IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ruslan Разгледай мнение
    Нещо ми звучи като приказката за лисицата и гроздето. Че е мръсен въздуха в София заради многото автомобили, това е истина. Но не е вярно, че е лош за живеене. София е голяма и има много добри квартали за живеене, но там жилищата са доста скъпи. Да живееш в полите на Витоша е много приятно. Но обикновено града се отъждествява с центъра си, където разбира се, че не е никак за живеене.
    Лошото е, че пазара все още е доста нереален точно поради това, че все още има огромно желание за преселение в града от провинцията. Така 30-40 годишни панелки ги продават на баснословни цени само защото са в елитни квартали, което е нереално. Един панелен апартамент не е инвестиция и не е жилище. Купувайки го, даваш пари на вятъра и купуваш въздушно пространство оградено от панели.
    Kaк тежко звучи панелка в елитен квартал.Или аз имам сбъркана представа за елит или ти.Според мен там където има панел и изобщо колективна сграда при български условия и закони за елит не може и дума да става.Симеоново Драгалевци и Бояна са на северния склон на Витоша.Пролетта идва през юни а есента през септември.Какво им е хубавото на тези села не ми е ясно.Владая е по добре от тях.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение

      Крукс, ти какво отиде по празниците да провериш за телешкото в Спагети е сега бързаш да ни информираш ли
      Не съм му гледам сертификат за произход, дадох го за пример, кажи ТИ къде аджеба е истинското аржентинско телешко, не го крий
      Много странно водите спор тука -значи хврълят се едни безпочвени глупости и като се даде конкретен пример, почва да се извъртат нещата.
      Аз ти говоря за карето около НДК, ти както винаги си повтаряш твоята мантра за пенсионери и места за паркиране и магазини.Затова ти показах че има къде да се спира и има къде да се пазарува.За Докторския само казах, че едва ли всички са пенсионери.

      За гаража -ти два гаража ли имаш?нали си с две коли.И колко са големи?Защото аз съм пробвал с едната кола в нормален гараж от новото строителство не мога да излеза-няма място да си отворя вратата.а жената на един приятел му олущи цялата кола при паркиране, защото така са направени гаражчетата, че само мъж може да паркира.така че не ми ги хвали тея гаражи, предпочитам огромен паркинг, почистен от снега винаги, осветен винаги и т.н.Сега, и аз няма да откажа 30 м2 гараж под апаратамента с директна връзка до етажа, ама в центъра такива няма, съмнавям се да има и където живееш.
      За синята зона -това е едно от най-добрите неща правени за центъра напоследък-много ясно че ще плащащ, ти не живееш там!!!И 2 лева е малко -3 -5 лева трябва да е и ще е рай.
      Ти знаеш ли какво е да опиташ да паркираш пред блок в Дружба например или в Манастирски ливади, с тея гадни малки тесни двупосочни улички с кал навсякъде????Навсякъде в центровете на града се плаща и е по-скъпо да се паркира, какво не е ясно.За места, сега около НДК е в пъти по-добре, за Докторския признавам не знам как е, но се съмнавям да е чак толкова зле.

      И кажи къде според теб е най-доброто място за живот в София, недей да атакуваш всичко което кажа с безмислени аргументи ,а дай своя теза, за да мога и аз да кажа какъв кенеф е мястото и какво парвеню си че живееш там и всичко да си е както в български форум.Месото не било аржентинско, ужасТ, явно заведенията в центъра са ужасТни

      Същото и с двамата образа с опикания подлез-една и съща ГЛУПОСТ повтарят, докато не снимах и изведнъж млъкнаха.

