IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • iivanoff

    С тези 10% лихва Дянков рискува да изсветлеят печалбите на банките и да стане ясно как всъщност геройски губят докато са все на печалба.Може да стане голяма беля - лихвата уж я има , но главниците хванали крака. Той този десятък е повече като пари от всички лихви плащани от банките на балъците реално изтеглени и изхарчени от тях.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Moesia Разгледай мнение
      За мен лично аргумента на Дянков е абсолютно нелогичен.
      Ще се повторя с iivanoff ама олихвяването и по разплащателната сметка и по депозита все си е лихва, граждански плод. А работещите няма от къде другаде да трупат (в най-изчистения вариант) пари на депозит освен от заплата.
      Другата глупост е да обяснява как парите на срочен депозит били "замразени". И след като ще се облагат само лихвите по срочните депозити, да попитам какво правим по свободните депозити. И там парите са замразени, ама май не толкова дълбоко.
      Лудница... има хора закрили разплащателни и открили депозитни сметки (без ДЕПОЗИТ в тях ), само за да не плащат месечни такси за поддръжка
      Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

      Коментар


      • За мен лично аргумента на Дянков е абсолютно нелогичен.
        Ще се повторя с iivanoff ама олихвяването и по разплащателната сметка и по депозита все си е лихва, граждански плод. А работещите няма от къде другаде да трупат (в най-изчистения вариант) пари на депозит освен от заплата.
        Другата глупост е да обяснява как парите на срочен депозит били "замразени". И след като ще се облагат само лихвите по срочните депозити, да попитам какво правим по свободните депозити. И там парите са замразени, ама май не толкова дълбоко.

        Колебая се за данъка, но все пак щом на моите 100лв ми вземат 10%, а след това, когато с останалите 90лв. платя на някого за свършена работа и той следва да внесе още 9лв. върху дохода от 90... Следва че и когато дам на някого 100лв и той ми върне 100лв. и ми плати цената на моята услуга - 5лв то следва че и аз трябва да си платя 10% върху този доход. Общо взето доста неща следват.
        Last edited by Moesia; 19.10.2012, 16:06.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
          Просто исках да кажа, че Дянковчето бърка данък с осигуровки. Грешка по Фройд дет и се казва
          Абе съгласен съм !!! Ама дори и така ПАК не излиза

          То накрая избива на ДИСКРИМИНАЦИЯ по сметка (разплащателна/депозит) - нали все има лихва ?

          Днес съм се отдал на ТВ СКАТ !!! Отвратен съм достатъчно ... за поне 3 избори напред
          Last edited by iivanoff; 19.10.2012, 15:05.
          Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
            Ами ако откриеш депозит пак със същите пари събрани от няколко заплати върху които СЪЩО са платени социални осигуровки, КАКВО ПРАВИМ ???

            - НАКЪДЕТО И ДА СЕ ЗАВЪРТЯТ, ГЪЗО ИМ Е ВСЕ ОТЗАД!
            Просто исках да кажа, че Дянковчето бърка данък с осигуровки. Грешка по Фройд дет и се казва

            Коментар


            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
              Аз пък си помислих, че поне до утре твърдението, че лихвите ще се декларират ще бъде валидно

              Дянков: Няма да се подава данъчна декларация за лихвите
              http://banks.dir.bg/2012/10/19/news12231577.html

              Няма да има двойно облагане, заяви още той. „Ще дам пример. Ако заплатата на един работещ се плаща по банков път, тя влиза в разплащателна сметка. Тъй като вече по нея са платени социални осигуровки, то тя не следва да се облага допълнително. Така че лихвите по тази сметка няма да се облагат. Към тази сметка може да има дебитна карта – плащанията по нея също не се облагат. От такива сметки много граждани плащат комуналните си услуги – там също няма да се облагат лихвите”, каза Симеон Дянков.
              Ами ако откриеш депозит пак със същите пари събрани от няколко заплати върху които СЪЩО са платени социални осигуровки, КАКВО ПРАВИМ ???

              - НАКЪДЕТО И ДА СЕ ЗАВЪРТЯТ, ГЪЗО ИМ Е ВСЕ ОТЗАД!
              Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

              Коментар


              • Из ЖИЕТО на пишман спекуланта !!!

