IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ок. Може ли тогава някой да ми обясни как си взех през 2002 г. 90 квадрата в Дружба за 18 000 евро. Какъв е заветния механизъм, по-който 5 г. по-късно се стигна до раздутите до безумие цени, господа? Уникален растеж във всички сфери на икономиката или просто един класически балон? Десет години по-късно хората са в пъти по-зле финансово, а някои упорито твърдят, че всъщност цените от 2002 г. са нерални и да ги търсиш означава да искаш катастрофа и глад в държавата. Ами по тази логика да вдигаме цените на всичко, а? Храни, горива, техника. Ми нали и техните производители са хора и те трябва да живеят от нещо. Защо платените драскачи реват само за имотите, все едно на тях се крепи цялата ни икономика. Когато аз се прецаках, не търчах по форумите да убеждавам всички колко е гот да станеш роб на банката и да лъжа как се чака поголовно поскъпване или стабилизация само след месец, два. Напротив, включих се едва след като продадох за да разкажа своята история и да хвърля двата си цента по въпроса.

    И пак повтарям. Ще се радвам хората да купуват по 1000 евро квадрата и икономиката да бачка на пълни обороти, но фактите са, че една голяма част от българите, особено в провинцията работят масово за 300 - 400 лв. Ако изобщо имат работа. Голям напредък за 10 година, а? Е, на тази база какви цени да очакваме?

    Коментар


    • Странно защо всички искат евтино сирене и хляб, пък скъпи имоти....

      Ми нали като са евтини имотите ще можем да си позволим по-големи и по-хубави?

      Както с храната и техниката!
      Вие нормални ли сте да припявате на кликата изедници - банки-строители-брокери!

      Що за зараза е това?

      Що не се радвате че бензина поскъпва??!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
        С други думи очакваш 300Е. Не, че не може да стане, като гледам как българите доброволно искат да се заколят.
        Понеже съм купувал на тая цена преди 12 години, мога да обясня обстановката в някои детайли. Продавачът си беше стегнал куфарите и с псувни се изнесе от държавата, подобно на много мои приятели и роднини сега. Каза, че кракът му няма да стъпи тук,а аз по случайност се бях прибрал с пари отвън. Дадох му една торба долари тогава, понеже не искаше и да чуе за банки (бяха фалирали преди 3 години). Най-големия му страх беше да не го мина с фалшиви банкноти ! Поняието кредит НЕ съществуваше. В около 5 квартала около мен имаше няколко строежа - брояха се на пръстите на едната ми ръка. Просто никой не искаше строи. Те и първите строители ентусиасти бяха пофалирали след 96-97. Средната заплата в държавата беше 250 лв. ДДС 22%, ДОД -33%. Ей с това ги свързвам 200/300 Е/м2 в София.
        Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
        Търсените цени от вас са следствие, а не причина, и не знам дали искате да се случат всички събития, които биха довели до тези цени.
        Поздравления. Ти си един от малкото разумно разсъждаващи хора във форума.
        Never underestimate the predictability of stupidity

        Коментар


        • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
          Търсените цени от вас са следствие, а не причина, и не знам дали искате да се случат всички събития, които биха довели до тези цени.
          Не знам за другите, но аз търся причина да остана в БГ, а не тънки цени на имоти. И както каза колегата по долу, няма да оправим държавата само с прехвърляне на тухли.

