IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • !
    Attached Files

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nikkin Разгледай мнение
      Напълно съм съгласен, и за мен НДК е най-доброто място в София, но въпреки това умишлено се преместих до южен парк, което не е много по-далече, но плюсове като много по-чист въздух, тишина, по-голям избор на качествени сгради и разпределение на апартаменти. За съжаление НДК не е онзи район от детството ми когато без проблем ритахме топка и тичахме на воля по която и да е улица между "Витоша" и "Прага" без да ни притесняват паркирали или преминаващи автомобили... беше много по-чисто и спокойно. След 2000-та стана лудница, шум, прожектори, прах... догарамата и щорите донякъде спасяват положението, но не е същото. Главната причината да смятам мястото за толкова добро май май е по-скоро носталгията отколкото разума...
      ... ако се пооправи центъра, санират се всички сгради и се ограничи трафика, би било добра инвестиция да имаш имот там, но не виждам как ще стане... и малкото което се прави бързо се руши... и да, минах през подлеза на НДК днес - 3-4 месеца след ремонта - еми не се поддържа, опикан е, мръсен... половината магазини затворени... затова смятам че към днешна дата имотите в района са силно надценени, то се вижда и по обявите - седят, но са един и същи с години... вярно е че има и качествени имоти които си струват парите, но в този район те са незначително малко.
      Ей това удебеленото е специално за Оскар и Бертрам.Все пак ще отида да се убедя с очите си и да установя че съм си наред.На никкин му вярвам на всяка дума която е написал.Преди два месеца обиколих пеш целия район от Руски паметник до НДК и не ми хареса.Тесни улици порутени фасади и сгради коли повечето трошки за вторични суровини и мръсотия.А самото НДК е една помпозна и грозна комунистическа простотия израз на глупостта и бездарието на партизаните архитекти.Площада отпред е тотално недуразумение и нямам думи да го квалифицирам.А този мрамор при сняг е уникален,

      Коментар


      • Е нали направиха Била на ректората. А аптеки в центъра си има предостатъчно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
          Крукс, това че има някои пенсионери,които не могат да плащат подръжка, не значи че навсякъде е така.Така както го описваш, и Лили Иванова, дето ти е съседка около Докторския, и тя пЕсти от чистачка..Айде малко по сериозно, един разправя че сградите падат, друг че е тотална мизерия. По принцип в едни манастриски ливади; където е пълно с нови софиянци, е по трудно да събираш такси за почистване, да не говорим асансьори и т.н- имам познати и знам.Сградите в центъра са строени в най - богатия период на българия- преди да дойдат другарите от селата, в едно буржоазно, капиталистическо време и по немски-без да се пести нищо.А и повечето са кооперативи, нищо общо с свгашното строителство.
          Моето мнение е, че центърът е за по млади и социални хора, като стана на 50 и аз ще търся спокойствие.Сега искам лятото да си пия шприц в culture beat или memento, после blender, mascara, денонощно заведения за ядене- излизал съм да ям в 3, денонощни магазини. Сега пиша от едно заведение на Ангел Кънчев, вечерях пилешко с моцарела, сушени домати и пюре от моркови и си пия бранка мента и се опитвам да чета новиа биохраф, ама като видях поедното гениално мнение в стил когато слънцрто изгрее, става топло- не се сдържах!Като пробвам да поръчам брака мента некъде по кварталите, мислят че ги обиждам. Преди няколко дена правих тур за подаръци- купих страхотни неща от галерия Конус, в Снежана на Денкоглу също набелязах.Вдинственото, което ми липсва е хубаво кино, на театър не ходя.Фитнес с рингове също, сега ми казаха че в sofia towers били направилиТака че центърът е за по социални хора- не да се прибираш и да седаш пред компютара у вас, и хора с определен стандарт на живот, които могат са си позволят аржентинско телешко в спагето компани за 40 лв, затова бате пешо роднините ти не са слизали до ндк от 10 години, защото са научни работници в България зя съжаление.
          Аз смятам, че по- добро място за живее е от ндк нямя в софия, кажете вие къде мислите, че е най доброто
          За мен лично едно от най-важните неща е наличието на индивидуални гаражи/паркоместа (за новите блокове) или поне достатъчно място за паркиране на улицата. В центъра - просто забрави за това. Писнало ми е всяка вечер като ида да си взимам децата от баба и дядо във ВЕЛИКИЯ Докторски паметник, да обикалям по 1/2 час и накрая да спра на 500 метра от тях, че и да си пускам СМС! Пред кооперацията на нашите има точно 4 (ЧЕТИРИ) места на улицата (за 12 апартамента и 4 магазина) и една противна тлъста лелка с 25-годишно избушено дизелово рено, което ръждясва с месеци на едно от местата, лепи бележки по "непознатите" автомобили "НЕ ПАРКИРАЙ! МЕСТАТА СА САМО ЗА ЖИВУЩИТЕ!"
          Друг проблем са магазините - не бутици и т.н., а за хранителни стоки. В центъра те са малко, зле заредени и безобразно скъпи. Вбесяващо е да видиш стоки с марките Clever и ARO, ама на цени с 25% отгоре спрямо BILLA и METRO.
          За мен лично, за да нарека едно жилище "добро", то трябва да има следните харакеристики:
          - ново строителство;
          - собствен гараж/паркомясто;
          - наличие на аптеки и големи магазини за ежедневни стоки в непосредствена близост (walking distance).
          Повечето (да не кажа всички) жилища в центъра не отговарят на нито едно от трите условия и следователно, поне за мен, центърът не е добро място за живеене.
          Never underestimate the predictability of stupidity