                Видел наш Ганя в лето Господне в средата 2007 ,
                че имотито по Софииското равно поле много поскъпнале
                са и още много щели да поскъпват според нашепванията на Нечестивия
                Та наш Ганя се наточил много да спечели. Мрънкал мрънкал на
                вехти спестовни родители да ипотекира семейния панеляк,
                че да може да купи ПАЛАТ златен. Та докато мине туй тъй
                трудно начинание изтърколело се лето 2007 и почнало 2008.
                Та ипотекирал наш Ганя по занятие писар на помощника на бирника
                семейната реликва от ставо време панеляка и усложливо послушал
                лихварина, че струвал той цели 75 000 т.н. европейски кинта.
                Та след месец два наш Ганя станал горд собственник на
                подтаванен(тавански) апартамент, че толкоз паре имал
                в луксозния квартал дето се намира всред Манастирското
                пасбище. Хубав бил апартамента луксозен на шплаковка и
                шпертплатови врати с три стаи и бокс и цели 52 квадрата
                площ(по документи 88) тук таме скосен.
                Отдал го наш Ганя за цели 288 европейски пари луксозния
                апартамент и започнал да чака дните когато Дадо Боже
                ще даде барем, ако не един поне половин милион да го продаде.
                Само малки несгоди имал, че лихваря лихвата дигнал,
                бирника и той искал, пък наемателите бегали бръже със сметките
                и повече от 300 лефа вече не искали да дават, а помощника на
                бирника му намалил заПАЛАТА !!! ))
                Много мъка има на тоя свят боже !!!

                Героя Ганьо е измислен и всички прилики с реални лица са нищожни !!!
                Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                  Лихвите по депозити ще се декларират
                  http://dnes.dir.bg/news/danachna-dek...-12229406?nt=4

                  Едно място за мен на опашката заради детския депозит на малкия
                  Аз пък си помислих, че поне до утре твърдението, че лихвите ще се декларират ще бъде валидно

                  Дянков: Няма да се подава данъчна декларация за лихвите
                  http://banks.dir.bg/2012/10/19/news12231577.html

                  Няма да има двойно облагане, заяви още той. „Ще дам пример. Ако заплатата на един работещ се плаща по банков път, тя влиза в разплащателна сметка. Тъй като вече по нея са платени социални осигуровки, то тя не следва да се облага допълнително. Така че лихвите по тази сметка няма да се облагат. Към тази сметка може да има дебитна карта – плащанията по нея също не се облагат. От такива сметки много граждани плащат комуналните си услуги – там също няма да се облагат лихвите”, каза Симеон Дянков.
                  Last edited by НАИВHИК; 19.10.2012, 14:32.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                    На 41 съм. Това че не ти отърват моите прогнози,не означава че са грешни. Говоря ти ЗА момента къде е по-добре да си инвестираш парите. А за златото е много просто : 2000г 1тр унция беше 300$. сега е 1700$. Дали си спечелил толкова наеми от НИ купен за 30,000$ през 2000г от колкото от 20,000$ вложени в злато
                    И пак само нападки. А бе ти явно ще почнеш да говориш и пишеш нормално, когато станеш на 40г ( т.е. след 5г.)
                    Не се впрягай и не мисли че изкарвайки 10% на 3000лв за два дни те е направило много богат. След като чакаш приход от наем за да играеш на борсата...
                    И вчера твоят колега-домоуправител от 'Етажна спбственост' беше много добър
                    С твоите прогнози можеш да си избришеш Д-то, ама мен въобще не ме вълнуват, защото аз не продавам нищо за да ми влияят. Аз само купувам. От 1984г. насам имотите ми се увеличават, златото ми се е увеличило от 1992г. като грамаж, акциите ми от 1994г. - първите, до многократно през 2012г., земеделската ми земя, машините ми, общо всичко като актив малко или много. Доволен съм си от текущия доход от наеми и нищо не продавам. Вие псевдоинвесторите обикновено се набивате на скъп пазар, през 2007 и 2008-ма така правехте с имотите, сега го правите със златото. И това е неизлечимо като стадно чувство. Вместо сега да набиваш на БФБ щото в момента пазара е подценен, ти възхваляваш златото, което означава и че го купуваш спъпичко. Такива алабализми да ми обясняваш теоретически каква му била цената преди 10 години и сега бих приел ако дадеш твоята ярък пример- да кажем купил си 3 кг. злато през 2000г. и ми покажеш как си се снимал с тях, иначе смисъл няма.
                    пп на 52 съм.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      Не вярвам на нито една твоя дума иначе би трябвало да си на 60
                      За кво злато, кви пет лева кви несвързани приказки пишеш за мен е загадка!?
                      Това което го виждам, че се задава и което много те отрови е данъка върху лихвите по мързеливите пари- депозитите, а за рентиерите нищо не съм чул, чел или видял. Рентиерството си е като всеки друг нормален бизнес и си се облага с 10% плоскостен данък! Глупав данък ако ме питаш мен с който държавата сама се е отказала да бъде богата.
                      Така, че оттегли си се обратно в тъмния ъгъл, откъдето си се пръкнал и си ближи раните.

