IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bones56 Разгледай мнение
    Ок. Да опростя и аз нещата. Не контролирам печатането на пари, но имам глава на раменете за да разбера кога ме манипулират и какво трябва да направя за да го избегна. Това, че някой друг го кефи да взима скъпо стар бетон или ненужни боклуци мен не ме засяга. Когато трябва и виждам реални ценови измерения - взимам. Когато виждам задаваща се буря и губещи инвестиции - продавам. Това е.

    И хайде да не сравняваме големи държави с реална икономика и пазари с това което става в България. Още по-малко паметници на културата с панелки в София или каквото там избълвахме за последните 7 - 8 години.
    Друг не го кефи.. това е баланса на системата!! Това е залога с/у който банките са раздали пари... колкото повече пари са раздали, толкова по-малки са възможностите за резки и големи по стойност движения в цената... както има граници и колко ниски могат да станат... системата няма интерес дори и при ПЛАВНО спускане на цените, същите да станат толкова ниски, че и безработните да се снабдят с имот идеята е обратна и работещите да не могат да си купят.
    Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

    Коментар


    • Следващата година ще е преломна за цените на НИ.
      Допускам, че ще има регулаторен натиск от БНБ върху банките за освобождаване от недвижимите имоти в портфеилите им и подобряване на състоянието им имайки предвид отливът на спестявания, който ще предхожда изборите. Това ще окаже натиск върху цените, но същевременно частта от спестявания, които няма да се изнесат ще се влеят на пазара на НИ и това ще крепи цените. Естествено добрите имоти ще се купуват около сегашните ценови нива. Панелките и апартаменти обременени с монополни тежести / ТЕЦ/, ще паднат още малко. Част от хората в тези блокове не плащат парно, а някой и го ползват нелегално, което води до оскъпяване на услугата за останалите съкооператори. Също така възможността за неплащане на парно от наемателите ги прави неатрактивни за инвестиция с цел отдаване под наем. Ще бъдат актуални малки апартаменти в не много големи сгради в добро състояние без ТЕЦ и възможност за изплащане от наем в рамките на 15 години при пълна заетост. С незаетост 20% до 18 години.

      Коментар


      • Не, че нещо, но 50% от панелките са по здрави от 100% от новото строителство...
        Но средносттаистическия българин няма как да знае това, защото е тъп като цяло... Д*ет се вика по-добре в хапартамент нов с YTONG и MDF-паркет 2мм. окколкото в панелка...
        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Лорде, Лорде....от имоти разбираш точно толкова, колкото и от "отлежали" чилийски вина

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bones56 Разгледай мнение
            Още по-малко паметници на културата с панелки в София.
            Моята панелка е моят замък! - девиз на български лендлорд

            Коментар


            • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
              Имотите са като отлежали вина, колкото по-дъртеят, толкова по стабилни стават.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                Ох, човек все едно обясняваш че нямаше да има кокошка ако нямаше яйце... ами виж сега - ние не контролираме раздаването/печатането на пари - с това ни манипулират нас..

                Ще ти опростя изводите - виж един друг пазар не БГ, например Франция, там имотите не поскъпват ли с инфлацията или замъците дето са на по 1000 години поради амортизацията ти ги подаряват и ти дават даже и пари за ремонт
                Ок. Да опростя и аз нещата. Не контролирам печатането на пари, но имам глава на раменете за да разбера кога ме манипулират и какво трябва да направя за да го избегна. Това, че някой друг го кефи да взима скъпо стар бетон или ненужни боклуци мен не ме засяга. Когато трябва и виждам реални ценови измерения - взимам. Когато виждам задаваща се буря и губещи инвестиции - продавам. Това е.

                И хайде да не сравняваме големи държави с реална икономика и пазари с това което става в България. Още по-малко паметници на културата с панелки в София или каквото там избълвахме за последните 7 - 8 години.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bones56 Разгледай мнение
                  Разбирам. Тъй като доходите са се повишили един стар Мраз или Лада трябва да ми струват колкото новия Уърпул и Ауди. Нали така?

