IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mtelman Разгледай мнение
    Личния живот има значение - да Ние сме двама засега Значи ние сме 2х спрямо твоето обезценяване.

    Сам каза, че строителството е рязко спаднало. Значи свети червен индикатор за продаващите. Зелен за купувачи и спад в цените.

    На никого не желая неуспех!
    И аз не ти желая неуспех, ама тука с толкова много психология на пазара ви заляхме с инвеститора АLE1 и пак не сте вденали, че трябва да минавате на червено. Какво да те правя човече, цял живот ще губиш
    Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
      Ти си купува, ама си от вечно некупуващите. Аз не продавам на инат, камо ли на неплатежоспособни купувачи. Както посочих вече с Бъфет ме оприличава дългосрочността на инвестицията. Малко е малоумно съждението ти че щото не съм се подвел по разни индикатори съм купил НИ! След като цената на това което съм купил се очетвори, а на малкото което съм купил в бума още ми носи сигурен текущ доход, то тогава на портфейла си ли да вярвам или на някой вечно некупил неудачник? Въпроса не е да карам такива като теб да купуват, въпроса е такива като мен никога да не продават. Когато намалее рязко предлагането нали се сещаш какво се случва с цените? Сега е рязко е намаляло само строителството , вследствието от това ще го усетите до година-две.
      Личния живот има значение - да Ние сме двама засега Значи ние сме 2х спрямо твоето обезценяване.

      Сам каза, че строителството е рязко спаднало. Значи свети червен индикатор за продаващите. Зелен за купувачи и спад в цените.

      На никого не желая неуспех!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
        Ти си купува, ама си от вечно некупуващите. Аз не продавам на инат, камо ли на неплатежоспособни купувачи. Както посочих вече с Бъфет ме оприличава дългосрочността на инвестицията. Малко е малоумно съждението ти че щото не съм се подвел по разни индикатори съм купил НИ! След като цената на това което съм купил се очетвори, а на малкото което съм купил в бума още ми носи сигурен текущ доход, то тогава на портфейла си ли да вярвам или на някой вечно некупил неудачник? Въпроса не е да карам такива като теб да купуват, въпроса е такива като мен никога да не продават. Когато намалее рязко предлагането нали се сещаш какво се случва с цените? Сега е рязко е намаляло само строителството , вследствието от това ще го усетите до година-две.
        Теб са те напъплили едни купувачи с пари

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mtelman Разгледай мнение
          Жалко че си инвестирал в зеле, а не в ракия, че да отлежава

          Неплатежоспособността ми намалява правопропорционално на твоето моментно и бъдещо обезценяване.
          Напротив, напротив, много от имотите ще преживеят и твоите внуци, ако разбира се като кандидат купувач си останеш вечно такъв и никога не създадеш семейство, щото съм сигурен че и тука те водя с няколко кръгчета
          Профилът Ви е един и същи, жалко че ми истриха темата за 23 годишния, явно много ора се припознахте там
          Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
            Ти си купува, ама си от вечно некупуващите. Аз не продавам на инат, камо ли на неплатежоспособни купувачи. Както посочих вече с Бъфет ме оприличава дългосрочността на инвестицията. Малко е малоумно съждението ти че щото не съм се подвел по разни индикатори съм купил НИ! След като цената на това което съм купил се очетвори, а на малкото което съм купил в бума още ми носи сигурен текущ доход, то тогава на портфейла си ли да вярвам или на някой вечно некупил неудачник? Въпроса не е да карам такива като теб да купуват, въпроса е такива като мен никога да не продават. Когато намалее рязко предлагането нали се сещаш какво се случва с цените? Сега е рязко е намаляло само строителството , вследствието от това ще го усетите до година-две.
            Жалко че си инвестирал в зеле, а не в ракия, че да отлежава

            Неплатежоспособността ми намалява правопропорционално на твоето моментно и бъдещо обезценяване.
            Last edited by mtelman; 19.11.2012, 21:33.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mtelman Разгледай мнение
              Как предлагаш да се развиват нещата в моментната ситуация?

              Да си останем гладни и глупави?