                      П.П. Това за следващите десет години наистина ме разсмя Ти да не си Ванга бре?
                      На 41 съм. Това че не ти отърват моите прогнози,не означава че са грешни. Говоря ти ЗА момента къде е по-добре да си инвестираш парите. А за златото е много просто : 2000г 1тр унция беше 300$. сега е 1700$. Дали си спечелил толкова наеми от НИ купен за 30,000$ през 2000г от колкото от 20,000$ вложени в злато
                      И пак само нападки. А бе ти явно ще почнеш да говориш и пишеш нормално, когато станеш на 40г ( т.е. след 5г.)
                      Не се впрягай и не мисли че изкарвайки 10% на 3000лв за два дни те е направило много богат. След като чакаш приход от наем за да играеш на борсата...
                      И вчера твоят колега-домоуправител от 'Етажна спбственост' беше много добър
                      Last edited by master of the seven seas; 19.10.2012, 12:50.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                        Нещо пак не отговаряш на поста,а само обиждаш. Нито ми отговори за златото сравнение последните 10г. Както и на този пост. Ако не си разбрал, повтарям : Сравнявам момента ОТ СЕГА за следващите 10г. А бленуваната ти доходност на БФБ все още си е в мечтите ти. За сведение, когато сложих парите си в Капман, доходността за 1г беше 100%. И благодарение на жена ми си взехме парите, точно преди да паднат.
                        Но ти тогава още си бил несемеен и едва ли си мислил за нещо повече от дискотеки. А сега си 'велик' инвеститор... със задна дата. Говориш САМО за миналато и така си си заврял главата в пясъка, че не виждаш здравият шут, който се задава за рентиерите. А именно, повишаване на данъка.
                        И още нещо,само да не припаднеш - имам празни НИ, в които ходим 4-5 пъти годишно. И макар да има къде другаде да отседнем, предпочитам ги празни, пред перспективата за 400лв да бъдат опоскани от квартиранти / сирийски бежанци.
                        Не вярвам на нито една твоя дума иначе би трябвало да си на 60
                        За кво злато, кви пет лева кви несвързани приказки пишеш за мен е загадка!?
                        Това което го виждам, че се задава и което много те отрови е данъка върху лихвите по мързеливите пари- депозитите, а за рентиерите нищо не съм чул, чел или видял. Рентиерството си е като всеки друг нормален бизнес и си се облага с 10% плоскостен данък! Глупав данък ако ме питаш мен с който държавата сама се е отказала да бъде богата.
                        Така, че оттегли си се обратно в тъмния ъгъл, откъдето си се пръкнал и си ближи раните.

                        П.П. Това за следващите десет години наистина ме разсмя Ти да не си Ванга бре?
                        Last edited by LANDLORD 31; 19.10.2012, 11:26.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                          Много глупости си написал, но това ти е простено предвид приказния ник
                          Истината, е че част от имотите са ми наследствени, но дори и в тях имам парично участие при придобиването им. Не съм на 31 години, а на много повече!
                          Миризливия влог който си посочил бледнее само от повишаването на цената на имот който съм купил през 2002г. за 70К, сега цената му е поне тройна!
                          Да не говорим за този който съм купил през 1994г.!
                          Ако имаш 100К и ги държиш на лихва, трябва да си наистина много болен човек, много болен! Аз само за два дни на БФБ постигнах доходност от 10%!
                          А вас болните очаквам скоро и да Ви ОБЛОЖАТ!

                          Нещо пак не отговаряш на поста,а само обиждаш. Нито ми отговори за златото сравнение последните 10г. Както и на този пост. От къде реши че парите ми са на влог.Ако не си разбрал, повтарям : Сравнявам момента ОТ СЕГА за следващите 10г. А бленуваната ти доходност на БФБ все още си е в мечтите ти. За сведение, когато сложих парите си в Капман, доходността за 1г беше 100%. И благодарение на жена ми си взехме парите, точно преди да паднат.
                          Но ти тогава още си бил несемеен и едва ли си мислил за нещо повече от дискотеки. А сега си 'велик' инвеститор... със задна дата. Говориш САМО за миналато и така си си заврял главата в пясъка, че не виждаш здравият шут, който се задава за рентиерите. А именно, повишаване на данъка.
                          И още нещо,само да не припаднеш - имам празни НИ, в които ходим 4-5 пъти годишно. И макар да има къде другаде да отседнем, предпочитам ги празни, пред перспективата за 400лв да бъдат опоскани от квартиранти / сирийски бежанци.
                          Last edited by master of the seven seas; 19.10.2012, 11:19.

