IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
    Продажби на жилища в София:
    - от началото на 2005г. до края на септември 2012г. бяха 239,902

    Тоест тези продажби са се осъществили за само 7 години и 9 месеца.

    В края на 2011г. жилищата в София бяха 608,426.




    http://www.registryagency.bg/?page_id=26
    http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=20
    А населението след няколко години - милион и половина, тоест ще има недостиг на жилища, особено читави!


    http://ceb.bg/blogs/view/ima-nedosti...-idb-1530.html

    Коментар


    • Продажби на жилища в София:
      - от началото на 2005г. до края на септември 2012г. бяха 239,902

      Тоест тези продажби са се осъществили за само 7 години и 9 месеца.

      В края на 2011г. жилищата в София бяха 608,426.




      http://www.registryagency.bg/?page_id=26
      http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=20

      Коментар


      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
        Лихвите по депозити ще се декларират
        http://dnes.dir.bg/news/danachna-dek...-12229406?nt=4

        Едно място за мен на опашката заради детския депозит на малкия
        Сега баба Гицка, трябва да ходи да си обяви дохода на Дянков, от 200 лв. влог.

        Коментар


        • Лихвите по депозити ще се декларират
          http://dnes.dir.bg/news/danachna-dek...-12229406?nt=4

          Едно място за мен на опашката заради детския депозит на малкия

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Могат ! Свободния пазар няма нищо общо , а те ще слушат защото имат да вземат пари отвън и ги държат без пари.
            ами като сам виждаш че пазара не е свободен, защо решаваш че "свободнопазарно" цените ще падат... например до 90% както каза по-рано???????

            как се вписва идеята за банковия съюз към ЕЦБ в твоята схема

            това е много важен въпрос!

            можеш да си спестиш време като хвърлиш едно око към сащ... света отдавна не е свободен, в смисъл че от N-полюсен (N>>1) е приминал (не от самосебе си разбира се) към 1-полюсен модел, който (за да не натоварва човешкото съзнание) е направен да изглежда че е пак многополюсен, но от време на време се изтърва и изпрозирва еднополюсността

            ти м/у другото намекваш /може би на неосъзнато ниво/ за това непрекъснато /затова ти обръщам внимание!!!/ но после не го интерпретираш правилно в мисленето си все едно че не съществува - самия факт го споделяш и ти за зависимостта от полюса - прочети си коментара
            Last edited by iivanoff; 19.10.2012, 08:16.
            Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

            Коментар


            • iivanoff

              Могат ! Свободния пазар няма нищо общо , а те ще слушат защото имат да вземат пари отвън и ги държат без пари.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                На това се надяват шефовете на мутрите. Такъв е планът, но от ЕЦБ е забранено на банките майки на нашите да продават имоти в тези смутни времена. Това обаче не пречи докато една фабрика с чисто нови почти машини е собственост на банка, да се смъкнат ел. моторите на машините.Ясно е че имат определени купувачи вече, но тези отвън са много лоши и гадни.
                При "свободен пазар" това не мога да им го забранят, особенно от ЕЦБ! А пък какво зависи от "майките" е друга тема
                Last edited by iivanoff; 19.10.2012, 07:07.
                Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                Коментар


                • iivanoff

                  На това се надяват шефовете на мутрите. Такъв е планът, но от ЕЦБ е забранено на банките майки на нашите да продават имоти в тези смутни времена. Това обаче не пречи докато една фабрика с чисто нови почти машини е собственост на банка, да се смъкнат ел. моторите на машините.Ясно е че имат определени купувачи вече, но тези отвън са много лоши и гадни.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    лорде,
                    ти не разбра ли, че ГЕРБ признават имота само на силните на деня.

                    ако си мислиш, че ще минеш метър без такси и данъци върху имотите ...жестоко се лъжеш.. кога ли ще дойде деня в който ще оревеш форума колко долни са герб, че са те натиснали да плащаш....еле ако те надушат за онова къще...смятай, че ще платиш всички предизборни плакати разлепени в редута + кебапчетата и бирата за ромето.
                    Кое къще

                    Ти нящо си пощурял! Знам, че е кофти да ти обложат единствения мижав доход през живота- лихвите, ама и аз съм бил млад офицер, трябва да се свиква с несгодите

                    Лека
                    Last edited by LANDLORD 31; 19.10.2012, 08:52.

                    Коментар


                    • лорде,
                      ти не разбра ли, че ГЕРБ признават имота само на силните на деня.