          Коментар


          • Домакинствата в България дължаха на нейната банкова система жилищни заеми на стойност:
            1)
            - в края на 2007г. бяха 5,890,143 хил. лв.
            - в края на ноември 2008г. бяха 8,152,032 хил. лв.
            Тоест за 11 месецa за съжаление имаше увеличение от над 2.2 милиарда лв.
            2)
            - в края на 2011г. те са 9,368,120 хил. лв.
            - в края на ноември 2012г. бяха 9,324,075 хил. лв.
            Тоест чудесната новина е, че за 11 месеца има спад от над 44 милиона лв.




            http://www.bnb.bg/BankSupervision/BS...m?forYear=2012

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
              Моето мнение е, че центърът е за по млади и социални хора, като стана на 50 и аз ще търся спокойствие.
              ...
              Аз смятам, че по- добро място за живее е от ндк няма в софия, кажете вие къде мислите, че е най доброто
              Напълно съм съгласен, и за мен НДК е най-доброто място в София, но въпреки това умишлено се преместих до южен парк, което не е много по-далече, но плюсове като много по-чист въздух, тишина, по-голям избор на качествени сгради и разпределение на апартаменти. За съжаление НДК не е онзи район от детството ми когато без проблем ритахме топка и тичахме на воля по която и да е улица между "Витоша" и "Прага" без да ни притесняват паркирали или преминаващи автомобили... беше много по-чисто и спокойно. След 2000-та стана лудница, шум, прожектори, прах... догарамата и щорите донякъде спасяват положението, но не е същото. Главната причината да смятам мястото за толкова добро май май е по-скоро носталгията отколкото разума...
              ... ако се пооправи центъра, санират се всички сгради и се ограничи трафика, би било добра инвестиция да имаш имот там, но не виждам как ще стане... и малкото което се прави бързо се руши... и да, минах през подлеза на НДК днес - 3-4 месеца след ремонта - еми не се поддържа, опикан е, мръсен... половината магазини затворени... затова смятам че към днешна дата имотите в района са силно надценени, то се вижда и по обявите - седят, но са един и същи с години... вярно е че има и качествени имоти които си струват парите, но в този район те са незначително малко.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                Крукс, това че има някои пенсионери,които не могат да плащат подръжка, не значи че навсякъде е така.Така както го описваш, и Лили Иванова, дето ти е съседка около Докторския, и тя пЕсти от чистачка..Айде малко по сериозно, един разправя че сградите падат, друг че е тотална мизерия. По принцип в едни манастриски ливади; където е пълно с нови софиянци, е по трудно да събираш такси за почистване, да не говорим асансьори и т.н- имам познати и знам.Сградите в центъра са строени в най - богатия период на българия- преди да дойдат другарите от селата, в едно буржоазно, капиталистическо време и по немски-без да се пести нищо.А и повечето са кооперативи, нищо общо с свгашното строителство.
                Моето мнение е, че центърът е за по млади и социални хора, като стана на 50 и аз ще търся спокойствие.Сега искам лятото да си пия шприц в culture beat или memento, после blender, mascara, денонощно заведения за ядене- излизал съм да ям в 3, денонощни магазини. Сега пиша от едно заведение на Ангел Кънчев, вечерях пилешко с моцарела, сушени домати и пюре от моркови и си пия бранка мента и се опитвам да чета новиа биохраф, ама като видях поедното гениално мнение в стил когато слънцрто изгрее, става топло- не се сдържах!Като пробвам да поръчам брака мента некъде по кварталите, мислят че ги обиждам. Преди няколко дена правих тур за подаръци- купих страхотни неща от галерия Конус, в Снежана на Денкоглу също набелязах.Вдинственото, което ми липсва е хубаво кино, на театър не ходя.Фитнес с рингове също, сега ми казаха че в sofia towers били направилиТака че центърът е за по социални хора- не да се прибираш и да седаш пред компютара у вас, и хора с определен стандарт на живот, които могат са си позволят аржентинско телешко в спагето компани за 40 лв, затова бате пешо роднините ти не са слизали до ндк от 10 години, защото са научни работници в България зя съжаление.
                Аз смятам, че по- добро място за живее е от ндк нямя в софия, кажете вие къде мислите, че е най доброто
                Е ти си разрешил проблема.Като станеш на 50 ще разбереш че центъро не става за живеене.Щом сега ти е добре прави си кефа и се наслаждавай на живота