                          Коментар


                          • Много глупости си написал, но това ти е простено предвид приказния ник
                            Истината, е че част от имотите са ми наследствени, но дори и в тях имам парично участие при придобиването им. Не съм на 31 години, а на много повече!
                            Миризливия влог който си посочил бледнее само от повишаването на цената на имот който съм купил през 2002г. за 70К, сега цената му е поне тройна!
                            Да не говорим за този който съм купил през 1994г.!
                            Ако имаш 100К и ги държиш на лихва, трябва да си наистина много болен човек, много болен! Аз само за два дни на БФБ постигнах доходност от 10%!
                            А вас болните очаквам скоро и да Ви ОБЛОЖАТ!


                            Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                            Алкохолът те накара да се разприказваш и съвсем се оплете, о.з.31. Когато почна да пишеш, твърдеше че имотите са ти наследствени, сега ни убеждаваш,че всички си ги купил... нещо не ми се вързва. То е ясно че не знаеш дори и как послъжеш.
                            По спомени, твърдеше че си се уволнил 2008, явно доста голяма ти е била заплатата, за да купуваш. Как си го постигнал на 31г, с 8г служба... Явно си финансов гений.
                            За влоговете: Имаш 100К евро и ги слагаш на влог, пеи което в края на годината излизаш със 5К ( или 4500) евро. Вариант 2: купуваш НИ и следва: първата година, разходи по покупко-продажба, обзавеждане, търсене на квартиранти. Това са ПОНЕ 5К ( вероятно 10,ама ти си знаеш). Данък за НИ ( около 300лв поне).
                            За да достигнеш доходността на влога,годишно трябва да вземаш ПОНЕ 6к от наеми ( 10% данък върху дохода + данък сгради са около 1к ). Това прави ВСЕКИ месец по 500 евро наем. За да изравниш за 10г влогЪ с неземният НИ, това са 500евро всяка година, т.е наем от 550евро месечно. Можеш ли да ми покажеш такъв наем.
                            Едно неплащане или месец без наематели или месец без да ти платят сметките... И 'инвестицията влогЪ' май печели
                            А след 10г, НИ поради амортизация ще струва 70к, а влогЪ ще си е пак 100К

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                              Кое къще

                              Ти нящо си пощурял! Знам, че е кофти да ти обложат единствения мижав доход през живота- лихвите, ама и аз съм бил млад офицер, трябва да се свиква с несгодите

                              Лека
                              Алкохолът те накара да се разприказваш и съвсем се оплете, о.з.31. Когато почна да пишеш, твърдеше че имотите са ти наследствени, сега ни убеждаваш,че всички си ги купил... нещо не ми се вързва. То е ясно че не знаеш дори и как послъжеш.
                              По спомени, твърдеше че си се уволнил 2008, явно доста голяма ти е била заплатата, за да купуваш. Как си го постигнал на 31г, с 8г служба... Явно си финансов гений.
                              За влоговете: Имаш 100К евро и ги слагаш на влог, пеи което в края на годината излизаш със 5К ( или 4500) евро. Вариант 2: купуваш НИ и следва: първата година, разходи по покупко-продажба, обзавеждане, търсене на квартиранти. Това са ПОНЕ 5К ( вероятно 10,ама ти си знаеш). Данък за НИ ( около 300лв поне).
                              За да достигнеш доходността на влога,годишно трябва да вземаш ПОНЕ 6к от наеми ( 10% данък върху дохода + данък сгради са около 1к ). Това прави ВСЕКИ месец по 500 евро наем. За да изравниш за 10г влогЪ с неземният НИ, това са 500евро всяка година, т.е наем от 550евро месечно. Можеш ли да ми покажеш такъв наем.
                              Едно неплащане или месец без наематели или месец без да ти платят сметките... И 'инвестицията влогЪ' май печели
                              А след 10г, НИ поради амортизация ще струва 70к, а влогЪ ще си е пак 100К

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                                А населението след няколко години - милион и половина, тоест ще има недостиг на жилища, особено читави!


                                http://ceb.bg/blogs/view/ima-nedosti...-idb-1530.html
                                Е чак пък милион и половина Аз не вярвам за 20 години населението на България да се стопи под 3 мио

                                Коментар

                                Working...
                                X