IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение


    Ще видиш Бойко като забрани Хелоуин
    Не вервам да го забрани! За него е национален празник и винаги избира лакомството!
    За останалия народ номера

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31
      Не се обиждам на тикво


      Ще видиш Бойко като забрани Хелоуин

      Коментар


      • Лорда ти си достоен член на гробарската партия.Невеж но агресивен и арогантен.И блеещ пред вожда.Благодарение на теб много хора се отвратиха.Вършиш чудесна работа.А когато употребиш 100 грама пещерски смески поведението ти става като на психопат.Продължавай щото кефиш

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
          Eee, пак нямаш акъл да напишеш два РЕДА като хората!
          Нормално е една пета или една десета от квартирантите ми да са араби, а и той си вика негови сънародници с които така или иначе сме били една държава в Отоманската империя! Ние с тях сме си сънародници, защо трябва да ги оставяме в лапите на Башар Асад?! Това е нехуманно, плюс това те не се държат като селските бездомни лузъри , най-често пъпчиви ергени играещи на форекс и страхливи да създадат дом и семейство! Онези от Дамаск и Алепу наши бивши сънародници са си нормални хора с големи семейства. Е, хранят се на земята, но поне ми спестяват покупката на нови маси и столове
          'Ша знаеш, леко е дразнещо да бъркаш "сънародници" с "поданници", в частност на падишаха. Аз тия гореспоменатите нещо не ги усещам за сънародници.....
          |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
          |___________||__|___|)
          (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
            Не е сигурно много кво печели от наеми ,
            че един арабин бил му обещал, че щял
            да му докара четерима сирийци !!!
            Не били компютри а били,,,,,садрани гащи !!!
            Eee, пак нямаш акъл да напишеш два РЕДА като хората!
            Нормално е една пета или една десета от квартирантите ми да са араби, а и той си вика негови сънародници с които така или иначе сме били една държава в Отоманската империя! Ние с тях сме си сънародници, защо трябва да ги оставяме в лапите на Башар Асад?! Това е нехуманно, плюс това те не се държат като селските бездомни лузъри , най-често пъпчиви ергени играещи на форекс и страхливи да създадат дом и семейство! Онези от Дамаск и Алепу наши бивши сънародници са си нормални хора с големи семейства. Е, хранят се на земята, но поне ми спестяват покупката на нови маси и столове

            Коментар


            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
              Ама разбира се че има. Прекрасно си спомням как едни мошеници прибраха около милион долара след откритието и след това един куп лаборатории по физика го потвърдиха - в БГ също. Голям майтап беше - преди почти 30-тина години.
              http://www.forbes.com/sites/markgibb...tle-more-real/

              Коментар


              • Зависи къде и какво търсиш. Сега в по-елитните квартали вярно че е скъпо. Най-скъпите градове в Европа за сега са Лондон и Москва. Така че а по-настрани от тях. Един приятел е в щатите. И там са се организирали една бригада и изкупуват от банките дрог-хауси. Жилища, конфискувани от банките, понеже тези които са ги купили не могат да си обслужват ипотечните кредити. Само че и банката не може вече да ги продаде, потдържа, стопанисва и опазва. И в тях се самонастаняват наркомани. От там и името им droghaus. Наркоманите, безимотните и клошарите се постарават да ги изторбушат всячески. Всичко каквото може да се изкърти и продаде те го правят. И накрая банката е готова да го продаде за жълти стотинки. Та тази бригада ги купува и възстановява за собствена сметка. Обикновено това го правят като втора работа. След 17.00. И след туй му търсят купувач. Или за някой от бригадата. Излиза им в пъти по-евтино.
                http://georgipiskov.blogspot.com