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                  Моето мнение е, че центърът е за по млади и социални хора, като стана на 50 и аз ще търся спокойствие.Сега искам лятото да си пия шприц в culture beat или memento, после blender, mascara, денонощно заведения за ядене- излизал съм да ям в 3, денонощни магазини. Сега пиша от едно заведение на Ангел Кънчев, вечерях пилешко с моцарела, сушени домати и пюре от моркови и си пия бранка мента и се опитвам да чета новиа биохраф, ама като видях поедното гениално мнение в стил когато слънцрто изгрее, става топло- не се сдържах!Като пробвам да поръчам брака мента некъде по кварталите, мислят че ги обиждам. Преди няколко дена правих тур за подаръци- купих страхотни неща от галерия Конус, в Снежана на Денкоглу също набелязах.Вдинственото, което ми липсва е хубаво кино, на театър не ходя.Фитнес с рингове също, сега ми казаха че в sofia towers били направилиТака че центърът е за по социални хора- не да се прибираш и да седаш пред компютара у вас ...
                  Абсолютно, ако обичаш да си джиткаш из кавартала по разходки, заведения и т.н. по-добро от центъра няма. Ако ти трябва просто спалня става и Дружба ...

                  Коментар


                  • Да, ще е интересно да видим мнения, сега ще напиша нещо и там, но се сетих още плюсове за ндк-3 денонощни болници на 2 км, църкви-аз съм вярващ, детската площадка в ндк лятото е любимото място на сина ми, както ми беше и на мене- пързалките и водопада, 2 нови ОГРОМНИ книжарници, френската и немската гимназии, районното е на раковска....

                    Коментар


                    • отворих една тема "Живот на село vs Живот в града" та викам да пренесем там дискусията по линия НДК срещу Селото

                      http://www.investor.bg/forum/showthr...72#p1356717814
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Крукс, това че има някои пенсионери,които не могат да плащат подръжка, не значи че навсякъде е така.Така както го описваш, и Лили Иванова, дето ти е съседка около Докторския, и тя пЕсти от чистачка..Айде малко по сериозно, един разправя че сградите падат, друг че е тотална мизерия. По принцип в едни манастриски ливади; където е пълно с нови софиянци, е по трудно да събираш такси за почистване, да не говорим асансьори и т.н- имам познати и знам.Сградите в центъра са строени в най - богатия период на българия- преди да дойдат другарите от селата, в едно буржоазно, капиталистическо време и по немски-без да се пести нищо.А и повечето са кооперативи, нищо общо с свгашното строителство.
                        Моето мнение е, че центърът е за по млади и социални хора, като стана на 50 и аз ще търся спокойствие.Сега искам лятото да си пия шприц в culture beat или memento, после blender, mascara, денонощно заведения за ядене- излизал съм да ям в 3, денонощни магазини. Сега пиша от едно заведение на Ангел Кънчев, вечерях пилешко с моцарела, сушени домати и пюре от моркови и си пия бранка мента и се опитвам да чета новиа биохраф, ама като видях поедното гениално мнение в стил когато слънцрто изгрее, става топло- не се сдържах!Като пробвам да поръчам брака мента некъде по кварталите, мислят че ги обиждам. Преди няколко дена правих тур за подаръци- купих страхотни неща от галерия Конус, в Снежана на Денкоглу също набелязах.Вдинственото, което ми липсва е хубаво кино, на театър не ходя.Фитнес с рингове също, сега ми казаха че в sofia towers били направилиТака че центърът е за по социални хора- не да се прибираш и да седаш пред компютара у вас, и хора с определен стандарт на живот, които могат са си позволят аржентинско телешко в спагето компани за 40 лв, затова бате пешо роднините ти не са слизали до ндк от 10 години, защото са научни работници в България зя съжаление.
                        Аз смятам, че по- добро място за живее е от ндк нямя в софия, кажете вие къде мислите, че е най доброто