                      ако си мислиш, че ще минеш метър без такси и данъци върху имотите ...жестоко се лъжеш.. кога ли ще дойде деня в който ще оревеш форума колко долни са герб, че са те натиснали да плащаш....еле ако те надушат за онова къще...смятай, че ще платиш всички предизборни плакати разлепени в редута + кебапчетата и бирата за ромето.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Не мисля, че някой ще си изтегли депозита защото лихвата му е паднала от 6 на 5.4 %
                        примерно.

                        Големият вой, който се надига е не защото този данък ще се усети, а защото правителството завива наляво....само дето парите се лапат за техни хора и реално нещата за икономиката стават още по-зле. НЕ СЕ РЕФОРМИРА, а се използва властта, за да се усвоят парите от еврофондовете от определени хора. Макар и различни да печелят търговете...подизпълнители винги има близки до властта.

                        затова хората недоволстват.

                        От скромните ми наблюдения върху малките бг фирми с коити имам зимане даване мога да кажа само, че нещата отиват от зле на зле.... доста хора са над водата, но едвам се крепят и ако има още 1 година такова нищоправене като сега...ще има доста фалити.

                        накратко - бума на имотите се отлага!

                        тези дето са устискали до сега да не издумкат патроните в имот...точно сега с това минорно настроение в обществото и бизнеса...няма да се юрнат да купуват...неслучайно броя на сделките пада драстично.

                        спад на цена комбиниран със спад на обем
                        Last edited by bertram; 18.10.2012, 22:44.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Според мен имотите ще започнат да падат още по-ускорено. Основната причина за това ще е данъка върху лихвите дето готви Дянков.
                          Част от влоговете ще бъдат изтеглени заради този данък. Може би част от изтеглените да отидат за недв. имот, но тя ще е малка. Причините са няколко:
                          - поради изтеглените пари от банките ще се вдигнат лихвите по влоговете и кредитите т.е няма изгодни кредити да напомпат имотите.
                          -хубаво ще купуваш имот, ама как да стане ако влога ти е по-малък от 10 к евро например, а повечето са такива
                          - Дянков създава несигурност. Това последното го гледаме откакто Герб е на власт и икономиката си затъва и всички бягат от БГ: ако имам влог например 50 к евро и го изтегля и си купя имот, кой ще ми гарантира, че следващото увеличение на данъците няма да е за имотните данъци??? влога лесно се тегни, но имот се продава с месеци и години, ако въобще някой дойде да ти го купи след като Дянков увеличи данъците.

                          Имам чувството, че това е една от идеите на Дянков, за да вземе паричките на депозитарите: първо данъче влог, после едни таксички покупка имот и после едни готини данъци на имотите дето си купил...колко му е 3 пъти да ги ощави тез депозитарчета в рамките на следващата година например

                          И както досегашните икономически мерки и тая няма да проработи, защото тия дето има големи влогове си имат имоти и не са толкова глушави колкото Дянков си мисли, а пък тия с малките влогове няма да им стигнат за имот дори и да искат.

                          И накрая като резултат от поредната икономическа мярка, поредните хора с пари ще си ги махнат от БГ...и икономиката нодолу и имотите надолу...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            Благодаря ти за класацията!!!!! Значи Китай е като щатите! Знаех си , че в САЩ е гадно, не знам накъде са се запътили неудачниците любители на терминал 2. Ако е за Франция пожелавам тази дестинаци на НАИВНИК и Бертрам!
                            имам близки във Франция и тези дето са с частен бизнес от години говорят, че ще се местят в САЩ. тези дето са като тебе на държавна хранилка викат вив ля франс.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                              В България има неравенство, не в такива рамери, в които го изкарваш.

                              Благодаря ти за класацията!!!!! Значи Китай е като щатите! Знаех си , че в САЩ е гадно, не знам накъде са се запътили неудачниците любители на терминал 2. Ако е за Франция пожелавам тази дестинаци на НАИВНИК и Бертрам!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                                В България има неравенство, не в такива рамери, в които го изкарваш.
                                Как да няма бе Инди? В този форум всички са богати, само аз и Гигов сме се декларирали като бедни. За Гигов не знам, но моят семеен доход не превижава 4000лв. и се чудя как при минимална заплата ото около 300, аз и Гигов се оказахме най-бедните люде в България!
                                Значи налозите са ни твърде ниски за голяма част от населението!
                                Трябва прогресивна скала и то доста стръмна!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X