              Явно си чел много книжки. Там трябва да пише разни неща за индикатори кога, какво... Явно не си ги разбрал, ако си инвестирал в НИ. Предполагам е така и портфейла ти няма да издържи в кризата... Виждам че и озлобяваш!

              Само да припомня. Аз съм купувач. У мен са парите. У теб е киселото зейе и вече е април.

              Как ще ме накараш да купя?

              Не ми трябва да съм оригинален. Аз съм купувача не забравяй!!!
              Ти си купува, ама си от вечно некупуващите. Аз не продавам на инат, камо ли на неплатежоспособни купувачи. Както посочих вече с Бъфет ме оприличава дългосрочността на инвестицията. Малко е малоумно съждението ти че щото не съм се подвел по разни индикатори съм купил НИ! След като цената на това което съм купил се очетвори, а на малкото което съм купил в бума още ми носи сигурен текущ доход, то тогава на портфейла си ли да вярвам или на някой вечно некупил неудачник? Въпроса не е да карам такива като теб да купуват, въпроса е такива като мен никога да не продават. Когато намалее рязко предлагането нали се сещаш какво се случва с цените? Сега е рязко е намаляло само строителството , вследствието от това ще го усетите до година-две.
              Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                Мухъл избива от твоите писания, как пък всички сривльовци си приличате като две капки боза и никой не се различава с нищо. Еднакви проповеди, еднакви лузърски умозаключения, може би трябва да ви асоциирам с групата на безработните калтаци, които просто от няма накъде заливат форумите. Измисли нещо по оригинално!
                Панелки, ново до 2000 и такова след 2000г. само делите неделимото. Ако беше прочел дори една книжка за НИ, трябва да ти е станало ясно, че единствено локацията има значение, ама нали сме чели сам Робинзон Крузо от чуждоземните автори........
                Как предлагаш да се развиват нещата в моментната ситуация?

                Да си останем гладни и глупави?

                Явно си чел много книжки. Там трябва да пише разни неща за индикатори кога, какво... Явно не си ги разбрал, ако си инвестирал в НИ. Предполагам е така и портфейла ти няма да издържи в кризата... Виждам че и озлобяваш!

                Само да припомня. Аз съм купувач. У мен са парите. У теб е киселото зейе и вече е април.

                Как ще ме накараш да купя?

                Не ми трябва да съм оригинален. Аз съм купувача не забравяй!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                  Мухъл избива от твоите писания, как пък всички сривльовци си приличате като две капки боза и никой не се различава с нищо. Еднакви проповеди, еднакви лузърски умозаключения, може би трябва да ви асоциирам с групата на безработните калтаци, които просто от няма накъде заливат форумите. Измисли нещо по оригинално!
                  Панелки, ново до 2000 и такова след 2000г. само делите неделимото. Ако беше прочел дори една книжка за НИ, трябва да ти е станало ясно, че единствено локацията има значение, ама нали сме чели сам Робинзон Крузо от чуждоземните автори........
                  Прав си за локацията, за ся са замислям за малта ама в предвид новите конюнктури и на канарите ще кандисам за къщичка с 500 м2 дворче.
                  Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mtelman Разгледай мнение
                    Ми ти къ го мислиш? Така у времето и пространството?

                    Класици... от пръдня боя. Дръж си панелката, само мъхъл ще ти носи
                    Мухъл избива от твоите писания, как пък всички сривльовци си приличате като две капки боза и никой не се различава с нищо. Еднакви проповеди, еднакви лузърски умозаключения, може би трябва да ви асоциирам с групата на безработните калтаци, които просто от няма накъде заливат форумите. Измисли нещо по оригинално!
                    Панелки, ново до 2000 и такова след 2000г. само делите неделимото. Ако беше прочел дори една книжка за НИ, трябва да ти е станало ясно, че единствено локацията има значение, ама нали сме чели сам Робинзон Крузо от чуждоземните автори........
                    Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                      Ааааааааа, понеже ние сме калпави и парите които изкарваме са калпави, дай и цените гроздето кисело да ни е евтинко. Класика сривльовскааааааааааа!
                      Ми ти къ го мислиш? Така у времето и пространството?