      а сега моля да бъде извинен, отивам да ям в едно ужасТно заведение, с фалшиво месо и менте алкохол -ама само рекламата им е добра -за обяд има катино мезе върху картофени рьощи и катък за салата
      УЖАСТ
      Да, два гаража имам. По 29.44 квадрата всеки. Подземни. И асансьорът слиза до подземния етаж.
      Тезата ми е, че в София НЯМА добро място за живеене. Всичко е една голяма клоака. Да, има разлики между Люлин и НДК, но те не са особено големи и в никакъв случай не оправдават грамадната разлика в цените.
      Истинско аржентинско телешко се съмнявам изобщо да се предлага в който и да е ресторант в София, а в масовка като Спагети кичън със сигурност не се. Същото важи и за качествените вина. Вече разправях случката, когато с моя приятелка българка и съпруга и италианец от Милано отидохме в скъп италиански ресторант в София и поръчахме бутилка бяло вино за 40 лева, която се оказа гнусен боклук за 2 Евро от супермаркета Само дето аз нямаше откъде да го знам, защото не живея в Милано, но италианецът само погледна укорително келнера, върна бутилката и поръча българско вино Да не говоря на какво приличаха калмарите, които аз си поръчах. Тъй че - мерси от "луксозни" и "елитни" заведения. А и ако даваш по 40 лева за едно блюдо или бутилка вино, едва ли ще ти е особен проблем да си платиш 5-10 лева за такси, за да се прибереш след това до произволна точка на София.
      И понеже все за "карето около НДК" ревеш - дядо ми, лека му пръст, живееше на ул. 13-и Март, леля ми и досега си живее там. Провери на бгмапс къде е тая улица, ако не знаеш. Та - цялата улица е задръстена от паркирали вляво и вдясно автомобили до такава степен, че боклукчийският камион не може да мине. Затова кофи за боклук има само в началото на уличката откъм Раковска/Каравелов и в края откъм бул. България/6-и септември . Кооперацията е строена в края на 30-те години и вече описах в поста за ВЕЛИКИЯ Докторски паметник какви хора я населяват и в какво състояние е. А и оттам до любимия ти паркинг под НДК са си 500 метра Щото да паркираш на самата уличка, на Раковска, Каравелов или 6-и Септември - просто забрави. Е, поне Бай Дъ Уей ти е наблизко и можеш там да си смучеш мента
      Last edited by Crux; 03.01.2013, 17:42.
      Never underestimate the predictability of stupidity

      Коментар


      • Нещо ми звучи като приказката за лисицата и гроздето. Че е мръсен въздуха в София заради многото автомобили, това е истина. Но не е вярно, че е лош за живеене. София е голяма и има много добри квартали за живеене, но там жилищата са доста скъпи. Да живееш в полите на Витоша е много приятно. Но обикновено града се отъждествява с центъра си, където разбира се, че не е никак за живеене.
        Лошото е, че пазара все още е доста нереален точно поради това, че все още има огромно желание за преселение в града от провинцията. Така 30-40 годишни панелки ги продават на баснословни цени само защото са в елитни квартали, което е нереално. Един панелен апартамент не е инвестиция и не е жилище. Купувайки го, даваш пари на вятъра и купуваш въздушно пространство оградено от панели.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение

          Крукс, ти какво отиде по празниците да провериш за телешкото в Спагети е сега бързаш да ни информираш ли
          Не съм му гледам сертификат за произход, дадох го за пример, кажи ТИ къде аджеба е истинското аржентинско телешко, не го крий
          Много странно водите спор тука -значи хврълят се едни безпочвени глупости и като се даде конкретен пример, почва да се извъртат нещата.
          Аз ти говоря за карето около НДК, ти както винаги си повтаряш твоята мантра за пенсионери и места за паркиране и магазини.Затова ти показах че има къде да се спира и има къде да се пазарува.За Докторския само казах, че едва ли всички са пенсионери.

          За гаража -ти два гаража ли имаш?нали си с две коли.И колко са големи?Защото аз съм пробвал с едната кола в нормален гараж от новото строителство не мога да излеза-няма място да си отворя вратата.а жената на един приятел му олущи цялата кола при паркиране, защото така са направени гаражчетата, че само мъж може да паркира.така че не ми ги хвали тея гаражи, предпочитам огромен паркинг, почистен от снега винаги, осветен винаги и т.н.Сега, и аз няма да откажа 30 м2 гараж под апаратамента с директна връзка до етажа, ама в центъра такива няма, съмнавям се да има и където живееш.
          За синята зона -това е едно от най-добрите неща правени за центъра напоследък-много ясно че ще плащащ, ти не живееш там!!!И 2 лева е малко -3 -5 лева трябва да е и ще е рай.
          Ти знаеш ли какво е да опиташ да паркираш пред блок в Дружба например или в Манастирски ливади, с тея гадни малки тесни двупосочни улички с кал навсякъде????Навсякъде в центровете на града се плаща и е по-скъпо да се паркира, какво не е ясно.За места, сега около НДК е в пъти по-добре, за Докторския признавам не знам как е, но се съмнавям да е чак толкова зле.

          И кажи къде според теб е най-доброто място за живот в София, недей да атакуваш всичко което кажа с безмислени аргументи ,а дай своя теза, за да мога и аз да кажа какъв кенеф е мястото и какво парвеню си че живееш там и всичко да си е както в български форум.Месото не било аржентинско, ужасТ, явно заведенията в центъра са ужасТни

          Същото и с двамата образа с опикания подлез-една и съща ГЛУПОСТ повтарят, докато не снимах и изведнъж млъкнаха.

