IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На втория въпрос за съхранението и данъчните обаче предвидливо си мълчиш ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ixeos Разгледай мнение
      Пропускаш един дребен проблем при търговията със злато. Купуваш от банка или златар на цена официална котировка плюс 5-10%. Цената се вдига и отваряш бутилка шампанско. В един момент, обаче, решаваш да продаваш и се оказва, че в БГ банките не купуват злато. Единствените, които вземат са златарите, при цена 50-60% от котировката в момента. Тоест, ако цената на златото не се промени, само с едно "превалутиране" можеш да затриеш половината си активи.

      Отделно на път са законови промени, с които скоро данъчните ще могат да влизат в банките и да ти отварят сейфа със златото. Много ми е любопитно как ще обясниш, че си го купил на 3 пъти по-ниска цена, ако си го взел без никакъв признат официален документ. Като нищо могат да ти чатнат един ревизионен акт и да ти го изземат.

      Не се заяждам, просто ми е любопитно какво решение си намерил или търсиш на тези проблеми свързани с притежанието на физическо злато. Щото мен поне ме притеснява да се занимавам с притежание на физическо злато и затова от тази ценна суровина имам съвсем малко и то посредством некви деривати - ако гръмне посредникът, немам нищо.
      Толкова си далеч от нещата, по-добре не се занимавай изобщо.

      Подобни въпроси имаше днес и tandem по-назад в темата. На него му отговорих на лично, за да не информирам безплатно всеки, който чака на готово.

      Момента за инвестиция в злато беше преди години. Сега е вече късно.

      Който не разбира да не пипа.

      Все пак от добра воля ще подхвърля нещо, което пак не трябва да правя, ама карай.

      Едно от НЕ НАЙ-ИЗГОДНИТЕ места за търговия със злато, което повечето хора знаят. Има и доста по-удачни начини, но са по-сложни и за по-големи количества.

      http://www.tavex.bg
      Last edited by javcho; 17.08.2010, 17:34.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ixeos Разгледай мнение
        Пропускаш един дребен проблем при търговията със злато. Купуваш от банка или златар на цена официална котировка плюс 5-10%. Цената се вдига и отваряш бутилка шампанско. В един момент, обаче, решаваш да продаваш и се оказва, че в БГ банките не купуват злато. Единствените, които вземат са златарите, при цена 50-60% от котировката в момента. Тоест, ако цената на златото не се промени, само с едно "превалутиране" можеш да затриеш половината си активи.

        Отделно на път са законови промени, с които скоро данъчните ще могат да влизат в банките и да ти отварят сейфа със златото. Много ми е любопитно как ще обясниш, че си го купил на 3 пъти по-ниска цена, ако си го взел без никакъв признат официален документ. Като нищо могат да ти чатнат един ревизионен акт и да ти го изземат.

        Не се заяждам, просто ми е любопитно какво решение си намерил или търсиш на тези проблеми свързани с притежанието на физическо злато. Щото мен поне ме притеснява да се занимавам с притежание на физическо злато и затова от тази ценна суровина имам съвсем малко и то посредством некви деривати - ако гръмне посредникът, немам нищо.
        Нещата вече са по-различни. Справка при TAVEX.Даже в THE MALL имат офис с котировки купува/продава (с малка разлика) за всякакво злато!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от zalagania Разгледай мнение
          сериозно питах
          без разрешението на данъчните ме може пера пари никой

          Коментар


          • Първоначално изпратено от oldy Разгледай мнение
            Ето така
            сериозно питах

            Коментар


            • Първоначално изпратено от zalagania Разгледай мнение
              как се перат пари обяснете не знам
              Ето така
              Attached Files

              Коментар


              • Първоначално изпратено от oldy Разгледай мнение
                За това спор няма
                как се перат пари обяснете не знам

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                  НИ обаче са много подходящи за пране на мръсни пари.
                  За това спор няма

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    ти много тарикат го играеш със заемния капитал и ликвидните пазари, но да не дава господ да ти мине път черен лебед...тогава може да се окаже,че за минути си фалирал (пу-пу не ти го пожелавам)
                    НИ е по-слабо ликвиден, но хубавия НИ си е и ще бъде добра инвестиция.
                    успех
                    Черните лебеди - с бял сос и в тавата
                    Берти, аз не разчитам на случайности. Фалитите за минути си ги запази за теб

                    НИ (бил той хубав или лош) е възможно най-нисколоквидната форма на набутване на пари (някои мазохисти използват израза "инвестиция", така е). НИ обаче са много подходящи за пране на мръсни пари.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от javcho
                      На мен най-добрата инвестиция последните години ми е златото. Купувал съм още от 8лв.-днес материала е 32лв.