          Всъщност точно това презастрояване и балониране ни изяде главата. Вместо да създава работни места и производство, тук куцо и сакато се юрна да строи кутии за руснаци, китайци, араби и извънземни. Последствията сами ги виждаме.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от drakkar Разгледай мнение
            Ситуацията в момента е друга. Никой не ги е карал да строят толкова много жилища. Аз си гледам моята гледна точка, много жилища, малко купувачи, пари няма ... Колкото по - евтино, толкова по - добре / за мен /
            Пък държавата - не съм аз този дето ще я оправя - като купува скъпо апартаменти.
            Търсените цени от вас са следствие, а не причина, и не знам дали искате да се случат всички събития, които биха довели до тези цени.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
              С други думи очакваш 300Е. Не, че не може да стане, като гледам как българите доброволно искат да се заколят.
              Понеже съм купувал на тая цена преди 12 години, мога да обясня обстановката в някои детайли. Продавачът си беше стегнал куфарите и с псувни се изнесе от държавата, подобно на много мои приятели и роднини сега. Каза, че кракът му няма да стъпи тук,а аз по случайност се бях прибрал с пари отвън. Дадох му една торба долари тогава, понеже не искаше и да чуе за банки (бяха фалирали преди 3 години). Най-големия му страх беше да не го мина с фалшиви банкноти ! Поняието кредит НЕ съществуваше. В около 5 квартала около мен имаше няколко строежа - брояха се на пръстите на едната ми ръка. Просто никой не искаше строи. Те и първите строители ентусиасти бяха пофалирали след 96-97. Средната заплата в държавата беше 250 лв. ДДС 22%, ДОД -33%. Ей с това ги свързвам 200/300 Е/м2 в София.
              Ситуацията в момента е друга. Никой не ги е карал да строят толкова много жилища. Аз си гледам моята гледна точка, много жилища, малко купувачи, пари няма ... Колкото по - евтино, толкова по - добре / за мен /
              Пък държавата - не съм аз този дето ще я оправя - като купува скъпо апартаменти.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от drakkar Разгледай мнение
                Аз понеже съм потенциален купувач смятам, че сегашните цени са ок, просто валутата трябва да е в лева
                С други думи очакваш 300Е. Не, че не може да стане, като гледам как българите доброволно искат да се заколят.
                Понеже съм купувал на тая цена преди 12 години, мога да обясня обстановката в някои детайли. Продавачът си беше стегнал куфарите и с псувни се изнесе от държавата, подобно на много мои приятели и роднини сега. Каза, че кракът му няма да стъпи тук,а аз по случайност се бях прибрал с пари отвън. Дадох му една торба долари тогава, понеже не искаше и да чуе за банки (бяха фалирали преди 3 години). Най-големия му страх беше да не го мина с фалшиви банкноти ! Поняието кредит НЕ съществуваше. В около 5 квартала около мен имаше няколко строежа - брояха се на пръстите на едната ми ръка. Просто никой не искаше строи. Те и първите строители ентусиасти бяха пофалирали след 96-97. Средната заплата в държавата беше 250 лв. ДДС 22%, ДОД -33%. Ей с това ги свързвам 200/300 Е/м2 в София.

                Коментар


                • Ха. Вече писах, че с кеф ще купувам на 1000 Евро, но само ако СРЕДНАТА заплата в страната също гравитира около тази сума. Да виждаш нещо подобно за момента? Как да имаме нормален имотен пазар, при положение, че НЯМА държава и производство. С две думи, тухлите са ни най-малката грижа и са по-скоро последица от това, което посочих в последните няколко поста.

                  И всъщност за какъв имотен пазар говорим изобщо. София (дето всеки я сочи за официална извадка) отдавна започна да се "отводнява", а опарените са пример за всички останали замислили се да купуват тухли.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                    - 40% малко ли е ? Може би трябва да струват 100 евро или цената на м2 да клони към цената на гранитогрес, паркет и ламинат или най-много на евтин латекс. То и паркет има за 150Е/м2 ...
                    Аз понеже съм потенциален купувач смятам, че сегашните цени са ок, просто валутата трябва да е в лева

                    Коментар


                    • Сравнението е неуместно. Цените в Ирландия и Испания се надуваха повече от 15 години преди на се спраскат. Тук едно че тръгнахме от 200 евро след 97ма, и второ нямаше достатъчно ВРЕМЕ цените да стигнат техните висини, нито да се построят толкова жилища по градовете.Като цяло може да очакваш бавен спад от около 10% за София при негативно стечение на обстоятелствата.
                      Тъй като българина разбира само от черно, предполагам, че това е реалистичния негативен сценарии.
                      Отчайващото в случая е, че вие вярвате ,че ще заживеете много по-добре, когато купите на 200Е в София.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                        - 40% малко ли е ? Може би трябва да струват 100 евро или цената на м2 да клони към цената на гранитогрес, паркет и ламинат или най-много на евтин латекс. То и паркет има за 150Е/м2 ...
                        Направи справка с Испания и Ирландия. За последната по официални данни спада е с около 60 %. И това в нормална държава, с нормална инфраструктура и производство. С нашата бясна икономика, презастрояване и циганизация, какви цени да чакаме според теб?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bones56 Разгледай мнение
                          Балона тепърва ще се спука.....
                          дам

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bones56 Разгледай мнение
                            Балона тепърва ще се спука.....
                            - 40% малко ли е ? Може би трябва да струват 100 евро или цената на м2 да клони към цената на гранитогрес, паркет и ламинат или най-много на евтин латекс. То и паркет има за 150Е/м2 ...

                            Коментар


                            • Балона тепърва ще се спука.....

                              Коментар


                              • http://dnes.dir.bg/news/zapori-chast...-12504366?nt=6

                                200 000 водени дела, 500 000 висящи дела, очаквани 1 000 000 000 лв.

                                Работите не са добре.
                                И ще става все по-зле!

                                СЕГА НЕ Е МОМЕНТА ЗА ПОКУПКА НА АПАРТАМЕНТ!

                                Коментар

                                Working...
                                X