          а сега моля да бъде извинен, отивам да ям в едно ужасТно заведение, с фалшиво месо и менте алкохол -ама само рекламата им е добра -за обяд има катино мезе върху картофени рьощи и катък за салата
          УЖАСТ
          Не не сме се умълчали.Обясних че като дойда в София ще отида да се уверя лично дали не са опикани.Това че са ремонтирани не означава че не са опикани.В София няма хубаво място за живеене.Града е така направен че да бачкаш цяла седмица и в петък дим да те няма.София е един бачкерски град и толкоз.Ако махнем университетите държавните институции и офисите на националните фирми София по нищо няма да се различава от Тутракан.Сива грозна мръсна претъпкана.

          Коментар


          • Ха, и рашките не могат да ни насмогнат, въпреки че са ни научили на доста от тарикатлъците ...


            http://dnes.dir.bg/news/imoti-rusnat...-12725467?nt=6

            Коментар


            • Домакинствата в Еврозоната дължаха жилищни кредити:
              1)
              - в края на 2011г. - 3,784,425 млн. евро
              2)
              - в края на ноември 2012г. - 3,821,450 млн. евро
              Тоест за 11 месеца има увеличение с едва 37 милиарда евро или с по-малко от 1%.


              За сравнение БВП на Еврозоната през 2011г. беше над 9.4 трилиона евро.





              http://sdw.ecb.europa.eu/browse.do?node=2018773
              http://epp.eurostat.ec.europa.eu/por..._code=TEC00001

              Коментар


              • Първоначално изпратено от javcho Разгледай мнение
                Средният размер на ипотечните кредити през 2012 г. е намалял с 9% до 68 хил. лв.

                Това е резултат от продължаващите притеснения на хората, както и понижаване на цените на имотите, смятат от Уникредит Булбанк

                http://www.investor.bg/novini/122/a/...hil-lv,144839/
                Не знам какво мислят в Уникредит, но народа се усети най-после, че лихва 10-12% годишно за 30 години е дооста грубо упражнение върху... гърба му.
                И вече не тегли кредити по 110% от пазарната цена.
                А си прави максимално по възможностите самоучаститие.
                Така - постепенно ще се научим...
                "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                Коментар



                • Крукс, ти какво отиде по празниците да провериш за телешкото в Спагети е сега бързаш да ни информираш ли
                  Не съм му гледам сертификат за произход, дадох го за пример, кажи ТИ къде аджеба е истинското аржентинско телешко, не го крий
                  Много странно водите спор тука -значи хврълят се едни безпочвени глупости и като се даде конкретен пример, почва да се извъртат нещата.
                  Аз ти говоря за карето около НДК, ти както винаги си повтаряш твоята мантра за пенсионери и места за паркиране и магазини.Затова ти показах че има къде да се спира и има къде да се пазарува.За Докторския само казах, че едва ли всички са пенсионери.

                  За гаража -ти два гаража ли имаш?нали си с две коли.И колко са големи?Защото аз съм пробвал с едната кола в нормален гараж от новото строителство не мога да излеза-няма място да си отворя вратата.а жената на един приятел му олущи цялата кола при паркиране, защото така са направени гаражчетата, че само мъж може да паркира.така че не ми ги хвали тея гаражи, предпочитам огромен паркинг, почистен от снега винаги, осветен винаги и т.н.Сега, и аз няма да откажа 30 м2 гараж под апаратамента с директна връзка до етажа, ама в центъра такива няма, съмнавям се да има и където живееш.
                  За синята зона -това е едно от най-добрите неща правени за центъра напоследък-много ясно че ще плащащ, ти не живееш там!!!И 2 лева е малко -3 -5 лева трябва да е и ще е рай.
                  Ти знаеш ли какво е да опиташ да паркираш пред блок в Дружба например или в Манастирски ливади, с тея гадни малки тесни двупосочни улички с кал навсякъде????Навсякъде в центровете на града се плаща и е по-скъпо да се паркира, какво не е ясно.За места, сега около НДК е в пъти по-добре, за Докторския признавам не знам как е, но се съмнавям да е чак толкова зле.

                  И кажи къде според теб е най-доброто място за живот в София, недей да атакуваш всичко което кажа с безмислени аргументи ,а дай своя теза, за да мога и аз да кажа какъв кенеф е мястото и какво парвеню си че живееш там и всичко да си е както в български форум.Месото не било аржентинско, ужасТ, явно заведенията в центъра са ужасТни

                  Същото и с двамата образа с опикания подлез-една и съща ГЛУПОСТ повтарят, докато не снимах и изведнъж млъкнаха.

