекорд!
    — Съвсем ясно е, че олигархията няма интерес ние да си останем независими от техните лихви. Спомняте си как американската посланичка Ейвис Боулън ни критикуваше, че сме имали прекалено много жилища. Защо сме се оплаквали, това не трябвало да бъде така! На Запад само около 10 процента от хората имат собственост. 1 – 2 групировки държат всички жилища и ги дават под наем. Вече искат да принудят и българския собственик да си продаде имотите, като ги облагат с високи данъци. Така те ще ни принудят да влезем в системата, да зависим от фирмата и от банката.

    — Какъв е изходът?
    — Изходът е да имаш собствена земя, да не зависиш от “Билла” и “Метро”, както казваме, да си направиш тамазлъка. Това ще бъде голямата битка! ЕС ще ни каже как да гледаме животни, как да въртим земеделие. Българинът ще иска да продължи да гледа животни дори край морето, а не да строи кораби като гърка.
    http://www.bulgaria88.narod.ru/Siderov.htm
    |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
    |___________||__|___|)
    (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      цените на имотите ще паднат с 90% от върха си от 2008 година !!!!!!
      Не... формата на "кризата" категорично отхвърля подобно развитие!
      Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        цените на имотите ще паднат с 90% от върха си от 2008 година !!!!!!
        В предишни си постове ,пишеш как влагането в имоти е едно от правилните неща сега , за да се предпази кеша от задаващия се Армагедон (според теб ) . Е , кое е вярно сега ??? п.п Слагай понякога точки , не само запетайки . Ще е по разбираемо . Иначе , хубавите работи , които пишеш стават като разбор на мач от Димитър Пенев .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          В момента в България съществува много силен интерес от голям спад на цените на имотите. Интереса е от страна на мениджмънта на банките , банковите мениджъри и собственици построиха с подставени лица хотели , бизнес имоти ...за които в момента няма плащания на вноски по кредитите естественно и банките , ще ги продадат за жълти стотинки..т.е. мениджърите ще си ги прехвърлят и ще станат тяхна собственост , а банките ще загубят много пари. За да се оправдае продажбата за един лев , трябва цените на имотите да са много ниски. Мечтата им е да паднат с 90% от върха , т.е. хотел който е струвал 10м да си го прехвърлят срещу платен 1м за него. Кой ще плати спекулацията - бате Пешовците.
          Не човек!! Така всичко щеше да фалира моментално... банката в този случай трябва да отпише 9/10 от раздадените заеми! Системата ще събори сама системата - Това е невъзможно!

          Все едно за да издоят по-качествено кравите... да съборят кравефермата

          Точно защото това няма да стане, а точно обратното, им е казано да стискат и удържат... докато им се осребрят вземанията от трета страна... неучаствала ДОСЕГА в процеса

          но няма смисъл да си обясняваме и спорим много скоро ще им стане ясно на всички /повечето де... тук се сещам поне за един дето няма да разбере и жена му също /

          ти си умен човек... но си кривнал в мисленето по проблема
          Last edited by iivanoff; 18.10.2012, 21:22.
          Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

          Коментар


          • цените на имотите ще паднат с 90% от върха си от 2008 година !!!!!!
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • В момента в България съществува много силен интерес от голям спад на цените на имотите. Интереса е от страна на мениджмънта на банките , банковите мениджъри и собственици построиха с подставени лица хотели , бизнес имоти ...за които в момента няма плащания на вноски по кредитите естественно и банките , ще ги продадат за жълти стотинки..т.е. мениджърите ще си ги прехвърлят и ще станат тяхна собственост , а банките ще загубят много пари. За да се оправдае продажбата за един лев , трябва цените на имотите да са много ниски. Мечтата им е да паднат с 90% от върха , т.е. хотел който е струвал 10м да си го прехвърлят срещу платен 1м за него. Кой ще плати спекулацията - бате Пешовците.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Ами затворете ги тогава всички теми за имоти... особенно, щом някой ви противоречи и това дразни дори и с аргументи!