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                          Абсолютно вярно е това. Отнася се не само за района около НДК, а и за другите супер-ултра-мега елитни софийски квартали като Докторски паметник, Лозенец и т.н.
                          И изобщо как може един квартал да се води "елитен", а едно 80% от населението му да са пенсионери, които едва свързват двата края? Какъв "елит", какви 5 лева??? Половината кооперации по центъра нямат дори чистачка, защото пенсиите не щат да дават по 5 лева на месец!
                          Роден съм и до завършване на университета съм живял във великия квартал Докторски паметник. Това е такъв кенеф, в който пари да ми дават, няма да се върна.
                          Мизерниц;и, продали дедите им там и вече им е кисело!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                            Абсолютно вярно е това. Отнася се не само за района около НДК, а и за другите супер-ултра-мега елитни софийски квартали като Докторски паметник, Лозенец и т.н.
                            И изобщо как може един квартал да се води "елитен", а едно 80% от населението му да са пенсионери, които едва свързват двата края? Какъв "елит", какви 5 лева??? Половината кооперации по центъра нямат дори чистачка, защото пенсиите не щат да дават по 5 лева на месец!
                            Роден съм и до завършване на университета съм живял във великия квартал Докторски паметник. Това е такъв кенеф, в който пари да ми дават, няма да се върна.
                            Брой на пенсионерите в София в края на септември 2012г.:
                            - 340,822

                            Брой на жилищата в София в края на 2011г.:
                            - 608,426

                            Тоест в минимум 170,411 жилища в София (или минимум в 28% от жилищата в София) има пенсионери.


                            http://www.noi.bg/aboutbg/st/statistic/152-pensions
                            http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=20

                            Коментар


                            • http://sales.bcpea.org/bg/properties/item30822.html

                              Специално за Русенци...!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                                Абсолютно вярно е това. Отнася се не само за района около НДК, а и за другите супер-ултра-мега елитни софийски квартали като Докторски паметник, Лозенец и т.н.
                                И изобщо как може един квартал да се води "елитен", а едно 80% от населението му да са пенсионери, които едва свързват двата края? Какъв "елит", какви 5 лева??? Половината кооперации по центъра нямат дори чистачка, защото пенсиите не щат да дават по 5 лева на месец!
                                Роден съм и до завършване на университета съм живял във великия квартал Докторски паметник. Това е такъв кенеф, в който пари да ми дават, няма да се върна.
                                Аз пък се чудя вече дали съм наред.Идвам често в София и гледам гледам и все не мога да видя елит.Или на мен ми има нещо или на тези които се смятат за елит.Наскоро ходих от паметника Левски до пресечката на Мадрид и Черковна а на връщане минах по Оборище.Ми то мизерия навсякъде като изключим няколкото посолства.И Оборище и Шипка си е мизерия чак до Ситняково.Толкова ни е убита и влачена с грапата столицата че ме хваща яд.Района около НДК е същата хубост от Руски паметник до Попа си е отврат.Или моите критерии са много високи или нещо не съм у ред.Повсеместна цигания и простотия.Сиво мизерно и отвратително.Като се махна от този град усещам някакво очистване,Наскоро ходих в Ловеч Троян В.Търново Пловдив Варна Карлово Перник ми никъде няма такава подтискаща среда.

                                Коментар

                                Working...
                                X