IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Каммен Разгледай мнение
    Накъде ще бъдат цените идните години, само Господ знае.Бъдещето е непредсказуемо, според източните философии.За себе си съм опростил нещата така.Ако ще купуваш кеш, т.е. знаеш "цената на парите си", купуваш щом ти е харесало нещо.Но ако ще теглиш кредити, има само едно нещо, което определя дали имота ще се превърне в актив или пасив и това са наемите на подобните жилища.
    +1

    Коментар


    • Каммен

      Наема на имота е екстра, достатъчното условие е да не си си дал парите на някой срещу разписка..от това действие те освобождава инвестицията в имот и тя дългосрочно винаги, винаги побеждава защото всички банки са понцита и пирамидки. Прочети само как били инвестирали в лютата криза европейските банки в въвежните икономики които просто си напечатаха още пари сега и гарантирано ще изкарат една хубава хиперинфлация ...цели 3 трилиона евро !!!!
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
        Всички си играйкаме.....спада ти ли го отлагаш?.. Това автопсихотерапия ли е?...Чувал ли си за W-образна криза?...
        На мен не ми е все едно, защото мога много да загубя. Или да спечеля ако предвидя правилно събитията през близките 12 месеца. Това важи за всеки от нас, нали? И не говоря точно за имотите, цената им е функция на ред други икономически фактори.
        Само господ ги владее тез неща … забелязал съм застой в цените, който с нищо не подсказва да се превърне в спад, не търся логика, защото сам по себе (застоя в момента) също е нелогичен ако за база вземеш букварите по микро/макро икономика, ама е факт, нямам обяснение, камо ли да прогнозирам – констатирам застой и то траен … 2-3 години си е период който не е за пренебрегване…

        Коментар


        • Накъде ще бъдат цените идните години, само Господ знае.Бъдещето е непредсказуемо, според източните философии.За себе си съм опростил нещата така.Ако ще купуваш кеш, т.е. знаеш "цената на парите си", купуваш щом ти е харесало нещо.Но ако ще теглиш кредити, има само едно нещо, което определя дали имота ще се превърне в актив или пасив и това са наемите на подобните жилища.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
            ... играйкам си и аз, пък каквото стане, към момента спада се отлага
            Всички си играйкаме.....спада ти ли го отлагаш?.. Това автопсихотерапия ли е?...Чувал ли си за W-образна криза?...
            На мен не ми е все едно, защото мога много да загубя. Или да спечеля ако предвидя правилно събитията през близките 12 месеца. Това важи за всеки от нас, нали? И не говоря точно за имотите, цената им е функция на ред други икономически фактори.
            Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
              Сега може и да сме в криза, но ситуацията няма нищо, ама нищо общо с 98-а.
              Нали това казвам и аз, няма нищо общо. Но в обратния смисъл на тоя, който влагаш. Сега проблема е много по-голям. И не бъркай София с провинцията, а тя също е в България.

              Кайзер, ти бъркаш хиперинфлация с дефлация и стагнация. Имаш някакви спомени он 97-ма от позицията на тоя, който е вземал заплата 10 долара. Аз не съм бил в това положение и може затова да не си спомням..... но пак казвам, това беше за кратко време.
              И да знаеш, хипер инфлацията пребива цените на имотите.......
              Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                Маркетмейкър го играеш
                ... играйкам си и аз, пък каквото стане, към момента спада се отлага

                Коментар


                • Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
                  Като наготви човек парите и тръгне да пазарува наистина, от имот - на имот…тогава разбира какви са реално цените …. и има ли тенденция която да сваля цените надолу.
                  Иначе видно е, икономическа мисъл имат повечето тук, изчели са букварите по икономическите специалности….търсене / предлагане, демография, работни места и т.н. …на тази база и аз, до голяма степен също, бих си направил подобни изводи като радетелите на спада . НО, момента на истината е като се метнеш на пазара с кинтите – тогава разбираш какво и на каква цена можеш да купиш и колко са склонни продавачите да клякат или не. Та така, затова не възприемам за чиста монета статии, публикации или платени статистики …. Чета ги и аз разбира се, но изводи си правя на терен … Спада приключи, цените според мои скромни наблюдения от 2011, са в застой, не знам на какво се дължи, констатация споделям, няма да цитирам букварите по икономика защото според тях, трябваше да не спира спада и към момента ?!
                  Иначе, късмет на всички , и на продавачите и на купувачите,..аз лично съм в позицията и на едните и на другите постоянно ( от 93 -та насам ) и никога не съм купувал, непременно за да продам но го правя ако е изгодно, та мога да намеря изгода и в двете вероятности, както търся да купувам в същото време, имам и такива които са ми вече за продаване …
                  Маркетмейкър го играеш
                  Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                  Коментар