                  И нека ти кажа нещо за въпросните кредити. Всъщност те се основния генератор на инфлация, тъй като реално са печатане на пари, но във въздуха. Ако не ги бяха раздали на куцо и сакато, нямаше да има нито балон, нито бясно повишаване на цените. И това важи не само за имотния сектор, а за всеки един фирмен кредит, които беше отпуснат за периода. Сега, когато се оказа, че всъщност пари няма и пазара по цял свят се сви като скарида, всички ревнаха, че било трудно и са ги излъгали. Е, сега, аз какво съм крив, че хора като Вас все още подържат подобна платформа и дори смятат, че е нещо нормално.
                  Кви хладилници и стари ламарини сравняваш с имотите Имотите са като отлежали вина, колкото по-дъртеят, толкова по стабилни стават. Затова на запад има къщи на едно хилядолетие, знаеш ли колко поколения са се точили да закупят като теб?
                  Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                  Коментар


                  • По-добре следи наемите.Когато започнат да се покачват или пък да недостигат , тогава и цените на имотите ще тръгнат нагоре.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Каммен Разгледай мнение
                      Какви инфлации , какви себестойности ви гонят? Основният закон е търсене и предлагане.Където се срещнат там е цената!
                      - и това може да се манипулира - пример - ФЕД в УСА от няколко месеца... и след няколко ЕЦБ ... в ЕС
                      Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Каммен Разгледай мнение
                        Какви инфлации , какви себестойности ви гонят? Основният закон е търсене и предлагане.Където се срещнат там е цената!
                        Брокита, банкери и ...."музовир" го обясниха!
                        Араби, рашки и извънземни от сички земни кълбета идват на талази
                        Щото Софето е дъ бест.

                        пп
                        КОЙ НЕ СКАЧА Е....ЧЕРВЕН /ОТ МАРС/
                        ЛЕКА И ДОХОДНА-ПОЗДРАВА НЕ Е ЗА БАКШИШИ
                        Last edited by baiH; 29.11.2012, 13:13.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bones56 Разгледай мнение
                          Разбирам. Тъй като доходите са се повишили един стар Мраз или Лада трябва да ми струват колкото новия Уърпул и Ауди. Нали така?

                          И нека ти кажа нещо за въпросните кредити. Всъщност те се основния генератор на инфлация, тъй като реално са печатане на пари, но във въздуха. Ако не ги бяха раздали на куцо и сакато, нямаше да има нито балон, нито бясно повишаване на цените. И това важи не само за имотния сектор, а за всеки един фирмен кредит, които беше отпуснат за периода. Сега, когато се оказа, че всъщност пари няма и пазара по цял свят се сви като скарида, всички ревнаха, че било трудно и са ги излъгали. Е, сега, аз какво съм крив, че хора като Вас все още подържат подобна платформа и дори смятат, че е нещо нормално.
                          Ох, човек все едно обясняваш че нямаше да има кокошка ако нямаше яйце... ами виж сега - ние не контролираме раздаването/печатането на пари - с това ни манипулират нас..

                          Ще ти опростя изводите - виж един друг пазар не БГ, например Франция, там имотите не поскъпват ли с инфлацията или замъците дето са на по 1000 години поради амортизацията ти ги подаряват и ти дават даже и пари за ремонт
                          Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                          Коментар


                          • Какви инфлации , какви себестойности ви гонят? Основният закон е търсене и предлагане.Където се срещнат там е цената!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                              Bones56,

                              Как очакваш повече пари да купуват същата "стока" ?!
                              Средните доходи са 2-3 пъти по-високи от преди 10-12 години, дават се кредити...
                              Ти ако искаш вярвай на "хората с принтера", те тебе не те питат.
                              Разбирам. Тъй като доходите са се повишили един стар Мраз или Лада трябва да ми струват колкото новия Уърпул и Ауди. Нали така?

                              И нека ти кажа нещо за въпросните кредити. Всъщност те се основния генератор на инфлация, тъй като реално са печатане на пари, но във въздуха. Ако не ги бяха раздали на куцо и сакато, нямаше да има нито балон, нито бясно повишаване на цените. И това важи не само за имотния сектор, а за всеки един фирмен кредит, които беше отпуснат за периода. Сега, когато се оказа, че всъщност пари няма и пазара по цял свят се сви като скарида, всички ревнаха, че било трудно и са ги излъгали. Е, сега, аз какво съм крив, че хора като Вас все още подържат подобна платформа и дори смятат, че е нещо нормално.

                              Коментар


                              • Bones56,

                                Как очакваш повече пари да купуват същата "стока" ?!
                                Средните доходи са 2-3 пъти по-високи от преди 10-12 години, дават се кредити...
                                Ти ако искаш вярвай на "хората с принтера", те тебе не те питат.

                                Коментар

                                Working...
                                X