                Коментар


                • toto

                  На мен пък друго виждат очите ми, от моите познати все повече се оплакват че навън не могат да си купят жилище. Коткретно тук си купиха 130 квадрата 2004 година с гараж за 67 хиляди евро в широк център на Варна и го дават под наем на студенти, които му разказват играта - душкабините се разпадат, по паркета падат ютии , цели плочи от гранитогреса ги хваща липсата. Там навън живеят в жилище за 600 000 паунда , съседите са само черни, представлява една втора от стара къща...синът им порасна и човека има приятелка, която е черна. Те имат едно дете и са там на него бъдеще да осигуряват..Мечтаеха си да си купят жилище там , но на последък нещо спряха. Един друг познат ми каза - тук и децата на децата ни , ще продължават да са емигранти.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                    Лорда е комик от класа.Оказа се че имота негов а ипотеката не е на негово име.Той печели от всичко от имоти борси от каквото се сетиш.Дохода му от наеми нямал един бон и той е доволен.Явно в Пещера бъркат страшни смеси.
                    Не е сигурно много кво печели от наеми ,
                    че един арабин бил му обещал, че щял
                    да му докара четерима сирийци !!!
                    Не били компютри а били,,,,,садрани гащи !!!
                    Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                      Алкохолът те накара да се разприказваш и съвсем се оплете, о.з.31. Когато почна да пишеш, твърдеше че имотите са ти наследствени, сега ни убеждаваш,че всички си ги купил... нещо не ми се вързва. То е ясно че не знаеш дори и как послъжеш.
                      По спомени, твърдеше че си се уволнил 2008, явно доста голяма ти е била заплатата, за да купуваш. Как си го постигнал на 31г, с 8г служба... Явно си финансов гений.
                      За влоговете: Имаш 100К евро и ги слагаш на влог, пеи което в края на годината излизаш със 5К ( или 4500) евро. Вариант 2: купуваш НИ и следва: първата година, разходи по покупко-продажба, обзавеждане, търсене на квартиранти. Това са ПОНЕ 5К ( вероятно 10,ама ти си знаеш). Данък за НИ ( около 300лв поне).
                      За да достигнеш доходността на влога,годишно трябва да вземаш ПОНЕ 6к от наеми ( 10% данък върху дохода + данък сгради са около 1к ). Това прави ВСЕКИ месец по 500 евро наем. За да изравниш за 10г влогЪ с неземният НИ, това са 500евро всяка година, т.е наем от 550евро месечно. Можеш ли да ми покажеш такъв наем.
                      Едно неплащане или месец без наематели или месец без да ти платят сметките... И 'инвестицията влогЪ' май печели
                      А след 10г, НИ поради амортизация ще струва 70к, а влогЪ ще си е пак 100К
                      Лорда е комик от класа.Оказа се че имота негов а ипотеката не е на негово име.Той печели от всичко от имоти борси от каквото се сетиш.Дохода му от наеми нямал един бон и той е доволен.Явно в Пещера бъркат страшни смеси.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                        Eто как следва възстановяване , след което догодина някои ще си връзват камъни на шиите! Кошмари сънувахте ли снощи?

                        http://www.investor.bg/novini/122/a/...ranata,141720/
                        По-малко сделки на имотния пазар

                        http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1595887

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
                          И аз бях писал същото преди няколко месеца, само че ме оплюха. Към днешна дата случаите които мога да дам за пример са се удвоили. Страните в които са емигрирали мои познати и са обявили имоти за продан към днешна дата са: Германия, Канада, Австралия, Англия, Люксембург и САЩ естесвенно. Някои от тях даже бяха купили втори имот за инвестиция
                          Абсолютно. Тук бих добавил и Гърция и Италия. Но освен срива в имотите, почва и изтичането на капитали. До сега България се издържаше от притока на свежи пари от гастарбайтерите. Сега парите тръгват в посока на вън!!
                          http://georgipiskov.blogspot.com

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Georgi Разгледай мнение
                            Очаквам и една нова тенденция да започне на нашия пазар на НИ. Имам приятели дето в периода 1990-2000 заминаха на работа в чужбина. Някой със зелени карти. Кой как намери. С тенденцията след време, като България се оправи да се приберат. Пращаха пари на близки и родители. Но България няма изгледи да се оправя. Децата им се изучиха в чужбина. И там вече е техния дом. А България им е вече чужда. А тук старите постепенно си отидоха. Или са на път. Годините си текат. Сега познавам няколко семейства дето са обявили за продан апартаменти, селски къщи и земи. Да се отърват от тях, и да си изтеглят парите в чужбина.
                            Та ще има нова вълна на предлагане на всякакъв вид имоти. И изтичане на капитали от България на вън!!
                            И аз бях писал същото преди няколко месеца, само че ме оплюха. Към днешна дата случаите които мога да дам за пример са се удвоили. Страните в които са емигрирали мои познати и са обявили имоти за продан към днешна дата са: Германия, Канада, Австралия, Англия, Люксембург и САЩ естесвенно. Някои от тях даже бяха купили втори имот за инвестиция

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
                              А каква част от общия брой сделки ще е с Хапаратменти?
                              Годината ще е върхова за сделки с ниви и други земеделски имоти.
                              По спомен, покрай ликвидацията на Еларга предстоят да се прехвърлят около 30 х. имоти, т.е. и тези сделки са част от общата картина.

                              П.С. Отделно и прехвърлянето на собствеността на спечелилите тъговете за държавна земя, които също ще бъдат обхванати от статистиката на агенцията по вписванията.
                              И на мен ми възникнаха такива въпроси като прочетох статията. Ясно е, че в София няма сделки с ниви, но какъв процент са земеделските имоти от общия брой към 148,000 сделки не пише. Безполезна информация. Трябваше да извадят едни данни само за продадени жилища в петте най-големи градове. Без областите, защото съм сигурен, че летните продажби на ваканционни апартаменти от Равда до Елените са повече от всички продадени градски жилища в държавата през цялата година. Иначе ми се струва твърде малък процента на софийските сделки - около 8% от всичките. Така представено е нереално.

                              Коментар


                              • Това за 10 000 % е сериозно.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X