                То ако пазара беше един прост тригер на Шмид (купуваш/продаваш ), щеше винаги да заема една позиция /но и винаги губеща от страна на участниците/

                Както каза един "Интелигентен" участник във форума "какъв специалист съм аз и от какво разбирам" и съответно ... за да запази "собственото си АЗ" ме отрече метафизично и ... продължи да си пощи въшките и да си облизва гъза
                Last edited by iivanoff; 18.10.2012, 20:02.
                Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                  Лорд, понякога мисля , че си брокер на НИ ! Толкова пот и писане хвърляш , за да убеждаваш хората , че НИ се покачват , че не е за вярване. Всъщност , защо го правиш ? Може ли да убедиш някой да направи нещо ,когато той е сигурен че е грешно . Още повече ти нали си в имоти .............значи от тук натам ще печелиш и то яко , след очаквания ръст . Или ти искаш да спечелят всички .......... .
                  иска да убеди себе си, че не е сбъркал, защото както сам каза половината му иммоти седят празни поради липса на наематели, беше пуснал да продава 'магазина' в овча купел но явно няма шанс.

                  има много хора така се надъхват, а като ги репликираш и им кажеш, че бъркат започват с обидите, че си мизерник, куфар, кашон, безимотен селянин и тн и тн, но това в крайна сметка не променя пейзажа в сектор на имотите - студ, мъгла и ситен дъжд.

                  поздрави
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
                    Следя ги аз и виждам засега понижение на цени, интерес
                    брой сделки и ниска доходност при НИ и др
                    ами винаги всеки е печелил според усета/разбиранията си! Както и всеки си споделя риска сам със себе си

                    нищо не остава завинаги така както изглежда в даден момент...
                    Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                      Следи процесите и ще разбереш
                      Следя ги аз и виждам засега понижение на цени, интерес,
                      брой сделки и ниска доходност при НИ и др
                      Last edited by REDA; 18.10.2012, 18:53.
                      Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
                        Пазарат у нас на НИ особенно по София, Пловдив Враца, Кюстендил и т.н
                        в момента мечтата ли е на всеки "гладен брокер" и спекулант,
                        и кога ще стане????
                        Следи процесите и ще разбереш
                        Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                          Пазарът на НИ в Калифорния в момента е мечтата на всеки "гладен брокер" и спекулант!
                          Пазарат у нас на НИ особенно по София, Пловдив Враца, Кюстендил и т.н
                          в момента мечтата ли е на всеки "гладен брокер" и спекулант,
                          и кога ще стане????
                          Last edited by REDA; 18.10.2012, 18:32.
                          Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
                            Стават повече и повече празните и тежат на пазара.
                            Пък и посочените години банките изливаха ресурс,
                            а раята беше впрегната да мисли, че НИ вечно ще растът !!!
                            ами разбирам ти проблема много добре, ама аз ти дадох отговора преди има-няма 1 месец!!!

                            ЖОКЕР:

                            Какво започна да прави неофициално ФЕД преди около 4месеца и официално преди 2 месеца в САЩ и какво се крие зад понятието банков съюз в еврозоната в рамките на ЕЦБ... и защо аджаба толкова бързат да го направят?!?!?!?!?!?

                            Следствие: Пазарът на НИ в Калифорния в момента е мечтата на всеки "гладен брокер" и спекулант!
                            Last edited by iivanoff; 18.10.2012, 18:26.
                            Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                              Показва им, ама кратуните прости са готови да държат на влог където вече годишната им лихва е изядена от инфлацията, а след нова година и ще им я обложат! Ама колко да ги подсеща тази държава тези кратуни прости бе др. Иванов, инфлацията надмина 5% за годината, тряа и въздуха ли да им обложат на тези паразити за да се размърдат и да създадат семейства и дом?!
                              Лорд, понякога мисля , че си брокер на НИ ! Толкова пот и писане хвърляш , за да убеждаваш хората , че НИ се покачват , че не е за вярване. Всъщност , защо го правиш ? Може ли да убедиш някой да направи нещо ,когато той е сигурен че е грешно . Още повече ти нали си в имоти .............значи от тук натам ще печелиш и то яко , след очаквания ръст . Или ти искаш да спечелят всички .......... .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                                Празни апартаменти, както и емигранти винаги е имало. Тези фактори къде бяха през 2006 или 2003 година?

                                Те празните апартаменти винаги си имат собственик... а емигрантите също се връщат или изпращат пари или си купуват имоти в бг!
                                Стават повече и повече празните и тежат на пазара.
                                Пък и посочените години банките изливаха ресурс,
                                а раята беше впрегната да мисли, че НИ вечно ще растът !!!
                                Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X