                  • Като наготви човек парите и тръгне да пазарува наистина, от имот - на имот…тогава разбира какви са реално цените …. и има ли тенденция която да сваля цените надолу.
                    Иначе видно е, икономическа мисъл имат повечето тук, изчели са букварите по икономическите специалности….търсене / предлагане, демография, работни места и т.н. …на тази база и аз, до голяма степен също, бих си направил подобни изводи като радетелите на спада . НО, момента на истината е като се метнеш на пазара с кинтите – тогава разбираш какво и на каква цена можеш да купиш и колко са склонни продавачите да клякат или не. Та така, затова не възприемам за чиста монета статии, публикации или платени статистики …. Чета ги и аз разбира се, но изводи си правя на терен … Спада приключи, цените според мои скромни наблюдения от 2011, са в застой, не знам на какво се дължи, констатация споделям, няма да цитирам букварите по икономика защото според тях, трябваше да не спира спада и към момента ?!
                    Иначе, късмет на всички , и на продавачите и на купувачите,..аз лично съм в позицията и на едните и на другите постоянно ( от 93 -та насам ) и никога не съм купувал, непременно за да продам но го правя ако е изгодно, та мога да намеря изгода и в двете вероятности, както търся да купувам в същото време, имам и такива които са ми вече за продаване …

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                      През 2009/2010 сигурно щях да прочета това мнение много внимателно. Сега само мога да се изсмея. Кризата сега била по-голяма от 97... Абе батко ти в кой свят живееш? Тогава родителите ми взимаха заплати от по 8 долара на месец, какви са тия селски простотии които говориш? Кой сега взима такива заплати??? Отделно ако не си разбрал българската икономика е много отворена и е скачена с европейската. Каквото се случва там, идва и тук с лаг от 6 месеца. В момента европа расте и ще продължи да расте. Това чака и България. Почне ли разтеж тук, недвижимите имоти повече няма да поевтиняват. Точка.

                      Психология. Ако хората през следващите 12-24 месеца се почувстват по-сигурни за доходите си, ще погледнат към ипотечните кредити. Гледай статистиката за 2013. В момента там резултата е 0:0. Ако погледнат натам, търсенето ще се увеличи, предлагането е константно за момента, неминуемо ще има плавно покачване на цените. Пак психология. Хората с кеша сега все още се ослушват. Видят ли, че има плавно покачване на цените ще разберат, че повече гювеч няма и те ще се включат в пазара. Цените ще се покачат още. Това ще вкара нови играчи, които сега ще си кажат че тренда е нагоре.

                      Затова аз сега следя няколко показателя - ръст на Европа, ръст на България (БВП), ниво на безработицата. По първите два имаме +. По третия -. Но, с ръст на България със сигурност и третия ще обърне палачинката. Въпрос на време. Тогава ще започне обръщането и на психологията на хората описана по-горе. Тогава ще дойде и ръста.
                      Абсолютно съгласен.
                      През 98-а 75-80% от икономиката беше все още държавна. Средната заплата беше има-няма 200 лева/марки. В частните фирми, доколкото имаше такива, всички бяха на минимална работна заплата, ако изобщо се осигуряваха. Масова практика беше плащането на заплати "на фактура" - т.е., за да си получиш заплатата за месеца, трябва да представиш във фирмата фактура на съответната стойност . Което не беше проблем, защото на Илиенци те посрещаше тълпа от цигани с викове "Продавам фактури! Продавам фактури!".
                      Сега може и да сме в криза, но ситуацията няма нищо, ама нищо общо с 98-а.
                      Never underestimate the predictability of stupidity

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                        През 2009/2010 сигурно щях да прочета това мнение много внимателно. Сега само мога да се изсмея. Кризата сега била по-голяма от 97... Абе батко ти в кой свят живееш? ще обърне палачинката. Въпрос на време. Тогава ще започне обръщането и на психологията на хората описана по-горе. Тогава ще дойде и ръста.
                        Абсалютно верно, той Дарки си ги плещи такива, апокалиптик е момчето, вижда света с черни очила
                        НИЩО, ЧЕ ЕДНА ТРЕТА ОТ СДЕЛКИТЕ ПРЕЗ МИНАЛАТА ГОДИНА СА С ОТСТЪПКА В РАМКИТЕ НА 2000 ЕВРО, НИЩО , ЧЕ 1/4 ОТ ИМОТИТЕ СА РЕАЛИЗИРАНИ БЕЗ ОТСТЪПКА!