                  а сега моля да бъде извинен, отивам да ям в едно ужасТно заведение, с фалшиво месо и менте алкохол -ама само рекламата им е добра -за обяд има катино мезе върху картофени рьощи и катък за салата
                  УЖАСТ
                  Last edited by Oscar de la Hoya; 03.01.2013, 13:22.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от javcho Разгледай мнение
                    Средният размер на ипотечните кредити през 2012 г. е намалял с 9% до 68 хил. лв.

                    Това е резултат от продължаващите притеснения на хората, както и понижаване на цените на имотите, смятат от Уникредит Булбанк

                    http://www.investor.bg/novini/122/a/...hil-lv,144839/
                    Явно пенсионерите в България не могат да си позволят по-големи жилищни кредити.

                    Добре, че все пак за една година броят на пенсионерите се увеличи с над 9 хиляди души и през декември 2012г. беше вече 2,208,446 души.


                    http://www.noi.bg/aboutbg/st

                    Коментар


                    • Средният размер на ипотечните кредити през 2012 г. е намалял с 9% до 68 хил. лв.

                      Това е резултат от продължаващите притеснения на хората, както и понижаване на цените на имотите, смятат от Уникредит Булбанк

                      http://www.investor.bg/novini/122/a/...hil-lv,144839/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                        Не знам, все едно гледат друго място!

                        А за паркирането, мисля че 150 лева е нищо на година и си паркираш в синя зона и ИМА места вече, аз паркирам в гаражите, защото колите са фирмени и не мога да си взема талон
                        Ми... 105 лева на месец за паркомясто (не гараж, щото разликата е огромна) и то в обществен паркинг ми се струва немалка сума. В Синята зона конкретно в тоя район места няма никога. Ако пък си с 2 коли, както сме ние, нещата стават просто страшни. А и не знаех, че Ректората е на 300 м от НДК, но от теб научих А и да ти кажа - 300 м, 300 м, ама съвсем друго си е да си паркираш БЕЗПЛАТНО в СОБСТВЕНИЯ подземен гараж и с асансьора - директно на етажа
                        За състоянието на кооперациите в района и материалното положение на голяма част от обитаващите ги съм писал нееднократно. Да, може и някоя като Лили Иванова да ти е съседка, но от останалите 10 апартамента в сградата в 6-7 живеят пенсионери, а останалите 3-4 седят празни и заключени. За отношението и държането на въпросните обитатели "стари софиянци" пък мога да напиша цял роман. Но както и да е, щом теб те кефи там, това е най-важното. Всеки си решава сам за себе си. Мен лично неща като гъзарски кафета и гурме ресторанти (конкретно "прясното аржентинско" телешко в Spaghetti Company мога да се закълна, че нито е прясно, нито е аржентинско) не ме вълнуват особено, тъй че от моя гледна точка целият този район е един огромен, пенсионерско-парвенюшки кенеф.
                        Last edited by Crux; 02.01.2013, 00:49.
                        Never underestimate the predictability of stupidity

                        Коментар


                        • Е аз от Магурата хванах малко, но съм си играел на витошка с трамваите-слагахме монети и ги размаъваха много яко

                          Сега верно не е толкова спокойно, но аз спокойствие не търся

                          А вервай ми, сега като направат цялата витоша и цялостен ремонт и на градинката пред ндк, мястото ще стане УНИКАЛНО!!!

                          Коментар


                          • Сега на тия балъци от форекс гейма им обяснявам, как съм правил физически врътки с холандски гулдени с разлика между два чейнджа между курс купува и продава, ама тия нещастни мизерници, дори не може да си представят такова нещо име взеха на подбив. Врабчета с жълто около устата. Пълни бебета!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                              Не знам, все едно гледат друго място!

                              А за паркирането, мисля че 150 лева е нищо на година и си паркираш в синя зона и ИМА места вече, аз паркирам в гаражите, защото колите са фирмени и не мога да си взема талон
                              Абе тия злобни боклуци никога не са стъпвали в Софето, бе човек! Те надали помнят най-модерното място на Софето - Витошка в района на НДК където на Космос и Магурата се обръщаха кайметата. Ех, бях на 20 и нещо и света беше мой, София средно европейски град, чалгаджийки и мутри нямаше, само тарикати!

                              Коментар


                              • Не знам, все едно гледат друго място!

                                А за паркирането, мисля че 150 лева е нищо на година и си паркираш в синя зона и ИМА места вече, аз паркирам в гаражите, защото колите са фирмени и не мога да си взема талон

                                Коментар

                                Working...
                                X