                      Класици... от пръдня боя. Дръж си панелката, само мъхъл ще ти носи

                      Коментар


                      • Ааааааааа, понеже ние сме калпави и парите които изкарваме са калпави, дай и цените гроздето кисело да ни е евтинко. Класика сривльовскааааааааааа!

                        Първоначално изпратено от mtelman Разгледай мнение
                        Съгласен съм напълно с теб, че нивото на НИ е пряко свързано с нивото на икономиката.

                        Просто поглени нивото на икономиката и ми кажи реално ли е моментното ниво на НИ.

                        При мен лично покупката на НИ не е само до липса на пари.
                        Нормално е покупката на НИ да е съпътствана с кредитиране от банка, но в момента това е равно на самоубийство.

                        Както спомена по-долу nikkin, нямам против, че предлаганите имотите са калпави, но нека и цените са такива!
                        Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Разсмя ме с това че ако цените още паднат и икономиката още потъне , младите хора ще останат в България защото ще си купят евтини жилища.
                          Съгласен съм напълно с теб, че нивото на НИ е пряко свързано с нивото на икономиката.

                          Просто поглени нивото на икономиката и ми кажи реално ли е моментното ниво на НИ.

                          При мен лично покупката на НИ не е само до липса на пари.
                          Нормално е покупката на НИ да е съпътствана с кредитиране от банка, но в момента това е равно на самоубийство.

                          Както спомена по-долу nikkin, нямам против, че предлаганите имотите са калпави, но нека и цените са такива!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                            Ми като нямат пари ти на кого ще продаваш?Нали искаш високи цени откъде?Или си от онези инвеститори дето прочетат у някой сайт че цените станали еди си колко евро и вадиш калкулатора да си смяташ загубите?
                            +1

                            няма чужденци в сегмента на масовите жилища, хората с депозити кътат или малки суми под 20К, а тези с големите депозити вече си имат поне по 1 жилище и скачането в имотния пазар въобще не им е приоритет при такива цени и такава среда.

                            за ипотечните кредити няма какво да говорим при положение, че хората масово се чустват несигурни на работното си място + имат съвсем пресен пример от близки и познати какъв ад е да се обвържеш с БГ лихвар..маскиран на банка и защитаван от държавата.


                            поздрави
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                              Само един 17г. си призна, че има 500лв., а останалите дето искате да купувате апартаменти що мълчите бре гавази?????????? Знам, че никой няма повече от 4 цифрена сума.
                              Ми като нямат пари ти на кого ще продаваш?Нали искаш високи цени откъде?Или си от онези инвеститори дето прочетат у някой сайт че цените станали еди си колко евро и вадиш калкулатора да си смяташ загубите?

                              Коментар


                              • Едва ли има някой, който да може да каже колко още има да падат имотите, но в същото време са много тези, които са наясно, че спад има и ще има докато не се усети свеж полъх в икономиката.

                                Демографският фактор го има и го е имало(спомнете си колко млади хора емигрираха последните 23 години ) , но много зависи какво се гледа. Ако се търси примерно апартамент в Плевен е едно, а ако се търси в София в 'престижен' квартал е съвсем друго.

                                Не трябва да се подценява и факта, че по-голямата част от софиянци са набутани в панеляци и който се види в някакви по-нормални пари почва да мисли или за апартамент 'тухла' или за къща. Аз лично не познавам човек, който да се е видял 'в пари' и да е останал в панелка.

                                така, че много зависи и от мястото и типа имот.

                                при предния 'бум' в икономиката ни доста хора се нанесоха в жилища даже над стандарта им и в момента част от тях също вкарват напрежение в системата. някои със сетни сили успяват да плащат лихвите на банките, но има и много, които са развели белия флаг, а банките постепено се пълнят с имоти (по-скоро фирмите създадени с техни пари).

                                няма как да има нов бум без рестарт на системата и при положение, че няма вълна от чужди инвеститори ( морето и руснаците са изключение) трябва да се примирим, че цените на имотите ще бъдат в пряка зависимост от ДОХОДИ и ЗАЕТОСТ сред масата потребители.

                                Поздрави и успех
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X