                      4 кратно увеличение за 3 години не е малко, нали. Като съм следвал простата логика, нали обичаш простите системи, при криза да се купува злато. Като нещата тръгнат да се оправят продаваш.
                      Пропускаш един дребен проблем при търговията със злато. Купуваш от банка или златар на цена официална котировка плюс 5-10%. Цената се вдига и отваряш бутилка шампанско. В един момент, обаче, решаваш да продаваш и се оказва, че в БГ банките не купуват злато. Единствените, които вземат са златарите, при цена 50-60% от котировката в момента. Тоест, ако цената на златото не се промени, само с едно "превалутиране" можеш да затриеш половината си активи.

                      Отделно на път са законови промени, с които скоро данъчните ще могат да влизат в банките и да ти отварят сейфа със златото. Много ми е любопитно как ще обясниш, че си го купил на 3 пъти по-ниска цена, ако си го взел без никакъв признат официален документ. Като нищо могат да ти чатнат един ревизионен акт и да ти го изземат.

                      Не се заяждам, просто ми е любопитно какво решение си намерил или търсиш на тези проблеми свързани с притежанието на физическо злато. Щото мен поне ме притеснява да се занимавам с притежание на физическо злато и затова от тази ценна суровина имам съвсем малко и то посредством некви деривати - ако гръмне посредникът, немам нищо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                        Пропуснал си че именно тия "50%" са РЕАЛНАТА ЦЕНА хехехехе
                        точно така реалната цена е тази на която можеш да излезеш веднага (има купувачи) а не след две три години
                        mWPCloud.com

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          точно
                          със заемен капитал НИ като инвестиция си е игра с огъня. Някои го могат, но са единици. Имам познати, които заради пуста лакомия и достъп до неограничени кредити... сега се разделиха с доста имоти под натиска на банките. Сериозни имоти...си смениха собствениците на 50% от реалната си стойност, но натиск - няма къде да се ходи, а трудно се намират купувачи готови да извадят няколко милиона евра.

                          поздрави
                          Пропуснал си че именно тия "50%" са РЕАЛНАТА ЦЕНА хехехехе

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                            И кой официално ще го потвърди, финансовия министър ли хахахаха

                            Собствените средства са само тежест (на психиката). Като не се бърза - се бръмчи на 5-6% годишно, файда няма. Пича ти го рекна - да ти го рекна и аз - ликвидност нЕма....
                            ти много тарикат го играеш със заемния капитал и ликвидните пазари, но да не дава господ да ти мине път черен лебед...тогава може да се окаже,че за минути си фалирал (пу-пу не ти го пожелавам)
                            НИ е по-слабо ликвиден, но хубавия НИ си е и ще бъде добра инвестиция.
                            успех
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              като се имат предвид цените на акциите, не само на БФБ а и на развитите пазари - наистина инвестиция в НИ изглежда доста тромава и безсмислена към момента .. факт. НИ обаче са доста по-стабилен актив от акциите. Макар и не толкова ликвидни (това с ликвидността е за развитите пазари ) те дават доста добра защита на капиталите в дългосрочен период. Тук визирам качествените НИ , а не НИ по-принцип.

                              В крайна сметка НИ са се доказали във времето като актив побеждаващ инфлацията. Даже и през виденовата криза, когато доста хора гръмнаха с акции .. НИ макар и след зловещ спад в цените после се възстановиха на много сериозни нива.
                              Диверсификация.
                              Преди ги смятах 33/33/33 кеш(депозити)/акции/ни , сега си мисля, че 20/40/40 е по-удачно за мен.
                              в момента нямам НИ с инвестиционна цел, но се ослушвам ако излезе нещо добро.

                              поздрави и успех
                              Глупости на търкалета. Точно последните 3 години излекуваха доста народ от заблуди като горните колко стабилна инвестиция са.

                              Пропускаш и че НИ имат данъци (тук - все още ниски) и разноски по поддръжка и ремонти.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                системата е приложима, но при положение, че се работи със собствени средства, не се бърза и не се разчита на кредити(!)

                                когато имаме официално потвърдено дъно - цените ще са минимум 20% нагоре.

                                поздрави

                                И кой официално ще го потвърди, финансовия министър ли хахахаха

                                Собствените средства са само тежест (на психиката). Като не се бърза - се бръмчи на 5-6% годишно, файда няма. Пича ти го рекна - да ти го рекна и аз - ликвидност нЕма....

                                Коментар

                                Working...
                                X