IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Е та те са станали лоши кредити какво намаление

    Значи има още мегдан накаде да ръстат необслужваните - 9 милиарда е добра сума

    Коментар


    • Домакинствата в България дължаха жилищни кредити на банковата й система:
      1)
      - в края на 2007г. на стойност 5,890,143 хил. лв.
      - в края на септември 2008г. на стойност 7,836,871 хил. лв.
      Тоест за съжаление за 9 месеца имаше увеличение от над 1.9 МИЛИАРДА лв.
      2)
      - в края на 2012г. на стойност 9,441,757 хил. лв.
      - в края на септември 2013г. на стойност 9,323,247 хил. лв.
      Тоест за щастие за 9 месеца имаше спад от над 118 МИЛИОНА лв.


      Чeстито!





      http://www.bnb.bg/BankSupervision/index.htm

      Коментар


      • Домакинствата в Еврозоната дължаха жилищни кредити на нейната банкова система:
        1)
        - в края на 2012г. на стойност 3,830,924 милиона евро
        2)
        - в края на септември 2013г. на стойност 3,848,346 милиона евро
        Тоест за 9 месеца има увеличение с по-малко от 0.5%.


        Честито!





        http://sdw.ecb.europa.eu/browse.do?node=2018773

        Коментар


        • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
          За оспорване - сигурно може. Нали знаеш, че в администрацията в длъжностните им характеристики изрично пише, че служителят в едната стая не трябва да знае какво прави служителят в съседната стая.

          Иначе за колата е същото. Когато върнеш номерата трябва да отидеш в общината да я свалиш и там от отчет за да не ти начисляват данъци. Автоматично не става. Не че не може. А защо е така е друг въпрос. Та може би е така и с имотеца.
          Като спомена, и някаква стара кола му се водела на човека...
          Благодаря за отговора.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
            Въпрос малко встрани от темата - на възрастен човек преди години са му казали, че имот в село до София е взет обратно от общината, поради не знам какви причини. Отива човека вчера да си плаща данъка на основното жилище и разбира, че за другия имот продължават да му се начисляват данъци.
            Според вас за какво става въпрос? И дали може да претендира за имота? Или ако не може, има ли вариант да оспори данъка за последните десетина години?
            За оспорване - сигурно може. Нали знаеш, че в администрацията в длъжностните им характеристики изрично пише, че служителят в едната стая не трябва да знае какво прави служителят в съседната стая.

            Иначе за колата е същото. Когато върнеш номерата трябва да отидеш в общината да я свалиш и там от отчет за да не ти начисляват данъци. Автоматично не става. Не че не може. А защо е така е друг въпрос. Та може би е така и с имотеца.

            Коментар


            • Въпрос малко встрани от темата - на възрастен човек преди години са му казали, че имот в село до София е взет обратно от общината, поради не знам какви причини. Отива човека вчера да си плаща данъка на основното жилище и разбира, че за другия имот продължават да му се начисляват данъци.
              Според вас за какво става въпрос? И дали може да претендира за имота? Или ако не може, има ли вариант да оспори данъка за последните десетина години?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
                При мене около Бизнес Парка няма и следа от криза - застрояват всичко зелено.

                От къде ще намерят толквоа балъци незнам.
                Може пък да вземат Кристалина Георгиева на сериозно
                Last edited by Patilan; 29.10.2013, 17:09.

                Коментар


                • http://sofia.dir.bg/news.php?id=15374190

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                    Преди да ги почнеш си върни кредита.
                    Нямам кредити, всичко съм върнал. И не мисля повече някога да взема.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Виж какви са параметрите на проектите на фалиралите - става въпрос за източване на банки ! 100 000 евро струва един апартамент или офис средно, по толкова вече с кредита ги е платила банката !!!! Класика в жанра като се казва.
                      Знам още по брутални източвания - един с кредит за 7 000 000 е построил хотел с 50 стаи в Банско - супер лукс, 70 000 евро за стая , това е супер лукс.
                      Просто вратите на някои банки трабва да се затворят яко отвътре и да влязат едни хора с машинки за пострижки и да карат наред мениджърите им и раираните костюми по за 30 - 40 години, но в България това не се прави защото не е хуманно.
                      Понякога си мисля, че с този ник пишат различни хора.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                        supertrader, не мисля да ги храня тези 30-40 години. Направо да се нареждат едни дървени колове с едни въжета и наред. Почваме от банкерите и после втора смяна политиците.
                        Преди да ги почнеш си върни кредита.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                          supertrader, не мисля да ги храня тези 30-40 години. Направо да се нареждат едни дървени колове с едни въжета и наред. Почваме от банкерите и после втора смяна политиците.
                          Хахаха, айде добре дошъл в клуба на анархистите, или както ни водят там

                          Коментар


                          • supertrader, не мисля да ги храня тези 30-40 години. Направо да се нареждат едни дървени колове с едни въжета и наред. Почваме от банкерите и после втора смяна политиците.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Виж какви са параметрите на проектите на фалиралите - става въпрос за източване на банки ! 100 000 евро струва един апартамент или офис средно, по толкова вече с кредита ги е платила банката !!!! Класика в жанра като се казва.
                              Знам още по брутални източвания - един с кредит за 7 000 000 е построил хотел с 50 стаи в Банско - супер лукс, 70 000 евро за стая , това е супер лукс.
                              Просто вратите на някои банки трабва да се затворят яко отвътре и да влязат едни хора с машинки за пострижки и да карат наред мениджърите им и раираните костюми по за 30 - 40 години, но в България това не се прави защото не е хуманно.
                              Аз това от кога го разправям !!! Взел младия меринджей комисионната и веднага подписва кредита Ма има ли парцел въобще, ма тоя парцел в регулация ли е, в гората ли е, въобще не го интересува

                              Коментар


                              • luboil

                                Виж какви са параметрите на проектите на фалиралите - става въпрос за източване на банки ! 100 000 евро струва един апартамент или офис средно, по толкова вече с кредита ги е платила банката !!!! Класика в жанра като се казва.
                                Знам още по брутални източвания - един с кредит за 7 000 000 е построил хотел с 50 стаи в Банско - супер лукс, 70 000 евро за стая , това е супер лукс.
                                Просто вратите на някои банки трабва да се затворят яко отвътре и да влязат едни хора с машинки за пострижки и да карат наред мениджърите им и раираните костюми по за 30 - 40 години, но в България това не се прави защото не е хуманно.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X