                        Коментар


                        • darkside

                          Коя стока е високоликвидна - може би Нокията ти е такава ? Не може да сравняваш имотите с разни джундории на които се вадят постоянно нови модели.
                          Един автомобил за 400 000 км. изразходва 35 тона гориво, по 2.6 лева го сложи са 90 000 лева. Сега са направили технология за хибриди този разход да стане 20 000, какво ще стане с цените на старото поколение коли е ясно.При имотите това не се случва. Но не е вярно че понеже всеки си определял цената и цените им не са паднали, напротив хората бързо тръгват по пързалката и си смъкнаха цените. Дори нещо повече - тези имоти които са нежелани с тези по ниски цени и при преобладаващо предлагане на такива имоти с "екстри" станаха по продаваеми.Не си опитвал да продаваш последен етаж, многостаен със скосове през 2006 да видиш как никой не искаше да го купи такова нещо, продавах го 1 година с 40% по ниска цена отколкото на жилище със същата квадратура и сега видях в кризата пак са го препродали още два пъти очевидно по лесно става номера.Т.е. въпросния имот, който пригежава свойството който го купи да иска веднага да го продаде и да се оттърве от него в кризата е станал дори по ликвиден.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                            Не са желаните от мен стойности. Аз също съм собственик на имоти. Но не мога да си затварям очите за действителността. Тоталния икономически колапс, който ти не виждаш/усещаш е много по-голям от 96/97-ма. Тогава беше изкуствена кратка и контролирана криза. Сега нещата са извън контрол. Дефлация има при всичко, което не е за ежедневна употреба и консумация.
                            Безработицата расте. Фалитите в дребния и средния бизнес са ежедневие и броят им расте.
                            През 2009/2010 сигурно щях да прочета това мнение много внимателно. Сега само мога да се изсмея. Кризата сега била по-голяма от 97... Абе батко ти в кой свят живееш? Тогава родителите ми взимаха заплати от по 8 долара на месец, какви са тия селски простотии които говориш? Кой сега взима такива заплати??? Отделно ако не си разбрал българската икономика е много отворена и е скачена с европейската. Каквото се случва там, идва и тук с лаг от 6 месеца. В момента европа расте и ще продължи да расте. Това чака и България. Почне ли разтеж тук, недвижимите имоти повече няма да поевтиняват. Точка.

                            Психология. Ако хората през следващите 12-24 месеца се почувстват по-сигурни за доходите си, ще погледнат към ипотечните кредити. Гледай статистиката за 2013. В момента там резултата е 0:0. Ако погледнат натам, търсенето ще се увеличи, предлагането е константно за момента, неминуемо ще има плавно покачване на цените. Пак психология. Хората с кеша сега все още се ослушват. Видят ли, че има плавно покачване на цените ще разберат, че повече гювеч няма и те ще се включат в пазара. Цените ще се покачат още. Това ще вкара нови играчи, които сега ще си кажат че тренда е нагоре.

                            Затова аз сега следя няколко показателя - ръст на Европа, ръст на България (БВП), ниво на безработицата. По първите два имаме +. По третия -. Но, с ръст на България със сигурност и третия ще обърне палачинката. Въпрос на време. Тогава ще започне обръщането и на психологията на хората описана по-горе. Тогава ще дойде и ръста.
                            Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                              Е сега сме точно като 98-а, да знаеш. А през 91-а един тристаен беше на цената на 5-годишен голф :-).
                              Не сме 98-ма. Нищо общо няма с нея.
                              А да припомня, апартаменти, които 90/93-та се продаваха по 50/80К , след 97 до 2000-та поне, се продаваха за 12000/20000 USD. А в провинцията имаше прилични жилища в големите градове по 8000, 10000, 12000 USD.
                              Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                                Хаха, като видиш средна цена в София 200-300 Евро на кв. м, ела се обади. Подчертавам - СРЕДНА. Не единични оферти за апартаменти в Ботунец и Обеля 2.
                                В момента средната цена е около 750 Евро. За да се достигнат желаните от теб стойности, цената трябва да падне 3 пъти.
                                Ма ти наистина ли вярваш, че е възможно един стандартен тристаен апартамент 100 квадрата в София да струва колкото нов Фолксваген Голф?
                                Не са желаните от мен стойности. Аз също съм собственик на имоти. Но не мога да си затварям очите за действителността. Тоталния икономически колапс, който ти не виждаш/усещаш е много по-голям от 96/97-ма. Тогава беше изкуствена кратка и контролирана криза. Сега нещата са извън контрол. Дефлация има при всичко, което не е за ежедневна употреба и консумация.
                                Безработицата расте. Фалитите в дребния и средния бизнес са ежедневие и броят им расте. Няма как, нисколиквидната стока "недвижим имот" също ще пострада. Само че много бавно, защото няма централен курс. Всеки сам определя цената на имота си. Друг е въпроса, доколко е ориентиран или проумял, че само търсенето и предлагането са фактор, както и стандарта на живот в държавата.
                                Пример:
                                Аз продавам нокия на 10 години за 1000 лева. Защото съм я купил за толкова. Тогава цените бяха такива.Засега няма мераклии. Ще чакам.....може да сваля с 50 лева след три месеца.....
                                Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                                Коментар

                                Working...
                                X