IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не е разход, докато не останеш без работа, спреш да си изплащаш ипотеката, банката ти продаде купения за 100к имот за 70к и останалите 30к главница трябва да си ги доплатиш, барабар с наема на новото жилище

    Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
    Ако се прави сравнение между заема и наема, от месечната вноска за погасяване на кредита трябва да се има предвид само лихвата. Направи сравнение на лихвата и наема и ще видиш, че сумите не се различават особено. Изплащането на главницата не е разход.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
      Ако се прави сравнение между заема и наема, от месечната вноска за погасяване на кредита трябва да се има предвид само лихвата. Направи сравнение на лихвата и наема и ще видиш, че сумите не се различават особено. Изплащането на главницата не е разход.
      Сметките ви до една-две години ще излязат доста криви! Особено като се зададе това:
      http://www.investor.bg/analizi/91/a/...rastat,145076/
      Досега си мълчаха "големите", ама започва вече да се говори за това.Не ако , а като стане това ще дойде при нас със светлинна скорост. Така че умната с кредитите!
      Сори за набълбуканите стари и задаващите се нови ипотекари!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
        Ако се прави сравнение между заема и наема, от месечната вноска за погасяване на кредита трябва да се има предвид само лихвата. Направи сравнение на лихвата и наема и ще видиш, че сумите не се различават особено. Изплащането на главницата не е разход.
        Правилно!!
        "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 1_9_7_8 Разгледай мнение
          Казано по друг начин в България месечната вноска по ипотечен кредит е с 65% по-висока от наема на имота, което пък може да крие в себе си напълно противоположни на щатските тенденции.

          Тоест при такова неизгодно съотношение има няколко варианта за нормализиране – единия от които значително поевтиняване на продажните цени на имотите (което като че ли изглежда по-малко вероятния вариант), а другия постепенно и плавно повишение в нивата на наемите.
          Ако се прави сравнение между заема и наема, от месечната вноска за погасяване на кредита трябва да се има предвид само лихвата. Направи сравнение на лихвата и наема и ще видиш, че сумите не се различават особено. Изплащането на главницата не е разход.

          Коментар


          • Казано по друг начин в България месечната вноска по ипотечен кредит е с 65% по-висока от наема на имота, което пък може да крие в себе си напълно противоположни на щатските тенденции.

            Тоест при такова неизгодно съотношение има няколко варианта за нормализиране – единия от които значително поевтиняване на продажните цени на имотите (което като че ли изглежда по-малко вероятния вариант), а другия постепенно и плавно повишение в нивата на наемите.
            "Начинът да гледаш право в Слънцето,без да ослепееш е ти самият да светиш..."

            Коментар


            • Абсолютно ужасТно място, има батковци със суичери и ти взимат жетоните, докато примерно в другите квартали те черпят с баклава.Не е правилно!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                Извинявам се ама Вие в чужбина стъпвали ли сте?
                И там има гета ама има и квартали уредени, подредени и чисти. И това са 90% от кварталите.
                А тука каква е разликата - калта е навсякъде, всички сгради са с олющени фасади или па ошарени във всички цветове на дъгата - кой както му е кефнала си правил изолация и прозорци ...
                Леля ми се върна след 10г в Атина - цитирам - че то в циганския квартал на Атина не е такава мизерия. А Атина е една от мизерните европейски столици (от няколкото в които съм ходил).
                И НДК е опикано - и аз съм пикал там
                НДКто по тъмно си е направо криминално място - тъмно като в г*з и само някакви гаменчета с качулки се разхождат и крещят. ПОследните съм ги виждал в масови боища - пак там, в тоз' 'елитен' квартал.

                Коментар


                • Извинявам се ама Вие в чужбина стъпвали ли сте?
                  И там има гета ама има и квартали уредени, подредени и чисти. И това са 90% от кварталите.
                  А тука каква е разликата - калта е навсякъде, всички сгради са с олющени фасади или па ошарени във всички цветове на дъгата - кой както му е кефнала си правил изолация и прозорци ...
                  Леля ми се върна след 10г в Атина - цитирам - че то в циганския квартал на Атина не е такава мизерия. А Атина е една от мизерните европейски столици (от няколкото в които съм ходил).
                  И НДК е опикано - и аз съм пикал там
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Знаех че накрая ще дойдат китайците :
                    "Китайски граждани са купували акциите на Маунтин Парадайс Инвест АДСИЦ в периода от 1 февруари 2012 г. до 2 октомври 2012 г., показват данни на Комисията за финансов надзор."

                    Коментар


                    • Не разбирам какво искате да докажете с обява при ЧСИ на 44 кв гарсониера на картон в Ботунец ?!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                        Извинявай, но не беше коректно от твоя страна да показваш най- евтиния апартамент от 18 000 лв.....Така се опорочава статистиката...
                        Имаше доста по- скъпи (с 20% !!!)...от 22 000 лв
                        Така цената от 56 лв/м2, става на 65 лв ....
                        Бъркаш, 300-400 лв/м2 е.
                        http://www.izpalniteli.com/targ/64456/
                        Обявите са отдавна с постоянно падаща цена.
                        Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от KMETA Разгледай мнение
                          Извинявай, но не беше коректно от твоя страна да показваш най- евтиния апартамент от 18 000 лв.....Така се опорочава статистиката...
                          Имаше доста по- скъпи (с 20% !!!)...от 22 000 лв
                          Така цената от 56 лв/м2, става на 65 лв ....

                          Коментар


                          • Айде хаирлия да е тази година!
                            С нови, още по-големи рррррррррррррръстове..... на най-големите фирми: "For rent" и "For SELL"

                            Коментар


                            • http://www.izpalniteli.com/targ/66388/
                              Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                                Оскар, тия двамата ще излязат яки лъжци, особено неопределения пол НИККИН. Ако
                                Съжалявам, явно съм пропуснал да отбележа пола си в настройките, оправих го, макар и да не виждам това какво отношение има за коментарите ми и дали съм лъжец или не. Разходете се в подлеза и района и кажете честно дали ви харесва? Съгласен съм че това е най-поддържания подлез в момента в София, но това не го прави приветлив, красив и свеж. Мирише на пикня, не се чисти редовно, хората слизат там предимно заради метрото. Имам спомени от преди 20 години, тъй като както съм споменавал и преди, това е квартала в който съм роден и отраснал. Цялата градинка беше прекрасна. Чисти, поддържани фонтани, не-напукани плочки, подлеза също чист и много по-посещаван от сега, самата сграда на НДК, идеално поддържана, без реклами навсякъде, билборди на покрива, странни мултимедийни стени, ярко червени навеси на ресторанта (последно май ги смениха със сиви). Изглеждаше наистина като "Двореца на Културата", а сега е по-скоро "Двореца на цирка"... Същото важи и за бул. "Витоша". Не че не е хубаво да се ремонтира, но не се прави докрай. И понеже хората са забравили първоначалния вид на нещата, се радват и на малкото освежаване...

                                Коментар

                                Working...
                                X